Nakupovanie cez internet

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Nakupovali ste už niekedy cez nejaký internetový obchod?
Nie
3%
 3%  [ 1 ]
Nie a ani neplánujem, bojím sa.
3%
 3%  [ 1 ]
Jasné, je to super :)
64%
 64%  [ 20 ]
Chcel by som to niekedy skúsiť :)
29%
 29%  [ 9 ]
Celkom hlasov : 31

Autor Správa
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 26.Júl 2007 23:06    Predmet: Nakupovanie cez internet Odpovedať s citátom

Ahojte Smile

Chcel by som sa opýtať či je bezpečné nakupovať cez internet v internetových obchodoch. Konkrétne by som si chcel niečo kúpiť na www.amazon.com a tento internetový obchod je tuším dosť známy. Môžu ma oklamať? Koľko sa asi platí za poštovné? Za koľko by asi mal dojsť tovar ak si ho objednám? Akou formou sa platí? Dá sa tovar reklamovať? Ako vôbec prebieha taký nákup cez internet? Ak chcete vedieť čo by som si tam chcel kúpiť tak to je táto helma, ktorú by som chcel použiť aj na korčuľovanie (Myslím to vážne) http://www.amazon.com/Medieval-SUGARLOAF-HELMET-Knight-Armor/dp/B000GK62HY/ref=pd_sim_misc_3_img/103-5098570-2685455
Poraďte prosímvás Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 27.Júl 2007 01:52    Predmet: Odpovedať s citátom

mna by to tiez velmi zaujimalo, lebo amazon je fakt dobry shop, maju tam setko... aj lacny..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 27.Júl 2007 09:52    Predmet: Odpovedať s citátom

tak pokial ja viem,vacsina zahranicnych a medznarodnych shopov vyuziva platenie prevodom na ucet a kreditnou kartou.V slovenskych shopoch(ako napr. [url]metalshop.sk[/url]) mozes platit aj prevodom na ucet,aj na dobierku(tu sa pocita aj nejakych +-100sk postovne).Vacsinou mas rovno na stranke napisane kolko trva expedicia tovaru(vacsinou do 7 dni,v e-shopoch ako napr. progamingshop mate moznost aj expediciu kurierom).Do 7 dni obdrzania tovaru mate pravo ho poslta spat(napr. akje oblecenie male,DVD poskodene apod.).Tot vse Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 27.Júl 2007 12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

urcite by som sa nebal objednavat z amazonu. Osobne ale radsej z amazon.de ako z amazon.com aj kvoli postovnemu a veciam okolo reklamacii a zaruky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)

Založený: 26.Máj 2005 13:45

PríspevokZaslal: 27.Júl 2007 12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Cez taketo shopy je jednoznacne najlepsie a najlacnejsie nakupovat kreditkou. Ja mam jednu virtualku cisto len na e-shopping.
Je to bezpecne, rychle a pohodlne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (711 kariet)
RS
Admiral

PríspevokZaslal: 27.Júl 2007 23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:
urcite by som sa nebal objednavat z amazonu. Osobne ale radsej z amazon.de ako z amazon.com aj kvoli postovnemu a veciam okolo reklamacii a zaruky...

to mozno hej. ale neviem preco na tom amazone.com stoja napr jedny tenisky 39doláčov a tie iste na tom nemeckom 75eur... co je dost rozdiel..
Návrat hore
RS
Admiral

PríspevokZaslal: 27.Júl 2007 23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Cez taketo shopy je jednoznacne najlepsie a najlacnejsie nakupovat kreditkou. Ja mam jednu virtualku cisto len na e-shopping.
Je to bezpecne, rychle a pohodlne.

a na jakych shopoch nakupujes napr?? a neslo by to tak ze by som ti dal ciste lóve na ruku, samozrejme s proviziou, a objednal by si mi to?Razz
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 29.Júl 2007 18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

RS Napísal:
Vaso Napísal:

to mozno hej. ale neviem preco na tom amazone.com stoja napr jedny tenisky 39doláčov a tie iste na tom nemeckom 75eur... co je dost rozdiel..

hmm ale potom to postovne Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 30.Júl 2007 14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:

Diky za tip. Wink Aj ja by som teda radsej asi kupil tu helmu tam, ale neviem ju tam najst Confused A inac kolko by bolo to postovne z Ameriky? Vraj aj niekolko tisic co som pocul Surprised
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
Flinkman
Necromancer

Založený: 29.Okt 2005 17:41

PríspevokZaslal: 31.Júl 2007 17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

By ma zaujimalo ci niekto kupoval zo stranky www.hej.sk lebo niektore ceny tam maju celkom zaujimave. Diky za info Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 01.Aug 2007 13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Flinkman Napísal:
By ma zaujimalo ci niekto kupoval zo stranky www.hej.sk lebo niektore ceny tam maju celkom zaujimave. Diky za info Smile

byvaly spolubydla odtial, myslim, objednaval vysavac a no problemo to bolo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 01.Aug 2007 16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Flinkman Napísal:

ja som tam nakupoval dost vela, osobne mam s nimi najlepsie skusenosti zo slovenskych shopov, pracuje tam taktiez moj dobry kamarat, takze nevahajte a nakupujte tam Very Happy Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Bruno

Založený: 30.Dec 2005 14:23

PríspevokZaslal: 11.Aug 2007 11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako este stale v tejto dobe moze pochybovat nakupovat tovar cez internet pouzitim shopov ako amazon.com, ci vsetky paypalove transakcie. Amazon pouzivam uz od 9 rokov a je to najlepsi i-shop na CD hudbu a knihy.

Bezpecnost zakaznika je automaticky dana Chargeback akciou, ktory kazdy zakaznik moze poslat banke do 2 mesiacov od nakupu. Banka prve chargebacky zakaznika automaticky vracia naspat od predajcu (obvykle do sumy 1000$) Vyssie sumy uz presetruju. I-shopy si davaju sakra pozor, aby tovar dosiel alebo aby bol zakaznik spokojny lebo ak sa rozhodne chargebacknut tak z toho nic nemaju (V momente ked obdrzite zasielku a podpisete prijem je sice mozne stale chargebacknut, ale ked to banka zacne presetrovat tak to moze jednoducho zistit.

A to nehovorim o nakupe cez Paypal kedy obchod uz vobec neprichadza do styku s udajmi o karte kedze ich nezadavate.

Ak mozem doporucit tak amazon.com sa teraz oplati max do 30-40$ aj s postovnym inac to vacsiou prejde cez colnicu na slovensku a plati sa od 20-40% z celej sumy colnikom. Amazon.co.uk uz take dobre ceny sice nema, ale pri vyssej objednavke sa aspon neplati ziadne clo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (6 kariet)
mishmash

Založený: 26.Aug 2007 15:38

PríspevokZaslal: 03.Okt 2007 10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kolko ma vyde postovne z ameriky mate sajnu niekto ccr????
Návrat hore
Krkva

Založený: 03.Júl 2004 18:12

PríspevokZaslal: 03.Okt 2007 11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

15 $ minimalne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 03.Okt 2007 16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Krkva Napísal:
15 $ minimalne

ja som zvykol platit aj 5$ co je dost v pohode, moze to byt od 5-40$ podla mna Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: