Fantasy/Sci-fi Literatura a podobne Fantasmagorie...
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Squall

Založený: 15.Sep 2007 12:11

PríspevokZaslal: 08.Mar 2008 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolko to ma duna casti? cital som tusim prve 4 a potom sa mi uz nechcelo ist do kniznice Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Mithrandir

Založený: 19.Feb 2006 13:10

PríspevokZaslal: 10.Mar 2008 10:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno ja momentalne citam posledneho Pottera. Je to celkom dobre, akurat ze tie diely citam s takym casovym odstupom ze si kopu veci nepametam, ale da sa. Najviac sa mi paci, ze do popredia vystupuju vedlajsie postavy (Ron, Hermiona - najme ona). A chudak Harry je tam uz len akoby do poctu. V kazdom pripade sa autorka strasne vyprofilovala a zmenila styl pisania od prvych knih, takze zatial co prve dve boli ako rozpravky, dalsie uz trosku potemneli a konecne zacali zomierat aj kladny hrdinovia (najme v tomto poslednom dieli).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (433 kariet)
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 10.Mar 2008 11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mithrandir Napísal:
Mno ja momentalne citam posledneho Pottera. Je to celkom dobre, akurat ze tie diely citam s takym casovym odstupom ze si kopu veci nepametam, ale da sa. Najviac sa mi paci, ze do popredia vystupuju vedlajsie postavy (Ron, Hermiona - najme ona). A chudak Harry je tam uz len akoby do poctu. V kazdom pripade sa autorka strasne vyprofilovala a zmenila styl pisania od prvych knih, takze zatial co prve dve boli ako rozpravky, dalsie uz trosku potemneli a konecne zacali zomierat aj kladny hrdinovia (najme v tomto poslednom dieli).

Hmm to sa sice pacilo aj mne, ale napriek tomu je 7micka nedorobena a divna. A nepaci sa mi nakolko sa inspirovala filmami roznymi(no en matrix trojka tam naozaj byt nemusel) a pod. navyse jej postavy uz nie su utvarane len dejom, ale aj tym, ako boli spodobnene vo filme a tomu su prisposobene. JE toho vela, ale inak ano...citat sa to dalo aj v case, ked to prave vyslo, aj ked to vyslo v slovencine Laughing Len v cestine je to des.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
afteregg

Založený: 23.Feb 2006 21:19

PríspevokZaslal: 10.Mar 2008 11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
Mithrandir Napísal:

Hmm to sa sice pacilo aj mne, ale napriek tomu je 7micka nedorobena a divna. A nepaci sa mi nakolko sa inspirovala filmami roznymi(no en matrix trojka tam naozaj byt nemusel) a pod. navyse jej postavy uz nie su utvarane len dejom, ale aj tym, ako boli spodobnene vo filme a tomu su prisposobene. JE toho vela, ale inak ano...citat sa to dalo aj v case, ked to prave vyslo, aj ked to vyslo v slovencine Laughing Len v cestine je to des.

aka matrix trojka kde Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 10.Mar 2008 11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Royal Cross, ci ako sa vola ta stanica Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
zErghistilla

Založený: 09.Aug 2007 17:44

PríspevokZaslal: 10.Mar 2008 22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
Mithrandir Napísal:

no ja som tiez nedavno docital sedmicku a mam asi dva dojmy z tej knihy

1. vacsieho luckera ako harry potter na svete nie je proste ma ist zlikvidovat hocruxy a ani nevie ako vyzeraju a kde ich najst zazracne ich vsetky najde a poriesi sak on uz je pomaly ako chuck norris

2. na nom by si spravil kazdy psychiater karieru tak prepnuteho cloveka som uz hodne dlho nevidel, agresivny jedinec zo sklonmy k schizofrenii

holt proste knizka pre deti Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (37 kariet)
Nightstalker

Založený: 19.Sep 2005 15:03

PríspevokZaslal: 11.Mar 2008 17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Warcraft vládce klanu som nedavno docital a celkom dobra kniha to bola. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (63 kariet)
Radagast

Založený: 24.Sep 2007 17:41

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:

ne king´s cross?
a eragon? ten paolini je biedny, z trilogie bude 4 dielny "roman". myl by sa naucit citar. selar asi budes suhlasit, ten film eragon je fakticky prepadak. obsadenie hercov mizerne, s knihou sa tam zhoduju len mena postav. totalny PREPADAK Evil or Very Mad
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Radagast Napísal:
Selar Napísal:

ne king´s cross?
a eragon? ten paolini je biedny, z trilogie bude 4 dielny "roman". myl by sa naucit citar. selar asi budes suhlasit, ten film eragon je fakticky prepadak. obsadenie hercov mizerne, s knihou sa tam zhoduju len mena postav. totalny PREPADAK Evil or Very Mad

Jak keby kniha prepadak nebol Cool A hej, to som myslel Very Happy
Návrat hore
Radagast

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 14:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
Radagast Napísal:
Selar Napísal:

ne king´s cross?
a eragon? ten paolini je biedny, z trilogie bude 4 dielny "roman". myl by sa naucit skrtat. selar asi budes suhlasit, ten film eragon je fakticky prepadak. obsadenie hercov mizerne, s knihou sa tam zhoduju len mena postav. totalny PREPADAK Evil or Very Mad

Jak keby kniha prepadak nebol Cool A hej, to som myslel Very Happy

dikes ze suhlasis... a nepisal som ze kniha prepadak neni... Razz
Návrat hore
burt20

Založený: 24.Okt 2005 18:55

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ste volaky moc zaujaty rpoti eragonovi, nahadou v pohode pocteni, a na film je prepadak slabe slovo...
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

burt20 Napísal:
ste volaky moc zaujaty rpoti eragonovi, nahadou v pohode pocteni, a na film je prepadak slabe slovo...

nie sme zaujaty proti nemu, ale kedze mame toho vela precotaneho tak v tom vidime zlepenec kadeco coho a este aj naprd napisany ........ Rolling Eyes
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
burt20 Napísal:

nie sme zaujaty proti nemu, ale kedze mame toho vela precotaneho tak v tom vidime zlepenec kadeco coho a este aj naprd napisany ........ Rolling Eyes

Da Da Da, presne tak Very Happy proste krici z toho, ze to pisal nespisovatel, ktory sa strasne rad opici Laughing
Návrat hore
burt20

Založený: 24.Okt 2005 18:55

PríspevokZaslal: 12.Mar 2008 17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To je vas subjektivny nazor, viesco ja som od toho moc necakal a myslim ze to je dobre oddychove citanie, a opita dracica je bonus Smile
Návrat hore
Radagast

PríspevokZaslal: 18.Mar 2008 16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

burt20 Napísal:
To je vas subjektivny nazor, viesco ja som od toho moc necakal a myslim ze to je dobre oddychove citanie, a opita dracica je bonus Smile

je to fakt blbost, kukni ani si nevie zachovat co povedal e to bude trilogia, sak po empire musi byt este jedna cast... vidno ze nevie pisat.. je to amatersky greenhorn a laik,.... Rolling Eyes
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 18.Mar 2008 17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

burt20 Napísal:

samozrejme ze je to nas subjektivny nazor, ale bohuzial je to shajt Evil or Very Mad

inak teraz citam Pullman Philip - temné hmoty (to je trilogia zlatý kompas, magický nôž a jantarový ďalekohľad) a je vazne v celko dobre, ale je pravda ze som od toho vela necakal a prijmne ma to prekvapilo, keby takych knih bolo viac ze od nich vela necakas a prijemne ta prekvapia Wink
Návrat hore
vanto

Založený: 01.Dec 2006 14:57

PríspevokZaslal: 18.Mar 2008 17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
inak teraz citam Pullman Philip - temné hmoty (to je trilogia zlatý kompas, magický nôž a jantarový ďalekohľad) a je vazne v celko dobre, ale je pravda ze som od toho vela necakal a prijmne ma to prekvapilo, keby takych knih bolo viac ze od nich vela necakas a prijemne ta prekvapia Wink

tiez to teraz citam, ale kedze som bol "vdaka" nedostatku casu schopny precitat za 3 tyzdne len 30 stran, tak neviem posudit, zatial to stale moze pozitivne prekvapit Smile
Návrat hore
frenzyduck

Založený: 26.Feb 2007 17:24

PríspevokZaslal: 18.Mar 2008 17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

vanto Napísal:
zErghistilla Napísal:

tiez to teraz citam, ale kedze som bol "vdaka" nedostatku casu schopny precitat za 3 tyzdne len 30 stran, tak neviem posudit, zatial to stale moze pozitivne prekvapit Smile

tie knihy som cital cca pred 4 rokmi..je to celkom dobre. ako vidim ze ako spravili film tak to znovu vydali a ludia to kupuju Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
zErghistilla

PríspevokZaslal: 18.Mar 2008 17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

frenzyduck Napísal:
vanto Napísal:
zErghistilla Napísal:

tie knihy som cital cca pred 4 rokmi..je to celkom dobre. ako vidim ze ako spravili film tak to znovu vydali a ludia to kupuju Wink

priznam ja som ju nekupil ale kupila si ju setra Wink a kedze ja citam vsetko co mi pride pod ruku tak to citam Wink
Návrat hore
Radagast

PríspevokZaslal: 19.Mar 2008 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
frenzyduck Napísal:
vanto Napísal:
zErghistilla Napísal:

priznam ja som ju nekupil ale kupila si ju setra Wink a kedze ja citam vsetko co mi pride pod ruku tak to citam Wink

fakt je pullman good autor, a aj jonathan stroud. citali ste trilogiu bartimaeus? (amulet zo samarkandu, golemovo oko a ptolemaiova brana?)
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 29.Mar 2008 17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

akurat citam frederick pohl - za modrým horizontom udalostí. pozna niekto tohto autora, pise sci - fi ako nikty iny Wink
Návrat hore
Šimík

Založený: 11.Máj 2007 17:15

PríspevokZaslal: 03.Apr 2008 09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

a co takto A. Sapkowski - Zaklínač. Krv elfov,... atd co na to vravite? ja som to len teraz zacal citat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (125 kariet)
Mithrandir

Založený: 19.Feb 2006 13:10

PríspevokZaslal: 03.Apr 2008 09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Sapkowski je king... Ale odporucam pred samotnym romanom precitat poviedky. Nieje to nutne, ale v niektorych veciach sa na ne v romanoch odkazuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (433 kariet)
zErghistilla

PríspevokZaslal: 03.Apr 2008 09:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mithrandir Napísal:
Sapkowski je king... Ale odporucam pred samotnym romanom precitat poviedky. Nieje to nutne, ale v niektorych veciach sa na ne v romanoch odkazuje.

sapkowski je klasika, pise velmi dobre fantasy a nielen to napriklad alternativnu historiu husitskych vojen. Proste Andrzej Sapkowski je frajer a kral temnych stredovekych fantasy kde kazda tvoja volba je stejny howno jinej zachod Wink
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 03.Apr 2008 10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
Mithrandir Napísal:

sapkowski je klasika, pise velmi dobre fantasy a nielen to napriklad alternativnu historiu husitskych vojen. Proste Andrzej Sapkowski je frajer a kral temnych stredovekych fantasy kde kazda tvoja volba je stejny howno jinej zachod Wink

Bohuzial ako kazdy clovek ma par chyb, ktorym sa jeden nevyhne, ale to su obvykle len drobnosti. Kazdopadne vynikajuco napisane su jeho knizky a dobre sa veru citaju.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 4 z 5

Prejdi na: