Karta mesiaca - kvalita

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Čo chcem?
Nech autor predklada upravenú podobu
63%
 63%  [ 14 ]
Je mi to jedno, nech dava co chce
36%
 36%  [ 8 ]
Celkom hlasov : 22

Autor Správa
Overseer

Založený: 05.Okt 2004 23:00

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 13:11    Predmet: Karta mesiaca - kvalita Odpovedať s citátom

Vazeni,

1.chcete aby boli davane karty do karty mesiaca nekompletne - aj bez obrazka a karty - tzn prvy post NEMUSI BYT KOMPLeTNY a potom si ho autor - mozno - doplni?

alebo

2. chcete aby boli karty davane v konkretnej upravenej forme(obrazok, karta), kde je vidno ze AUTOR UZ SVOJU ROBOTU UKONCIL, a chce aby sa k nemu ostatni vyjadrili co este upravit?

- zatial to v podmienkach karty mesiacov nie je dane
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

je jasne dane, ze uzavierka karty mesiaca je 20teho. ako karta vyzera predtym je irelevantne. ak 20teho nie je hotova, tak smola, je automaticky out...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Overseer

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Thibir Napísal:
je jasne dane, ze uzavierka karty mesiaca je 20teho. ako karta vyzera predtym je irelevantne. ak 20teho nie je hotova, tak smola, je automaticky out...

ok, ona hotova nebude ani ked bude dana upravena, mylsienka v tom je ta, ze otvorit thread kde niekto len napise naky napad(co priznajme si nie je zas az tak narocne) - prosim Vas nikto sa neurazajte , tiez som to raz urobil - je pre citatela skutocne matuce - "co mam napisat k tomu, dobre ?zle ?, nekompletne, alebo co vlastne, ked to proste nema vsetky urcujuce znaky".
Návrat hore
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslienka karty sa skutocne da vymysliet a dalej s nou pracovat aj bez obrazkov ci nejakeho finalnejsieho konceptu. To sa na mna nehnevaj...

Ine by to bolo len v pripade, ze by sa karta vymyslala k urcitemu obrazku, ci inemu komplexnejsiemu konceptu, v ktorom sa clovek musi hybat(i ked asi fakt len k obrazku konkretnemu).

Lepit kartu, o ktorej sa nakoniec aj sam rozhodne, ze je nepouzitelna/nefunkcna a pod. je stratou casu, co by v konecnom dosledku skor znizilo kvalitu jednotlivych kariet. Aspon ja sa na to divam takto....

A najdolezitejsi je, bol, bude ci len mal by byt hlavne NAPAD. Graficky vystup uz je obvykle skor na konci rebricku dolezitosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
1kajko

Založený: 02.Feb 2005 20:22

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som prestal robit kartu mesiaca ked som videl ze viackrat bol proste velmi dobry dizajn zaslapany overpowered srackami a deje sa to nadelej, ci je karta s obrazkom bez neho je mi jedno aj tak vyhra nejaka imba malokedy pekny dizajn....preto sa nezucastnujem ale obcas zahlasujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Overseer Napísal:
Thibir Napísal:

ok, ona hotova nebude ani ked bude dana upravena, mylsienka v tom je ta, ze otvorit thread kde niekto len napise naky napad(co priznajme si nie je zas az tak narocne) - prosim Vas nikto sa neurazajte , tiez som to raz urobil - je pre citatela skutocne matuce - "co mam napisat k tomu, dobre ?zle ?, nekompletne, alebo co vlastne, ked to proste nema vsetky urcujuce znaky".

ide len o to, ze najst vhodny obrazok je strasne casovo narocne (viem o com hovorim, raz som stravil dve hodinky tym, ze som v Painte domalovaval do obrazku podprsenky, pertoze ziadny iny vhodny som nenasiel). a ked si niekto nie je isty, ci ta karta ma vobec zmysel, ci sa bude pacit, alebo ci ju bude treba prerobit od zakladu, tak je hladanie obrazku zabity cas...

"niekto len napise naky napad(co priznajme si nie je zas az tak narocne)"
podla mna je napad minimalne 70% karty. najst obrazok a vsetko to nahadzat do MSE by casom zvladla aj cvicená opicka.

1kajko Napísal:
ja som prestal robit kartu mesiaca ked som videl ze viackrat bol proste velmi dobry dizajn zaslapany overpowered srackami a deje sa to nadelej, ci je karta s obrazkom bez neho je mi jedno aj tak vyhra nejaka imba malokedy pekny dizajn....preto sa nezucastnujem ale obcas zahlasujem...

to je tak, ked das moc nevzdelanym masam Smile preto mame takeho predsedu vlady, ako mame Smile
Návrat hore
Tharwain

Založený: 20.Mar 2006 15:00

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Thibir Napísal:
Overseer Napísal:
Thibir Napísal:

ide len o to, ze najst vhodny obrazok je strasne casovo narocne (viem o com hovorim, raz som stravil dve hodinky tym, ze som v Painte domalovaval do obrazku podprsenky, pertoze ziadny iny vhodny som nenasiel). a ked si niekto nie je isty, ci ta karta ma vobec zmysel, ci sa bude pacit, alebo ci ju bude treba prerobit od zakladu, tak je hladanie obrazku zabity cas...

"niekto len napise naky napad(co priznajme si nie je zas az tak narocne)"
podla mna je napad minimalne 70% karty. najst obrazok a vsetko to nahadzat do MSE by casom zvladla aj cvicená opicka.

1kajko Napísal:

to je tak, ked das moc nevzdelanym masam Smile preto mame takeho predsedu vlady, ako mame Smile

Plne suhlasim s thibirom. Ja som nad poslednou kartou stravil asi 90 minut zivota a z toho asi 70min hladanim vhodneho obrazku. Ked som nenasiel a dovolil som si sem dat bez obrazku, aby som predostrel svoj napad, tak jeden nemenovany uzivatel nazval moje snazenie "odflaknutim".
Co dodat, snad len vsetkym zazelat pekny den Smile
Návrat hore
Zeke

Založený: 07.Júl 2004 22:11

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

overseer vies vobec ako vyzera tvorba karty napr u wizardov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (2 kariet)
Overseer

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeke Napísal:

hm ,neviem , ako?
Návrat hore
Zeke

Založený: 07.Júl 2004 22:11

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Overseer Napísal:
Zeke Napísal:

hm ,neviem , ako?
aha , takze nemas absolutne ziadnu sajnu.

good. tak budes si musiet pozriet podrobne magicthegathering.com
tam sa ti ludia zabavaju aj tym ,ze pisu clanky o jednotlivych kartickach, ich vyvoji a pod. a predstav si, karticka zacina v textovej forme, a postupne sa upravuje a po dalsich krokoch sa vyberie (nieo ako hlasovanie u nas) ci pojde do tlace alebo nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (2 kariet)
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

plne nesuhlasim s overseerom, odmietam aj hlasovat kedze nevidim ziadnu suitable odpoved... Smile

Nevidim ziaden problem nad tym ze clovek postne nejaku myslienku a vznikne z toho diskusia. Prave tym sa napady vyvyjaju zlepsuju. Ak z toho nasledne vyplynie ze ta karta ma zmysel, dorobi sa, ak nie tak sa zahodi a moze sa spravit ina. V tomto overserovom ponimani mozeme rovno zakazat diskusie ku kartam, ked kazda ma byt aj tak dopredu uz sfinalizovana a zalaminovana
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Overseer

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:
plne nesuhlasim s overseerom, odmietam aj hlasovat kedze nevidim ziadnu suitable odpoved... Smile

Nevidim ziaden problem nad tym ze clovek postne nejaku myslienku a vznikne z toho diskusia. Prave tym sa napady vyvyjaju zlepsuju. Ak z toho nasledne vyplynie ze ta karta ma zmysel, dorobi sa, ak nie tak sa zahodi a moze sa spravit ina. V tomto overserovom ponimani mozeme rovno zakazat diskusie ku kartam, ked kazda ma byt aj tak dopredu uz sfinalizovana a zalaminovana

na toto je tento thread,a ak zjavne znacna cast nechape ze diskusia ku par vetam alebo myslienke nema zmysel tak je samozrejme odpoved , " nech dava co chce".

(checl som upravit moznosti odpovedi, nech je viac suitable , viac zrozumitelne a mozno menej tendencne, ale bez uspechu)
Návrat hore
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Overseer Napísal:
Vaso Napísal:

na toto je tento thread,a ak zjavne znacna cast nechape ze diskusia ku par vetam alebo myslienke nema zmysel tak je samozrejme odpoved , " nech dava co chce".

(checl som upravit moznosti odpovedi, nech je viac suitable , viac zrozumitelne a mozno menej tendencne, ale bez uspechu)

Nuz, nemozno nez skonstatovat, ze si ostal nepochopeny. Ale geniom sa taketo veci proste stavaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Overseer Napísal:
Vaso Napísal:

myslim, ze sa vaso vyjaril jasne.. a kedze je to jeho sutaz...

ale nechapem o co ti ide. ak sa ti zda zbytocne komentovat myslienku na kartu, tak prosim. nekomentuj ju.

ale preco by som si nemohol "rezervovat" myslienku na fore? sa obcas stava, ze viacerych ludi napadne na danu temu nieco podobne. ak pridem na nejaku bombu a bojim sa, ze mi ju niekto moze ukradnut, tak ju supnem hned na forum...

a posledna vec, ako by sa to postihovalo? akoze. 5teho postnem kartu bezframeu, bez obrazku, bez casting costu. a sup, hned dostanem ban do aktualneho mesiaca? alebo postnem 1. v mesiaci kartu, ktora bude pekne vypimpovana v MSE, meno bude mat XXX, raritu C, crature typ XXX a bud to X/X a ako obrazok bude mat nejaku moju fotku, len preto, ze chcem vediet, co si ludia myslia o broken-super-krasej abilite, co som si vymyslel?
Návrat hore
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 22.Sep 2009 23:58    Predmet: Odpovedať s citátom

mne napriklad na karte mesiaca nevadi, ze nema frame, obrazok a tak. skor mi vadi, ze velakrat sa stava, ze clovek vymysli kartu, ktora je zla a postupne to prejde zmenami, ktore poradili ini uzivatelia. proti vylepsovaniu nic nemam, len mnohokrat je vysledna karta uplne nieco ine, ako bol povodny napad...a hlavne to nie je napad cloveka, co sa pod kartu podpisal. je ine, ked je to povedzme nefunkcna/broken/whatever karta a sutaziaci si ju zmeni sam. je ine ked sa doladuje mana-cost. ale ked skratka celu kartu vymyslelo 5 ludi a je pod nou podpisany siesty clovek, tak to mi zvykne celkom dost vadit.

preto som hlasoval za 'hotovu verziu', ale myslenu z tohto pohladu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Ryba

Založený: 30.Apr 2005 23:48

PríspevokZaslal: 23.Sep 2009 19:33    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx Napísal:
mne napriklad na karte mesiaca nevadi, ze nema frame, obrazok a tak. skor mi vadi, ze velakrat sa stava, ze clovek vymysli kartu, ktora je zla a postupne to prejde zmenami, ktore poradili ini uzivatelia. proti vylepsovaniu nic nemam, len mnohokrat je vysledna karta uplne nieco ine, ako bol povodny napad...a hlavne to nie je napad cloveka, co sa pod kartu podpisal. je ine, ked je to povedzme nefunkcna/broken/whatever karta a sutaziaci si ju zmeni sam. je ine ked sa doladuje mana-cost. ale ked skratka celu kartu vymyslelo 5 ludi a je pod nou podpisany siesty clovek, tak to mi zvykne celkom dost vadit.

preto som hlasoval za 'hotovu verziu', ale myslenu z tohto pohladu.

s tymto maximálne súhlasím
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 23.Sep 2009 23:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To ze obrazok musi byt bolo zavedene preto, aby s tym nemusel mat pracu Vaso - pre mna napriklad je hladanie obrazku uplne zabita cinnost, a nikdy to nerobim. Par mojich kariet mesiaca (dokonca aj vyhernych) som sem dal len tak, bez obrazku a potom ho musel hladat Vaso.

No a btw musim suhlasit s Kajkom, ze sposob hlasovania a vyberania kariet v Karte Mesiaca sem sice moze priviest nejakych ludi, ale na druhej strane zase ludi ako som ja alebo Kajo odtialto jednoducho odohnal. Nemyslim si ze moje karty boli zle, moja uspesnost vyhier bola pomerne vysoka, ale ked vidim ako hlupi ludia pretlacia na vrchol uplne tupu kartu bez zmyslu a flavoru len preto, ze je sialene overpowered... to mi proste vzdy zoberie chut nieco dalsie vymyslat.
Ale dodnes som hrdy na svoj common ktory bol kartou mesiaca Smile ... myslim ze to bol kusok ktory sa zatial nikomu nepodaril, spravit balanced common ktory by v hlasovani hlupakov pretlacil overpowered rera Smile

No a teda aky je vlastne moj nazor:
Hlasovanie je mozne dat az vtedy, ked je karta vo finalnej podobe, okrem obrazku a flavor textu - tie este nemusia byt. Do zaverecneho hlasovania mozu postupit len tie karty, ktore maju _aj_ obrazok.
Tymto sposobom sa nebudu ludia musiet trapit kvoli obrazku ku karte ktora aj tak nikoho nezaujme, no a na druhej strane uspesne karty obrazok stale budu musiet mat a nebude z toho mat pracu Vaso.

No a dalsi navrh - co keby sme spravili, ze hlasovat v karte mesiaca mozu len ludia (napriklad) ktori v predchadzajucom hracovi mesiaca ziskali aspon 10 (pripadne iny pocet) bodov? Smile Vypadlo by zopar uplnych lamerov, ktori nevedia ani z ktorej strany ma medzikova karta predok, a zaroven by sme zvysili motivaciu zucastnovat sa turnajov / zapisovat ich na mtg.sk Very Happy
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 24.Sep 2009 00:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:

No a dalsi navrh - co keby sme spravili, ze hlasovat v karte mesiaca mozu len ludia (napriklad) ktori v predchadzajucom hracovi mesiaca ziskali aspon 10 (pripadne iny pocet) bodov? Smile Vypadlo by zopar uplnych lamerov, ktori nevedia ani z ktorej strany ma medzikova karta predok, a zaroven by sme zvysili motivaciu zucastnovat sa turnajov / zapisovat ich na mtg.sk Very Happy

to sa mi moc nepaci:) podla tohto by som si naposledy zahlasoval v maji. a nemyslim, ze som AZ taky lamer. len proste nemam cas na turnaje...
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 24.Sep 2009 01:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Thibir Napísal:
Ondriq Napísal:

to sa mi moc nepaci:) podla tohto by som si naposledy zahlasoval v maji. a nemyslim, ze som AZ taky lamer. len proste nemam cas na turnaje...
Jasne ze si budes branit vlastne pohodlie, len malokto by to nerobil Smile Ale podotykam ze nikto by ti nebranil zucastnit sa sutaze, len by si nemohol hlasovat v zaverecnom hlasovani. A tam by si aj tak hlasoval za seba, takze to nevadi Very Happy
Kludne mozete najst aj lepsi system, ja som to dal len ako navrh - rad by som sa karty mesiaca zucastnoval, ale holt za sucasnych podmienok to fakt nejde.
Návrat hore
Tharwain

Založený: 20.Mar 2006 15:00

PríspevokZaslal: 24.Sep 2009 08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ondriq je velmi ambiciozny Smile

Ja robim kartu iba obcas, ale preto, aby som si troska potrapil magicovu cast hlavy. To ze nevyhram ma vobec nijako nevyrusuje a to, ze hlasuju aj ludia co nevedia nic o magicu neznamena, ze vzdy vyhra overpowered imba. Magicove nezmysly som snad nikdy nevymyslel, popripade si o tom odborne rad podiskutujem.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: