Obaly na karty

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Nimo

Založený: 24.Feb 2012 10:16

PríspevokZaslal: 14.Feb 2018 22:32    Predmet: Obaly na karty Odpovedať s citátom

Ahojte, začal som skladať Werewolf Commander Deck a vzhľadom na mechaniku tohto tribal decku, by som chcel používať dvojité obaly, aby pri častom vyberaní kariet z obalov boli stále v druhom priehľadom obale. Chcel by som teda vedieť, aké sú momentálne top obaly na mtg karty (aj prvé priehladné aj hlavné obaly)

Čo som si tak zbežne pozeral tak ako hlavné obaly by som použil Dragon Shield

Priehladné obaly by som použil KMC PERFECT SIZE HARD

Je to reálne použiteľné, myslím teraz hlavne rozmerovo?
Budem rád za každú uživateľskú radu, plusy a mínusy jednotlivých obalov ale aj zdvojenia obalov. (Alebo aké obaly by ste odporučili)
Poprípade by som aj uvítal aj neaký SVK/ČR eshop kde majú dané obaly (ja viem asi iba o funtastic.sk)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
lukino

Založený: 15.Júl 2009 13:34

PríspevokZaslal: 15.Feb 2018 10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

Dragon Shield je veľmi dobrá voľba, čo sa obalov týka, v pomere cena a kvalita podľa môjho názoru, najlepšie.

Ke%d máš balík, kde sa ti karty fransromujú, otáčajú a pod. odporúčam čiernu farbu, tmavo modrú alebo tmavo nieč, aby ti tie karty náhodou nepresvitali.
Cez bledé farby je vidieť, že karta je obojstranná.

Ak chceš double sleeve, tak i dragon shiled ale i iné firmy vyrábajú perfect fity, ktoré sa zmestia napr. aj do DS. Ja používam Ultra pro perfect fit side load, čo znamená, že karta sa do perfect fitu dáva zboku a tým pádom neriešiš problém, ktorý nastáva pri klasických perfect fitoch = že si kartu obalenú hore nohami v perfect fite (prečo hore nohami = aby si ju lepšie chránil pred vodou) vlastne vytláčaš, ke%d sa ju snažíš dostať do \"veľkého\" obalu. Mrkni sa tuto: https://www.ihrysko.sk/vsetky-hry/doplnky-ku-hram/obaly-na-karty alebo zájdi do Ihryska, určite radi poradia osobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Nimo

Založený: 24.Feb 2012 10:16

PríspevokZaslal: 15.Feb 2018 14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

DS mám vyhliadnuté tmavo zelené, tá farba sa mi hodí k tomu decku. A vezerajú byť dosť tmavé. Tak snáď sú okey čo sa priehľadnosti týka.

Pozeral som teraz tie perfect fity na YT recenzie a porovnávačky a tie KMC Hard vždy hodnotily ako top, hlavne mne sa páčia že sú pevné a nie len také tenké.

ihrysko.sk vyzerá super eshop díky za tip. Bývam ďalej aj od BA aj BB, čiže musím to vybaviť online
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: