Help s knihami a s komixom

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Emil

Založený: 31.Máj 2012 13:26

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 18:10    Predmet: Help s knihami a s komixom Odpovedať s citátom

Vie mi niekto poradit nejaku dobru fantasy knihu nieco ako dragonrealm ale nezhanam nejake extra dlhe serie skoj take do tych 5 stran mozno aj viac len aby sa dali zohnat..... A poznate nejake fantasy komixy okrem warcraft(tie nam vsetky) Smile

A este jedna vec ....kreslim s kamosom komix a ale neviem vymysliet ziadne elfske ani trpaslicie meno a o menach pre elementalov ai nehovorim Rolling Eyes

Dopredu dik za informacie[/url]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
pettr22

Založený: 26.Apr 2012 18:02

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 18:57    Predmet: Re: Help s knihami a s komixom Odpovedať s citátom

Emil Napísal:
Vie mi niekto poradit nejaku dobru fantasy knihu nieco ako dragonrealm ale nezhanam nejake extra dlhe serie skoj take do tych 5 stran mozno aj viac len aby sa dali zohnat..... A poznate nejake fantasy komixy okrem warcraft(tie nam vsetky) Smile

A este jedna vec ....kreslim s kamosom komix a ale neviem vymysliet ziadne elfske ani trpaslicie meno a o menach pre elementalov ai nehovorim Rolling Eyes

Furgón Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (53 kariet)
mato25

Založený: 22.Nov 2012 18:55

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 18:59    Predmet: Re: Help s knihami a s komixom Odpovedať s citátom

pettr22 Napísal:
Emil Napísal:

Furgón Very Happy

to radsej legollas Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (82 kariet)
misiak609

Založený: 22.Aug 2011 18:06

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 19:02    Predmet: Re: Help s knihami a s komixom Odpovedať s citátom

Emil Napísal:

Odporucam precitat trilogiu pan prstenov (fakt pecka) a taktiez bonusove knihy. Po precitani by si mal mat milion jedna napadov Smile mna zeraz tak napada ze elfovia sa myslim vo vetsine pripadov koncili na "vin" napr Eovin Very Happy a hlavne sa moc nepouzivali tvrde spoluhlasky. Nnaopak u trpaslikov sa pouzivali dost casto tvrde spoluhlasky. A este podstatna vec- trpaslici ani elfovia nemali dlhe mena Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Emil

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

presne som sa chcel vyhnut menam s pana prstenou a prave citam hobita takze Dori,Ori,Nori,Oin,Gloin,Fili,Kili,Bombur,Bifur,Bofur,Dvalin,Balin,Thorin Dubbin poznám Very Happy.... a čo tak Ragart...ale to mi pride skôr ako nejaký demon alebo škrat ... Smile

pan prstenou...preco nie.... skusim aj to Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
misiak609

Založený: 22.Aug 2011 18:06

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Emil Napísal:
presne som sa chcel vyhnut menam s pana prstenou a prave citam hobita takze Dori,Ori,Nori,Oin,Gloin,Fili,Kili,Bombur,Bifur,Bofur,Dvalin,Balin,Thorin Dubbin poznám Very Happy.... a čo tak Ragart...ale to mi pride skôr ako nejaký demon alebo škrat ... Smile

pan prstenou...preco nie.... skusim aj to Very Happy

Hej no ten ragart znie ako demon Very Happy takze ty citas hobita noo... Tak ma napada ze som ho este necital, mozno skusim Very Happy len co som videl trailer na film tak mi to pride ako trilogia pana prstenov v jednom filme Razz . Urcite tam ale nedavaj legolasa Very Happy to je crazy napad a navyse to neni originalne. Skus na tych trpaslikov nieco take ako barin, ferin, zoranin( Very Happy tobznie skor ako nejake urodzene meno nieco ako ludske Smile trpaslik skrizeny s clovekom preco nie xDD )
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

ak sa chceš držať klasických fantasy klišé:

elfie mená sú ľahké. vygúgliš si elfský slovník (ideálne nejaký, ktorý sa opiera o Tolkiena a ideálne česko-elfský/elfsko-český) a potom si skladáš mená, tak aby dobre zneli a ideálne dávali zmysel.

trpasličie mená: skús si pohľadať krátke mená z vikingských bájí, prípadne švédske, nórske krstné nemá (skús sa vyhnúť priamo menám bohov ako napr. Thor, Odin), prípadne skús "povikingštiť" a "potrpasličiť" nejaké bežné mená (Tibor - Thibir Wink )

orkské mená: toto je zúfalé klišé. ale používa sa veľa g, h, r, x, ch a y. V jednom článku o tom písal Sapkowski, že je to otrasné, ale napriek tomu sa to používa Smile jeden môj ork v dračku sa volal Ghurrxyharch

elementálne mená nemajú nejaký fantasy štandard. ale tu by som si asi zobral na pomoc latinský slovník a snažil sa ich charakterizovať menom. Napr. Fervens je ževraj po latinsky horúci. a príde mi to celkom pekné meno pre ohnivého elementála. (tak vymýšľala Rowlingová zaklínadlá do HP)

PS: škoda, že neviem vygúgliť ten Sapkowského článok. Čítal som ho asi pred 10 rokmi v nejakej Fantázii...

EDIT:
misiak609 Napísal:
Skus na tych trpaslikov nieco take ako barin, ferin, zoranin( Very Happy)

Barrin nie je trpaslíčie meno: Barrin, Master Wizard
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Emil

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ok diola lle (dakujem po elfsky) Very Happy hej ja uz som si nieco po elfsky pozeral aj nieco som sa uz naucil Very Happy... dik za info. Smile
Návrat hore
vikioza

Založený: 07.Sep 2012 22:21

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

pripadne mozes skusit nejaky wow name generator... su tam dost zaujimave mena Very Happy

a zabavna fantasy je napr Zemeplocha (Discworld) od Terryho Pratchetta
alebo dobry je aj Zaklinac od uz vyssie spominaneho Sapkowskeho
Návrat hore
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Deti, ked uz chcete citat, vsimnite si prosim aj spravnu gramatiku. Chyba vam.

BTW Feist ( Riftwar saga, saga Imperia, Hadia saga atp. ), warhammer cykly ( osobne teda len prvych 7 ci 8 - trollslayer, scaven slayer, demon slayer, dragon slayer atp ), osobne mam velmi rad tiez napr Zambochove fantasy ( i ked sa to casto skor podoba na historicke romany, nez na klasicke fantasy ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Tulareanus

Založený: 15.Nov 2010 04:18

PríspevokZaslal: 15.Jan 2013 22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chceš dobré fantasy tak si prečítaj Nekonečný príbeh od Endeho a knihy od Neila Gaimana (možno s výnimkou Neverwhere), Nočnú Hliadku od Sergeja Lukjanenka (Denná hliadka sa ešte dá, ale už je to o čosi slabšie a ďalšie som nečítal).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (38 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 16.Jan 2013 08:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tulareanus Napísal:
Ak chceš dobré fantasy tak si prečítaj Nekonečný príbeh od Endeho a knihy od Neila Gaimana (možno s výnimkou Neverwhere), Nočnú Hliadku od Sergeja Lukjanenka (Denná hliadka sa ešte dá, ale už je to o čosi slabšie a ďalšie som nečítal).

Mne prisla Nocna asi najslabsia ( mozno spolu s Dennou ). Napodiv aj Nova hliadka bola ctiva Smile - inak som cital vsetky ( Nocna, Denna, Sera, Posledna aj Nova... a samozrejme aj Temnu ( iny autor, ktory sa podielal na Dennej myslim )).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Emil

PríspevokZaslal: 16.Jan 2013 20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
Deti, ked uz chcete citat, vsimnite si prosim aj spravnu gramatiku. Chyba vam.

BTW Feist ( Riftwar saga, saga Imperia, Hadia saga atp. ), warhammer cykly ( osobne teda len prvych 7 ci 8 - trollslayer, scaven slayer, demon slayer, dragon slayer atp ), osobne mam velmi rad tiez napr Zambochove fantasy ( i ked sa to casto skor podoba na historicke romany, nez na klasicke fantasy ).

warhammer na seba nadvezuje ci nie ?
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 16.Jan 2013 20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No slayeri ano... vzdy je tam felix a gotrek na puti niekam. Pribehy su ale samostatne ( obcas nejaka odvolavka ale nie je to jeden pribeh )
Návrat hore
Emil

PríspevokZaslal: 16.Jan 2013 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ok nieco pozriem.... asi dragon slayer Smile
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 16.Jan 2013 20:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Emil Napísal:
ok nieco pozriem.... asi dragon slayer Smile

zacni pekne od zaciatku Wink
Návrat hore
Emil

PríspevokZaslal: 17.Jan 2013 19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

troll slayer

Preklad: Barbora Matoušková, Tomáš Petružela Autor obálky: John Gravato Prevedenie: Brož Počet strán: 264 Rozmer: 105 X 175 Dotlač: 2007 První kniha o Gotrekovi a Felixovi ze světa Warhammeru. Zabíječ trollů je první část ságy o Gotreku Gurnissonovi, vyprávěná jeho souputníkem Felixem Jaegerem. Zabíječ trollů je román zachycující některá z nejneobvyklejších dobrodružství této nebezpečné dvojice. Stvůry a démoni, čarodějové, mutanti, orkové - s tím vším se Gotrek potká na své cestě k hrdinné smrti v boji. Naopak Felix má za úkol přežít, aby mohl Gotrekův příběh vyprávět...........

VYZERA TO DOBRE ALE NIE JE SKLADOM... ja uz ked citat, tak chcem mat celú sériu pokope Razz

Ešte by som sa chcel opýtať či niekto mi vie povedat nieco o sérií DragonLance
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: