Fantasy/Sci-fi Literatura a podobne Fantasmagorie...
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
frenzyduck

Založený: 26.Feb 2007 17:24

PríspevokZaslal: 14.Jan 2008 19:39    Predmet: Fantasy/Sci-fi Literatura a podobne Fantasmagorie... Odpovedať s citátom

takze toto je tema pre zastancov tolkiena a jeho tvori (medzi ktorych ja nepatrim Wink aj ked som cital vsetky 3 knihy tak ma to nijak extra nezaujalo) Ale pre tych ostatnych ludi ako junky a selar a im podobny miesto spamovania nepodarenych kariet mesiacov mozu radsej spamovat sem do pieskoviska. (aj tak si myslim ze sa toto moc neujme Wink )
mozete sem pisat aj veci mimo lotr

Naposledy upravil frenzyduck dňa 20.Jan 2008 19:37, celkom upravené 4 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
zErghistilla

Založený: 09.Aug 2007 17:44

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

FEIST FTW!!! Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (37 kariet)
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:

feist je veru dobry:) hadie sagy mnam a o magovi ani nevravim....len uz je toho moc a je v tom chaos, tie posledne ani neviem kam patria....nevadiiii stalo to za to;)

Ostatne aj warhammer mal svoje caro:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
zErghistilla

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
zErghistilla Napísal:

feist je veru dobry:) hadie sagy mnam a o magovi ani nevravim....len uz je toho moc a je v tom chaos, tie posledne ani neviem kam patria....nevadiiii stalo to za to;)

Ostatne aj warhammer mal svoje caro:)

tak ono tych autorov fantasy je hodne, osobne povazujem tolkiena za dobreho aj ked pisal trosku tazdopadne a nudne Wink ale moj osobny rebricek za najlepsiu sagu vedie jednoznacne

Dragons of Autumn Twilight - Margaret Weis and Tracy Hickman
Dragons of Winter Night - Margaret Weis and Tracy Hickman
Dragons of Spring Dawning - Margaret Weis and Tracy Hickman

Tasselhof Bosonožka a jeho šotčí stříbrná lžíce čarodejná FTW Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

a knizka

Marion Zimmer Bradley - Hawkmistress! - tak k tomu sa nejdem ani vyjadrovat toto ma uplne dostalo asi pred 8 rokm

Crying or Very sad - slzy nostalgie Wink
Návrat hore
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Inac vedeli ste ze sa planuje dalsie zfilmovanie Tolkienovej knihy? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
zErghistilla

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 17:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Knight Napísal:
Inac vedeli ste ze sa planuje dalsie zfilmovanie Tolkienovej knihy? Wink

hobbit a pokial si dobre pamatam ma byt dvoj dielny dufam ze to nebude taky shajt ako povodny film Wink
Návrat hore
Nightstalker

Založený: 19.Sep 2005 15:03

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
tak ono tych autorov fantasy je hodne, osobne povazujem tolkiena za dobreho aj ked pisal trosku tazdopadne a nudne Wink ale moj osobny rebricek za najlepsiu sagu vedie jednoznacne

Dragons of Autumn Twilight - Margaret Weis and Tracy Hickman
Dragons of Winter Night - Margaret Weis and Tracy Hickman
Dragons of Spring Dawning - Margaret Weis and Tracy Hickman

Tasselhof Bosonožka a jeho šotčí stříbrná lžíce čarodejná FTW Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

a knizka

Marion Zimmer Bradley - Hawkmistress! - tak k tomu sa nejdem ani vyjadrovat toto ma uplne dostalo asi pred 8 rokm

Crying or Very sad - slzy nostalgie Wink

Mne sa zase velmi paci fantasy ako je Warcraft skvela trilogia je Válka prastarých.

Studna večnosti-Richard A. Kanaak
Duše démona-Richard A. Kanaak
Rozdelení-Richard A. Kanaak

Sry ze to nie je az tak k teme ale len tak ze doporucujem. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (63 kariet)
zErghistilla

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

warcraft je v pohodicke knaak vie pisat, ale to je take standartne sword and sorcery fantasy a to zrovna nie je moj styl ale nehovorim ze je to zle Wink
Návrat hore
frenzyduck

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

to som cital tiez a velmi sa mi to pacilo, takze vrelo odporucam Wink
P.S. tema premenovana
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

knaak je sabloniar....ako sorry, ale to nemusim.

Hickman mi moc nesadol ak sa mam priznat....kazdopadne ja mam v poslednom case aj tak fakt asi najradsej Zambocha a hlavne poviedky ci roman(o kazdom je myslim iba jeden) o Baklym alebo Koniasovi....vrrr kazdopadne styl jeho pisania sa moc lubi a to som od neho cital kadeco(lihen, kadejake zbierky poviedok a aj romanik nejaky....systematicky si ho zakupim celeho)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
zErghistilla

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
knaak je sabloniar....ako sorry, ale to nemusim.

Hickman mi moc nesadol ak sa mam priznat....kazdopadne ja mam v poslednom case aj tak fakt asi najradsej Zambocha a hlavne poviedky ci roman(o kazdom je myslim iba jeden) o Baklym alebo Koniasovi....vrrr kazdopadne styl jeho pisania sa moc lubi a to som od neho cital kadeco(lihen, kadejake zbierky poviedok a aj romanik nejaky....systematicky si ho zakupim celeho)

od zambocha som cital par poviedok co mu vysli v ikarii este som sa nedostal k jeho romanom, ale musim uznat ze ma zvlastny osobitny styl naposledy som taky videl ked som cital neuromancera v originale od gibsona (cyber rulezzzzzzz) Wink a ked uz sme zabrdli aj sem mozeme uz kecat aj o sci-fi literature

herbert na hrad Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

dunu som necital(ano ano, viem je to hanba)

ale kazdopadne zo sci-fi ja tuze rad asimova(od detskych liet), ale dobri su aj ini....kazdopadne moja smola, ci skor stastie spociva v tom, ze sa mi do ruk dostali hlavne sci-fi z dob zlateho sociku:) napriklad bratia strugackijovi(boha to nevysklonujem) a ich Piknik pri ceste veru stal za precitanie Laughing
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Selar Napísal:
dunu som necital(ano ano, viem je to hanba)

ale kazdopadne zo sci-fi ja tuze rad asimova(od detskych liet), ale dobri su aj ini....kazdopadne moja smola, ci skor stastie spociva v tom, ze sa mi do ruk dostali hlavne sci-fi z dob zlateho sociku:) napriklad bratia strugackijovi(boha to nevysklonujem) a ich Piknik pri ceste veru stal za precitanie Laughing

su to bratia strugacki Smile a pikinik pri ceste aka stalker je hustotka oni celkom zabrdli aj do fantasy v knihe je tažké byť bohom Wink , to mas ako aj stanislaw lem navrat z hviezd alebo znamejsi solaris, je to o niecom inom literatura ako zapadna sci-fi/fantasy literatura je wiac zvlastnejsia to mas ako keby chces porovnat hrusku a jablko obidve su ovocie ale kazde chuti inac, hadam som trafil priklad Laughing
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

priklad si trafil skvele, lem je naozaj dalsi pan spisovatel....a bracekovcov som cital uz davno(prvy krat som ich dostal k 12tym narodeninam a ironiou je, ze od starkych potom opat aj k 18tke:D)

kazdopadne co sa mi nepacilo boli niektore utopicke scifi pisane na konci 60tych rokoch v rusku, ked bolo fakt nebezpecne pisat o inom ako o utopickom komunizme privedenom do absolutneho vrcholu a jeho konfliktom pripadnym s inymi svetmi:D
Návrat hore
Nightstalker

Založený: 19.Sep 2005 15:03

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme aj ine knihy od Kannaka su dobre aj ked som este vsetky neprecital ale skoro vsetky maju nieco s drakmi:Ledový drak,Ohnivý drak,Lov na draka,Den draka...uz sa na ne tesim. Smile

Tiez neviem nikde v knihkupectvach najst knihu pod menom:
Poslední strážce-Jeff grubb

Ci o nej niekto nieco nevie neviem kde by som ju mohol kupit. Confused

A toto ma dostalo Laughing

http://www.gamezone.com.pe/Imagenes/mg_coldsnap_fatpack.jpg

Kuknite na tu knihu ze Ice age cicle-book I.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (63 kariet)
Necris

Založený: 11.Apr 2006 17:20

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

u mna je na prvom mieste Sapkowski so sagou o Zaklinacovi a trilogiou Veža Bláznov- Boží Bojovníci -Svetlo večné
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (79 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Jan 2008 23:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Necris Napísal:
u mna je na prvom mieste Sapkowski so sagou o Zaklinacovi a trilogiou Veža Bláznov- Boží Bojovníci -Svetlo večné

hmm saga je lepsia, bozi bojovnici su sice fajn napisani, ale maju svoje muchy. Ak mam brat v uvahu historiou smrdiace fantasy, tak jednoznacne uprednostnim cierneho rogana aka Cernoknaznika z Cervenakovho pera Laughing Laughing (a ked uz budete mat doma treti diel, tak sa kochajte tiborom S. v podakovaniach, kto nevie, tak je to atarin podpoapucnik obycajny Laughing )
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Wiedznim je skvely dufajme ze sa Sapkovski este cosi napise skor ako sa prechlasta k smrti. Je hodne vela autorov sci-fi a fantasy ktorí su dobrý a v jednom prispevky ich nedokazem vymenovat to by som tu napisal odu na fantasy a sci-fi literaturu napriklad sme zabudli na fredericka pohla - gateway a na Robert A. Heinlein - Moon is a harsh mistress alebo jeho future history ci uz zname starship troopers za ktore si vysluzil obvinenia ze je fasek a podobne Wink

Je toho vazne velmi vela Wink
Návrat hore
burt20

Založený: 24.Okt 2005 18:55

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Najde sa tu aj nejaky fanusik gotreka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
zErghistilla

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

burt20 Napísal:

jedineho koho poznam pod menom gotrek je trpaslik z nejakej warhammerskej sagy tusim gotrek a felix Wink od billa kinga ak sa mi dobre mari
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
burt20 Napísal:

jedineho koho poznam pod menom gotrek je trpaslik z nejakej warhammerskej sagy tusim gotrek a felix Wink od billa kinga ak sa mi dobre mari

jj ako som uz pisal v inom poste, tak mat inu postavu, tak chcem vyzerat ako on:) teraz som sice tak uzasne "krasny" ale postavou mam blizsie k felixovi, za co je moja priatelka asi vdacna a mne je to luto. Vzdy som chcel byt ako taky spravny troll slayer:)
Návrat hore
zErghistilla

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

sak nic nema na poradnou 100 kilovou trpaslici z poradnym plnovousem at mas za co tahat tahat tahat Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
proste fuzata dama FTW Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
sry za trosku offtopic

a co takto Phillip K. Dick a jeho blade runner Rolling Eyes
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

zErghistilla Napísal:
sak nic nema na poradnou 100 kilovou trpaslici z poradnym plnovousem at mas za co tahat tahat tahat Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
proste fuzata dama FTW Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
sry za trosku offtopic

a co takto Phillip K. Dick a jeho blade runner Rolling Eyes

ako vravim, niektore kusky svetovej scifi sa mi vyhli akosi:) runnera som videl len film s fordom:) aj ten ale uz skor spada do odrazky klasika;) kazdopadne aj tak radsii fantasy
Návrat hore
frenzyduck

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

a co poviete na Magic knihy? ja osobne som ziadnu necital, ale ak a niekto cital tak sa vyjadrite. zaujimalo by ma ci stoja za precitanie Very Happy
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 21.Jan 2008 20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

frenzyduck Napísal:
a co poviete na Magic knihy? ja osobne som ziadnu necital, ale ak a niekto cital tak sa vyjadrite. zaujimalo by ma ci stoja za precitanie Very Happy

cital som dve z tych starsich(hmm z priser spomeniem napr dvojhlaveho obra) a nic moc poviem vam. v tych novych neviem
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

Prejdi na: