Maturita

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Frco

Založený: 22.Sep 2005 13:23

PríspevokZaslal: 26.Aug 2006 18:22    Predmet: Maturita Odpovedať s citátom

Niektorych to caka, niektori to maju za sebou, ale kazdopadne je to super sprava:)

http://spravy.pravda.sk/maturita-na-gymnaziach-bude-lahsia-d5v-/sk_domace.asp?c=A060822_201438_sk_domace_p04
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (55 kariet)
sa3xx

Založený: 07.Jún 2006 20:03

PríspevokZaslal: 28.Aug 2006 20:56    Predmet: :) Odpovedať s citátom

No mna caka Slovina B, Anglina A, Fyzika A, matika A, takze ta NoS B co by som mal ako piaty predmet by mi pridala tak dva dni ucenia Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 28.Aug 2006 21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam na to este cas... Ale potesila ma aj takato sprava
Návrat hore
snegg

Založený: 15.Aug 2005 13:18

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne odbudne len Deskriptiva, cize ono to nejako extra moc vela ucenia neubudne:(
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (101 kariet)
Zeke

Založený: 07.Júl 2004 22:11

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

fasa, takze az dva rocniky maju maturu z 5 predmetov a znova sa vraciame k povodnym 4?
a ked uz robia taketo skrty, preco nedaju slovencinu ako volitelnu, vsadim sa ze vela ludi by si dalo nieco "uzitocnejsie" co ma vacsi vyznam pre ich buducu skolu, naco takemu matfyzakovi je sj?
ano . budu tu samozrejme reci ze materinsky jazyk a jedno s druhym, ale povedzme si pravdu, dost casto rozpravame tak hrozne ako keby sme sa tu slovinu vobec neucili a sturovci si robia v hrobe ventilator
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (2 kariet)
sa3xx

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeke Napísal:
fasa, takze az dva rocniky maju maturu z 5 predmetov a znova sa vraciame k povodnym 4?
a ked uz robia taketo skrty, preco nedaju slovencinu ako volitelnu, vsadim sa ze vela ludi by si dalo nieco "uzitocnejsie" co ma vacsi vyznam pre ich buducu skolu, naco takemu matfyzakovi je sj?
ano . budu tu samozrejme reci ze materinsky jazyk a jedno s druhym, ale povedzme si pravdu, dost casto rozpravame tak hrozne ako keby sme sa tu slovinu vobec neucili a sturovci si robia v hrobe ventilator

Clap moja rec Smile ja by som si dal urcite daco ine, pac na matfyze sa npouziva ako rec slovina ale matika ^^
Návrat hore
tomco

Založený: 18.Feb 2005 17:13

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeke Napísal:

sice stupidny, ale nazor. to si myslis, ze keby ti kvoli ktorym sa sturovci v hrobe obracaju nemali slovencinu, tak by rozpravali/pisali tak isto ako bez nej? uz teraz je to hrozne a bez nej by asi bolo este horsie nie? niektori ludia zvladnu aj po absolvovani maturity zo slovenciny napisat VAJYCKO, co je teda poriadna hanba imo. a neovladat materinsky jazyk je hanba tiez.
matfyzaci nepotrebuju slovencinu? to by som sa pozrel ako vyzera taka matfyzacka diplomovka napr, a ako by komisii nevadila sem tam nejaka hrubka a pod.
ale nevadi chlapci, dospejete, pochopite... Smile

Naposledy upravil tomco dňa 29.Aug 2006 12:18, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Krkva

Založený: 03.Júl 2004 18:12

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

moj nazor ze gymnaziam vklude mohlo ostat 5 maturitnych predmetov, ak by to bolo na nieco dobre aj pre tych, ktori si neuvedomuju, ze cim viac vedia, tym vacsiu vyhodu v zivote maju.

napriklad gymnazisti by dostali body naviac prijmacom konani na VS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet) MSN Messenger
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlasim s tomcom, vsade vo svete to patri k maturite a bola by hanba keby sme my nemali slovencinu ako povinny predmet...
Návrat hore
snegg

Založený: 15.Aug 2005 13:18

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolte mi otazku. Co ma otazka ohladne literatury starovekeho grecka spolocne s maturitou z materinskeho jazyka(opravte ma ak sa mylim)? Podla mojho nazoru to je maturita zo svet/SR literatury, a teda nechapem co je povinne na maturite z 1 druhu umenia. Preco sa potom povinne nematuruje zo socharstva?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (101 kariet)
Frco

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

literatura je podla mna lepsia, ako keby bola na maturite cisto slovencina. Naucit sa spisovatelov nie je az taky problem. A matfyzakov tu nespominajte, to su pripady sami osebe, koho bavi fyzika tak dovi. U nas na skole isiel zo 96 maturantov az jeden maturovat z tohto ***** predmetu:D Very Happy som nemohol z toho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (55 kariet)
oiep

Založený: 14.Júl 2004 23:33

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 12:28    Predmet: Odpovedať s citátom

slovenčiny by malo byť viac, ale skôr gramatiky, bo literatúru si aj tak poväčšinou ten človek zapamätá tak 5% a je pravda, že keď niekedy čítam slová ako chalany, pýše a pod tak mi je zle Embarassed
Návrat hore
sa3xx

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 13:12    Predmet: ... Odpovedať s citátom

vidno ze starsie rocniky uz zabudli ako vyzera maturita zo slovenciny.
mas tam sloh, a mas tam literaturu, ktora u mnohych tvori 1/2 casu co sa musia na maturitu ucit. sloh dokaze napisat kazdy aspon trochu scitany, alebo inteligenty clovek, a aj keby nebola slovina, napise si sloh na jazyku. problem je ta literatura. nam sa na skole odrotovalo vela slovinariek kazda ucila inac, takze dokopy z toho mame nic.posledne roky gymplu uz nemame gramatiku, ale len sloh a 3-4 hod litiky. a aj litiku by som este pochopil, keby to ozaj bolo o tom umeni, co literatura v sebe skryva, lenze to je len biflovanie sa profilov a datumov a diel, nic viac. setko ostatne by som na slovine bral, lenze drviva vetsina z neho je biflovanie litiky(1/2 zhruba svetova) a to je fakt zabity cas.
Návrat hore
usiak

Založený: 18.Máj 2005 11:08

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

tak,tak literatura aj mna zabija a este presne to ze keby to bolo ta slovenska literature na maturitach zo SLOVENCINY,ale naco sa ucit tu zahranicnu (ako napr madarsku) ked je to SLOVENCINA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (25 kariet)
oiep

Založený: 14.Júl 2004 23:33

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

no veď hovorím, že literatúra mi príde ako trochu príliš zbytočne do detailov učená, aj tak keď človek niečo číta na silu tak z toho nič nemá
Návrat hore
Zeke

Založený: 07.Júl 2004 22:11

PríspevokZaslal: 29.Aug 2006 21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

to ze som zmaturoval zo Slovenciny neznamena , ze viem po dokonale pisat/rozpravat po slovensky....
k tej literature... nas ucili obsahy diel co bolo ovela zaujimavejsie ako naspamat vediet autora a jeho diela.
skoda ze mam vzdy ja ten stupidny nazor....
ale aj tak si myslim ze 5 predmetov sa da zvladnut v pohode a je to aj univerzalnejsie pretoze 2 z 5 su jazyky plus na vysku (napr ja) potrebujes 2 predmety ktore sa prekryvajua ten 5. moze byt ten nudzovy/zachranny na inu skolu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (2 kariet)
Frco

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ono je zas pravda, ze si mozes dat predmetov aj 10, ked sa na to citis Wink Teraz je to idealne: styri predmety pre tich, ktorym sa moc nechce ucit a ti ktori maju plnu hubu o vseobecnom vzdelani nech si daju kolko chcu.
Návrat hore
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Frco Napísal:
ono je zas pravda, ze si mozes dat predmetov aj 10, ked sa na to citis Wink Teraz je to idealne: styri predmety pre tich, ktorym sa moc nechce ucit a ti ktori maju plnu hubu o vseobecnom vzdelani nech si daju kolko chcu.

je to pekne, ale stejne 95% naroda si 4 SmileSmileSmile
Návrat hore
sa3xx

PríspevokZaslal: 30.Aug 2006 17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

a tolko B kolko im to dovoli Very Happy
Návrat hore
LaCO2

Založený: 06.Sep 2006 15:02

PríspevokZaslal: 20.Sep 2006 16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako vy páni (dámy), ale ja sa musím učiť aj 5 predmet, aj keď z neho nematurujem a 2 jazyky, a na jeden z nich sa trasiem každý druhý deň, tak mi niečo vravte o ľahkej maturite... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1316 kariet)
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 20.Sep 2006 17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm zacinam si pripadat nenormalne. Ja som maturoval z piatich predmetov a vacsina z acka/bcko len z fyziky/ a ze by som sa prave pretrhol sa povedat neda. A ci sa vam to paci alebo nie, tak literatura patri ku vseobecnemu vzdelanostnemu zakladu. Chapem, ze niekoho bavia cisla viac, ale myslim, ze kazdy by mal vediet a poznat aspon najlepsie literarne diela a autorov, inak dopadneme nakoniec tak, ako amici, ktori ani nevedia kde lezi cina. A myslim, ze keby ste maturovali zo slovenciny bez literatury sa uzeniete od nervov....tej teorie co by ste sa museli biflovat. Si uvedomte, ze slovencina ma viac teorie a upravovania v pravidlach jazyka ako francuzstina, o angline nehovoriac. Nehovorim, ze maturovat z 5tich predmetov je nevyhnutne,....v klude aj z troch, ale slovencinu povinnu bych nechal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
sa3xx

PríspevokZaslal: 20.Sep 2006 19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Frco Napísal:
literatura je podla mna lepsia, ako keby bola na maturite cisto slovencina. Naucit sa spisovatelov nie je az taky problem. A matfyzakov tu nespominajte, to su pripady sami osebe, koho bavi fyzika tak dovi. U nas na skole isiel zo 96 maturantov az jeden maturovat z tohto ***** predmetu:D Very Happy som nemohol z toho.

jaj, musim uznat ze skolska fyzika je dost nudna, ale skutocna fyzika je fakt ze zaujimavy predmet co ti hovori u spravani sa celeho sveta, ale aj tak by som takto dementny nazor necakal ani od pubertacika... to ze niecomu nerozumies a este sa len rozkrikujes aka je to kravina ukazujes len aky si sprosty. papaa
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: