Cmus 6 Tour Standard report

Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Terry

Založený: 15.Dec 2006 15:38

PríspevokZaslal: 22.Jún 2008 22:35    Predmet: Cmus 6 Tour Standard report Odpovedať s citátom

Čaute.
V sobotu sa v Černým rytířovi v Prahe konal asi najväčší Standard turnaj v tomto roku. Rozhodol som sa, že vám napíšem krátky report, aby ste vedeli ako sa mi darilo a pobavili sa. Možno si nájdete aj nejaké to poučenie. Koho zaujíma, ako celý turnaj dopadol a čo sa hralo na predných stoloch, tu je oficiálny coverage: http://www.fbcrippers.com/dnn/Home/tabid/36/articleType/ArticleView/articleId/368/CMUS-6Tour--2-turnaj--Coverage.aspx

Ako veľký fanúšik tohto formátu (keďže len naň mám deck) som si to nemohol nechať ujsť. Nakoniec sa mi podarilo ukecať aj Kaja a v piatok večer sme sa stretli u neho na testing a malé občerstvenie.
Po fiasku na kvalde v Martine som sa rozhodol hrať svoj balíček ešte z GP Krakow, RU Crazy, ktorý mám natestovaný, som s ním zohratý a hrám ho rád. Po konzultácií s Kajom som vyradil par kariet a doplnil som Flame Javelins, ktoré mi poskytol. Sideboard sa ukazoval ako najväčšia slabina balíku, keďže som nemal nič proti Revelairkovi a Everlasting Torment bol len jeden.
Kajo sa rozhodol pre upravenú verziu Quick´n Toast. Testing dopadol lepšie pre neho, čo ma vôbec neprekvapilo. Nenechal som sa znechutiť a tešil som sa na turnaj.

Zišlo sa nás cez 80 a čakalo nás 7 kôl swissu + TOP 8.

1. Kolo: prehrávam hod kockou, super začína swamp, Thoughtsize a ja sa teším na MBC, na ktorý to mám veľmi dobré. Vyhadzuje mi Psionic Blast. Po pár kolách zisťujem, že sa nejedná o MBC, ale o BR good stuff plný nenávisti. Fulminator Mage, lavíny, discard a lietajúci pašíci mi nerobia dobre. Keď zastabilizujem board s troma 1/1 goblinmy, super hrá Damnation. Ostáva mi jeden goblin token. Balík odpovedá Gargadonom, neopúšťam sa a suspendujem. Super vykladá Tombstalkera a ďalšie kolo sa vrhá do útoku. Môj bounce sa fláka a aj tak nemám dva zdroje modrej many. Súper ma sťahuje na 4 life a ja počítam. Hru vyhrám, len ak si potiahnem maršala a super nemá zabíjanie. Ťahám maršala, obetujem celý stôl do GG a dávam lethal. Druhú hru muligenujem na päť, dostávam Thoughsize, následne druhú a trio súperových Bottle Gnomes mi hovorí, že dáme tretiu. Tretiu hru som nervózny, moc si nepamätám, hra je pomalá, súper vykladá Augur of Skulls, nemám soweru, aby som ho naučil, aké to je discardovať do vlastného augura dve karty (zdravím Mora). Prvého upražím, druhého pod hrozbou, že prídem o landy vymením za dvoch fanatikov, čo sa ukáže ako chyba. Balík mi nič poriadne nenaservíruje a Demigod of Revenge ma zabíja. Kajo mal kitkiní bye.

2. Kolo: napáruje ma k trojbodovému súperovi, ktorý hrá merfolkov. Prvú hru pokladám prvé kolo Faerie Conclave, súper nenachádza odpoveď a umiera. Na merfolkov to mám dobré... Dopĺňam stav sowerov a pridávam pyroclasmy. Súper začína Forge-Tenderom, ja sa pokúšam pretlačiť maršalov, ktorý súperovi nie sú po chuti a ruší mi ich. Zlomový okamih nastáva, keď mi súper ruší pyroclasmu Forge-Tenderom a zachraňuje si svojich troch rybích mužov. Môj Gargadon sa tým stáva aktuálnym, čo si súper neuvedomuje a drží sa svojho gameplanu: útočí. Vyloží si dvoch merfolkov. Lorda mu bouncnem Venserom, druhého zastrelí fanatik. GG žerie landy a spolu s javelinom dávajú lethal. Kajo porazil najstaršieho účastníka turnaja (môj odhad je tak cca 60 rokov), aj keď si súper pridal v jednej hre 50 životov. Alfa strike bol za 42 dmg: Oona + Garruk. S výkrikom „More merfolks pls!“ idem do tretieho kola.

3. Osud má zmysel pre humor. Dostávam Revelairka, Kajo hrá na treťom stole s merfolkami (ani raz nepotiahne Firesprout). Súper začína, dáva vivid land, ja suspendujem GG, súper kladie ďalší vivid a suspenduje GG, čím sa prezrádza. Snažím sa ho upražiť skôr ako sa zastabilizuje. V šiestom kole sa vytapuje do Mulldriftera, mne prichádza Cloudskate, cielujem driftera, súper rozmýšľa a obetuje ho do GG. Tento play mu vyhráva hru, o čom pravdaže ešte nevie. Má 11 životov a vtipkuje, že teraz obetujem všetky landy do GG a zaútočím. Ja mám na ruke dva landy, súper má 7 kariet, takže vtip sa stáva skutočnosťou. Súper musí vytiahnuť vlastného GG do bloku. Ostáva mu jeden land a mne 2/2 flyer. Súper kladie land a púšťa mi kolo. Ťahám Incinerate, kladiem land, útočím. Súper má 7 life. Kladie land a hrá firesprout. Ťahám Flame Javelin. Potrebujem jeden zdroj červenej many a vyhrávam. Súper mi kazí náladu Finksamy, land neťahám, súper hrá dva zelené komandy. Druhá hra je strašná, zabíjam sa svojimi Manabarbsamy. Mám 1:2 a strácam šancu na top 8, Kajo 2:1.

4. Kolo dostávam kitkinov. Kajo faerie. Úvodná ruka je fanatik, 2x Incinerate, 2x Marauderi, 2x mountain a hovorí mi „Vyhráš v 5. Kole.“ Má pravdu... Súper netuší, že hrám modrú. Dnu ide antiagro zostava a súperovi vysvetlím ako funguje Sower + GG. 2:0 a stíham aj nákup v Bille. Kajo pokračuje v neťahaní Firesproutov a prehráva aj s Faeriami.
5. Kolo hrám s monored shamans, Kajo dostáva ďalších merfolkov a ide domov. So shamanmi sa riadne zapotím a nie je to len teplotou v herni. V prvej hre som mal kombo GG + sower, cloudskateou som si vrátil soweru, a ukradol ďalšieho šamana. Nakoniec vyhrávam, kľúčové v 2. Hre sa ukázalo, že som neprehral ani jeden clash pri Lash Oute... 3:2

6. Kolo dostávam Dorana. Zlý matchup, ale aspoň ho mám natestovaný (zdravím Rayda a Ondríqa). Prvú hru prehrávam, dostávam od colosa za 8, treetopa ma dokončila. Sideujem Detritivory a Fury Charmy, ktoré mi to vyhrajú. Neveríte? Musel tomu pomôcť súper, ktorý sa opustil a zahral Terror na Cloudskate, ktorá stihla vrátiť treetopu. No a ďalšie kolo spravil GG ďalší homerun, a dostal na cestu Fury Charm (+1/+1 a trample). Tretia hra bola strašne divná, súper mal len Thoughsizei a zabíjanie, ťahal hlavne landy, ja tak isto. Zlomový moment nastal vo chvíli, keď blokne fanatika treetopou, ja mám Pendelhaven a (chvíľka napätia) ... Fury Charm! Fanatik prežíva súboj s opičou dedinou a súper sa nechá vyprovokovať na Profane command na fanatika! Ja ťahám maršala a ďalší Fury Charm a dávam s nimi lethal. 4:2

7. Kolo dostávam BR tokeny. Prvú prehrávam na hordu tokenov a GG, ktorý mi odstavil soweru. Chybu som spravil, keď som cloudskateou vratil GG. Mal som ho nechať na stole a ukradnúť ho sowerou, aj keď som nemal svojho GG. Dnu idú Pyroclasmy a Fury Charmy... Súper zaradil Fulminátorov a lavíny, čo ma vôbec neteší. Pokladám Ironfoota, ktorý robí súperovi vrásky a pre dostrelením ho zachraňujem Fury Charmom. Super hrá bez tokenov, ja ho dopražím. Hráme tretiu, o to, či si odnesiem cca 10 boostrov. Nechávam si pomalšiu ruku, už viem, že s balíkom sa moc neopláca muligenovať. Súper kladie fanatika a Shadow Guildmaga, ja ťahám Pyroclasmu. Po konzultácií s rukou (2x Shivan Reef, 2x Psionic Blast, Venser, na stole dva mountainy), ju zahrám. Súper hrá Fulminátora a ja viem, že som to zas presral. Hrám okolo fulminátora, súper tlačí lavínami. Ja stabilizujem Ironfootom a čakám na GG, kým vylezie. Nakoniec prichádza, súper hrá Gone, reagujem Venserom. Súper neblokuje a ide na 7. Zabíja Vensera Deadom a hrá Torrent of Souls na fanatika a dáva mi lethal.
Končim 29. s 12 bodmi.

Záver: balík bol suboptimálny, ale stále dokázal prekvapiť. Ak som neurobil fatálnu chybu, tak som vyhral. Najväčšia chyba bol sideboard, Manabarbs už sú nepoužiteľné, výrazne chýbali Ironfooti do plného počtu a Threaten by sa hodil tiež.
Ďakujem za pozornosť ak si dočítal až sem. Teším sa na ďalší turnaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
snegg

Založený: 15.Aug 2005 13:18

PríspevokZaslal: 22.Jún 2008 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechapem vete "ukazal som superovi ako funguje sower + GG" ... pokial pod gg myslis gargadona, tak to nefunguje totiz ale vobec nijak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (101 kariet)
Terry

PríspevokZaslal: 22.Jún 2008 23:23    Predmet: Gargadon + Sower Odpovedať s citátom

Ja zas nechápem, čo nefunguje na kombinácii: "Získaj kontrolu na cielovou príšerou" a "Obetuj príšeru: odstráň timecounter z Greater Gargadona"
Návrat hore
snegg

Založený: 15.Aug 2005 13:18

PríspevokZaslal: 22.Jún 2008 23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha...tak potom sa ospravedlnujem... toto ma dako nenapadlo ako synergia ohromna... moz byt ovplyvnene tym, ze asi uz n-tisic krat bolo riesene, ze sower ma iny wording a narozdiel od faceless butchera a ostatnych nightmare nefunguje "spravne" ... sry Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (101 kariet)
jonko

Založený: 25.Jan 2007 18:56

PríspevokZaslal: 23.Jún 2008 01:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekny reportik Smile Dufam ze pribudne v skorej dobe nieco dalsie Wink
Skoda ze ste s kajkom nevylakosili neaky ten display
Návrat hore
sa3xx

Založený: 07.Jún 2006 20:03

PríspevokZaslal: 23.Jún 2008 10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

snegg Napísal:
toto ma dako nenapadlo ako synergia ohromna...

nie synergia, kombo Smile
Návrat hore
dzeko

Založený: 26.Júl 2004 15:06

PríspevokZaslal: 23.Jún 2008 10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Reportik OK. Len chyba decklist.
Návrat hore
Terry

PríspevokZaslal: 24.Jún 2008 17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

dzeko Napísal:
Reportik OK. Len chyba decklist.

Sedel si dve kola vedla mna, tak si si mal nascoutovat Smile
Návrat hore
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 24.Jún 2008 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som nesedel chcem vidiet Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
dzeko

Založený: 26.Júl 2004 15:06

PríspevokZaslal: 25.Jún 2008 13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Terry Napísal:
Sedel si dve kola vedla mna, tak si si mal nascoutovat Smile

No to som sice sedel. Ale musel som sa venovat tym faeriam a v nasledujucom kole i reveillarkovi oproti. Takze som nascoutoval iba par kariet. A preto som zvedavy na cely decklist. Smile.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: