poradie platenia cien za zoslanie ability

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pravidlá
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Šarkan

Založený: 10.Feb 2011 19:25

PríspevokZaslal: 12.Feb 2017 21:38    Predmet: poradie platenia cien za zoslanie ability Odpovedať s citátom

doteraz som bol v tom (hlavne preto ze mi to tak vysvetlili skusenejsi hraci, viac som to neskumal), ze v pripade ze cena za zoslanie ability je zlozena z viacerych ukonov ako platenie many, diskard a obetovanie permanentu, tak sa toto musi vykonat v poradi ako je napisane na karte.
narazil som vsak na clanok http://www.cmus.cz/rubriky/jak-zacit/pravidla/pravidlovy-koutek-expertem-snadno-a-rychle_10786.html, kde sa pri obrazku insolent neonate pise prave aj na priklade tejto karty presny opak, ze teda sa tie ceny zaplatia v lubovolnom poradi. len sa tu neuvadza nejaka citacia pravidla tak sa v tom chcem uistit, preto sa tu pytam niekoho ochotneho z vas, ci je to naozaj tak Smile .
dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (149 kariet)
TNT

Založený: 16.Jún 2004 08:57

PríspevokZaslal: 13.Feb 2017 00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

http://magic.wizards.com/en/game-info/gameplay/rules-and-formats/rules

Citácia:

601. Casting Spells

...

601.2h
The player pays the total cost in any order. Partial payments are not allowed. Unpayable costs can’t be paid.

...

602. Activating Activated Abilities

...

602.2b
The remainder of the process for activating an ability is identical to the process for casting a spell listed in rules 601.2b–i. Those rules apply to activating an ability just as they apply to casting a spell. An activated ability’s analog to a spell’s mana cost (as referenced in rule 601.2f)is its activation cost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (4 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pravidlá Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: