Industrial Music

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Marten

Založený: 15.Aug 2004 09:00

PríspevokZaslal: 07.Júl 2007 16:51    Predmet: Industrial Music Odpovedať s citátom

Nenájde sa tu nejaký fanúšik Industrial-u? Ak hej, aké Industrialové skupiny najradšej počúvaš?

Ak neviete, čo je to zač hudobný štýl Industrial a zaujímalo by vás to, tak môžem poskytnúť nejaké infošky, alebo si môžete skúsiť niečo vypočuť na myspace - http://topartists.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music.topBands (teba zadať genre Industrial, aj napriek tomu, že sa nejedná moc o žáner ako len o hudobný šťýl Wink ). Z vlastnej iniciatívy sem hneď nechcem nič písať, lebo zatiaľ akosi neverím tomu, že by to moc ľudí zaujímalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
Moro

Založený: 17.Okt 2006 15:00

PríspevokZaslal: 08.Júl 2007 23:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No ... niekto by sa tu mozno aj nasiel -)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
nihil

Založený: 01.Jún 2005 15:33

PríspevokZaslal: 08.Júl 2007 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

nie som fanusik industrialu, ale obcas pocuvam elektronicku hudbu co by sa dala laicky priradit k idustrialu od labelu Subconscious Communications. Ak sa niekomu paci Skinny Puppy, FSOL alebo Orbital tak odporucam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Subconscious_Communications
Návrat hore
Marten

PríspevokZaslal: 09.Júl 2007 09:15    Predmet: Odpovedať s citátom

nihil Napísal:
nie som fanusik industrialu, ale obcas pocuvam elektronicku hudbu co by sa dala laicky priradit k idustrialu od labelu Subconscious Communications. Ak sa niekomu paci Skinny Puppy, FSOL alebo Orbital tak odporucam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Subconscious_Communications

Jasnačka, to poznám, to sa dá v pohode priradiť k industrialu, však to sú všetko bočné projekty cEvina a Niv3ka zo Skinny Puppy.

A ty Morb teda čo počúvaš, keď hej? Smile
Návrat hore
Moro

Založený: 17.Okt 2006 15:00

PríspevokZaslal: 09.Júl 2007 10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrastol som hlavne na Front 242, Front line assembly a Skinny Puppy. K tomu este nejaky Wumpscut, Project Pitchfork, Haujobb, a strasna hromada muziky, ktora do industrialu rype, ale osobne by som ju tak neoznacil (Fear Factory, NIN, Ministry, Cobalt 60, uz spominani FSOL, Orbital ...)

Je toho dost, komplet list by bol asi na dlho -)
Návrat hore
Marten

PríspevokZaslal: 09.Júl 2007 12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Moro Napísal:
Vyrastol som hlavne na Front 242, Front line assembly a Skinny Puppy. K tomu este nejaky Wumpscut, Project Pitchfork, Haujobb, a strasna hromada muziky, ktora do industrialu rype, ale osobne by som ju tak neoznacil (Fear Factory, NIN, Ministry, Cobalt 60, uz spominani FSOL, Orbital ...)

Je toho dost, komplet list by bol asi na dlho -)

Milé, dosť dobrý hudobný vkus máš. Smile Ja tiež také počúvam, ale nedá sa úplne povedať, že by som na tom vyrastal, lebo počúvať som to začal iba pred nejakými 2-3 rokmi. Ináč čo sa týka tej večnej dilemy medzi industrialovými fanúšikmi, že čo brať ako industrial a čo nebrať ako industrial, tak si myslím, že je dôježité si uvedomiť, že sa dá rozlišovať industrial ako hudobný žáner (takých skupín je dosť málo) a industrial ako hudobný štýl, čiže skupiny, čo kombinujú rôzne iné žánre, ale používajú pri tom industrialové postupy. Btw. odporúčam ti stránku cityofindustry.ci.funpic.de, je tak veľmi milé fórum zamerané na takúto hudbu.
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 09.Júl 2007 20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedinu hudbu,ktora na mojom HDD pripomina elektroniku je The Kovenant(link2-presna definicia zanru co spievaju je Electronic/industrial metal alebo Death metal with electronic beats(pre neanglicky hovoriacich-death metal liznuty elektronikou)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
Marten

PríspevokZaslal: 09.Júl 2007 20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Však jasné, Kovenant je dobrý príklad na Death Metal na industrialový štýl.
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 11.Júl 2007 12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Frontline Assembly FTW!! su skveli ... pocuvam kadeco a industrial mam rad, aj ked urcit jeho hranice je obcas tazke ... co napriklad taky Pitchshifter, ten pocuvam rad tiez ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Tajfun

Založený: 11.Feb 2005 15:19

PríspevokZaslal: 11.Júl 2007 12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam asi najracej Orbital a Skinny Puppy.
Návrat hore
Marten

PríspevokZaslal: 11.Júl 2007 14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:
Frontline Assembly FTW!! su skveli ... pocuvam kadeco a industrial mam rad, aj ked urcit jeho hranice je obcas tazke ... co napriklad taky Pitchshifter, ten pocuvam rad tiez ...

Tiež imho dobrý vkus, skupiny ako Pitchshifter ako Acumen Nation ma k industrialu priviedli a od FLA mám najradšej ich novšie albumy, tým starším moc nemôžem prísť na chuť, akurát song Mindphaser je boží. Wink A samozrejme, že je ťažké určiť hranice, tak ale aspoň sa väčšinou dá povedať čo všetko má s industrialom niečo do činenia, hoci to by už bolo treba spomenúť aj napr. Prodigy, Chemical Brothers, Juno Reactor a Future Sound Of London, síce zasa tam sa už imho ten industrial dosť stráca. Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: