Najlepšie hry rooku 2007-Grafická Inovácia

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Najlepšiu grafiku mal v roku 2007...?
Crysis
59%
 59%  [ 13 ]
Bioshock
13%
 13%  [ 3 ]
World In Conflict
13%
 13%  [ 3 ]
Universe At War
0%
 0%  [ 0 ]
Hellgate London
0%
 0%  [ 0 ]
The Witcher
13%
 13%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 22

Autor Správa
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 17:22    Predmet: Najlepšie hry rooku 2007-Grafická Inovácia Odpovedať s citátom

Tu sú nominanti:
-Crysis
-Bioshock
-Call of Duty 4
-World in Conflict
-Universe At War
-Hellgate London
-The Witcher
-PES 08
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
zErghistilla

Založený: 09.Aug 2007 17:44

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ako nic v zlom osobne osobne za najlepsiu graficku inovaciu povazujem za rok 2k7 dve veci, jedna je hra ale ta tu nie je z pochopytelnych dovodov (mass effect --- xbox360)a druha vec je engine noveho unrealu a nechapem preco tu nie nic co ho pohana naprikla gears of war, ut 2007 atd ked je to tak krasne vyladeni enginik fachci super ak ma sôabsich strojoch a GOW a UT 2007 vyueraju nextgen naozaj oproti crysis Wink Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (37 kariet)
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemozem viac suhlasit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som vedel že niečo mi tam fakt chýba,ale nenapadlo ma to....
Ja si stojím za Crysis,ale nie z hľadiska výzoru,ale výkonnosti enginu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
zErghistilla

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Kl3p_co. Napísal:
No ja som vedel že niečo mi tam fakt chýba,ale nenapadlo ma to....
Ja si stojím za Crysis,ale nie z hľadiska výzoru,ale výkonnosti enginu...

kedze rad diskutujem o hrach (lebo som dost zazrany do hier Wink ) a chcem sa spytat v com je ten crysis vykonejsi, imho engine ktory je strasne moc nahypovany a vsetko zvlada ale bohuzial ani na 8800 Ultre si clovek nezahral slusne 1280x1024x32 dx10 + AAx8 lebo ma snimky 19+- tak to svedci o tom engine ze je taky dobry ako za korunu nozik a pritom samotna hra crysis je skareda ked som videl prelease videa a nasledne hru na mojom pocitaci (pritom nemam slabsi komp by som povedal az na GFX high end (AMD X26000+,4GB DDR2 800 dual channel OCz rapier 6400, BFG 8600GTS OC2.....) a hra mi ide naplno aj na dx10 ked som chvilku mal vistu aj dx9 naplno + AA2 na 1280x1024x32 tak ma napadlo prirovnanie ako bola pamatna veta vo filme čierna mačka biely kocúr (trosku upravena) : "Tato Crytek snama vyjebal, predali nam vodu mesto nafty". proste hamba.

ale napriklad taky GOW ide na mojom stroji na plnych detailoch a na kamarotom stroji co je dedo 1GB ram, p4 2,8Ghz, 7600GT AGP a ide mu to tiez na plynch tomu hovorim vychytany enginik na ktorom sa vazne niekto dobre nadrel a super ho spravil

a ked porovnam len samotne tieto hry lubovolny creenshot z GOW a zlubovolny screen Crysis tak. Len zostanem cumet ze preco je to take skarede a preco to vsetkym sekaa..... samozrejme da sa z crysisu potom tzv. tweakovania vytiahnut aj lepsi vykon ale to uz nie standartna (tj. neupravis to priamo z prostredia hry) uprava a navyse vely veci ma crysis defaultne vypnute a daju sa zapnut len cez konzolu alebo cez upravu inicka a to konkretne podpora viac jadrovych procesorov na ulahcenie fyzikalnych vypoctou (tu mal byt povodne link na vide kde vidno rozdiel medzi zapnutim a vypnutim na rovnakej zostave ale bohuzial nemohol som ho najst) a este jedno ripnutie pozrite co mal prinies crysis a poznali sme to uz v roku 1998

http://www.youtube.com/watch?v=CDXTc1UgoaQ

dufam ze som svojim nazorom nikoho nensral a ak tak to sa stava Wink
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž,k tomuto len toľko:
-na 8800 ultre si to človek zahrá na full-Crytek sú možno blázni,no nie blbci,zatiaľ čo Id boli,ked vydali Doom3 Wink (kupoval som kvôli tomu nové high-end PC, a mal som 20FPS)

-Crysis vyzerá pekne,GoW sa na to len hraje-V crysis je cieľom dosiahnuť čo najrealistickejšie stvárnenie sveta,zatiaľ čo GoW ponúka Hollywoodový filmový zážitok z prežitia hry a tomu je prispôsobená aj grafika

-CryENGINE2 dokáže Volumetriu,pokročilé časticové efekty,soft shadows,globálne osvetlenie,Depth of Field,Motion Blur(no dobre,toto vedia skoro všetky enginy),nasvietenie HDR(aj toto),dynamiku svetiel,prechod svetla podľa štruktúry materiálov a dalšie shader technologie+fyzickú interakciu a deformovanosť okolia.Vie snad toto GoW Engine?(Vlastne UT3 Engine,ale pri tomto nie som si istý)-od toho existuje vec menom AGEIA PhysX, ktorá slúži na odbremenie CPU od fyzikálnych výpočtov,a myslím si že Crysis je hra,ktorá má podporu viacjadrových procesorov štandartne,takže nemá dôvod dávať to ako osobné nastavenie do Menu->Options.

-mno od crysis sa očakávalo štandartu HL2(ktorý dosiahol,ale to je len môj skromný názor) a nie hentoho padania krabičiek z '98 roku Wink
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

je zvlastne ze UT3 ziskava jedno ocenie za druhym ale o cryENGINU2 sa to neda povedat. Len maximalny hype ktory je biedny. Mozeme to vidiet aj na cislach predajnosti Crysis sa predalo milion kusov, Gears of war len na xboxe 360 3 miliony kusov a hra roku 2007 Call of duty 4 - modern warfare 7 milionov kusov. Cim to je ???

dalsia vec ocividne si nepochopil co malo byt povedane tymi krabicami, svojho casu sa crytek hrdil tym ze predstavy suber - mega - turbo - uber realistish fyzik a je na tom rovnako co sa tyka stvarnenia fyziky ako hra z roku 1998 Wink tak nefim

k tomu AGEIA PhysiX na to aby to fungovalo krasne tak potrebujes aby ti to podporoval engine hry, to iste ako kedysi s 3dfx akceleratormi pokial hra nepodporovala tak smola a pokial wiem crysis to nepodporuje ale UT3 ano Wink

a viac jadrove procesory napriklad krasny clanok na temu
wiac bitov wiac zabavy v crysis Laughing

http://www.rlslog.net/crysis-makes-me-sick/#more-5980

je tychto clankov hooooooooooodne moc a vsetky hovoria len o jednom crytek nas vsetkych oklamal, je vazne skoda ze nemozem najst to video bol to krabicovy test s zapnutym a vypnutym druhym jadrom na pocitanie fyzky Wink
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak mi prosímťa vysvetli prečo zatiaľ Crysis vyhráva v hlasovaní? Very Happy
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 14.Feb 2008 23:37    Predmet: Odpovedať s citátom

napriklad gamespy co je povazovany za jeden s tych lepsich hernych serverov

http://goty.gamespy.com/2007/pc/12.html

crysis skoncil az osmy

podla yahoo bola najlepsia hra roku super mario galaxy

http://videogames.yahoo.com/events/game-of-the-year-2007/best-overall-game-of-2007/1177115/2

a v kategorii najlepsia FPSka dokonca bioshock

http://videogames.yahoo.com/events/game-of-the-year-2007/best-shooter-game/1177267/2

na gamespote opat call of duty 4 crysis skoncil 4.

http://www.gamespot.com/best-of/gameoftheyear/index.html?page=2

na ign.com vyhral bioshock

http://bestof.ign.com/2007/pc/22.html

za najlepsiu grafiku vyhral sice crysis, ale ako najvacsia inovacia portal

http://bestof.ign.com/2007/pc/18.html

a mozeme pokracovat do nekonecna Wink

k tomu preco vyhrava zatial crysis, lebo v tvojom vybere chyba polka krajsich hier Wink a v mojom rebricku jednoznacne vyhrava mass effect Rolling Eyes
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kl3p_co. Napísal:
no tak mi prosímťa vysvetli prečo zatiaľ Crysis vyhráva v hlasovaní? Very Happy
Ja ti neviem, mozno preto ze je hlasovanie o veci ako "graficky engine" zverene do ruk 12 rocnych deti? Mozeme sa skusit spytat ako operovat slepe crevo, podla mna o tom tunajsi hlasujuci vedia rovnako kompetentne rozhodnut ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
afteregg

Založený: 23.Feb 2006 21:19

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

je to asi preto ze tie rebricky az na jeden (kde crysis vyhral Wink ) su o hre roku a nie o najlepsej grafike. toto je hlasovanie o graficky najlepsiu hru roku a myslim ze crysis je graficky najlepsia. to ale neznamena ze je najlepsia celkovo.

zErghistilla Napísal:
Mozeme to vidiet aj na cislach predajnosti Crysis sa predalo milion kusov, Gears of war len na xboxe 360 3 miliony kusov a hra roku 2007 Call of duty 4 - modern warfare 7 milionov kusov. Cim to je ???

zeby tym ze na crysis potrebujes highend a na gears of war ti staci xbox ktory nemoze byt highend lebo su setky rovnake? nie kazdy si koli jednej hre kupi novy pocitac. nebudem sa hadat je to tvoj nazor ja si iba obhajujem moj a samozrejme nemusi byt pravdivy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

afteregg Napísal:
je to asi preto ze tie rebricky az na jeden (kde crysis vyhral Wink ) su o hre roku a nie o najlepsej grafike. toto je hlasovanie o graficky najlepsiu hru roku a myslim ze crysis je graficky najlepsia. to ale neznamena ze je najlepsia celkovo.

zErghistilla Napísal:
Mozeme to vidiet aj na cislach predajnosti Crysis sa predalo milion kusov, Gears of war len na xboxe 360 3 miliony kusov a hra roku 2007 Call of duty 4 - modern warfare 7 milionov kusov. Cim to je ???

zeby tym ze na crysis potrebujes highend a na gears of war ti staci xbox ktory nemoze byt highend lebo su setky rovnake? nie kazdy si koli jednej hre kupi novy pocitac. nebudem sa hadat je to tvoj nazor ja si iba obhajujem moj a samozrejme nemusi byt pravdivy.

Problém je v tom že je pravdivý Very Happy
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 13:39    Predmet: Odpovedať s citátom

afteregg Napísal:

... zeby tym ze na crysis potrebujes highend a na gears of war ti staci xbox ktory nemoze byt highend lebo su setky rovnake? ...

tak tato veta ma dostala Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

afteregg Napísal:

...
nie kazdy si koli jednej hre kupi novy pocitac. nebudem sa hadat je to tvoj nazor ja si iba obhajujem moj a samozrejme nemusi byt pravdivy.
...

nedavno bola v las vegas konferencia D.I.C.E. (Design, Innovate, Communicate, Entertain), Summit, kde sa pravidelne ucastnia sefovia vsetkych velkych firiem a rozoberaju vyvoj a smerovanie celeho herneho priemyslu a zistili velmi zaujimavu vec ze v roku 2007 dostalo 18 hier celkove hodnotenie vyssie ako 90% a 7 z nich sa predalo necely milion kusov (crysis je medzi nimi) a iba jedna tretina dosiahla predaj 2 miliony kusov a iba dve hry dosiahli predaj vyssi ako 2 miliony kusov a jedna z nich je CoD4.

osobne si nemyslim ze by to bolo tym ze ku kazdej hre potrebujes novy PC Wink , skor je o to ze hry zacinaju byt silno nadhodnotene v recenziach a "uplatky" recenzentou sa stavaju uplne niecim beznym. Vid pripad recenzovania HALO 3 v USA kde kazdemu recenzentovi poslal microsoft okrem samotnej hry aj veci v hodnote 800$. Dalsi pripad europsky herny server EuroGamer (jeden z najlepsich) po recenzii ASSASSIN'S CREED dostal 7/10, ubisoft stiahol vsetky svoje reklamy na serveri a odkazal mu ze uz v zivote neuvidi ani preview ani exkluzivnu recenziu hry od UBiSoftu. Gamespot vyhodil Jeffa Gerstnema na tlak EIDOSu po tom co v jeho recenzii dostala hra Kane & Lynch 6/10. Ale najviac ma dostalo toto jeden z najpreztiznejsich americkych hernych casopisov EGM po uverejneni clanku na temu Crysis je len mega hype, celi zaniku lebo EA (distributor Crysis a aj jeden z najvacsich distributorov hier) a snim vela dalsich inych firiem odmieta spolupracovat s casopisom.

a tychto pripadov je coraz viac a viac.... Len si spomente kolko hier dostalao pred 10 rokmi vacsie hodnotenie ako 8 alebo 9?

ci chceme alebo nechceme z herneho priemyslu sa stava biznis ako kazdy iny a to je smutne .........

Naposledy upravil zErghistilla dňa 15.Feb 2008 13:56, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte že žijeme v takej malej krajine a EA ani Ubisoft či Activison Blizzard(áno,to je jedna firma) si nás nevšímajú Wink
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kl3p_co. Napísal:
ešte že žijeme v takej malej krajine a EA ani Ubisoft či Activison Blizzard(áno,to je jedna firma) si nás nevšímajú Wink

za to by som ruku do ohna nevlozil, ale vase nazory su silno ovplyvne hypom okolo crysis Wink
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 15.Feb 2008 14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
Kl3p_co. Napísal:

za to by som ruku do ohna nevlozil, ale vase nazory su silno ovplyvne hypom okolo crysis Wink

No mňa konkrétne Crysis tak nevzal takže tak Wink
A ked to zoberieš z ekonomického hľadiska,EA sa oplatí viac sústrediť napr. na Francúzsko,lebo len Paríž ma 10 mil. obyvateľov=>EA vlastne dostáva zisk ako z celej SR(a viac) len z jedného mesta.(ale byť to tak nemusí,je to len výplod logického myslenia Smile )
Návrat hore
afteregg

PríspevokZaslal: 16.Feb 2008 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
afteregg Napísal:

... zeby tym ze na crysis potrebujes highend a na gears of war ti staci xbox ktory nemoze byt highend lebo su setky rovnake? ...

dobre asi som ta odhalil pretoze tebe vyrobili highend xbox ktory je lepsi a preistotu sa na nom neda hrat crysis aby si ho hned neroz...bil Smile)) uznavam, verejne som sa strapnil a odpisal. este by som rad povedal ze na xbox sa asi kupuje viac hier pretoze je tazsie ich napalit a nakomp je napalenie lahsie. viem ze nie a vlastnis cca 1k napalkov na xbox pretoze je to lahsie napalit a opat som sa verejne strapnil. crysis je kktina ano viem hraju to dvanastrocne decka... prepacte nechal som sa uniest.
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 16.Feb 2008 23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

afteregg Napísal:
zErghistilla Napísal:
afteregg Napísal:

dobre asi som ta odhalil pretoze tebe vyrobili highend xbox ktory je lepsi a preistotu sa na nom neda hrat crysis aby si ho hned neroz...bil Smile)) uznavam, verejne som sa strapnil a odpisal. este by som rad povedal ze na xbox sa asi kupuje viac hier pretoze je tazsie ich napalit a nakomp je napalenie lahsie. viem ze nie a vlastnis cca 1k napalkov na xbox pretoze je to lahsie napalit a opat som sa verejne strapnil. crysis je kktina ano viem hraju to dvanastrocne decka... prepacte nechal som sa uniest.

wies co je strasna haluzzz ze ja xbox vobec nemam, vlastnim len komp a pspcko Laughing na tej vete ma dostalo toto ze :

"... xbox ktory nemoze byt highend lebo su setky rovnake..."

a stym napalenim,aby sme to dali na pravu mieru Laughing Laughing Laughing , je to uplne rovnake ako napalit hru na PC (dolezity je len flash mechaniky, aby citala aj napalene media Wink )

a ktomu crysis nikde som nenapisal ze to hraju 12 decka, iba hovorim ze ta hra je strasne moc nahypovana a ak si videl videa ktorym nas EA a CRYTEK krmili a pozries si hru zistis ze RENDER FTW, pre mna hra nic neponukla a navyse nepovazujem ju za inovaciu roka a nielen graficku, ale len za nafuknutu bublinu EA a CRYTEKU a ako sa hovori skutek utek....
Návrat hore
afteregg

PríspevokZaslal: 17.Feb 2008 10:51    Predmet: Odpovedať s citátom

no ok, sry este sa teda vyjadrim: myslel som ze xbox mas (btw ja mam tiez len pc a psp) lebo si hovoril ze najlepsia graf inovacia ako hra je mass effect a ten je len na xbox tak som z toho usudil ze ho mas.

s tym ze okolo toho spravili rozruch a bublinu a nakonec to nieje az take s tym musim sice suhlasit ale mne napr sa ta hra docela pacila este som ju nepresiel celu, ale proste mi prisla dobra mozno nie ako najlepsia ale aspon graficky ano.

este sa priznam ze bioshock som nazivo nevidel, iba v ukazkach takze som si hovoril ze nemozem sudit. mozno si ju zozenem a potom zmenim nazor.

k tomu napaleniu mne to pride asi tazsie aj ked neviem presne ake je to s xboxom ale na playstation bolo omnoho menej napalkov ako na pc a preto som sudil ze s xboxom je to podobne.
este raz sry za to rozhorcenie.

a este by som sa rad spytal s tym xboxom on moze byt iny ako ostatne? lebo xbox som v zivote nevidel a myslel som ze su vsetky rovnake...
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 17.Feb 2008 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt nie sú...Nové X360-ky majú väčšiu cache v CPU...Ale prehrievajú sa tak či tak Very Happy
Afteregg:pomýlil si si pojem high-end a next-gen Wink
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 17.Feb 2008 16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

aby sme to uviedli na pravu mieru tak vykonovo su vsetky XBOXi na tom rovnako, predavaju sa len v roznych prevedeniach na trhu su monetalne 3 prevedenia

1. Xbox arcade - normalny xbox len mena pevny disk
2. Xbox premium - xbox + 20GB HDD + silver account na xbox live (silver umoznuje chatovanie, tahanie diem a zapajenie sa do sikusii a tahanie nove obsahu pre hry a xbox, na to aby ste mohli hrat po internete potrebujete gold account a za ten sa plati necelych 2000SK za rok)
3. Xbox elite - xbox + 120GB HDD + bezdrotovy gamepad + headset + silver acc

toto su verzie predajne potom este existuju verzie HW a tam sa jedna o to ze ludia co maju strasi XBOX 360 tak maju velkú sancu ze sa mi pokazí microsoft sam nedavno uviedel ze do dvoch rokov sa statisticky pokazi kazdy xbox, ktory bol predany zo strasou doskou. A preto microsoft sa rozhodol ze predlzuje bezplatne kazdemu majitelovi XBOXu zaruku na tri roky to bolo odbocenie od temy.

najdolezitejsie rozdiely su v tom ze su rozne dosky novsia, starsia a rozne disky, ale asi najdolezitejsia vec su traja rozny vyrobcovia mechanik na xbox (xbox ma robnaku mechaniku v sebe ako ty alebo ja v PC Wink ) a to samsung, hitachi alebo benq ( a este kazda ma asi 3 a viac podruhov ), lisia sa len v tom ze ako je tazke ich ojekabatit aby citali aj napalene media.
Návrat hore
afteregg

PríspevokZaslal: 17.Feb 2008 23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ok dik za vysvetlenie Smile
a tie pojmy som si fakt nezmylil ak teda no proste to nebudeme riesit kazdpoadne vsetci ste sa pobavili a na to predsa je pieskovisko Smile alebo ak do toho este cete rypat tak mi pls vysvetlite preco som si tie pojmy pomylil... premyslam nad tym a stale mi nechce zapnut
Návrat hore
lush

Založený: 09.Feb 2005 17:51

PríspevokZaslal: 18.Feb 2008 10:27    Predmet: Odpovedať s citátom

v hlasovani mi chyba MTGO, vydanie lorwynu a beta test MODO3 Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 22.Feb 2008 16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a výhercom sa stáva(i ked mám taký malý pocit že trocha neprávom) Crysis
Návrat hore
usiak

Založený: 18.Máj 2005 11:08

PríspevokZaslal: 25.Feb 2008 17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Cele som si to tu precital a musim povedat ze ten posledny prispevok bola uplna pecka, skoro som zo stolicky spadol. Musime uznat ze toto bolo fakt fer a objektivne hlasovanie Very Happy.
Kl3p_co nic proti.
Ja by som hlasoval za Gears of war alebo asi UT,velmi pekne hry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (25 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: