Conspirycy,Take the Crown

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Novinky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Puroki

Založený: 12.Jan 2015 20:29

PríspevokZaslal: 11.Aug 2016 12:15    Predmet: Conspirycy,Take the Crown Odpovedať s citátom

tak a je to tu

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (96 kariet)
Puroki

PríspevokZaslal: 15.Aug 2016 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

plno nových schopností ale aj staré bomby
Návrat hore
Puroki

PríspevokZaslal: 16.Aug 2016 08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
svmydlo

Založený: 09.Nov 2009 20:54

PríspevokZaslal: 16.Aug 2016 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (208 kariet)
Puroki

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Puroki

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Šarkan

Založený: 10.Feb 2011 19:25

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

No pride mi to prilis vela reprintov, navyse vela takych co robia z vzacnejsich kariet sracky lebo vychadzaju v poslednej dobe v kazdej sade, a nove karty su same sracky aj ked vysli cerstvo... fuj sada Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (149 kariet)
Dalibor
Wizard

Založený: 27.Júl 2004 10:38

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Šarkan Napísal:
No pride mi to prilis vela reprintov, navyse vela takych co robia z vzacnejsich kariet sracky lebo vychadzaju v poslednej dobe v kazdej sade, a nove karty su same sracky aj ked vysli cerstvo... fuj sada Smile

uzasny koment - cize ked wizardi nereprintuju drahe karty, tak je to zle a ked ich reprintuju, tak je to tiez zle - hej?
imho karty ako Berserk a Show and tell su nedostupne a megadrahe, takze ak ich reprintnu, tak spristupnia dobre decky mladsim hracom - super!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Šarkan

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalibor Napísal:
Šarkan Napísal:

uzasny koment - cize ked wizardi nereprintuju drahe karty, tak je to zle a ked ich reprintuju, tak je to tiez zle - hej?
imho karty ako Berserk a Show and tell su nedostupne a megadrahe, takze ak ich reprintnu, tak spristupnia dobre decky mladsim hracom - super!

Nie, napisal som `prilis vela reprintov` nepindal sam ze su tam reprinty. Nerobil som prepocet, aleuzzbeznym odhadom mi to prislo ze je ich v pirovnanim s ostatnymi sadami prilis, ci uz hratelnych alebo nie. A to nehovorim ovporovnani s povodnym conspiracy. Nieco zle na mojom nazore? Argument?
Návrat hore
Puroki

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja súhlasim s Daliborom

Mne ako študentovi sa táto edícia z pohľadu reprintov veľmi páči, skoro na každom reprinte ušetrím aj zopár eur ktoré môžem venovať niekde inde.
Návrat hore
Šarkan

PríspevokZaslal: 20.Aug 2016 23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Puroki Napísal:
Ja súhlasim s Daliborom

Mne ako študentovi sa táto edícia z pohľadu reprintov veľmi páči, skoro na každom reprinte ušetrím aj zopár eur ktoré môžem venovať niekde inde.

Skoro na kazdom je matematicky zle, vyznamnych reprintov v pomere k cminam je vysledok milion takze matematicky nemas pravdu, nehovoriac o tom ze sa mi v porovnani s vyznamnymi reprintami nepacila absencia podobne vyznamnych novych kariet, a celkove mnozstvo reprintov sa mi zda moc. K tomu ziadny argument.
Povodna conspiracy v tomto proste bola uplne o inom, snad vsetkym nejde len o zlacnenie drahych kariet pri novych ediciach Smile toto nova conspiracy u mna nesplna pardon za nazor a kritikom dakujem za argumenty Smile

Naposledy upravil Šarkan dňa 22.Aug 2016 12:37, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Dalibor
Wizard

Založený: 27.Júl 2004 10:38

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

nehadajte sa s nim - on ma vzdy pravdu!
nevadi,z e hovori o sade ako celku a vidi zatial iba cast spoileru Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Ogre5241

Založený: 17.Jún 2007 12:18

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono ludia by si v prvom rade mali uvedomovat, ze je to kartova hra primarne urcena na HRANIE. To ze sa robi vela reprintov je podla mna vyborne, ceny kariet tym klesaju a ludia ich mozu hravat. Asi sa to nebude pacit truhlikom, co maju plne albumy "farebnej buniciny za veeeeelmi vela €", ale nech si uvedomia, ze Wizardi uz to par rokov tlacia na tony a ceny kariet su umelo vysrubovane hore. Staci si pozriet mnozstva v ponuke na marketoch (EU aj US) a clovek hned zisti, ze tych mythicov, ktorych by malo byt logicky malo, su aj tak plne tatrovky. Som zvedavy, kedy tato bublina praskne.

Je to moj nazor, prosim, neukamenujte ma kvoli tomu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Baratheon

Založený: 21.Apr 2013 16:35

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som skor prekvapeny preco niektore z tychto veci nereprintli v EM namiesto veci ako Sphinx of the Steel Wind alebo Maelstrom Wanderer ktore by sa urcite viac hodili do setu ktory sa zameriava na nieco ako legacy multiplayer (commander/EDH) a drafty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (135 kariet)
Puroki

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ogre5241 Napísal:
Ono ludia by si v prvom rade mali uvedomovat, ze je to kartova hra primarne urcena na HRANIE. To ze sa robi vela reprintov je podla mna vyborne, ceny kariet tym klesaju a ludia ich mozu hravat. Asi sa to nebude pacit truhlikom, co maju plne albumy "farebnej buniciny za veeeeelmi vela €", ale nech si uvedomia, ze Wizardi uz to par rokov tlacia na tony a ceny kariet su umelo vysrubovane hore. Staci si pozriet mnozstva v ponuke na marketoch (EU aj US) a clovek hned zisti, ze tych mythicov, ktorych by malo byt logicky malo, su aj tak plne tatrovky. Som zvedavy, kedy tato bublina praskne.

Presne si vystihol moju situaciu, napr. keď vyšlo EM tak som sa veľmi potešil Sensei divining topu, doma mam deck UWr Miracles ktorý si postupne vylepšujem a vďaka EM som tam konečne dostal aj 4x Sensei divining top a ešte mi ostalo aj na niečo iné ako keby som si kúpil 4x sensei divining top z starej edicície a bol by som rád že mám vôbec na tie a nie ešte aby mi aj zostalo.

A takto isto ma potešila aj sada Conspiracy, to že sú tam karty ktoré okrem draftu niako nevyužijem (je ich dosť) ma vôbec netrápi, ja si ešte chvíľu počkám na menší pokles ceny a potom trochu investujem hlavne za zámerom hrania a nie zbierania aj keď mať Platinum Angela alebo Berserk som chcel mať v albume vždy, mne je úplne jedno aký znak bude mať vpravo v strede keď si mám vybrať medzi ich cenou

A už teraz vidím v Spoilery aj karty ktoré proste musia byť vkaždej edícii a ktoré sú hrateľné napr. v začiatočníckych decko pre mojich kamarátov (Divination, Rogue´s Pasage, Akroan hoplite, prey Upon, Diabolic tutor a mnoho ďalších).
Návrat hore
Zdeno

Založený: 15.Dec 2005 21:31

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ogre5241 Napísal:

No ono tych realnych mythicov z novych sad su mozno tatrovky, ale berserkov, show and tellov a podobnych starych kariet ktore bud zatial nereprintli alebo ich vydali len vo velmi limitovanych print runoch ako judge foily alebo FTV je naozaj malo. Napriek tomu ze uz som viac zberatel ako hrac suhlasim s potrebou reprintovania tychto kariet, lebo ich nedostatok obmedzuje hratelnost balikov v ktorych su klucove. Cena tych starych verzii aj tak nejak extra neklesne, najma ak su tie ktore karty reprintnute ako mythic. Okrem toho si myslim, ze pokial karta nie je na reserved liste, je treba vzdy pocitat s jej reprintom a robit z toho halo je absolutny nezmysel. A to opakujem, teraz uz som ovela viac zberatel ako hrac.
Návrat hore
Ogre5241

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 15:09    Predmet: . Odpovedať s citátom

Zdeno: ono je tych kariet dost, len kvanta ich ludia susia v albumoch a malo ich je potom realne na predaj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Rhaenmse

Založený: 06.Okt 2010 16:47

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna sa z tohto trasu len ludia co hraju drahe formaty a neustale prelietavaju z balika na balik podla toho ako sa meni meta alebo sympatii k baliku. takze neustale nakupuju a predavaju cenne papiere. ja osobne dufam v reprint omnoho viac kariet Smile napriklad v dalsom modern masterse ocakavam urza landy. nejeden z mala faktorov je foil verzia starsich kariet. foil tychto landov z osmicky alebo deviny sa pohybuje niekde medzi 30-50 eur co je kvalitny bullshit a reprint-ako rare by ich mohol dostat aspon pod dvacku co je priatelny bullshit Very Happy ako uncommon snad aj pod 10. kedze takto zohnanu kartu ci uz do zbierky alebo vycackaneho EDH nikdy nepredam tak je mi uplne jedno ci o rok bude mat hodnotu 5 eur alebo 200. zaujima ma jej cena asi len pri nakupe Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (894 kariet)
Šarkan

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalibor Napísal:
nehadajte sa s nim - on ma vzdy pravdu!
nevadi,z e hovori o sade ako celku a vidi zatial iba cast spoileru Laughing Laughing Laughing

Dakujem ze si namiesto argumentu k tomu o com pisem reagoval tym ze si rovno vtipne ohodnotil mna, charakterny pristup Smile . Kazdopadne vyjadrovat sa ku velkemu mnozstvu reprintov ked je vonku 90% sady je podla mna uplne ok, mysli si co chces. A ak mate niekto pocit ze aren este bolo malo, mate na to pravo nebudem nikoho v debate zosmiesnovat pre jeho nazor ako niekto Wink

Naposledy upravil Šarkan dňa 22.Aug 2016 12:35, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zdeno

Založený: 15.Dec 2005 21:31

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 21:59    Predmet: Re: . Odpovedať s citátom

Ogre5241 Napísal:
Zdeno: ono je tych kariet dost, len kvanta ich ludia susia v albumoch a malo ich je potom realne na predaj
. No netusim velmi o com hovoris lebo u nas som kvanta ludi susit show and Telly a berserky v albumoch teda nevidel a ak si ich videl na GPckach fajn, ale tam si ich mozes kludne kupit od obchodnikov (ovsem za ich nemalu cenu) ak ich ti, ktori ich susia v albumoch nepredavaju. A okrem toho ak uz chces argumentovat tym, ze v zahranici tie karty urcite su, tak mi vysvetli preco sa napriklad takeho infectu na legackach hrava tak malo. Ved v kazdom druhom clanku sa stazuju ze berserkov je malo a to je klucova karta.
Návrat hore
Ogre5241

PríspevokZaslal: 21.Aug 2016 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeno: a co som ja analytik Very Happy ? ja to len odhadujem z toho, ake kvanta im lezu v kazdej edicii von. From the Vault: Exiled tiez nebolo vydane v 100ks naklade celosvetovo, Alpha, Beta a Unlimited tiez neboli tlacene v 50ks naklade doma na tlaciarni.
edit: len tak zo srandy som to spocital, k dnesnemu dnu je len na MCM k dispozicii 394ks Berserk (Alpha, Beta, Unlimited, FTV:Exiled (kusovky, cele sety a neotvorene sety) a Conspiracy (a to cislo bude aspon v pripade Conspiracy rast)
MCM vsak nemozme brat ako ukazovatel, vela tych kariet je v balickoch a hravaju sa, vela ich ludia susia doma v albumoch (a ver mi, ze je to tak).
Návrat hore
Puroki

PríspevokZaslal: 22.Aug 2016 17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

http://magic.wizards.com/en/articles/archive/card-image-gallery/conspiracy-take-crown

kompletný spoiler
Návrat hore
cinci

Založený: 18.Júl 2008 12:43

PríspevokZaslal: 11.Nov 2016 18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Karty z tejto sady sa daju normalne hrat na standarde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1036 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 12.Nov 2016 00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

cinci Napísal:
Karty z tejto sady sa daju normalne hrat na standarde?

Nie, nedaju. Dokonca ani na moderne nie. Najblizsie, kde si ich zahras su formaty Legacy a Vintage.
Pokial ale nejaka karta, ktora vysla v Conspiracy vysla aj v inej, "normalnej" edicii, tak tu kartu samozrejme mozes hrat. Priklad> V Conspiracy vysla Birds of Paradise, ta vysla aj v roznych inych sadach. Na standarde nie je ziadna zo sad legalna, takze Birds of Paradise tam hrat nemozes. Na moderne tie sady su legalne, takze Birds of Paradise tam hrat mozes. Je jedno, ze ju mas z Conspiracy boostru.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Novinky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: