Tolkien

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
SAZEK

Založený: 13.Feb 2007 16:25

PríspevokZaslal: 05.Mar 2008 20:02    Predmet: Tolkien Odpovedať s citátom

na úvod tejto témy by som sa vás chcel spýtať akú knihu od tolkiena by ste mi doporučili
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (184 kariet)
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 05.Mar 2008 20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Hobit Silmarilion Pana prstenov 1,2,3 Nedokoncene pribehy

ale ak ches pochopit tolkienove diela najlepsie je si najprv precitat knihu Hobiti,elfove a carodejove od M.N Stantona ten 25 rokov prednsa tolkiena na univerzite Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 05.Mar 2008 21:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Junky Napísal:

ale ak ches pochopit tolkienove diela najlepsie je si najprv precitat knihu Hobiti,elfove a carodejove od M.N Stantona ten 25 rokov prednsa tolkiena na univerzite Smile

Apriori si napisal tie knihy v zlom poradi podla akehokolvek systemu, kedze to nemoze byt ani odporucane poradie citania, ani poradie v akom vychadzali....proste bych skusil ine poradie.

BTW vies o tom, ze tolkien vydal aj ine knizky Question Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
zErghistilla

Založený: 09.Aug 2007 17:44

PríspevokZaslal: 05.Mar 2008 23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
Junky Napísal:

Apriori si napisal tie knihy v zlom poradi podla akehokolvek systemu, kedze to nemoze byt ani odporucane poradie citania, ani poradie v akom vychadzali....proste bych skusil ine poradie.

BTW vies o tom, ze tolkien vydal aj ine knizky Question Laughing

napisal toho o hodne viac, ak neratam vseliake slovniky kedze bol lingvista, napriklad pes rover (haluconogenna knizka o coklovi co sa stratil v svete velmi poodbnom stredozemi az na to ze bola napisana skor pre jeho syna ked bol chory ale vysla az hodne neskor) a velmi vela pribehov pre deti, ktore pokial wiem ani nevysli na slovensku alebo v cechach, na druhu stranu zas ja nie som jeho velkym obdivovatelom, bol dobry to nepopieram, ale myslim ze existuje ovela viac hodnotnejsich diel ako pan prstenov a etc Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (37 kariet)
SAZEK

Založený: 13.Feb 2007 16:25

PríspevokZaslal: 06.Mar 2008 14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som zatiaľ od neho prečítal len hurínove deti a dosť ma to zaujalo tak že akú ďalšiu knihu od neho by som si mal kúpiť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (184 kariet)
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 06.Mar 2008 16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa ti zapacili hurniove deti odporucam silmarilion am mas cele dejiny takze dost v pohode.

Ano viem ze tolkien napisal aj ine knihy ale mne sa najviac pacia prave tieto a silmarilion the best Smile
Návrat hore
Šimík

Založený: 11.Máj 2007 17:15

PríspevokZaslal: 07.Mar 2008 12:35    Predmet: Odpovedať s citátom

mne najviac hobit, ale aj silmarillion je svojom vyzname super dielo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (125 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 07.Mar 2008 14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mna silmarilion desne nudil. kusok som cital, lebo som to potreboval do skoly. ale vobec sa mi to nepacilo. takym divnym stylom to bolo pisane, to by som si radsej precital nejakeho Zamarovskeho Very Happy

a urcite by som to zacal citat od hobbita
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
matiapag

Založený: 03.Dec 2006 14:15

PríspevokZaslal: 11.Mar 2008 21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som precital panov prstenov a hurinove deti... Pan Prstenov bol celkom dobry, hurinove deti sa mi velmi pacili Wink Silmarilionu som sa radsej vyhol asi z takych dovodov, ako thibir Wink Ale Hobbita som este necital, no pocul som len same chvaly nanho Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (235 kariet)
snegg

Založený: 15.Aug 2005 13:18

PríspevokZaslal: 11.Mar 2008 21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Silmarilion bol nudny, precital som asi 2 krat, oplati sa to, dielo je to podla mna o nicom, velke dielo je ten svet a system, ale silmarilion je k tomu taky... ako encyklopedia troska, lotra som cital asi 9-10 krat, potom ma to prestalo bavit Wink a priklanam sa k nazoru ze by som pokracoval hobitom, vskutku dobra knizka, prijemne sa cita a je taka... fajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (101 kariet)
Radagast

Založený: 24.Sep 2007 17:41

PríspevokZaslal: 14.Mar 2008 16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som cital secko, len nedokoncene pribehy nie... simik ich ma na policke, ale cakam ze si precitam silmarillion a az potom pribehy...Hurinove deti mam... hej a spytaj sa matiapag simika, ci ti nezikne hobita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: