Ako vysvetlit ze chcem hravat MtG?
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
619

Založený: 22.Nov 2015 17:06

PríspevokZaslal: 22.Nov 2015 18:49    Predmet: Ako vysvetlit ze chcem hravat MtG? Odpovedať s citátom

Takze, aby som sa predstavil, mam 16 rokov, byvam kusok od BA a moj prvy kontakt s Magicom bol M11 tusim v zime v roku 2011. Zacal som tak pomalsie, len s kamaratmi ale potom som si aj pokupoval zopar boosterov, asi 3 intropacky a 2 dueldecky. Tym sa moja zbierka vo svojej podstate koncila.
Magic ma drzal dost dlho, asi do 2013 a cele to bolo skor o takom hrani s kamosmi a stavani hroznych deckov z toho co bolo v krabici Very Happy . Myslim ze aj sem na forum som postol nejake z nich. Bol som sa aj pozriet na nejakom turnaji v Trnave a tam som si tiez otvoril jeden balik s mythicou Smile .
Po case nas to aj s kamaratom nejak preslo, ale stale sme si pozerali nove karticky, sledovali mechaniky a tak. Lenze posledne dva mesiace mam viac casu a zacal som to podrobnejsie sledovat, dostudoval som medzery v pravidlach, ktorym som proste vtedy nerozumel a rozhodol som sa ze, teraz ked uz mam aj nejake svoje peniaze, tak by som do toho isiel naplno.
Lenze na to treba karticky a ked len spomeniem rodicom ze by som chcel na karticku minut 2 eura tak sa okamzite stretnem s argumentom ze ich mam plnu krabicu. Argumenty typu "Lepsie ako to minat na cigarety alebo drogy" su uplne zbytocne. Nechcem tie peniaze ani po nich ale proste mi zakazuju minut tie peniaze na taku "blbost".
S takouto podporou v rodine mozem na cely Constructed asi zabudnut a maximalne niekam vybehnut a zaplatit si nejaky Limited.
Nejake navrhy, co by som mal robit? Urcite ste sa s tym niekto stretol
Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Naranek

Založený: 13.Sep 2013 09:49

PríspevokZaslal: 22.Nov 2015 19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

skus hrat cez internet, constructed je teraz dost drahy...2€ za kartu ked nevies vysvetlit, tak si predstav, ze povies rodicom, ze chces dat 15-20€ za kartu
a ze takych kariet potrebujes minimalne 4-8Very Happy

kazdopadne, tu si stiahnes program a mozes hrat zadarmo:
http://xmage.de/

pripadne, sa spytaj niekoho v herni, ci by ti na konkretny turnaj nevedel pozicat nejaky deck...

alebo pridi domov opity, ovracaj mame topanky a na druhy den jej povedz, ze radsej by si hral karty ako pil s kamaratmi Very Happy
Návrat hore
619

PríspevokZaslal: 22.Nov 2015 20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved si kupujes 6 packov, plus platis nieco navyse ale aspon si zahras a mozes si to nechat. Kdezto ked objednavas kusovky tak ti to chodi postov a mamka len cumi ze 20 eur za 5 karticiek Very Happy .
Návrat hore
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 00:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Magic je drahý, v priemere hrateľný balík na Standard stojí zo skúsenosti 250 euro a vydrží ti nanajvýš tak rok. Momentálne však balíky stoja asi tak dvojnásobok. Požičiavanie, limited alebo xmage mi prídu ako jediné rozumné možnosti. Osobne by som v 16-tich radšej minul peniaze napríklad na nejaký výlet:).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
Rhaenmse

Založený: 06.Okt 2010 16:47

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

na standard uplne zabudni, vyskusaj allcommon decky a vseobecne pauper format alebo lowcost modern (infect). popripade vyskusaj commander. myslim, ze by to tvoja penazenka utiahla. samozrejme si tam nezahras demonic tutor alebo imperial seal Very Happy ale stale existuje XY kariet, ktore za malo penazi robia v danom formate strasne vela. napr rune-scarred demon atd atd atd.. nazaciatok monocolor a nepotrebujes ani drahe dablace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (894 kariet)
Gabriel

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pauper sa nehráva, Commander patrí medzi najdrahšie formáty vôbec a hrať nasilu zlé balíky je nezmysel.

Rhaenmse Napísal:
na standard uplne zabudni, vyskusaj allcommon decky a vseobecne pauper format alebo lowcost modern (infect). popripade vyskusaj commander. myslim, ze by to tvoja penazenka utiahla. samozrejme si tam nezahras demonic tutor alebo imperial seal :D ale stale existuje XY kariet, ktore za malo penazi robia v danom formate strasne vela. napr rune-scarred demon atd atd atd.. nazaciatok monocolor a nepotrebujes ani drahe dablace.
Návrat hore
Rhaenmse

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 11:54    Predmet: Odpovedať s citátom

to, ze je to jeden z najdrahsich formatov neznamena, ze tu na teba v BA a okoli kazdy vytiahne moat a podobne. naopak nasa nova generacia magicarov co zakopla o commander hrava so slabuckymi balikmi, kde by nasiel XY superov a odohral kopu zaujimavych hier. urcite to je lepsia moznost, ako zabudnut na tak skvelu hru koli tomu, ze nemas rozpocet na legacy, standard alebo jeden z tier1 balikov na modern. kebyze postavi monoblack z ink-eyes, avatar of woe, promise of power, gatekeeper of malakir, living death, bloodgift demon, vampire hexmage, vampire nighthawk, doom blade, exsanguinate, drown in sorrow, butcher of malakir, go for the throat, nejake edicty atd atd atd tak to nieje nasilu zly balik, ale seriozny pauper commander / highlander.
Návrat hore
svmydlo

Založený: 09.Nov 2009 20:54

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Gabriel, Commander je casual format, tak neviem odkial beries, ze je to jeden z najdrahsich formatov. Ano, da sa tam minut vela a niektori ludia si "pimpuju" baliky, ale nie je to nutne. Plus je to multiplayer format, takze sa do istej miery balancuje sam. Tym myslim, ze rozna sila balikov je o dost vyraznejsia 1v1 oproti mp. Zavisi to vsetko samozrejme od toho, s kym hras.

619, (ehm, neviem ako inak ta oslovit Very Happy), ked chces, ja mam nerozbaleny blue-red commander Seize Control (decklist najdes tu), do ktoreho nechcem dalej investovat, tak by sme sa mohli dohodnut, ze si z neho necham jednu kartu Mystic Confluence a zvysok by som ti predal za polovicu predajnej ceny 13 €. Co ty na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (208 kariet)
Gabriel

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

svmydlo: Mal som pocit, že OP nehovorí o casual hraní.
Návrat hore
619

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

svmydlo, dakujem ale aku ma realnu sancu ten deck v tomto stave proti inym (upravenym/custom) v Commanderi?

A pre vsetkych, hrava sa u nas Sealed? Alebo iba Draft? Lebo Sealed mi pride lepsi, co sa tyka nahromadenia karticiek a jednoduchsi pre neskuseneho hraca.
Ak sa teda niekde hrava, tak aka je taka priemerna cena za vstup (aj s boostermi)?

Este som si spomenul, mam Gerrard Capashen z duel decku, je to dobra karta na Commander? Len ma to tak napadlo ked je o tom rec. Lebo podla mna je v pohode ze kazde kolo mas nejaky life gain.
Návrat hore
Rhaenmse

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

gerrard je velmi slaby ako commander aj ako obycajna creepa v decku. v commanderi sa hra lifegain napr cez beacon of immortality alebo celestial mantle ...
Návrat hore
619

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To som vobec nevedel, ja s tymito netypickymi formatmi nemam ziadne skusenosti...
Návrat hore
Rhaenmse

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

najlepsie riesenie je si urobit prehlad, poziciat si deck a vyskusat viacero formatov. zistit aka tu je metagame, co sa hrava, na co mas z toho rozpocet a co by ta vlastne bavilo. z toho ako si opisal svoju situaciu je jasne, ze na standard mozes zabudnut - drahe karty co ti rychlo odrotuju a potom stratia na cene. v moderne ked ma niekto proti tebe 4x v decku lilianu of the veil alebo karna tak s lacnym deckom si dohral a este si znechutis cely magic. takze ti ostavaju casual formaty alebo limited.
Návrat hore
matus198

Založený: 10.Sep 2014 23:09

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Rhaenmse Napísal:
v moderne ked ma niekto proti tebe 4x v decku lilianu of the veil alebo karna tak s lacnym deckom si dohral a este si znechutis cely magic.

tak ty si asi nikdy nehral modern v tom pripade... a urcite si ho nehral v BA,lebo tu nema kazdy v baliku lilianu a karna.. a balik na modern sa da pozicat (ano aj ja by som vedel nejaky pozicat) takze 619 ak si chces skusit constructed tak kludne pridi v utorok na modern ale predtym mi napis nech ti viem poskladat balik...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (101 kariet)
Gabriel

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Sealed sa hráva v podsate len na prereleasoch keď výjde nová sada a v Cloudposte v BA sa hráva pravidelen v piatky draft.
Ešte ejdna dobrá alternatíva je zahrať si krabicu - je to draft s mnohými ikonickými kartami formátu legacy s tým, že si karty nenechávaš, ale platíš len za vstupné na turnaj a môžeš s zahrať s viacerými pestrými archetypmi.
Návrat hore
Rhaenmse

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

matus198 Napísal:
Rhaenmse Napísal:
v moderne ked ma niekto proti tebe 4x v decku lilianu of the veil alebo karna tak s lacnym deckom si dohral a este si znechutis cely magic.

tak ty si asi nikdy nehral modern v tom pripade... a urcite si ho nehral v BA,lebo tu nema kazdy v baliku lilianu a karna.. a balik na modern sa da pozicat (ano aj ja by som vedel nejaky pozicat) takze 619 ak si chces skusit constructed tak kludne pridi v utorok na modern ale predtym mi napis nech ti viem poskladat balik...

hej hral a ano v ba. esteraz si precitaj tu pasaz o tom ako pisal ze 2eura za kusovku je vela a zistis, ze tam nemusi byt ani karn ani liliana, aby zavesil magic na klinec. staci afinita, hocico. nechapem naco tu nahovaras 16 rocneho chalana, ktoremu doma zakazuju karty na modern Very Happy
Návrat hore
matus198

PríspevokZaslal: 23.Nov 2015 23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Rhaenmse Napísal:
matus198 Napísal:
Rhaenmse Napísal:

hej hral a ano v ba. esteraz si precitaj tu pasaz o tom ako pisal ze 2eura za kusovku je vela a zistis, ze tam nemusi byt ani karn ani liliana, aby zavesil magic na klinec. staci afinita, hocico. nechapem naco tu nahovaras 16 rocneho chalana, ktoremu doma zakazuju karty na modern Very Happy

hovorim aby si to prisiel vyskusat, nie aby si hned postavil balik, citaj s porozumenim prosim ta... na modern sa da postavit funny tribal balik a nestoji vela... magic nieje hobby do ktoreho ti staci dat 5€ a mas balik (ale to ti urcite nemusim vysvetlovat Wink ) ak neratam nejaky pauper kde postavis balik za 3€ Very Happy
Návrat hore
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 24.Nov 2015 12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani moji rodicia nerozumeli tomu, ked som chodil hravat karticky s kamaratmi niekam von. To casom prejde. Ja osobne som to prezentoval ako logicku hru, pri ktorej treba rozmyslat a porovnaval som to so sachom.
Z roznych eventov (hratislava, animeshow, istrocon, biblioteka) mam skusenosti, ze rodicia su skepticky k hre do momentu, kym ju sami nevidia ako funguje a ake rozhodnutia pocas hry musis robit. To moze byt cesta k aspon ciastocnej akceptacii.
Rodicia ti do magicu nikdy nevleju peniaze (nie je na to realne ani dovod). Preto by som hral magic pre zabavu. Ja som hraval s kamaratmi v podstate commonove balicky. A bavili sme sa. Stacilo to. To, boli moje zaciatky, kym som nedostal aspon nejake financie a podporu od rodicov. Preto, spominany xmage je podla mna uplne fajn.
Neinvestoval by som do ziadneho formatu. Ani standard, ani modern, ani limited. Vsetko z toho je drahe. Nehral by som ani Commander, kedze aj do neho musis nieco dat, aby nejak fungoval a argumenty typu "moze byt lacny" u mna neobstoji. Z turnajovych moznosti ti podla mna ozaj vyhovuje iba ta Legacy Cube, pripadne ako Matus spominal, sem-tam si prist zahrat modern (pripadne standard), ked ti niekto pozicia balik.
Dalej mame v Cloudposte vzdy kopku commonov a uncommonov z draftov, ktoru nikto nechce. Pokojne si mozes brat commony a uncommony domov. To nestoji nic. Investicia 0 euro a magic budes hrat s kamaratmi. Pripadne mozes chodit v piatky od 14:00 do 17:00 do Cloudpostu. Je tam nieco na sposob magicovej skoly, kde si chodi par zaciatocnikov zahrat.
Návrat hore
matus198

PríspevokZaslal: 24.Nov 2015 13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

tu mas napriklad hned 2 baliky ktore nestoja nic (naozaj ta ten balik vyjde asi 2€ cely aj to som povedal vela) a podla mna su super https://pucatrade.com/blog/2015/PauperModern

a tu je pauper "metagame"(najhravanejsie allcommon balicky) z ktorych niektore su drahe lebo sa tam hraju stare drahsie karty,ale da sa postavit aj zabavny balik za par penazi http://www.mtggoldfish.com/metagame/pauper#paper

vela z tych kariet urcite najdes aj v cloudposte v tej velkej krabici, ktoru spominal Sano
Návrat hore
Puroki

Založený: 12.Jan 2015 20:29

PríspevokZaslal: 24.Nov 2015 16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

legacy ti moc neodporucam lebo na turnaji potrebuješ legacy deck aspon za 50eur aby si mal niaku sancu

legacy hrajiba pre zabavu no ak hras pre zabavu nepozeraj sa na ban list
Návrat hore
svmydlo

Založený: 09.Nov 2009 20:54

PríspevokZaslal: 24.Nov 2015 16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Puroki Napísal:
legacy ti moc neodporucam lebo na turnaji potrebuješ legacy deck aspon za 50eur aby si mal niaku sancu

legacy hrajiba pre zabavu no ak hras pre zabavu nepozeraj sa na ban list

Nezabudol si tam este jednu nulu? Very Happy

Podla mna to co napisali Shane a Rhaenmse su asi najlepsie moznosti.
Este mozem dodat, ze okrem poziciavania kariet, mozes na hranie len tak priatelsky po dohode s ludmi pouzivat aj proxy (t.j. vytlacene karty). Ale pozor, na turnajoch je to zakazane!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (208 kariet)
Puroki

Založený: 12.Jan 2015 20:29

PríspevokZaslal: 24.Nov 2015 21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

vytvoril som si UV miracles iba za niakych 150 (iba som menil karty) a na legacy turnaji obstali aj bez force of will a snapcaster mage
Návrat hore
Usirez

Založený: 16.Máj 2009 21:11

PríspevokZaslal: 25.Nov 2015 07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Puroki Napísal:
vytvoril som si UV miracles iba za niakych 150 (iba som menil karty) a na legacy turnaji obstali aj bez force of will a snapcaster mage

ano ,cjlapec ma problem aby mohol minut 2e a ty mu budes hovorit o 150 Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (4 kariet)
marty88

Založený: 21.Máj 2013 23:47

PríspevokZaslal: 25.Nov 2015 07:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Odporucam chalanovi obcas pozriet stranku www.mtggoldfish.com, obcas tam daju clanok ,kde je budget deck, ci uz standard, modern, alebo commander za naozaj par supov.
Návrat hore
619

PríspevokZaslal: 25.Nov 2015 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Shane Napísal:
Ani moji rodicia nerozumeli tomu, ked som chodil hravat karticky s kamaratmi niekam von. To casom prejde. Ja osobne som to prezentoval ako logicku hru, pri ktorej treba rozmyslat a porovnaval som to so sachom.
Z roznych eventov (hratislava, animeshow, istrocon, biblioteka) mam skusenosti, ze rodicia su skepticky k hre do momentu, kym ju sami nevidia ako funguje a ake rozhodnutia pocas hry musis robit. To moze byt cesta k aspon ciastocnej akceptacii.
Rodicia ti do magicu nikdy nevleju peniaze (nie je na to realne ani dovod). Preto by som hral magic pre zabavu. Ja som hraval s kamaratmi v podstate commonove balicky. A bavili sme sa. Stacilo to. To, boli moje zaciatky, kym som nedostal aspon nejake financie a podporu od rodicov. Preto, spominany xmage je podla mna uplne fajn.
Neinvestoval by som do ziadneho formatu. Ani standard, ani modern, ani limited. Vsetko z toho je drahe. Nehral by som ani Commander, kedze aj do neho musis nieco dat, aby nejak fungoval a argumenty typu "moze byt lacny" u mna neobstoji. Z turnajovych moznosti ti podla mna ozaj vyhovuje iba ta Legacy Cube, pripadne ako Matus spominal, sem-tam si prist zahrat modern (pripadne standard), ked ti niekto pozicia balik.
Dalej mame v Cloudposte vzdy kopku commonov a uncommonov z draftov, ktoru nikto nechce. Pokojne si mozes brat commony a uncommony domov. To nestoji nic. Investicia 0 euro a magic budes hrat s kamaratmi. Pripadne mozes chodit v piatky od 14:00 do 17:00 do Cloudpostu. Je tam nieco na sposob magicovej skoly, kde si chodi par zaciatocnikov zahrat.

1. Prezentovat som to skusal rozne, ale pre nich su to proste karticky. Komplikovane, ale stale su to karticky. A to je "iba zabava", do ktorej sa-tak ako pri PC hrach- neoplati davat peniaze.
2. Do Xmage neviem dat obrazky kariet, a bez nich je to akoby si mal na sedmovej karte miesto obrazku napis "Eso". Nasiel som Magic Work Station a je tam aj nejaky online play a tam su aj obrazky.
3. Poznam taketo supliky s celou kopkou kariet (ako som spominal bol som raz na nejakom turnaji pozriet) ale tazko sa v tom orientuje a len tak nahodne vyberat karty Very Happy to by som zobral asi vsetko a bolo by to divne keby som dosiel, zobral 100 karticiek a zmizol.
4. Piatky sa v takomto case ani neviem dostat do BA Smile

Diki moc vsetkym, stale sa snazim dohovorit rodicom ale ti si stale myslia, ze to je hra, ktoru si zahras maximalne s bratom alebo kamaratom pri stole, ako UNO. Potom tazko vysvetlis ze ti commony z roku 2012 nestacia.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: