Otazky ohladom formatov v BA

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Allen

Založený: 17.Apr 2018 09:31

PríspevokZaslal: 17.Apr 2018 09:52    Predmet: Otazky ohladom formatov v BA Odpovedať s citátom

Cauko hral som magic od m12 ale len tak kuchynsky a teraz by som konecne skusil aj nejake casual hranie len mam par otazok. Rozhodujem sa medzi Pauperom a Standardom.
Ako prve sa chcem spytat ci sa na Pauper uplatnuje Standard rotacia alebo akym sposobom tam rotuju karty. Nechcem hrat nejaky eternal format skor ma laka to dynamicke prostredie standardu.
Dalej ma zaujima ci sa hrava v BA nejaky casual standard kde si zahram aj s deckom za 50-100e. Nad 100 by som asi v jednom baliku nesiel, mozno ked sa do toho viac ponorim. Nasiel som si nejakych budget Merfolkov, to ma dost laka je tam priestor na vylepsovanie drahsimi kartami.
A posledna otazka, ako casto sa hravaju v BA tieto jednotlive formaty. Bojim sa ze do toho investujem a nebudem mat s kym hrat.
Vopred dakujem za odpoved Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 17.Apr 2018 13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pauper je relativne novy eternal format, kde mozes hrat, zjednodusene povedane, len commony. Ak sa nahodou stretnes s niecim typu Pauper Standard, alebo Pauper Modern tak to nie je skutocny Pauper. Do Pauperu ti karty len prichadzaju, karty odtial nerotuju. Koriguju sa maximalne oficialnymi banmi, ak je to potrebne.

V Ba sa hraju oba formaty v dvoch miestach - iHrysko (Cloudpost), alebo Funtastic. Osobne odporucam najma Cloudpost. Su tam skusenejsi ludia, co ti urcite spravne poradia. Vychadzam na zaklade mojho usudku a preferencie.

Z uvedenych moznosti je Standardovych turnajov rozhodne viac a to v oboch hernych lokalitach.

Naposledy upravil Shane dňa 17.Apr 2018 13:31, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (7 kariet)
Allen

Založený: 17.Apr 2018 09:31

PríspevokZaslal: 17.Apr 2018 13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze mi vychadza ze to co hladam najdem skor v Standarde. A je to rozmedzie 50-100 eur v pohod hratelne?
A chodia tam ludia aj v ine dni mimo turnajov, ze len tak pokecat a dat si par hier?
Návrat hore
Biatec

Založený: 14.Feb 2017 20:32

PríspevokZaslal: 25.Apr 2018 18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš to tak že v standard je tak trochu pay to win to znamená že pokial nemáš momentálne meta deck máš veľmi malú povedal by som aj nulovú šancu. Kedže ako vidím si hravál v minulosti neodporúčal by som sa rovno vrhnúť do standardu najprv si zisti aké karty sa hrávajú, čo je v mete. Potom ako toto splníš máš 2 cesty :

jednu že zostaneš pri občasnom hrávaní a pri nestandard turnajoch
drúhu že začneš hrávať standard no to ťa buďe stáť veľa času a peňazí

Osobne si myslím že z 50-100 eur deckom nemáš moc šancu ale dá sa to.
Keby si potreboval pomôcť iba odpovedaj na tento príspevok a ja ti samozrejme rád pomôžem

Zatial ti prajem veľa štastia pri hraní magicu
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: