Highlander turnaj v BA
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Zúčastnili by ste sa podobného eventu? Ak ano, aký štýl hry by ste uprednostnili?
1 vs. 1
40%
 40%  [ 10 ]
THG
24%
 24%  [ 6 ]
Pentagram s monofarbami
4%
 4%  [ 1 ]
Grand Melee tzn kolečko
12%
 12%  [ 3 ]
Iný MP
0%
 0%  [ 0 ]
Nemám záujem hrať Highlandera na podobnom evente
20%
 20%  [ 5 ]
Celkom hlasov : 25

Autor Správa
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 20:23    Predmet: Highlander turnaj v BA Odpovedať s citátom

Asi každý si povšimol, že čoraz viac sa tu diskutuje o tom, čo by mal mať nejaký veľký turnaj, ktorý by prilákal dostatok hráčov, aby sa stal zaujímavým. Z viacerých miest zaznelo, že vrámci takéhoto turnaju by okrem hlavnej časti, ktorá by mala byť venovaná Standardu pravdepodobne, by sa mal zorganizovať povedzme nejaký side event.

Nuž návrhov z čoho by takýto event mal pozostávať bolo viacero. Mňa však zaujíma jedno a to, nakoľko by bol zaujímavý pre ľudí formát Highlander a ktorých by napríklad aj táto možnosť povyrazenia prilákala.

Čo sa týka pravidiel a obmedzení, tak by boli prípadne známe dostatočne dlho vopred, aby každý mohol svoj hýčkaný paklík patrične upraviť. Tiež by sa potom až riešili ceny, či vôbec vstupné. Každopádne prosím, aby sa tu ľudia vyvarovali spammu - na to sú tu iné thready a aby prispievali apriori tí, ktorí by naozaj aj prišli.

Naposledy upravil Selar dňa 03.Mar 2008 20:47, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
frenzyduck

Založený: 26.Feb 2007 17:24

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som urcite prisiel. podla mna by sme nemuseli urobit obycajny single highlander 1 proti jednemu. Napadla ma taka blazniva myslienka Two-Headed Giant. Ja neviem ale vzdy ked sme s ostatnymi hrali viaceri, si uz nas hralo 5 do pentagramu alebo to bol two-headed giant bola to omnoho väscia zabava. baliky sa navzajom doplnovali a bolo to imho lepsie ako normalna hra. tot moj navr dufam ze si najde uplatnenie. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim a myslim, ze THG je vynikajuci highlander format, ale ten vyhlasime ak sa zanho vyjadri dostatok ludi. Idem upichnut hlasovanie, ze kto by aky preferoval. Sice zas budu hlasovat aj ti, co nepridu ale nevadi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna by to malo byt mixovane, pretoze nie je problem "uvariť" si balík presne na 2HG alebo na 1v1. tym chcem povedat, ze kazdy balik by mal byt otestovany hrou aj v 2HG a aj 1v1.

samozrejme ja a brat sme in, myslim ze ludi je celkom vela.
ja, brat, Selar, Kačka, Mišo Adam, Pulo, Rišo, Mahammoti, Miska,Shane, Junky, to je 11ludi a verim tomu, ze by sa este niekto nasiel Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

RS Napísal:
podla mna by to malo byt mixovane, pretoze nie je problem "uvariť" si balík presne na 2HG alebo na 1v1. tym chcem povedat, ze kazdy balik by mal byt otestovany hrou aj v 2HG a aj 1v1.

ja, brat, Selar, Kačka, Mišo Adam, Pulo, Rišo, Mahammoti, Miska,Shane, Junky, to je 11ludi a verim tomu, ze by sa este niekto nasiel Smile

No ak chces najlepsie, co bz bolo najbalancovanejsie, tak asi pentagram, ale tu je problem v tom, ze ludia by sa museli dohadovat vopred. tzn nic moc. a pentagram bez monofarieb je zas obcas prilisne maso.

Kazdopadne nemas ako to spravit aj aj, jedine, ze by sa prve kolko hralo ako 2HG a potom by sa hralo 1vs1 alebo tak, ale to bude zmatene a komplikovane.
Návrat hore
Buubuu

Založený: 01.Jan 2006 16:11

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ja nemam bali k, ak by mi niekto pozical nejake karty tak som in Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (176 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

vynimocne som proti 2HG. totizto tie hry su obcas strasne pomale a len pomale pomerne casto. neviem, aky rozumny time limit by mal byt, aby to nekoncilo vzdy remizou Smile

dalej ide aj o pocet ludi. keby dosli vsetci, co spominal ivan plus dalsi navyse, tak to mame 6 teamov. to viac ako na 3 kola nevidim. a ked si mam vybrat, ci si zahram 3 kola 2HG alebo 5 kol normalne, tak si dam radsej 5 normalne. tolko moj nazor.

monocolor pentagram sa mi nepaci, lebo su hraci tlaceni do nejakeho balicka, popripade by nam nejaka farba chybala. proste zbytocne komplikovane by to podla mna bolo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 21:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Buubuu Napísal:
ja nemam bali k, ak by mi niekto pozical nejake karty tak som in Wink

Myslim, ze za mesiac si po jednej z kariet, ktore potrebujes urcite zozenies. A navyse si laskavo uvedom, ze toto je casual format, nie nejake DCI a pod. takze ide o zabavu. Si zhanaj, men a budes mat:)

Edit: inak v zasade suhlasim s tiborom, ale moznosti som tam cvakol. Zaujimava je aj myslienka grand melee, len tu netusim co na to kto povie:) to by kazdeho dotlacilo k tomu, aby myslel na to, ze mu nestaci nejaka friska frita, ale treba mysliet aj na ostatnych. A pre uspech by sa to dalo rozdelit na viac stolov podla poctu hracov co dorazia, nech netvorime jeden giga stol a potom proste vitazi stolov by si dali jeden stol druhi...atd.

Co poviete?Smile
Návrat hore
Mahamoti

Založený: 28.Jan 2007 15:59

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme sa rad zucastnim. Hlas som zatial neodoslal, lebo rad hram 1 vs. 1 ako aj THG. Som za oba, nech rozhodne vacsina.

Vopred by som vsak upozornil, ze ak takyto turnaj nebude v sobotu alebo pocas statneho sviatku, asi sa nebudem moct zucastnit. V pracovne dni mi to jednoducho velmi nevyhovuje, pokial by to nebol piatok po 18:00.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vikend je viac ako pravdepodobny.
Návrat hore
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 03.Mar 2008 22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

RS Napísal:

Neviem sice preco ma ratas ale ak si myslis ze pridem tvoja vec a ked 2HG TAK si este musim hladat druhu hlavu Cool
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

EDH? :] (= Elder Dragon Highlander). Ten je vazne super Smile
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:

Prosim ta vysvetlis? Laughing
Návrat hore
Mithrandir

Založený: 19.Feb 2006 13:10

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 09:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Som za pentagram alebo za grand meele. Ale skor za pentagram, nakolko tam trosku treba taktizovat a nie len tak bezhlavo utocit...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (433 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mithrandir Napísal:
Som za pentagram alebo za grand meele. Ale skor za pentagram, nakolko tam trosku treba taktizovat a nie len tak bezhlavo utocit...Smile

V tom pripade je problem ak nas nepride nasobok piatich a nesmie to byt klasicky monofarebny pentagram, kedze potom by boli niektori nuteni do farieb.
Návrat hore
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mithrandir Napísal:

pustim zombaka za 20 vsetkym alebo nepustim? Smile

inak ja som zahlasoval, ze nedojdem, bo highlandrovy turnaj sa mi nejak nepozdava - dovody vam vysvetlim potom live pri hre Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Mithrandir

Založený: 19.Feb 2006 13:10

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx Napísal:

pustim zombaka za 20 vsetkym alebo nepustim? Smile

Naaahoodou, on dokaze vyhravat hry... A ked uz nie vyhravat, tak aspon remizovat (popripade podporuje taktiku "zomrem, ale bude vas to sakramensky mrziet" Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (433 kariet)
frenzyduck

PríspevokZaslal: 04.Mar 2008 21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

btw to sa uz nikto viac nevyjadri? ja neviem ale podla mna je postavat si highlander najmensi problem (jednoduchsie ako na akom kolvek inom formate). Ono je to stale len casual ale mna o sobne a rovnako aj plno ludi co poznam bavi omnoho viac ako ine formaty (az na vynimky eternal a pod). Fakt to skuste a zistite ake je to dobre. ale turnaj ale stale nieje hranie niekde v krcmicke ked nas hra 6 ludi 3,5 hodinove hry Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
Sona
Wizard

Založený: 05.Jún 2004 10:02

PríspevokZaslal: 07.Mar 2008 21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som rada prisla, ale asi len na 1:1, lebo ostatne moc nepoznam a hlava moja stara sa uz tazsie uci nove veci. Okrem toho mam tiez hodne obmedzene vychadzky, takze cim rychlejsie tym lepsie Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 02:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
Ondriq Napísal:

Prosim ta vysvetlis? Laughing
Je to velmi jednoduche pre kazdeho cloveka ktory dokaze a.) rozmyslat b.) pouzivat klavesnicu.

b.) uz zvladas, staci nejako vyriesit to a.). Tak to spolu snad nejako zvladneme.

Cely postup ma styri body, skus ma pozorne sledovat.

1.) otvorime si nove okno prehliadaca
2.) napiseme "www.g00gle.com", stlacime enter
3.) napiseme "elder dragon highlander" stlacime enter
4.) klikneme na prvy odkaz a citame.

A teraz po lopate: Smile

Ide o normalny 100 kartovy highlander, s jednou velmi dolezitou specialitou: kazdy balik ma jedneho generala. Tento general musi byt legenda, jeho farby obmedzuju farby baliku (tj ak si zvolite ako generala Teferiho, hrate mono blue deck, ak "elder dragona" Nicola Bolasa, hrate modro-cierno-cerveny deck.) a hru zacina mimo kniznice - mozete ho zahrat hocikedy kedy uznate za vhodne. Ked zomrie, zase ide mimo hry a opat ho mozete zahrat, ale o Mana 2 symbol drahsie ako naposledy. Kedze je to vas general ktory vas zastupuje v boji, ma dalsiu specialnu vlastnost - podobne ako funguju poison zetony, ked vas general udeli oponentnovi 21 alebo viac zraneni, oponent je mrtvy, nezavisle na life gaine atd. Inak ma kazdy hrac 40 zivotov.

Na prvy pohlad to mozno vyzera zlozito, ale realita je velmi jednoducha -
vyberiete si generala, postavite balik, idete na turnaj, vas general je pekne polozeny vedla baliku a mozete ho hrat akoby z ruky. Ked zomrie, vzdy pridrazi o dve many.

A co je dolezite, je to zabava Very Happy

Naposledy upravil Ondriq dňa 08.Mar 2008 15:27, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm looks fine. Toz lidi rozhybte sa a zacnite trosku upevnovat svoje stanovisko co chcete ist hrat a kto by teda prisiel. Ak dobre pocitam, tak nejakych 8 ludi som uz napocital.....

Bolo nam tu predstavenych dost roznych formatov. Preto myslim, ze kazdy, kto si sem pisne, ze pride, nech uvedie JEDEN format, ktory chce hrat. Nech sa daju hlasy pocitat.
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som za klasickeho "nemeckeho" highlandera, t.j. banlist + pravidla podla tej nemeckej stranky. 1 vs. 1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Sali

Založený: 11.Feb 2007 11:56

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

tiez by som bol za 1 vs 1, aj ked som highlandera este nehral, vyzera to, ze to moze byt zabava Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (7 kariet)
frenzyduck

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

vyzerá to že je o to značný zujem Very Happy mali by sme teda vybrat konecny format ako to bude (ja som za 2HG) ale kedze najviac ludi tu chce 1 - 1 tak sa rad prispôsobim. btw. kto chce hrat nech sem napise nech vieme aka by to bol a cca ucast. tak sa vyjadrite kto by dosiel nech mame aky taky prehlad.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

frenzyduck Napísal:
vyzerá to že je o to značný zujem Very Happy mali by sme teda vybrat konecny format ako to bude (ja som za 2HG) ale kedze najviac ludi tu chce 1 - 1 tak sa rad prispôsobim. btw. kto chce hrat nech sem napise nech vieme aka by to bol a cca ucast. tak sa vyjadrite kto by dosiel nech mame aky taky prehlad.

Boze ty si tak neskutocna lama, ze ani necitas. Ak si si nevsimol, tak uz zbieram hlasy za format. Ty si zahlasoval.

Mne osobne sa mimoriadne zapacila myslienka EDH pre 1 vs 1. Takze ja hlasujem zan. Zatial to vyzera na 1 vs. 1 a dufam, ze zahlasuju a pridu aj dalsi.

Ad ceny, vstupne a pod, tak k tomu sa dostaneme neskor.

A este ad dalsie veci: banlist bude uz nami odskusany a niekde tu nan visi link. neskor ho hodim na koniec, aby ho mal kazdy na ociach.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: