Rady začiatočníkom

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
RybaZaložený: 30.Apr 2005 23:48

Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 13:18    Predmet: Rady začiatočníkom Odpovedať s citátom

Skúsil som spísať niečo na začiatok, čo by mohlo byť rozširované a keď si to nejaký začiatočník prečíta, tak by sa mohlo predísť niektorým problémom. Otázka ale je, ako je možné zabezpečiť, aby si to každý prečítal. Niekde sú uvedené aj moje poznámky, takže tam je priestor aj pre vás. Ak je to blbosť, treba to povedať hneď a nebudem sa nad tým zamýšľať. Mám to spracované vo Worde, tam to vyzerá trochu lepšie, tu sa mi nechceli dávať štýly písma, ospravedlňujem sa preto za neprehľadnosť. Ak by to ale ozaj bolo zlé, tak to pridám postupne. Písal som to dosť narýchlo, tak je možné, že tam sú preklepy.

Rady začiatočníkom

Budem predopokladať, že ste si nejaké základné údaje o magicu zistili (konkrétne narážam na to, že v magicu je 5 farieb a poznáte typy kariet, ktoré sa dajú hrať – creature, instant, sorcery, enchantment, artifact, planeswalker a podobne).

Uvediem nejaké body, akúsi osnovu, podľa ktorej by bolo možné začať stavať balíček.

1. Výber typu balíka

Je možné použiť zjednodušené pravidlo, že v magicu sa dajú hrať tri typy balíka:
a) aggro
b) control
c) combo
Nasledujú zjednodušené vysvetlenia pre tieto typy balíkov.

a) Aggro balík, je balík, ktorý sa spolieha na rýchle vyloženie príšer s nízkou vyvolávacou cenou a podľa možnosti čo najvyššími útočnými číslami. Ako príklad je možné uviesť:
Savannah Lions, Isamaru, Hound of Konda, Kird Ape, Knight of the Holy Nimbus a podobne. Samozrejme tých príšer je omnoho viac, príklady slúžia naozaj len pre ilustráciu. Tieto príšery sú z pravidla podporované inými kúzlami, pri ktorých príšery majú lepšie využitie (tzv. pumpy), napríklad Giant Growth, Might of Old Krosa a taktiež kúzlami s priamym zranením (buď do príšery alebo do hráča – tzv. odpaľováky) napríklad Lightning Bolt, Lightning Helix, Lava Spike a podobne.
Výhodou tohto typu balíka je jeho rýchlosť, nevýhodou je zase fakt, že keď majú pomalší začiatok, tak v neskoršej fáze hry sú menej úspešné.
Typické farby pre aggro balík sú biela, zelená a červená, ale samozrejme sa balík dá urobiť z hociakých farieb.

b) Control je typ balíka, ktorý zo začiatku kontroluje hru súperovi kúzlami, ktoré rušia súperové kúzla. Typické príklady sú Counterspell, Force of Will, Hinder a podobne. Taktiež sa používa na udržanie tempa (vysvetlím neskôr) zabíjanie napríklad Last Gasp, Putrefy, Terror atď. alebo vracanie súperových permanentov na ruku napr. Boomerang a v konečnom dôsledku aj masové zabíjanie príšer napríklad Wrath of God. Nakoniec, keď je situácia na stole stabilizovaná, balík zvykne hrávať veľké príšery, ktoré naďalej kryje v prípade nebezpečenstva rušením, prípadne nejakými ochrannými kúzlami. Príklady týchto väčších príšer sú Simic Sky Swallower, Kokusho the Evening Star, Akroma, Angel of Wrath a iné. Tento druh balíka používa aj karty na ťahanie, aby mal neustále možnosť reagovať na karty súpera. Možno spomenúť Compulsive Research, Fact or Fiction, Foresee a ďalšie.
Výhodou balíka je viacero možností, ako reagovať na to, čo hrá súper, nevýhodou zase je, že je pomalý a dlhšie trvá, kým sa dostane k víťazstvu.
Typické farby pre tento druh balíka sú čierna, modrá a biela, ale samozrejme sa dajú použiť všetky farby.

c) Combo balík je balík, ktorý na víťazstvo využíva nejakú kombináciu kariet. Ak sa táto kombinácia kariet podarí zahrať, tak balík vyhráva a zvyčajne sa súperovi ťažko niečo s touto situáciou robí. V tomto druhu balíka sa ťažko uvádzajú nejaké príklady kariet, pretože konkrétny balík využíva karty pre daný typ balíka. Uvednie nejaké karty, ktoré spolupracujú a ich spolupráca sa môže považovať za combo:
I. Squirrel Nest + Earthcraft – kombo na nekonečné možstvo veveričiek
Toto slúži len ako príklad na vysvetlenie toho, čo je kombo, v skutočnosti sa nehráva balík založený na spolupráci práve týchto dvoch kariet (samozrejme, že je to ale možné previesť).

II. Rite of Flame + Seething Song + Dragonstorm = Bogardan Hellkite. Tu môžem spomenúť, že balík je založený na rýchlom nazbieraní 9 mán pomocou spomenutých urýchľovaní (samozrejme je ich potrebné viac, nie len po jednej kópii z horeuvedených kariet) a následnom zahratí karty Dragonstorm a nájdení drakov, ktorí súperovi udelia presne 20 zranení (ak je kombo správne zahrané).
V tomto okamihu môžem spomenúť, že výhodou balíka je relatívne veľká rýchlosť (zvyčajne je rýchlejší ako aggro balík), ale nevýhodou zase je, že v prípade, ak sa combo zahrať nepodarí, balík už veľmi ťažko vyhráva.

Typické farby balíka nie sú žiadne. Tento druh balíka vzniká v akejkoľvek kombinácii farieb.

Toto bolo VEĽMI jednoducho vysvetlené a len na ilustráciu.
Keďže článok je venovaný začiatočníkom, tak môžem uviesť, ako dané balíky ovplyvňujú výber.

Najvýhodnejší typ balíka (podľa mňa samozrejme) je aggro, keďže zvyčajne rýchlo vykladá karty, čo má na ruke a je najmenej situácii v porovnaní z inými balíkmi, na ktoré musí reagovať. Na porovnanie uvediem combo balík, ktorý síce môže byť pre začiatočníka jednoduchý na hranie, ak mu je dobre vysvetlené, ako ho hrať, ale potom uniknú dôležité pravidlá, keďže nastane málo herných situácii, kde sa dajú herné pravidlá precvičiť. Combo balík pre začiatočníka silno neodporúčam. Control balík je možné hrať ako začiatočník, ale až z pochopením aspoň nejakých základných pravidiel a herných situácii, keď už sa človek dozvie, čo ma kedy zhruba robiť.

2. Výber farieb balíka

Ako bolo spomenuté vyššie, nie každá farba je vhodná pre všetky typy balíka a vždy som pod daný typ uviedol, ktoré farby sa využívajú najviac. Samozrejme, že je možné postaviť napríklad aj červeno-biely kontrol alebo modré aggro.

Momentálne je to v magicu už tak pomiešané, že niektoré farby majú prvky iných farieb, ktoré pred tým neboli (napríklad rušenie v bielej farbe alebo ťahanie v zelenej). Uvediem ale hlavné prvky daných farieb, ktoré by mohli pomôcť pri rozhodovaní.

Zelená – je známa najlepšími príšerami, urýchľovaním (vysvetlím neskôr) a ničením artefaktov a enchantmentov, naopak nevie dobre zabíjať príšery a získavať kartovú výhodu.

Červená – má najširší arzenál takzvaných odpalovákov, teda kúziel s priamym zranením do súpera, taktiež obsahuje kúzla pre masové zabíjanie príšer a spoľahlivo vie ničiť artefakty, naopak má problém s ťahaním kariet a zabíjaním enchantmentov

Modrá – obsahuje najviac ťahania a rušenia, taktiež rôzne vracanie na ruku, naopak nemá príliš silné príšery (v porovnaní napríklad so zelenou), nevie priamo ničiť artefakty alebo enchantmenty (ale vie ich zrušiť) a taktiež neobsahuje (až na výnimky) kúzla s priamym zranením

Biela – Osobne by som ju považoval ako najuniverzálnejšiu farbu (je to zase ale len môj názor). Obsahuje aj dobré príšery, aj masové zabíjanie, aj ničenie artefaktov, či enchantmentov, teraz už dokonca obsahuje aj nejaké rušenie a taktiež spoľahlivo zabíja príšery jednotlivo (aj keď závisí to od herného formátu – bude vysvetlené nižšie).

Čierna – farba, ktorá obsahuje najväčšie množstvo zabíjania príšer a je typická zahadzovaním kariet z ruky súpera, príšery má priemerné a neobsahuje ničenie artefaktov alebo enchantmentov, čo je asi jej najväčšia nevýhoda

Samozrejme je možné farby rôzne kombinovať a podľa kombinácie ešte viac špecifikovať typ balíka.

Teraz uvediem pojmy, ktoré som použil vyššie a sľúbil som, že vysvetlím (sú osoby, ktoré by to vysvetlili lepšie, ale keď už som sa na to podujal...):

Tempo – presnú definíciu je ťažké zostaviť, ale ide o to, aby v každom kole boli vyložené karty s čo najrýchlejšou schopnosťou udeliť súperovi čo najviac zranení
Tempo je dôležité pre aggro balíky, ktoré súpera potrebujú “tlačiť” a čo najrýchlejšie zredukovali jeho životy na nulu. Ak hráč stratí tempo, súper má lepšiu možnosť stabilizovať hru – ak je hra stabilizovaná pre daného hráča, znamená to, že sa zvyšuje jeho pravdepodobnosť výhry.

Urýchľovanie – Je jasné, že za normálnych okolností sa dá zahrať jeden land za kolo. Urýchľovanie je súhrn kariet, ktoré nám umožnia nejakým spôsobom zahrať viac landov za kolo,prípadne si nájsť v knižnici a položiť do hry s tým, že v nasledujúcom kole nám bude k dispozícii viac landov, ako by za normálnych okolností bolo.
Najlepšie je to vysvetlené na príklade:
V prvom kolo môžem zahrať jeden land. V druhom kole zahrám druhý land a môžem zahrať kartu Rampant Growth, ktorá sa považuje za urýchľovanie a umožní mi nájsť základný land a dať ho tapnutý do hry. Prakticky to znamená, že v druhom kole mám na stole tri landy. Ak pôjde moje tretie kolo, zase vyložím land, ale landy, ktoré môžem použiť sú 4 namiesto klasických troch. To znamená, že v treťom kole môžem zahrať štvormanové karty, čo by inak možné nebolo.

- sem je možné ešte dať ďalšie pojmy vhodné pra začiatočníkov podľa toho, čo sa zvyknú najviac pýtať na fórach, napríklad: kartová výhoda, stack, cukríky, metagame a podobne

3. Výber herného formátu balíka
V magicu je viac herných formátov a nie v každom je možné hrať všetky karty, ktré doteraz vyšli.

Herné formáty:
Block = aktuálny blok
T2 = Standard = posledné 2 bloky + posledná základná edícia
T1.x = Extended = posledných 6 blokov + základné edície výjdené medzi nimi
T1.5 = Legacy = legálne všetky black a white bordered karty mimo celkom obsiahlého ban listu
T1.x = Vintage = legálne všetky black a white bordered karty mimo nie moc obsiahlého ban listu, a špeciálny zoznam "restricted" kariet, ktoré môžeš hrať v balíčku len raz

4. Výber kariet podľa typu
Na tomto mieste je dôležité zhodnotiť, či chcete hrať zatiaľ len pre zábavu alebo chcete do magicu aj niečo investovať. Treba si hneď na rovinu povedať, že magic nie je lacná záležitosť. Ak ale chcete hrať len pre zábavu, je možné miesto drahých kariet použiť ich lacnejšie alternatívy. Ak sa rozhodnete do balíku investovať, tak zvyčajne sa prezrú balíky na internete, ktoré už zložili profesionálni hráči a podľa zoznamu kariet si môžete začať zháňať/kupovať karty, ktoré daný balík obsahuje. Pre začiatočníka je toto ale nevýhodná varianta a skôr by som pristúpil (určite aspoň zo začiatku) k druhej verzii a teda, že si balík vymyslíte sami.
V tejto situácii by ste mali byť rozhodnutí, aký typ balíka chcete hrať a aké farby by mal obsahovať. Samozrejme stále platí, že zo začiatku budete mať veľmi málo kariet na to, aby bol balík dostatočne funkčný a stále si ich budete musieť nejakým spôsobom zohnať.

Pre začiatočníka je ale veľmi ťažké zostaviť balík sám, pretože nevie, ako je ktorá karta účinná. Čo ja považujem za najlepšie riešenie, je kúpiť si predrobený balík, tzv. PCD (Pre-Constructed Deck) a tento postupne upravovať. Tieto balíky sú ale obmedzené a nie vždy vám sedí kombinácia farieb s typom balíka, aký ste si predstavovali. Tu viem dať len jednu najspoľahlivejšiu radu. Poradiť sa s niekým, kto hrá magic dlhšie. Druhá a omnoho ťažšia varianta je, že si naštudujete, aké balíky sa hrávajú a budete sa snažiť pochopiť, ktorá karta je ako účinná. Toto mi ale príde dostatočne nereálna možnosť. Teda z toho vyplýva, že “odchytíte” nejakého hráča a ten sa vám bude podľa možnosti venovať a vysvetlí vám aj ešte niektoré pravidlá. Je ale možné, že aj hráči sa môžu mýliť, lebo pravidlá sú zložité, preto existuje aj príručka, kde sa pravidlá dajú naštudovať (sem by mal ísť nejaký odkaz na pravidlá, osobne neviem, kde by boli najlepšie vysvetlené a nechám si poradiť).

Neskôr, ako začnete zisťovať spôsob fungovania vášho balíka a tiež to, ako ktoré karty fungujú, je možné, že si začnete pridávať do balíka svoje karty (prípadne tie, ktoré vám niekto porad) a sami zistíte, či sa vám tam oplatia alebo neoplatia hrať.

5. Testing
Ak už máte zostavený balík, posledná časť je zohnať si nejakéhú osobu, ktorá bude s vami hrávať a tam si najlepšie preskúšate, ako ovládate pravidlá a ako to celé funguje.

Ďalej by bolo možné rozpísať, ktorý typ balíka obsahuje ako množstvo kariet, teda pomer landov/kariet, príšer/nepríšer a podobne. Toto je ale na dlhšie.

Pred tým, ako začnete písať na fórum je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

1. Prečítať si dôkladne pravidlá fóra, to znamená čo je a čo nie je povolené.
Napríklad vulgarizmy, dvojité posty a podobne nie sú akceptované.

2. Príspevok napísať do správnej diskusie.
Na mtg.sk je viacero diskusii. Ak máte otázku k pravidlám, dáte to do sekcie “Pravidlá”, ak máte nejakú otázku ohľadom spôsobu hry alebo máte už balík, ktorý by ste chceli rozobrať, dáte to do sekcie “Pre nováčikov”. Ak máte otázku k danej karte, je možné si ju nájsť v zozname kariet a napísať otázku rovno k nej. Potom si môžete pravidelne sledovať, či vám niekto na vašu otázku odpísal. Vždy pod každou diskusiou je napísané, aké príspevky je možné tam vkladať. Je dôležité si to prečítať.

3. Prečítať si sekciu “Pre nováčikov” a “Pravidlá”.
Viem, že je zložité hľadať odpoveď na otázku v kope textu a na prvý pohĺad neporiadku, ale začiatočníci sa zvyknú pýtať rovnaké otázky. Ak si prezriete horeuvedené fóra, je možné, že nájdete odpovede na otázky, ktoré by ste sa neskôr spýtali a možno nájdete odpoveď na otázku, ktorú práve chcete vedieť.

4. Zvážiť obsah príspevku.
Ak sa už rozhodnete, čo idete do danej diskusie napísať, je potrebné, aby váš príspevok mal čo najväčšiu výpovednú hodnotu. Vyhnite sa jednoslovným odpovediam. Nie je potrebné za všetko ďakovať. Ak vám niekto odpíše, je jasné, že to urobiť chcel a je jasné, že ste mu za to vďační, prípadne sa môžete poďakovať vopred. Týmto sa témy stanú prehľadnejšie a nie je potrebné aj pre ďalších začiatočníkov toľko hľadať.

5. Moderátori.
Stránka má niekoľko moderátorov, ktorí z času na čas kontrolujú obsah príspevkov a môžu ho upravovať, prípadne presúvať. Ak by ste si svoj príspevok už nenašli na mieste, kde ste ho publikovali, je možné, že bol presunutý do inej témy. Taktiež vám moderátori môžu dať varovanie, prípadne zákaz prispievať, ak by vaše príspevky obsahovali urážky na ostatných hráčov a podobne.

6. Ľudský faktor.
Na stránke je veľa registrovaných uživateľov. Každý človek sa správa nejak inak a rôzne reaguje na rôzne situácie, niektorí sa majú tendenciu nahnevať na vašu otázku (pretože ju už napríklad videli v tejto téme veľa krát) a iní vám s radosťou odpovedia. Pokiaľ nebudete vy nikoho urážať, nemal by byť problém. Ak niekto uráža bez dôvodne vás, je možné to nahlásiť niektorému z moderátorov a ten bude konať podľa situácie.

7. Odpovede.
Ak sa rozhodnete odpovedať na nejakú otázku iného užívateľa, buďte si istý, že vaša odpoveď je správna (ak práve nejde len o váš názor, kedy odpoveď správna byť nemusí). Ak si nie ste odpoveďou istý, je lepšie neodpísať, určite to urobí niekto za vás.

8. Iné.
Ak sú ešte nejaké nápady, sem s nimi.
Čo by som ešte napríklad pridal, tak zoznam ľudí, ktorý pravidlá VEDIA a podľa tohto zoznamu by začiatočníci vedeli, koho odpoveď ma spoľahlivú výpovednú hodnotu.

DôLEŽITÉ !!!

Nasledujúce riadky si VEĽMI pozorne prečítajte !
Magic je zberateľská kartová hra a každá karta má svoju cenu. Niektoré karty sú drahšie, niektoré zase lacné. Ak sa chcete magicu venovať, je vysoko pravdepodobné, že karty budete meniť za iné karty, aby ste zohnali to, čo potrebujete.

Uvediem pravidlá, ktoré JE POTREBNÉ dodržať pri výmene, aby ste neboli oklamaní:

1. Zistite si cenu karty.
Toto je základné pravidlo každej výmeny, nech sa deje čokoľvek. Na internete je veľké množstvo stránok, ktoré uvádzajú ceny. Samozrejme ceny kariet sa líšia, najlepšie je urobiť si trebárs nejaký priemer a podobne. Určite ale lepšie urobíte, ak si cenu zistíte, ako vymieňate naslepo. Ak vám niekto bude hovoriť, že karta toľko nemá a podobne, radšej sa spýtajte niekoho, komu veríte, prípadne s výmenou počkajte.

2. Nenechajte sa ovplyvniť.
Niektorí hráči zháňajú karty, ktoré môžete mať a urobia vám nevýhodnú ponuku, aby získali, čo chcú a prehovárajú vás, že karta má určite takú a takú cenu. Ak ste si ešte cenu nezistili, tak s výmenou počkajte. Vymieňajte len vtedy, ak ste si istý, že je to výhodné pre vás. Nevymieňajte ani z ľútosti. Niektorí ľudia vedia ovplyvňovať iných, tak pozor.

3. Kartu si prezrieť.
Ak meníte, tak si prezrite stav karty (hodil by sa nejaký link), pretože niektoré karty môžu byť používané a tým klesá aj cena danej karty.

4. Nenechávajte karty bez dohľadu.
Tento bod uvádzam pre istotu. Je to celkom jasné, ale je dôležité mať svoje karty vždy pod dohľadom, hlavne ak ešte hráčov nepoznáte.

Nasledujú body, ktoré platia pri výmene cez stránku.

5. Preverte si hráča.
Ako nováčik nebudete poznať všetkých hráčov a neviete, komu sa dá v akej miere veriť. Na to vám služia tzv. “hviezdičky” v albume a zaznačené výmeny. Tu si môžete prezrieť, aké výmeny daný hráč uskutočnil. Je vhodné si všimnúť, či hráč nemení stále s tými istými ľudmi, prípadne si nepridáva výmeny sám.

6. Informovať sa na daného hráča.
Toto súvisí s predošlým bodom. Ak s niekým idete meniť a nie ste si istý, či sa mu dá veriť, je možné do fóra napísať a hráči, ktorí mu veria, vám potvrdia, že sa mu veriť dá. Toto je ale stále ťažké, keďže nepoznáte nikoho. Stále platí, že ak si nie ste istý, tak výmenu nevykonajte. Karty je možné si kúpiť v obchode, kde vás nikto nepodvedie.

7. Pošta.
Tento bod je veľmi dôležitý. Výmena poštou je o vzájomnej dôvere. Keďže ste začiatočník, je možné, že daný hráč bude chcieť, aby ste poslali peniaze (prípadne karty) poštou prvý a on vám potom pošle karty (alebo peniaze). Viac krát sa stalo, že hráč bol podvedený, pretože poslal peniaze niekomu, koho nepoznal. Preto je dôležité, keď posielate peniaze niekomu ako prvý, byť si istý, že sa mu dá veriť. Viď predošlé body. Hráči, ktorí takto podvádzajú majú veľmi dobré ceny, vy neodoláte a pošlete peniaze. On vám ale karty nepošle. POZOR NA TO !!!

Všetky ostatné nápady privítam.


Naposledy upravil Ryba dňa 23.Júl 2015 13:04, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord


Založený: 10.Feb 2007 13:01


PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ryba-get a life Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
MartenZaložený: 15.Aug 2004 09:00


PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Omg, ale prečo to píšeš sem a nie ako článok? Ty asi nechceš booster dostať. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
Wampo
Plainswalker


Založený: 28.Jún 2004 17:38

Bydlisko: Petrzalka

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto by kludne mohol byt clanok na ktory by sa dalo nalinkovat novym hracom Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
RybaZaložený: 30.Apr 2005 23:48

Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, booster nepotrebujem a článok akosi pridávať neviem a nemyslím si, že by to stálo za článok. Ja som to myslel ako nejaký text, čo by mohol každý začiatočník prečítať pri registrácii (alebo lepšie po nej).

edit: to Wampo - aj keby to tak je, ešte by to chcelo veľa úprav, širší slovník a viac postrehov, viem, že slovník tu už je, ale neviem, či ho nejaký začiatočníci používajú resp. vedia o ňom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
MartenZaložený: 15.Aug 2004 09:00


PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ryba Napísal:
... nemyslím si, že by to stálo za článok.

Myslím, že nie som jediný, čo si po prečítaní toho pomyslí, že taká skromnosť ťa v tomto prípade stojí boostrik. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
RybaZaložený: 30.Apr 2005 23:48

Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by niekto silno chcel, môže mi to pomôcť dať ako článok, ale jednak to je nedokončené, jednak som chcel použiť napríklad jednu citáciu Onriqa, kde uvádzal vysvetlenie formátov a jednak by som bol radšej, keby si to nejaký začiatočník aj prečíta, aby sa predišlo niektorým veciam, čo sa tu zvyknú diať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Wampo
Plainswalker


Založený: 28.Jún 2004 17:38

Bydlisko: Petrzalka

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozem ti casom pomoct to vylepsit, doplnit a pod.

Ak chces Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord


Založený: 10.Feb 2007 13:01


PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ryba Napísal:
Ak by niekto silno chcel, môže mi to pomôcť dať ako článok, ale jednak to je nedokončené, jednak som chcel použiť napríklad jednu citáciu Onriqa, kde uvádzal vysvetlenie formátov a jednak by som bol radšej, keby si to nejaký začiatočník aj prečíta, aby sa predišlo niektorým veciam, čo sa tu zvyknú diať.

Dovolím si povedať že vo forme článku si to prečíta viac ľudí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
RybaZaložený: 30.Apr 2005 23:48

Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Wampo Napísal:
Mozem ti casom pomoct to vylepsit, doplnit a pod.

Ak chces Wink


Ja toho času tiež nemám nejak extrémne moc, ale skúsil som niečo dať dokopy, lebo stále kecám okolo toho, tak aby bol aj výsledok a trvalo mi to nie moc dlho a nie som s tým ešte spokojný. Postupom času to ale môžem skompletizovať a môžeme to dať aj ako článok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
scrofZaložený: 24.Feb 2008 16:33

Bydlisko: Záblatie

PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 19:18    Predmet: Odpovedať s citátom

a clanok za chvilu zmizne a bude to nanic.. normalne do toho pokecu ked si registrujes acc. dat v nejakej forme..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
MartenZaložený: 15.Aug 2004 09:00


PríspevokZaslal: 17.Apr 2009 19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

scrof Napísal:
a clanok za chvilu zmizne a bude to nanic.. normalne do toho pokecu ked si registrujes acc. dat v nejakej forme..

No šak by sa to niekam nalinkovalo, ako Wampo povedal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
pudingZaložený: 12.Jún 2008 14:46

Bydlisko: Magurská 43, 97411 Banska Bystrica

PríspevokZaslal: 25.Máj 2009 14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

hod tam este nejake linky na dane veci ... a bude to ok Very Happy aspon myslim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
ZephyrZaložený: 24.Apr 2008 17:28

Bydlisko: Near Trnava

PríspevokZaslal: 05.Sep 2009 22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ako, nedalo by sa to nalinkovať tým začiatočníkom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2014 phpBB Group