MTG súdny spor
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
huco

Založený: 18.Feb 2005 18:11

PríspevokZaslal: 31.Máj 2015 14:17    Predmet: MTG súdny spor Odpovedať s citátom

http://np.reddit.com/r/magicTCG/comments/37tqqa/how_selling_magic_cards_might_land_me_in_jail/

Oplatí sa prečítať, prípadne zapojiť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (117 kariet)
Martinko87
Homo Vulgaris

Založený: 01.Jan 2011 15:07

PríspevokZaslal: 31.Máj 2015 16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je neskutocne co sa uz deje toto nemam na to slov lebo zase by som tu musel napisat ine slova... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 31.Máj 2015 21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekny pribeh, a kto vie, ci je to pravda? OP si to kludne mohol vymysliet, sam seba kryje tym, ze ho vyzvali k mlcanlivosti a tisice ludi sa uz chystaju na bojkot dakej stranky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
Veghus

Založený: 03.Nov 2005 15:50

PríspevokZaslal: 01.Jún 2015 07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

huste, vcera som cital aj tie commenty ludi a ako Teky pise - kto vie ci to je pravda, ci sa OP nesnazi len zdiskreditovat ten shop alebo MKM..ci to je pravda ci nie - niekto nieco buchne na net a vyse 5000 blaznov mu podpise peticiu a ani nevedia ci to je pravda!! Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (241 kariet)
G.O.D.

Založený: 27.Aug 2009 12:46

PríspevokZaslal: 01.Jún 2015 17:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím si, že mu nejak vadí MKM. Sám v komentoch píše:

Of course i try to involved mkm, they do not act on privat Problems. They only provide the platform.
--------
I want to make cleare that i can understand why MKM cant help in that case, they only provide the Platform.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (34 kariet)
MaroK

Založený: 10.Dec 2009 12:25

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je vyjadrenie k teme od TCGDiscount.
http://reddit.com/r/magicTCG/comments/37tqqa/how_selling_magic_cards_might_land_me_in_jail/crrx5ci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (151 kariet)
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je jeden z tych vacsich mindfuckov ake som kedy videl, odpoved TCG Discountu je navyse UPLNE nezmyselna, su to zmrdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by to mal byť nezmysel? Pokiaľ viem aj u nás na obchodovanie by si mal mať živnosť - ak sa TCGDiscount cíti byť ním ohrozený, tak dáva zmysel, že chcú, aby platil dane i on.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
Wampo
Plainswalker

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Gabriel Napísal:
Prečo by to mal byť nezmysel? Pokiaľ viem aj u nás na obchodovanie by si mal mať živnosť - ak sa TCGDiscount cíti byť ním ohrozený, tak dáva zmysel, že chcú, aby platil dane i on.

To by museli žalovať snáď každého kto si od nich kúpil kartu a predal neskôr hoc aj za 1c viac ako od nich. Všetci v podstate obchodujeme s kartami a nemáme na to živnosť lebo to je nezmyselné, ale pripadá mi to ako veľmi nebezpečný precedens.

Chápem, že to je niečo ak to niekto robí systematicky a myslím si, že ten súd bude veľmi zaujímavý najmä preto, že nemecké súdy sú v tomto dosť striktné.
Návrat hore
marduk

Založený: 24.Aug 2005 10:21

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je mi uplne jasne preco by sa TCGDiscount mal citit ohrozeny tym ze niekto iny kupuje a predava karty. Ked od nich karty kupil, tak asi by mali byt spokojni (nepredpokladam ze ich predavali so stratou). Predajcov je prilis vela (a najma vela z nich je mimo nemecka, cize na nich nemaju dosah).

Chapal by som keby ho nahanal nemecky danovy urad, je velmi pravdepodobne ze Thomas porusuje nejake nemecke zakony/pravidla ohladne dani a zivnosti.

Mne to skor pripada ako nieco vymyslene pravnikmi. Ti su jedini co urcite zarobia bez ohladu na vysledok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (17 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Wampo Napísal:
Gabriel Napísal:

To by museli žalovať snáď každého kto si od nich kúpil kartu a predal neskôr hoc aj za 1c viac ako od nich. Všetci v podstate obchodujeme s kartami a nemáme na to živnosť lebo to je nezmyselné, ale pripadá mi to ako veľmi nebezpečný precedens.

Chápem, že to je niečo ak to niekto robí systematicky a myslím si, že ten súd bude veľmi zaujímavý najmä preto, že nemecké súdy sú v tomto dosť striktné.

Rozdiel je v trvaní (rozsahu) a úmysle.

Ak kúpiš playset goyfov do zbierky a balíka a po 3 mesiacoch ich predáš so ziskom 300% je to ok. Ak goyfov kúpiš na biznis, t.j. už keď kupuješ ich kupuješ so zámerom neskôr ich predať a mať z toho zisk, tak to môže mať znaky neoprávneného podnikania... Potom je už len na posúdení toho, v akom objeme a ako dlho to robíš.

U nás sa to nerieši jednak preto, že daňové a živnostenské úrady a prokuratúra nemajú kapacity na to to sledovať a zároveň je to dosť ťažké dokázať, či karty kupuješ pre seba a potom predávaš ako nepotrebné alebo či ich kupuješ na biznis... Chalan tým, že sa priznal, že to bolo zo špekulatívnych dôvod si podľa mňa dosť zhoršil situáciu (vo vzťahu k úradom).

BTW: štátu je úprimne jedno, či zisk použiješ na rozšírenie zbierky, platenie nájomného alebo nákup pika. Je to zisk, ktorý treba zdaniť...

Čo stále nemení nič na tom, že obchod spáchal PR a marketingovú samovraždu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Wampo
Plainswalker

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne napísane Thibir, som zvedavý ako to dopadne lebo si neviem v praxi moc predstaviť dokazovanie úmyslu, ale chalan si tým Reddit postom asi veľmi nepomohol Smile
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

marduk Napísal:
Nie je mi uplne jasne preco by sa TCGDiscount mal citit ohrozeny tym ze niekto iny kupuje a predava karty. Ked od nich karty kupil, tak asi by mali byt spokojni (nepredpokladam ze ich predavali so stratou). Predajcov je prilis vela (a najma vela z nich je mimo nemecka, cize na nich nemaju dosah).

Chapal by som keby ho nahanal nemecky danovy urad, je velmi pravdepodobne ze Thomas porusuje nejake nemecke zakony/pravidla ohladne dani a zivnosti.

Mne to skor pripada ako nieco vymyslene pravnikmi. Ti su jedini co urcite zarobia bez ohladu na vysledok.

Obchodu nevadí, že kupoval od nich karty. To bol len spôsob "ako na neho prišli." Z ekonomického hľadiska im vadí existencia akýchkoľvek obchodníkov, ktorí neplatia dane, pretože to ovplyvňuje konkurenciu.

Ak chce mať súkromník zisk z karty 1€, tak ju predá za 1€. Ak chce z nej mať obchod 1€, tak ju musí predať za 1,30 € lebo DPH/daň z príjmu/odvody na poistenie whatever.

Čo žiadneho kupujúceho nezaujíma a nakupuje za "najnižšie trhové ceny" t.j. 1€. Ak chce obchod držať krok s cenami súkromníkov, tak musí za kartu pýtať tiež iba 1€ a tým za kartu reálne dostane len napr. 75 centov....

Obchod samozrejme nič nemôže urobiť s tými, čo predávajú svoje "nadbytočné" karty. Ale keď to robí niekto vo veľkom objeme, tak im proste leze do kapusty a nie je to už zanedbateľné.

Naposledy upravil Thibir dňa 02.Jún 2015 10:46, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No vychádza z toho, že je to lose-lose pre obe strany a ako bolo uvedené vyššie, vyhrávajú len právnici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapec tvrdi, ze sa dopocul, ze sa hraju Chromanticory. Pred turnajom nakupil 4 Chromanticory od TCGDiscount a 20 Chromanticor od inych predajcov. Po turnaji, ked ceny stupli, ich zacal rozpredavat. Toto neznie ako bezny hrac... ani sa len nemoze tvarit, ze tych 29 Chromanticor v jeho zbierke otvoril v boostroch. Mne sa zda, ze TCGDiscount ma v principe pravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
Naranek

Založený: 13.Sep 2013 09:49

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 11:18    Predmet: Odpovedať s citátom

s tou danou to je taky diskutabilny argument... s danou sa mozes hrat, mozes si ju znizovat roznymi sposobmi a podobne...isto neplati, ze predam kartu za 1,30 a hned posielam statu 30centov...nehovoriac o tom, ze takyto obchodnici maju ine ceny na produkty od wizardov a podobne.
ak by sa im to neoplatilo, tak by predsa nesli do predaja kusoviek (vela roboty a maly zisk? to mi nepride ako dobry biznis plan, aj ked to nieje sice -5% po roku prace na dialnici Very Happy )

kazdopadne ja v tom vidim nieco ine, nieco co praktizuje rytier, a cakam kedy to zacne funtastic u nas Smile serie ich teoreticky usli zisk...serie ich, ze niekto spravne odhadol vyvoj ceny karty a na tom zarobil, pricom oni nie...dokonca boli obetou, lebo od nich kupil tie karty... rytier spekulacne nakupy obmedzuje, oni pre zmenu zaluju...

magic je draha hra predsa Smile

btw: ze MKM s tym nic nema, ze poskytuje iba platformu? nezarobil MKM na tom nahodou 2x po 5% z tych obchodov? Smile
Návrat hore
MaroK

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslim ze chalan je ten typicky spekulant co chce zarobit na vsetkom. Presne ako tu odznelo, nakupil po kkt tych kariet aby to neskor predal so ziskom. Ja nevravim, ze to robi len on ale evidentne on ma tu smolu ze ho odsledovali a poslali na neho pravnika a neskor ho dali na sud. Evidentne je to v rozpore so zakonom tam u nich a da sa to podlozit a trestne stihat.

Chybu urobili podla mna obaja, on ze sa priznal verejne ze tie karty nakupil s tym ze ich neskor preda a zarobi na tom a shop ze isli proti nemu. Ja osobne by som sa tomu eshopu vyhybal.
Návrat hore
Patrik Surab

Založený: 04.Aug 2008 11:21

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pride mi to trosku utiahnute za vlasy...ak mam vsetky karty a kupim si booster khans of tarkir s umyslom otvorit napr. fetchku, ktoru hned predam (mozno aj im do vykupu)...moze ma obchod zazalovat? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Overseer

Založený: 05.Okt 2004 23:00

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

predpokladam, ze nake precedensy tu uz boli. Aj ked mozno nie v kartovych hrach, ale urcite v inych zberatelskych zalubach. Napada ma napriklad zbieranie znamok, knih,rastlin, kamenov, motyle, chrobaky atd. Je toho spusta. Takisto predpokladam, ze povinnost v tychto prikladoch registrovat sa ako business zavisi jednak od vysky obratu a hlavne predpokladaneho mesacneho zisku a podruhe pri obchodovani s inymi registrovanymi subjektami nakup/predaj ak to ta firma vyzaduje.(na co naraza tato kauza)

Zisk v jeho priklade sa moze splhat tak do vysky max 100 eur mesacne, co je fakt len na urovni hobby. Ak navyse plati socialku a ostatne dane z ineho prijmu, tak podla mna je v pohode.
Návrat hore
Gridlok

Založený: 15.Nov 2010 17:54

PríspevokZaslal: 02.Jún 2015 23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Naranek Napísal:
btw: ze MKM s tym nic nema, ze poskytuje iba platformu? nezarobil MKM na tom nahodou 2x po 5% z tych obchodov? Smile

MKM s tym ma dost vela spolocne.. napriklad aj to, ze ich tieto pravne tahanice v konecnom dosledku mozu pripravit o zisky, ked professional selleri zamedzia podobnym sposobom dalsim private sellerom pouzivat MKM sluzby
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (2 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 03.Jún 2015 08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Btw: slovenské aj nemecké právo patrí do kontinentálnej právnej rodiny, v ktorej majú precedensy nulovú záväznosť. To že nejaký sudca nejako rozhodol znamená pre iného sudcu len toľko, že si to rozhodnutie môže prečítať a potom si rozhodnúť podľa seba (ehm, a zákonov)
Návrat hore
MaroK

PríspevokZaslal: 03.Jún 2015 13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Surab Napísal:
Pride mi to trosku utiahnute za vlasy...ak mam vsetky karty a kupim si booster khans of tarkir s umyslom otvorit napr. fetchku, ktoru hned predam (mozno aj im do vykupu)...moze ma obchod zazalovat? Smile

Nie Patrik, ved pisali ze im private seller ( ako ty v tomto pripade ) nevadi a kvoli jednej karte nikto cirkus robit nebude. Keby si vsak zohnal 30 feciek lacno a hned na to by si ich zavesil na net ze ich predavas ( samozrejme so ziskom ) tak ano.... mozu ta zazalovat kedze to uz vykazuje znaky powersellerov co sa tym zivia. Dajme tomu, ze ty na jednej zarobis 5 euro a mas zrazu 150 euro zisk len tak. Oni musia tych 150 euro na rozdiel od teba zdokladovat a odovzdat z toho dane.

Na facebooku co je ta skupina susedska burza, tam tiez ludia predavaju veci svoje ktore nepotrebuju atd. Keby sa vsak tym niekto zivil ze tam stale s niecim kseftuje, je to uz protizakonne a musel by mat na to aspon zivnost. Je rozdiel, ked niekto preda jednu pracku a niekto tam predava pracky stale.

Thibir naozaj skvelo napisal v druhom poste fakty aj s cislam.
Návrat hore
ethorian

Založený: 24.Dec 2010 10:47

PríspevokZaslal: 03.Jún 2015 22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

karty nemaju ziadnu cenu, iba dusevnu, takze nejaky urad sa ti na to zvysoka vyserie. do danoveho priznania si musis dat peniaze, ktore zarobis predavanim cez mkm a podobne, pokial to presiahne nejaky limit tusim 500 eur. to ze to niekto kupil na predaj, spalenie, vytieranie prdele moze byt obchodu jedno a nic mu nemozu, tak ako sa mozu predavat warhammer figurky namalovane dalej, tak isto sa mozu aj karticky a je jedno ci predas 5 kusov alebo 100 kusov, ak predas viac, tak platis dane a to uz sa tak neoplati ked 20% zarobku ide fuc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
sa3xx

Založený: 07.Jún 2006 20:03

PríspevokZaslal: 04.Jún 2015 08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ethorian Napísal:
karty nemaju ziadnu cenu, iba dusevnu

narozdiel od normalnych penazi.
Návrat hore
Samuraj

Založený: 12.Okt 2004 13:53

PríspevokZaslal: 05.Jún 2015 18:15    Predmet: Karty nemaju ziadnu cenu!!! Odpovedať s citátom

http://www.ebay.com/itm/MTG-Foil-Tarmogoyf-MM2-Stamped-GP-Vegas-Top-8-Pascal-May...main_0&hash=item3cfb2b6790
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: