Earth Hour

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Pridáš aj Ty a vypneš dnes na hodinu svetlo?
Samozrejme! Veď tak ľahko sa dá pomôcť, tak prečo nie?
21%
 21%  [ 5 ]
Nie.. zdá sa mi to hlúpe a aj tak si myslím že tým moc nepomôžem..
30%
 30%  [ 7 ]
No.. je to haluz :) asi sa pridám
30%
 30%  [ 7 ]
Tento rok mi to nevýjde... ale nabudúci rok to asi skúsim
17%
 17%  [ 4 ]
Celkom hlasov : 23

Autor Správa
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 28.Mar 2009 14:20    Predmet: Earth Hour Odpovedať s citátom

Už niekoľko rokov prechádza vo svete medzinárodná akcia s Názvom Earth Hour (Hodina Zeme) Tento rok pripadá na 28 Marca (Dnes Smile ) a začne sa o 20:30 nezávisiac od času v krajine v ktorej sa nachádzate. Končí sa o 21:30 podľa času vo vašom časovom pásme, čiže trvá hodinu. Je to hodina kedy okolo 1 miliardy ludí po celej planéte vypnú svetlá. V Spojených štátov vo veľkých mestách, napríklad v New Yorku vypínajú svetlá v obrovských mrakodrapoch a zúčastňujú s tejto ´´akcie´´ aj známe osobnosti, a prechádzajú koncerty ako napríklad Nelly Furtado ktorá mala koncert v roku 2007 pri príležitosti Hodiny Zeme. Dokonca vypínajú osvetlenia veľkých pamiatok, napríklad Grand Colosea v Ríme. G oogle chce dať čierne pozadie v túto hodinu na podporenie Earth Hour.
Ak dneska večer vypneš v Hodinu Zeme svetlá vo svojom dome, byte, alebo tam kde sa budeš nachádzať veľmi pomôžeš v boji proti globálnemu teplovaniu a ukážeš tým že Ti záleží na životnom prostredí a chceš zachovať Zem aj pre budúce generácie. Ak chceš pomôcť ešte viac, povedz o tejto akcií aj kamarátom, rodine, vypni vtedy aj počítač, televízor.. Pocit toho že takto ľahlo sa dá spraviť niečo pre celú planétu, pocit že si spravil Dobrý skutok Ti bude odmenou Smile Prosím pridaj sa aj Ty. Smile

Pozri si prosím video Earth Hour 2009:

http://www.youtube.com/watch?v=1CRs-7lRlPo

Dalšie videá:

http://www.youtube.com/watch?v=zd1BsNvEXqo&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=BHeb-GYjny0&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=yGWpKGXc9eo&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=HFTTg0rhVus

Hlavný sponzor a akcie je WWF (World Wild Fond)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
Knight

PríspevokZaslal: 28.Mar 2009 20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodina Zeme sa začala, vypnite svetláá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 29.Mar 2009 09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

jaaaaj to je tooo Very Happy
KFC nevyplo svetla takze sme mohli hrat mtg dalej
Pred mojim barakom jeden typek sa hral na laptope pri inchebe kde premietal svoju pracu na velke platno do 2:00 rana. Svietilo to jak besne az ku mne domov
Rodicia neboli doma a tak brat podstivo mal vysvieteny cely barak telku, radio a k tomu komp...

Ale pekna hodina Zeme... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Knight

PríspevokZaslal: 29.Mar 2009 21:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No, to bude tym ze na Slovensku je tento program minimalne rozvity a nepoznam cloveka na Slovensku ktory by o tom vedel skor ako som mu o tom povedal Sad Dokonca ani vo vcerajsich spravach sa o tom ani slovkom nezmienili, a to som ich kvoli tomu pozeral komplet aj na Jojke aj na Markize.. Ziadnu reklamu na to som nevidel, proste Ludia na Slovensku vacsinou preto ani nevedia co to je... preto to ani nie je taka zabava, to si predstav vidiet ked sa vypne svetlo v skoro celom meste Smile Do toho su zapojene nie vsetky mesta, a hoci napriklad Moskva ako mesto moc toho nrvypla, ale aspon som tam na to videl reklamy, Ludia aspon trosku o tom vedeli, a v spravach vcera o tom povedali aby Ludia nechali zapnute len elektronicke spotrebice ktore potrebuju. Dokonca ustupujeme aj Waršavem ktora sa do tejto akcie zapojila, ale hadam to bude na buduci rok lepsie a zapoji sa do Hodiny Zeme na Slovensku viac Ludi, aspon to bol zaciatok Smile
Návrat hore
Shane
Master Wizard

PríspevokZaslal: 29.Mar 2009 22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

minuly rok moj brat pracoval vtedy vynimocne, rodicia v robote obaja cez vikend a ja mal v celkom byte len pc Laughing ale osobne si myslim ze toho je skor len vyslovene symbolicke kedze to nic neriesi
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 29.Mar 2009 22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomto mas uplnu pravdu Smile , hlavna myslienka tejto akcie nie je usetrit co najviac energie, ale ty organizatori tuto akciu vymysleli tak mudro, ze lepsie to hadam ani nemohli vymysliet. Cielom je ukazat to, ze kazdy clovek, nielen nejake velke organizacie, moze spravit nieco pre zivotne prostredie, a ze to nemusi byt nic zlozite. Este k tomu to spravili jednoduchou formou, a ukazali ludom ze to moze byt dokonca zabavne- pomahat, ale treba sa zjednotit Smile
Návrat hore
Shane
Master Wizard

PríspevokZaslal: 29.Mar 2009 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

hlavne neutracat energy za pikacoviny ako moj brat - zapnuty komp, radio a este k tomu listuje hodinu TV, a vyziera chladnicku, proste a hovno z toho... Cakam kedy bud pojdem do vlastneho bytu alebo on si bude platit vlastne ucty Laughing
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Knight Napísal:
V tomto mas uplnu pravdu Smile , hlavna myslienka tejto akcie nie je usetrit co najviac energie, ale ty organizatori tuto akciu vymysleli tak mudro, ze lepsie to hadam ani nemohli vymysliet. Cielom je ukazat to, ze kazdy clovek, nielen nejake velke organizacie, moze spravit nieco pre zivotne prostredie, a ze to nemusi byt nic zlozite. Este k tomu to spravili jednoduchou formou, a ukazali ludom ze to moze byt dokonca zabavne- pomahat, ale treba sa zjednotit Smile

v podstate tym ze ukazali kolko za jednu hodinu usetria ukazali kolko zbytocne minaju zvysok roka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Vaso
Planeswalker

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 08:41    Predmet: Re: Earth Hour Odpovedať s citátom

Knight Napísal:

Ak dneska večer vypneš v Hodinu Zeme svetlá vo svojom dome, byte, alebo tam kde sa budeš nachádzať veľmi pomôžeš v boji proti globálnemu teplovaniu a ukážeš tým že Ti záleží na životnom prostredí a chceš zachovať Zem aj pre budúce generácie. Ak chceš pomôcť ešte viac, povedz o tejto akcií aj kamarátom, rodine, vypni vtedy aj počítač, televízor.. Pocit toho že takto ľahlo sa dá spraviť niečo pre celú planétu, pocit že si spravil Dobrý skutok Ti bude odmenou Smile Prosím pridaj sa aj Ty. Smile

ak chces pomoct bojovat proti globalnemu oteplovaniu, ako tomu pomoze jedna hodina? Pride mi to ako ze budem bojovat proti obezite tym ze od 22:30-23:30 nebudem nic jest...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Tharwain

Založený: 20.Mar 2006 15:00

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso ma zas pravdu. Toto je cisto komercna zalezitost aby si ludia, ktori cely rok mrhaju energiu, mohli povedat ze spravili nieco dobre.
Ked chcem setrit a nieco pre Zem robit tak musim mat nejaky ekologicky navyk a myslenie nie akcie typu "vsak som nieco urobil a mozem si urobit ciarku".
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 09:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze ja take myslenie aspon trochu mam, ano Vaso, je to len 1 hodina, ale to je zaciatok, vela ludi ani nevie co to globalne oteplenie sposoby, oni si myslia ´´jeeej budeme moct na severe Slovenska pestovat pomarance´´ oni na tie tornada, hurikany a potopene metropoly nemyslia.. takto sa k tomu dostanu aspon o krocik blizsie, a mozno si o tom zistia viac Smile
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto, ja sa snazim robit nieco aj pocas roka a nielen v tuto hodinu, a viem ze to neusetrime moc vela energie, ale chapet ze nemozme zacat z Earth month? Ludom sa moc nepaci ak musia spravit hned prilis vela, treba ist postupne. Vy by ste chceli asi aby komunizmus postavili zo dna na den Smile ale stavali ho 70 rokov a aj tak sa nepodaril. Vidite, treba postupne, ja by som bol tiez rad keby u nas nepostavili tu novu jadrovu elektraren, ale viac by dali do alternativnych energií, ludia by viac recyklovali, napriklad aj pouzite sparatka, ako v Japonsku, ale na to si Ludia musia postupne zvyknut, ludia su casto lenivi co sa tyka Dobrych skutkov, lepsie aspon trosku ako nic, kratkodoba a rezka zmena sa aj kratko moze urzdat, dlhodoba by mala vydrzat dlhsie. A vy dvaja co, ste taky ekologicky zakladany ze by ste chceli viac Dobreho spravit? To som rad:-)

Lebo prave o tom to je, aby si Ludia uvedomili ze pomoct proti globalnemu teplovaniu nie je take tazke ako sa zda, netreba pre to robit nic svetoborne, ale vysledok svetoborny je Smile

A small efforts can make a huge impact Smile

http://www.youtube.com/watch?v=vquHKajQZ5g&feature=channel
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Knight Napísal:
....
Dal si sa do Sekty, alebo mas rad Velke pismena na Zaciatku Slov? :>

Mne to pripomina tu akciu "vsetci naraz skocte, posunieme zemegulu".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Knight

PríspevokZaslal: 30.Mar 2009 12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si len zvykol pisat niektore slova ako napriklad Vy, Ty, alebo Domov s velkymi pismenami a obcas sa zabudnem a davam to aj inde Smile Skocit naraz by asi moc nepomohlo, ale toto ma aspon nejaky efekt Smile Ale mate pravdu v tom ze clovek si musi postavit ciele dalej a nie byt so sebou spokojny ze vypol svetlo na 1 hodinu za rok, aj to sedel pri pocitaci. Musi ist dalej a robit nieco viac aby to malo nejaky vysledok, ale niekedy aby si niekoho dostal na strom, musis mu napjprv ukazat sisky pod a nim, a az potom pochopi ze treba vyliezt na ten strom :>
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

PríspevokZaslal: 01.Apr 2009 14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Knight Napísal:

Lebo prave o tom to je, aby si Ludia uvedomili ze pomoct proti globalnemu teplovaniu nie je take tazke ako sa zda, netreba pre to robit nic svetoborne, ale vysledok svetoborny je Smile

A small efforts can make a huge impact Smile

http://www.youtube.com/watch?v=vquHKajQZ5g&feature=channel

jasne, ked budem chodit po schodoch namiesto vytahom, zachranim zem. Ono prave to je zle na tom, ze to je tazke a ze pre to treba spravit dost vela a ze small effort ti je nanic. Treba riesit veci globalnejsie a celkovo trochu inac zmyslat. Ale potom by sa clovek citil tak trochu menejcenny, a nenadchol by sa bezduchymi textami ci akciami...

Nieco podobne tu bolo pred par rokmi, co presne nam to dalo? Podnietilo nejaku zmenu k lepsiemu? alebo sme vtedy tiez iba vypli na hodinu svetlo?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: