IT news
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kamahl

Založený: 02.Máj 2005 13:39

PríspevokZaslal: 12.Dec 2006 18:09    Predmet: IT news Odpovedať s citátom

Aktivácia Windows Vista prelomená

Microsoft s Vistou prináša aj novú politiku aktivácie svojich softvérových produktov. Medzi opatrenia, ktoré by mali zabrániť nelegálnemu šíreniu softvéru, patrí aj povinná aktivácia všetkých nainštalovaných inštancií Windows Vista. Práve túto ochranu sa minulý týždeň podarilo crackerom prelomiť.

Prelomenie ochrany sa týka edícií Windows Vista Business a Enteprise, pri ktorých možno na aktiváciu použiť službu Key Management Service (KMS). Táto služba čiastočne kompenzuje korporátne edície Windows XP, ktoré nebolo treba aktivovať po internete. Business a Enterprise edície bude treba aktivovať, ale vďaka službe KMS bude možné aktivovať všetky inštalácie naraz. Udeje sa tak prostredníctvom centrálneho servera na lokálnej sieti, ktorého úlohou bude manažment aktivácií na celej sieti. Aby sa zamedzili podvodné aktivácie, bude treba v prípade oboch spomínaných edícií Windows Vista reaktivovať všetky inštalácie Visty prostredníctvom KMS raz za 180 dní. Práve tieto generované skripty sa podarilo crackerom reprodukovať.

zdroj: itnews.sk

imho: ale im to trvalo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (228 kariet)
Flinkman
Necromancer

Založený: 29.Okt 2005 17:41

PríspevokZaslal: 12.Dec 2006 18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemoooozem z toho. Laughing Laughing Hackeri budu vzdy tak 5-6 krokov pred MS, s tym fakt nikdy nic nespravia Very Happy
Inac zaujimava tema. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
Kamahl

Založený: 02.Máj 2005 13:39

PríspevokZaslal: 12.Dec 2006 18:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Flinkman Napísal:
Nemoooozem z toho. Laughing Laughing Hackeri budu vzdy tak 5-6 krokov pred MS, s tym fakt nikdy nic nespravia Very Happy

jj na toto nadvezuje dalsia sprava.

Ceske ministerstvo kultury bezi na nelegalny softver:->>

Ako informoval na svojich stránkach server Aktuálně.cz, výsledky auditu na českom Ministerstve kultúry, ktorý si objednal minister Martin Štěpánek, poukázali na skutočnosť, že až dve tretiny počítačov bežia na nelegálnom softvéri.
Ministerstvu kultúry chýbajú licencie na OS Windowsn a Office. Licencie na produkty chýbajú asi na 150-200 počítačoch, čo je 75%.
Vládna inštitúcia, ktorá by mala sama dohliadať na dodržiavanie práv vrátane autorských, je tak sama pirátom. Riešením je investícia niekoľkých miliónov korún do zakúpenia licencií. Podľa servera sa s tým avšak na ministerstve neserú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (228 kariet)
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 12.Dec 2006 19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.cnn.com/2006/TECH/internet/12/12/cyber.crime.reut/index.html

Je to sice po anglicky ale clanok celkom zaujimavy, ked uz sme pri hackovani, aby ste vedeli co nas caka a neminie buduci rok.

Asi sa vratim k 3310. Wink
Návrat hore
macko42

Založený: 19.Dec 2004 15:59

PríspevokZaslal: 12.Dec 2006 21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Este by som rad vedel kdo tu vistu bude pouzivat lebo z toho co som videl a vyskusal je mi viac menej zle. Podla mna na tom systeme neni nic nove. 3D okna??? Nech mi povedia kdo to vyuzije pri tych min. poziadavkach sak moja masina co je relativne dost dobra zvlada vistu len tak tak a comp mojho uja co ma kusok k dokonasti bootoval vistu okolo 5 min a to ja fakt nepotrebujem. Seriozne uvazujem o prechode na Linuxi ale este sa mam co ucit co sa tejto oblasti tyka takze nechcem preskocit len tak zo dna na den. BTW co si o 'NOVEJ' Viste myslite.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 12.Dec 2006 21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

macko42 Napísal:
Este by som rad vedel kdo tu vistu bude pouzivat lebo z toho co som videl a vyskusal je mi viac menej zle. Podla mna na tom systeme neni nic nove. 3D okna??? Nech mi povedia kdo to vyuzije pri tych min. poziadavkach sak moja masina co je relativne dost dobra zvlada vistu len tak tak a comp mojho uja co ma kusok k dokonasti bootoval vistu okolo 5 min a to ja fakt nepotrebujem. Seriozne uvazujem o prechode na Linuxi ale este sa mam co ucit co sa tejto oblasti tyka takze nechcem preskocit len tak zo dna na den. BTW co si o 'NOVEJ' Viste myslite.

Heh ano ale ty si skusal beta verziu a beta verzie nikdy nehovoria o tom ako bude fungovat finalny vyrobok aj ked zvykom MS je najprv vyhodit na trh nejaku sracku ktora nefunguje a potom dalsie 4 roky vydavat zaplaty na chyby ktore porobili. Cakam na ultimate verziu ak nebude fungovat tak ostanem na xp-cku prechod na Linux mi moc nehrozilebo mam taku rodinu kde by som vsetkych asi rok musel ucit ako sa zapina pocitas s linuxom. Wink
Návrat hore
Tajfun

Založený: 11.Feb 2005 15:19

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ze windiws vista ... no ja som ho este nevidel a ani ho neuvidim racej. uz len cakam do konca semestra aby ssom mohol odinstalovat posledny program (beziaci len pod m$ windows Sad ) koli ktoremu mam (aj) win xp. ale este neviem ci sa aj winu zbavim natrvalo koli tomu aby som sa mohol aj hrat Smile (brnkat sa s emulatormi sa mi fakt nechce Wink ).
Návrat hore
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tajfun Napísal:
ze windiws vista ... no ja som ho este nevidel a ani ho neuvidim racej. uz len cakam do konca semestra aby ssom mohol odinstalovat posledny program (beziaci len pod m$ windows Sad ) koli ktoremu mam (aj) win xp. ale este neviem ci sa aj winu zbavim natrvalo koli tomu aby som sa mohol aj hrat Smile (brnkat sa s emulatormi sa mi fakt nechce Wink ).

JJ, a to je druha vec preco sa drzim pri W, nie velmi velka kompatibilita Jabka s PC hrami. Wink
Návrat hore
Tajfun

Založený: 11.Feb 2005 15:19

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

no ale co sa toho hrania tyka lepsie ako pocitac (s windowsom) su asi herne konzoly ... len keby neboli take drahe, alebo keby aspon hry na ne neboli take drahe Smile.
Návrat hore
dave ziaran

Založený: 18.Apr 2005 13:05

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tajfun Napísal:
no ale co sa toho hrania tyka lepsie ako pocitac (s windowsom) su asi herne konzoly ... len keby neboli take drahe, alebo keby aspon hry na ne neboli take drahe Smile.

lol hry ti napali hocikto ztiahne z netu a napali Rolling Eyes... tie konzoly su drahe len na zaciatku pockas pol roka a hned su 2/3 z ceny dole Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (121 kariet)
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tajfun Napísal:

No ja som si chcel kupit xbox360 lebo som vedel ze bude mat HDD a take veci ale henti tam neviem preco nedali moznost nahrat nejake media center OS, by sa to o dost lepsie predavalo aspon podla mojho nazoru lebo by si to mohli kupit rodiny nech sa decko hra a rodicia nech pozeraju filmy a tak, proste nenajke lepsie domace kino. Sad
Návrat hore
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som len zvedavy ako budu ludia stahovat hry na PS3 kedze bude ficat na blueray technologii, to jest tie "cedecka" budu mat okolo 70gb Very Happy
Chcem vidiet zvera co to bude stahovat Very Happy
Návrat hore
dave ziaran

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ryusei, the Falling Star Napísal:
Ja som len zvedavy ako budu ludia stahovat hry na PS3 kedze bude ficat na blueray technologii, to jest tie "cedecka" budu mat okolo 70gb Very Happy

lol dojdi na stefanikovu niekedy na t2 a uvidis jedneho Very Happy Resp u kamosa na compe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (121 kariet)
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

70? Viem zatial len o 25 a dvojvrstvovej 50 Gb verzii. Idea
Návrat hore
dave ziaran

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Flinkman Napísal:

Aj ja som počul o 70gb.
BTW to budú hry čo už sa mrte teším na PS3 a na to dáke poriadné šupy.
Návrat hore
Ryusei

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

dave ziaran Napísal:
Flinkman Napísal:

Aj ja som počul o 70gb.
BTW to budú hry čo už sa mrte teším na PS3 a na to dáke poriadné šupy.

A ja uz vidim kolko to bude stat. Tie original hry budu drahe ako slak, nehovoriac o konzole.
Návrat hore
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja asi idem prehodnotit svoj zivot, dajte sem link kde ste o tom poculi alebo citali lebo ja som hodil do googlu ze 70 GB blu-ray disc a tu je vysledok http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=70+GB+blu-ray+disc&btnG=Search no pisu tam sice ze 70 GB ale to sa tam bavia o externych HDD. Prosim si link na 70 GB blu-ray Cool
Návrat hore
dave ziaran

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Flinkman Napísal:
Tak ja asi idem prehodnotit svoj zivot, dajte sem link kde ste o tom poculi alebo citali lebo ja som hodil do googlu ze 70 GB blu-ray disc a tu je vysledok http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=70+GB+blu-ray+disc&btnG=Search no pisu tam sice ze 70 GB ale to sa tam bavia o externych HDD. Prosim si link na 70 GB blu-ray Cool

Ja už ani neviem kde to bolo, ale viem že niekde o blue rayoch bola recenzia atam to bolo napísané tak nejak, že blue ray je ako 25 50 a 70.
Ale neviem ci tam nahodou nebolo ze blue ray 70gb sa len chista
Návrat hore
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Howadina ked na ich oficialnej stranke nic neni a ani google nic nenasiel tak to potom mozem o tom tvrdit ze "MYTH BUSTED". Wink
Návrat hore
Wulfy

Založený: 23.Okt 2005 19:12

PríspevokZaslal: 19.Dec 2006 22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.blu-ray.com/images/media/tdk.jpg

...neviem, či to s tým má niečo spoločné, ale ak nie, tak mi to vysvetlíte? diky

mám to chápať ako 4-vrstvový disk či čo?... v každom prípade 100 GB, no klobúk dolu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (123 kariet)
nihil

Založený: 01.Jún 2005 15:33

PríspevokZaslal: 20.Dec 2006 04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Virus Infiltration Spyware Trojan Adware Smile
Návrat hore
Ryusei

PríspevokZaslal: 20.Dec 2006 06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

nihil Napísal:
Virus Infiltration Spyware Trojan Adware Smile

Laughing Invasion Clap Rofl
Návrat hore
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 20.Dec 2006 06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Wulfy Napísal:

...neviem, či to s tým má niečo spoločné, ale ak nie, tak mi to vysvetlíte? diky

mám to chápať ako 4-vrstvový disk či čo?... v každom prípade 100 GB, no klobúk dolu Very Happy

100 GB je nic v porovnani s holografickymi mediami a ich niekolko TB (terabajtmi), lenze akosi este trh neni pripraveny na taku srandu. Crying or Very sad

http://en.wikipedia.org/wiki/Holographic_Versatile_Disc
Návrat hore
Hlodnik
Apprentice

Založený: 18.Apr 2005 18:32

PríspevokZaslal: 20.Dec 2006 11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Wulfy Napísal:

tu ani nejde o vrstvy, to bude asi tak dvoj- mozno jedno- , tu ide o "styl" zapisovania, ide to modrym laserom cize sa preto zmesti viac, preto aj nazov blue(modry)ray(luc), kdezto normalne mechaniky alebo dvd zapisuju inym lucom, teraz neviem ci cervenym alebo zltym,alebo zelenym.....no neviem...no a kedze modry luc je tensi, tak sa zmesti viac informacii na disk, este k tomu ide aj o novy styl zapisovania.......ale zatial komercne robia iba 25gb a max 50gb disky, no najhorsie je ze mechanika stoji kol 30000 sk, a jeden disk kol 1000-1500, ale inak supa.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Ryusei

PríspevokZaslal: 20.Dec 2006 12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlodnik Napísal:
Wulfy Napísal:

tu ani nejde o vrstvy, to bude asi tak dvoj- mozno jedno- , tu ide o "styl" zapisovania, ide to modrym laserom cize sa preto zmesti viac, preto aj nazov blue(modry)ray(luc), kdezto normalne mechaniky alebo dvd zapisuju inym lucom, teraz neviem ci cervenym alebo zltym,alebo zelenym.....no neviem...no a kedze modry luc je tensi, tak sa zmesti viac informacii na disk, este k tomu ide aj o novy styl zapisovania.......ale zatial komercne robia iba 25gb a max 50gb disky, no najhorsie je ze mechanika stoji kol 30000 sk, a jeden disk kol 1000-1500, ale inak supa.....

Daj tomu 2 - 3 roky a na normalne mechaniky si ani nespomenies.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: