Highlander
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Casual
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Disare

Založený: 27.Jan 2009 14:47

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 20:04    Predmet: Highlander Odpovedať s citátom

Ahojte, chcel som si postaviť nejaký highlander a som sa chcel spýtať, ci mi neviete poradiť čo je výhodnejšie či aggro alebo control. Čo má väčši predpoklad uspieť. Prípadne či dvoj alebo troj farbu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
frenzyduck

Založený: 26.Feb 2007 17:24

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

toto sa nedá jednoducho povedať. Nejde tak o typ baliku ako o to ako je postavený. Či hrá efektívne karty, čo spolu spolupracujú a má aj akúsi manovu krivku.

Pokial si začiatočník odporúčil by som ti hrat aggro. Vo všeobecnosti mam viac farby radšej ako monofarby/dvojfarby, ale nie preto ze sú lepšie ale jednoducho mám pri nich viac možností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

frenzyduck Napísal:
toto sa nedá jednoducho povedať. Nejde tak o typ baliku ako o to ako je postavený. Či hrá efektívne karty, čo spolu spolupracujú a má aj akúsi manovu krivku.

Pokial si začiatočník odporúčil by som ti hrat aggro. Vo všeobecnosti mam viac farby radšej ako monofarby/dvojfarby, ale nie preto ze sú lepšie ale jednoducho mám pri nich viac možností.

Pri highlanderi rozhoduje:
a, cardpool s ktorym vies pracovat - control je komplikovanejsi.
b, skill hraca - uhrat kontrolny balicek na highlanderi je narocnejsie, nakolko je tazsie posudit mieru, s akou dana karta dokaze ovplyvnit hru.
c, chute Smile

Takze ak si skutocne zaciatocnik, tak sa v prvom rade zamysli co si hraval ine. Ak bude odpovedou, ze nic, tak potom sa zamysli v akych farbach mas dobry kartovy potencial a co sa ti bude dobre zhanat Smile

A ak budes mat aspon zvolenu farbu, tak potom sa da diskutovat dalej Smile Farby su dolezitym kriteriom, pretoze urcuju do velkej miery aj strategiu aku sa chces naucit ci vies hrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Disare

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som rozmýslal nad nejakým balíkom typu co dlho brzdi brzdi hru a potom vylozi nejaku vacsiu priserku a tlaci, len neviem ci presne by som mal brzdit tu hru.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre, v takom pripade chces hrat control. Teraz postupme ku farbam Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Disare

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozmýslal som nad modrou bielou pripadne hrat este tretiu napriklad zelenu.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Disare Napísal:
Rozmýslal som nad modrou bielou pripadne hrat este tretiu napriklad zelenu.

No modra ti ponuka vela moznosti (mir by ti vedel rozpravat Very Happy ), biela detto. Chces aj poradit nejake konkretne karticky?

Zelena nie je zla samozrejme, ale hned ako ides do trojfarby, tak uz sa ti to vyraznejsie tazsie fixuje, ked vezmes, ze rusenia maju aspon dve modre v coste.
Návrat hore
Disare

PríspevokZaslal: 10.Nov 2009 22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď to, že tá tretia farba to skomplikuje, aj keď by som ju hral len minimalne. Bolo by super ak by si mi vedel poradiť nejaké konkr=etne karty, diik.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 11.Nov 2009 00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Disare Napísal:
Veď to, že tá tretia farba to skomplikuje, aj keď by som ju hral len minimalne. Bolo by super ak by si mi vedel poradiť nejaké konkr=etne karty, diik.

Ak ju chces hrat minimalne, tak ju nehraj Smile

Takze v prvom rade zakladnou zlozkou budu rusenia:
Counterspell
Dismiss
Remand
Rewind
Mana Leak
Cancel
etc. etc. ... existuje ich mnoho a niektore su uz starsieho data, ale v zasade je to odpoved na cokolvek.

Dalej potrebujes nejake hromadne vrazdy ako Day of Judgement alebo Wrath of God, nakolko je pre teba kartovo vyhodnejsie splachnut cely stol a zabit 3-4 priserky jednym spellom ako po jednom. Modra podobne vrazdy neposkytuje, ale vzdy mozes zaradit Oblivion stone alebo Nevinyrral's Disk a to cele istit Academic Ruins-ami. Vobec modra do velkej miery velmi dobre spolupracuje s artefactami a preto je dobre zaradit kadejake signety, obelisky etc., nakolko ti umoznuju sa rychlo dostat na viac dostupnej many a to nehovorim o tom, ze ti lepsie fixuju balik.

Dalej urcite chces hrat cielene removaly ako pluh(swords to plowshares), path to exile etc.

Dolezite su modre prelizy a tahania... tu je ako zaklad Brainstorm Smile a mnoho inych sa objavuje.

Nebudem ti tu vypisovat vsetko, co sa da hrat. Ako dobra napoveda ti mozno posluzia rozne decky, ktore sa hravaju na vsemoznych formatoch. Aj www.deckcheck.net ti moze posluzit ako inspiracia. tych stranok je ale ovela viac, staci pouzit uja googela Very Happy A ked sa dostanes k nejakemu decklistu, tak ho pokojne postni a my ti oznamime, ze je cely zly a ako si to mas postavit Razz
Návrat hore
Topas

Založený: 06.Aug 2004 15:50

PríspevokZaslal: 11.Nov 2009 10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

hlavne by si si mal na zaciatok ujasnit, kolko penazi do toho chces dat a ci mas uz nejake hratelne karty alebo nie. a este ze ci to chces len tak na pobavenie alebo ci to ma byt aj kompetitivne -> to hlavne koli tomu zafixovaniu many, lebo cim viac farieb budes chciet hrat v kompetitivnom baliku, tym drahsie ta vyjde poriadna manabase (fecky, stare dualy,...), nakolko kadejake zeme co chodia do hry tapnute nie su moc dobre, lebo ta spomaluju. to plati ovsem pre kompetitivne baliky.
Návrat hore
Disare

PríspevokZaslal: 11.Nov 2009 11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejake karty vhodné už mám, chel by som už lepší balik, ktorý vie vyhrávať.
Návrat hore
Topas

PríspevokZaslal: 11.Nov 2009 13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

dal som ti dokopy zopar linkov na U/UW/UWB kontroly, niektore su uz starsie, ale tento format sa az tak rychlo nemeni, minimalne princip ostava rovnaky. niektore odkazy su v anglictine, vacsina potom v nemcine, ale zoznam kariet sa da vycitat vzdy:

EN:
http://www.magicplayer.org/forum/index.php?topic=158.0
http://www.magicplayer.org/forum/index.php?topic=90.0

DE:
http://www.magicplayer.org/phpbb/viewtopic.php?t=1773
http://www.magicplayer.org/phpbb/viewtopic.php?t=1721

a potom tu este mame pre nemecky hovoriacich seriu velmi poucnych clankov o highlander metagame:
http://www.magicuniverse.de/html/kolumnen.php?tempid=660.25.461.887.997&id=1257
http://www.magicuniverse.de/html/kolumnen.php?tempid=660.25.461.887.997&id=1263
http://www.magicuniverse.de/html/kolumnen.php?tempid=660.25.461.887.997&id=1271
http://www.magicuniverse.de/html/kolumnen.php?tempid=660.25.461.887.997&id=1278
Návrat hore
Disare

PríspevokZaslal: 11.Nov 2009 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

este som sa chcel opýtať, čo taký aggrocontrol, napríklad bant. Celkom sa mi pozdavajú tie farby. Chcel som sa opýtať, co má vacsí predpoklad vyhrať či bant agrrocontrol alebo U/W control. Viem že sa na to neda tak lahko odpovedať. Totiž este som nevidel nejaký lepsi aggrocontrol tak si neviem predstaviť ten balik, v porovnani s aggrami sa mi zda strasne pomaly a proti controlu zase sa mi zda slabý, lebo tlak nevyvinie moc rýchlo a potom control ho dotlaci s vacsimi priserami.
Návrat hore
Topas

PríspevokZaslal: 11.Nov 2009 23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

ah, ja som myslel ze sa bavime o dvojfarbe, lebo financne vychadza nepomerne lacnejsie na fixnutie. ked su ale pre teba peniaze neni ziadna velicina, tak to je o inom... potom doporucujem si okopirovat viacfarebny oath, co sa dobre umiestnil na poslednych turnajoch. zacnes s nim hrat a postupom casu si ho upravis na svoj obraz a chut.
Návrat hore
Disare

PríspevokZaslal: 12.Nov 2009 00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozmýslal som najprv nad trojfarbou, mozno casom pridam aj dalsie ale ta trojfarba sa mi zda tak akurat. Paci sa mi bant, len si ho neviem moc dobre predstaviť, pretože ak to ma byť skor aggrocontrol tak tie priserky budu skor mensie a neviem tede ako by mohol poraziť taký control ked nema ziadne dmg.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 12.Nov 2009 07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Disare Napísal:
Rozmýslal som najprv nad trojfarbou, mozno casom pridam aj dalsie ale ta trojfarba sa mi zda tak akurat. Paci sa mi bant, len si ho neviem moc dobre predstaviť, pretože ak to ma byť skor aggrocontrol tak tie priserky budu skor mensie a neviem tede ako by mohol poraziť taký control ked nema ziadne dmg.

Za a, nemyl si type 2 alebo ext s highlanderom
Za b, fixacia, fixacia, fixacia (stare dualy okolo 30 eur (nepozeral som presne ceny, ale nehra rolu), fetche 15 eur, nove dualy su nastastie lacnejsie, ale v controle ich nechces hrat)
Za c, Ak skutocne nemas do coho vrazit peniaze, tak hint s oathom je super. V podstate sa jedna o balik, ktory tvrdo countruje a vyhrava na karticky Oath Of Druids, pricom hra vlastne len nejake tri prisry a tymto dokaze spolahlivo ubit. Problem je, ze sa jedna skutocne o kusok drahsi paklik Smile
Za d, videl si uz nejake highlander baliky a hral si s nimi? Odporucam ( i ked nie vsetky, to co obcas vidim nie je magic)
Návrat hore
Disare

PríspevokZaslal: 12.Nov 2009 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktej fixacíi jedna sa o to že mám z landov Adarkar Wastes, Brushland,, Yavimaya Coast,Mystic Gate,Wooded Bastion,Breeding Pool, Temple Garden+ par dalsích. K tomu Oath- vyzera to zaujímavo, len mi to príde také riskantne spraviť balik na kartu, ktora sa da lahko zničiť a hrť par creatur.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 12.Nov 2009 12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Disare Napísal:
Ktej fixacíi jedna sa o to že mám z landov Adarkar Wastes, Brushland,, Yavimaya Coast,Mystic Gate,Wooded Bastion,Breeding Pool, Temple Garden+ par dalsích. K tomu Oath- vyzera to zaujímavo, len mi to príde také riskantne spraviť balik na kartu, ktora sa da lahko zničiť a hrť par creatur.

Pozri si poriadne decklist Smile A v principe nic ti nebrani hrat v oathe jednu priserku, ktoru vies dostat do hry aj inak. Moznosti je vela a oath ako balik funguje. A to je myslim podstatne, nie? (ano, ano oath sa aj dobre umiestnuje vramci zvratenosti ako highlander turnaje Very Happy )
Návrat hore
Megrim

Založený: 06.Okt 2009 10:03

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

caute,

nebudem vytvarat nove vlakno kedze toto v podstate vystihuje moju temu a stym aj suvicsiacu otazku...

stavam si prave highlander, rozhodol som sa ho stavat ako povedzme nejake Naya zoo a chcel by som vediet co podla vas v takom baliku nemoze chybat...chcem ho postavit most competitive

pomozu mi hocijake rady ohladne fixacie (ktore zo starsich landov tam mam dat a pod), linky na nejake buildy, tucne techy a komba ...

dikes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (3 kariet)
Zephyr

Založený: 24.Apr 2008 17:28

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 09:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som sa na tvojom mieste pozrel sem: http://www.magicplayer.org/forum/index.php?topic=132.0 a doladil deck podľa metagame.
Návrat hore
1kajko

Založený: 02.Feb 2005 20:22

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 09:31    Predmet: Odpovedať s citátom

to megrim:

napr ja ti rad pomozem ale ako ukaz nejaku snahu nie akoze napiste mi decklist....

prid s niecim pus minus rozmumnym a urcite sa dockas pomoci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
jonko

Založený: 25.Jan 2007 18:56

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Megrim Napísal:
caute,
pomozu mi hocijake rady ohladne fixacie (ktore zo starsich landov tam mam dat a pod), linky na nejake buildy, tucne techy a komba ...

dikes

a ja ti odporucam zacat tym ze si pozries DL aj na MTG.sk najdes si wampovych tatermungov a kludne ich okopirujes a nasledne doladis

btw skusal som to a funguje to velmi dobre, okrem ineho wampo s tym skoncil tiez velmi dobre Wink
Návrat hore
Megrim

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 09:45    Predmet: Odpovedať s citátom

jonko Napísal:
Megrim Napísal:
caute,

dikes

a ja ti odporucam zacat tym ze si pozries DL aj na MTG.sk najdes si wampovych tatermungov a kludne ich okopirujes a nasledne doladis

btw skusal som to a funguje to velmi dobre, okrem ineho wampo s tym skoncil tiez velmi dobre Wink

toto by som praveze nechcel robit... isto si ich ale kuknem ale skor by som chcel vychadzat z kariet ktore mam a chcel by som ich tam hrat lebo su dobre...

@kajko > nechcel som sem dat moj DL ale ked potrebujem napady isto sa tomu nevyhnem takze sem zachvilu hodim len taku mustru toho co by som chcel hrat

hlavne moj plan je taky ze by som chcel dat dokopy nejaku dobru funkcnu koncepciu a postupne si ten HL pimpovat povedzme aj drahymi starsimi kartami len chcem pocut vas nazor ci to neni proste ze total bieda deck dam do toho 300E a bude to cisty fail
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 09:55    Predmet: Odpovedať s citátom

v zasade potrebujes:

9 feciek vsetky (vsetky okrem polluted delty)
3 dualy
3 shocklandy
3 pain landy

tattermanov, co to da (tatterman je priserka za 1 manu s minimalne dvojkou vpredu)

vsetko efektivne fritovanie (3 dmg za 2 many je efektive, neboj sa hrat Volcanic Hammer a Fire Ambush)

nejake dobre priserky na 2 a 3 manovom slote

planeswalkerov, co to da.

a drzat krivku do 4 man
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Megrim

PríspevokZaslal: 07.Máj 2010 10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

dualy su napr. rootbound crag ?
Shocklandy su napr. stomping ground ?
a painlandy su napr. Brushland ?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Casual Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 1 z 7

Prejdi na: