Hladam niekoho, kto ma nauci hrat akordy na gitare

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tifex

Založený: 19.Feb 2005 14:59

PríspevokZaslal: 29.Jún 2007 16:10    Predmet: Hladam niekoho, kto ma nauci hrat akordy na gitare Odpovedať s citátom

Zhanam niekoho, kto ma tie akordy nauci. Najlepsie z BA a iba osobne stretnutie. Za odmenu ponukam financnu hotovost, pripadne lekcie pokeru Cool ci inu formu odmeny. Ak ma nejaky Blavak zaujem, tak nech sa ozve do pm. Myslim to seriozne, lebo zatial neviem ani akord a myslim, ze ked to uvidim, tak sa naucim to lepsie.

Ponuky prosim do sukromnych sprav

Naposledy upravil Tifex dňa 12.Júl 2007 14:00, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
cesnak

Založený: 30.Aug 2005 11:34

PríspevokZaslal: 29.Jún 2007 19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

no zozen si nejaku tabulku alebo si pozri na www.akordy.sk. a tam s aj stiahni nejaku pesnicku tipu.: Najkrajsia si ked si ceses vlasy. a snaz sa tie akordy ako tak chytat a hrat to. no a potomked us ti to ako tak pojde. stiahni nejaku inu pesnicku.. atd.... ked uz budes tie akordy vedet dost rychlo prechytavat........´tak napis a dam ti 2. lekciu... Very Happy ...
- zo zaciatku ta s toho budu bolet bruska prstov ale to casom prejde...
PS.: Pravou rukou hras lavou chtas akordy.... lavak naopak... Very Happy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (53 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 29.Jún 2007 19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

cesnak Napísal:
...zo zaciatku ta s toho budu bolet bruska prstov ale to casom prejde...

alebo investuj dalsich 100sk na brnkatko:)
a ked nemas 100sk tak zober desatkorunacku a mas to vyriesene Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
cesnak

PríspevokZaslal: 29.Jún 2007 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kl3p_co. Napísal:
cesnak Napísal:
...zo zaciatku ta s toho budu bolet bruska prstov ale to casom prejde...

alebo investuj dalsich 100sk na brnkatko:)
a ked nemas 100sk tak zober desatkorunacku a mas to vyriesene Very Happy
to mu nepomoze ja som myslel prsty na lavacke. lebo tie pritlaca na strunu a struna sa zarezava do prstov.... a na to mu brnkatko nepomoze a da sa kupit aj za 20 znackove
- 10korunackou po strunach nedoporusujem... odere si struny a bude to mat na prt zvuk..... a nove struny stoja viac ako brnkatko
Návrat hore
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 29.Jún 2007 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak mas nylonove struny. tak ta nebude boliet nic a 10 haliernikom si na nich tiez nic nezoderies. Wink
Návrat hore
Tifex

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 10:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No mam tusim nylonove struny a trsatko tiez Smile Ale myslel som, ze ci neexistuje nieco ako prirucka, ktora by ma najprv naucila akordy a potom pekne pomalicky by som zacal s niecim lahkym Smile
Návrat hore
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tifex Napísal:
No mam tusim nylonove struny a trsatko tiez Smile Ale myslel som, ze ci neexistuje nieco ako prirucka, ktora by ma najprv naucila akordy a potom pekne pomalicky by som zacal s niecim lahkym Smile

www.akordy.sk

Potom je jeden skvely program, ktory sa vola Guitar Pro (cislo 5 je tusim najnovsi), nan najdes na stranke www.ultimate-guitar.com strasne vela tabov od vymyslu sveta. V tom programe mas dalej aj stupnice a aj akordy.
Návrat hore
Tifex

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ryusei Napísal:
Tifex Napísal:

www.akordy.sk

Potom je jeden skvely program, ktory sa vola Guitar Pro (cislo 5 je tusim najnovsi), nan najdes na stranke www.ultimate-guitar.com strasne vela tabov od vymyslu sveta. V tom programe mas dalej aj stupnice a aj akordy.

vie mi niekto vysvetlit ako mam napriklad zahrat akord F, podla tohto? http://www.akordy.sk/akord.ltc?akord=F ... lebo tomu vobec nerozumiem Smile
Návrat hore
cesnak

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tifex Napísal:
Ryusei Napísal:
Tifex Napísal:

www.akordy.sk

vie mi niekto vysvetlit ako mam napriklad zahrat akord F, podla tohto? http://www.akordy.sk/akord.ltc?akord=F ... lebo tomu vobec nerozumiem Smile
hento co tam je mas hmatnik gitary.. to je kde sa davaju prsty aby si hral akord... ta vodorovna ciara hore to je prvy prazec.. to mas to miesto kde ti vychadzaju struny na hmatnik.... ked ich mas naladene maly by od tej najhrubsej vydavat tony.. E, H, G, D, A, E. bez toho aby si neco chytal... a tie zvisle ciari... to su struny... tie rovnobezne prasce.... to mas tie vycnelky na hmatniku za ktore sa davaju prsty ked chytas akord... takze... AKORD F.: zacnime akordom E.... Very Happy .... navol si ho na kompe... objavil sa ti obrazok... no ukazovak si polozis na prvu cervenu gulisku(co je tam nakreslena) z prava... to je pred 2 prazec alebo za 1.... na druhu sprava prrstenik to je pred 3 prazec alebo za 2 a na tretiu sprava fakera to je pred3 prazec alebo za 2... este ukazovak je na najtensej... prstenik na hrubsej a faker na najhrubsej... prsti si klad podla moznosti co najblizsie prascou...aby si nemusel moc tlacit do hmatnika a vydavalo to aj tak dobry zvuk..... akord F ti napisem v dalsej
Návrat hore
cesnak

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Akrod F.... je to to iste ako E... len je to cele posunute smerom k pravej ruke... tym ze sa to posune ma to tensi zvuk a je to akors F... posune sa to stylom... ze ty si musis nahradi jednym prstom cely prvy prazec.... tento prst bude ukazovak.... polozis si ho na vsetky struny za 2 prazec alebo pred 1.... a ostatnýmmi prstami chytis to E... len teraz .... ako keby bol ..... ukazovak faker.( kladies ho na to iste miesto ako v E ukazovak len o jeden prazec do prava).. malicek je prstenik(na to iste miesto ako malicek V E len o jeden prazec doprava).. no a faker nahradza prstenik (to iste). mno snazil som sa ako som len vedel ale tazko ti to visvetlim bez ukazky,,, precitaj si to viac krat a dufam ze to pochopis... skusim to nakreslit na papier a odfotit a poslat aby si vedel co je co.... za chvilu to poslem...
Návrat hore
Kamahl

Založený: 02.Máj 2005 13:39

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

a co takto skusit forum zamerane na tuto problematiku? Very Happy
link nebudem davat sem ale skus vyguglit a poslem aj do pm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (228 kariet)
cesnak

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

daj nejaky e mail. poslem ti k tomu co som napisal vysvetlivku v podobe obrazku[/img]
Návrat hore
Tifex

PríspevokZaslal: 30.Jún 2007 18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

diky chlapi Smile poslite mi akekolvek rady na mail: cifersky@localnet.sk
Návrat hore
Tifex

PríspevokZaslal: 01.Júl 2007 07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem tomu dobrakovi kto mi poslal ten nakres na mail Clap uz tomu chapem o trosku viacej Smile no len jaksi neviem tam spravne napchat tie tri prsty a neviem ci samotny zvuk je spravny ... ale asi to tak vidim, ze si najmem nejakeho doucovatela Wink
Návrat hore
cesnak

PríspevokZaslal: 01.Júl 2007 11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tifex Napísal:
dakujem tomu dobrakovi kto mi poslal ten nakres na mail Clap uz tomu chapem o trosku viacej Smile no len jaksi neviem tam spravne napchat tie tri prsty a neviem ci samotny zvuk je spravny ... ale asi to tak vidim, ze si najmem nejakeho doucovatela Wink
no tie prsty budu chvilu okriplene... a ten dobrak s tym nakresom som bol ja... za ochotu si vyber neco z albumu a dobre zaplat Very Happy . A ten akord F je dost narocni uc sa ho az neskor... proste najdisi nejaku pesnicku kde mas len akordy... A(nehras po najhrubsej), D(nehras po vrchnych dvoch), G(hras po vsetkych), Cnehras po najhrubsej, E(hras po vsetkych), Am()nehras po najhrubsej), Em(hras po vsetkych), Dm(nehra po vrvhych dvoch), G7(to iste ako pri G), C7(to iste ako pri C), A7(to iste ako pri A). tie su pomerne jednoduche.. a nauc sa ju... najlepsie taku aku poznas a vies ako ma zniet... a netreba doucovatela. staci kamos ktory ti povie, ze ci to robis dobre alebo zle... a ak by si mal problem s tym ze slabo tlacis na struny a potom to chrci... musis posilovat prsty... zober si kolik... a postupne cvic.... ukazovak... pekne stlacaj o palec dokym budes vladat.. faker....atd. da sa to robit aj pri telke alebo pocuvani hudby takze myslim ze cas si na to najdes... Ak by si mal este nejaky problem napis sem do fora rad sa ozvem...
- ked budes tie tmave akordy ako tak rychlo striedat ozvi sa... naucim ta nejake vybrnkavanie a rytmi....

Naposledy upravil cesnak dňa 01.Júl 2007 12:39, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 01.Júl 2007 11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

cesnak Napísal:
...

Kontrolna otazka:Co si mal z gramatiky????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
cesnak

PríspevokZaslal: 01.Júl 2007 12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kl3p_co. Napísal:
cesnak Napísal:
...

mno z diktatu mam vzdy 5... a myslis asi tie ritmy Embarassed teraz je to uz dobre?
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

PríspevokZaslal: 01.Júl 2007 20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

cesnak Napísal:
Kl3p_co. Napísal:
cesnak Napísal:
...

mno z diktatu mam vzdy 5... a myslis asi tie ritmy Embarassed teraz je to uz dobre?

ach jo, no co sa da robit,ale sak to mas jedno na gramatike potom na strednej az tak nezalezi Smile
ano su to ritmy a nie ritmi
s jotou sa na konci pisu iba podst.m. Muz. r. vzoru chlap.
Návrat hore
Tifex

PríspevokZaslal: 02.Júl 2007 07:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kl3p_co. Napísal:
cesnak Napísal:
Kl3p_co. Napísal:
cesnak Napísal:
...

ach jo, no co sa da robit,ale sak to mas jedno na gramatike potom na strednej az tak nezalezi Smile
ano su to ritmy a nie ritmi
s jotou sa na konci pisu iba podst.m. Muz. r. vzoru chlap.

toto neni forum o gramatike Smile toto je forum pre vsetkych zacinajucich gitaristov a pre vsetkych majuce podobne problemy ako ja Smile
Návrat hore
cesnak

PríspevokZaslal: 02.Júl 2007 11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tifex. Uz mas nejake pokroky?....
Návrat hore
slovakshade

Založený: 30.Jún 2004 11:12

PríspevokZaslal: 02.Júl 2007 13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

tifex skus www.gitarista.sk kvalitna skola, aj ja tam chodim, odporucam Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Tifex

PríspevokZaslal: 02.Júl 2007 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

slovakshade Napísal:
tifex skus www.gitarista.sk kvalitna skola, aj ja tam chodim, odporucam Wink

diky za odkaz Smile no tie ceny sa mi zdaju byt trosku privysoke Wink myslim, ze taky kamarat ma vyjde lacnejsie Smile
Návrat hore
slovakshade

Založený: 30.Jún 2004 11:12

PríspevokZaslal: 02.Júl 2007 21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

no je to mozne ze su vyssie, ale je to fakt kvalita, dost vysoka uroven, ja som tam spokojny Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Tifex

PríspevokZaslal: 12.Júl 2007 13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

up Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: