Stuffy Burn help

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ExabytE

Založený: 26.Mar 2015 12:50

PríspevokZaslal: 31.Mar 2015 20:10    Predmet: Stuffy Burn help Odpovedať s citátom

Cafte. Potreboval by som trochu pomoct s deckom na Casual. Hram Stuffy Doll-Burn.
Snad nevadi, ze linknem deck(ak by hej tak to editnem).
Zatial je to v takomto stave http://www.mtgvault.com/exabytee1337/decks/stuffydollburn/
+ este idu ku mne 4x Guilty Conscience a 4x Wind-Scarred Crag
Hlavny problem je dostat Stuffy do ruky kedze nehram ine creatury.
Mate neaky tip na hlavne lacneho tutora? Povodne som chcel hrat Living Wish ,ale jednak by som musel riesit zelenu manu-> to by riesili Tinder Farm, Lotus, Gemstone co tam uz mam a tiez je to dost drahe vzhladom na cenu celeho decku. Nechcem do toho tolko vrazat uz ked hravam len casual.
Co prichadza v uvahu je Diabolic Tutor ,ale 2 cierne je uz dost (aj ked mam moznost pridat do decku Akoum Refuge )
Dalsia moznost je Rhystic Tutor avsak zaplatit 2 casto nie je problem.

Akekolvek ine navrhy na zlepsenie decku su vitane. Blasphemous Act hrat velmi nechcem Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Icarrus

Založený: 27.Dec 2006 19:31

PríspevokZaslal: 01.Apr 2015 07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj

Aj ked si myslim ze deck by sa urcite dal vylepsit nebudem tu pisat navrhy kedze za 1 neviem aky je tvoj financny strop a za 2 su u ludia ktori sa do toho ovela lepsie vyznaju...ked tak mozno pozri na nejake casual stuffy doll napady o ktorych pisu v tejto diskusii:
http://www.mtgsalvation.com/forums/the-game/casual-related-formats/166337-casual-stuffy-doll-deck

Kazdopadne ti dam navrhy aspon na tutorov:

Ak by si hral zelenu odporucam: Worldly Tutor

Ak ciernu: Demonic Tutor, Vampiric Tutor...tie ale su financne kus drahsie, takze pripadne lacnejsie veci ako: Beseech the Queen, Increasing Ambition - tie su aj cez 1 ciernu, alebo potom ten diabolic tutor o ktorom pises alebo este mas Brainspoil - ked to chces len na doll zahras na transmute a najdes si doll...

Pripadne ak by si hral modru alebo bielu: Fabricate, Enlightened Tutor

Neviem ci som pomohol ale to su veci co ma tak z hlavy napadaju...

Naposledy upravil Icarrus dňa 01.Apr 2015 18:57, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (116 kariet)
Marten

Založený: 15.Aug 2004 09:00

PríspevokZaslal: 01.Apr 2015 14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Icarrus Napísal:
Ak by si hral zelenu odporucam: Worldly Tutor, Green Sun's Zenith

Zelený zenit hľadá len zelené príšery...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
Icarrus

Založený: 27.Dec 2006 19:31

PríspevokZaslal: 01.Apr 2015 18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas pravdu narychlo som napisal nejake tutory na prisery ... opravil som to v prispevku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (116 kariet)
ExabytE

PríspevokZaslal: 01.Apr 2015 19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka, neviem ako uspesne dokazem generovat ciernu manu, ale ten Brainspoil vyzera z financneho hladiska najlepsie pre mna. Prinajhorsom tam hodim neake Dark Ritualy+1 Lotus.
Vie mi hodit Shivan, Pariah's Shield aj Stuffy. To uplne staci.

Pozeral som aj ine decky, ale vacsinou vsetci hraju control. Je pravda, ze tomu este dost chyba. V podstate sa nemam cim branit. Mozem akurat prihodit Duressy/ Pyroblasty lebo ich mam po ruke.
Návrat hore
Tulareanus

Založený: 15.Nov 2010 04:18

PríspevokZaslal: 02.Apr 2015 19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ExabytE Napísal:
Vdaka, neviem ako uspesne dokazem generovat ciernu manu, ale ten Brainspoil vyzera z financneho hladiska najlepsie pre mna. Prinajhorsom tam hodim neake Dark Ritualy+1 Lotus.
Vie mi hodit Shivan, Pariah's Shield aj Stuffy. To uplne staci.

Pozeral som aj ine decky, ale vacsinou vsetci hraju control. Je pravda, ze tomu este dost chyba. V podstate sa nemam cim branit. Mozem akurat prihodit Duressy/ Pyroblasty lebo ich mam po ruke.

Z hlavy teraz nejak neviem, ale skús sa poobhliadnuť po nejakých kartách so schopnosťou transmute, ktoré majú rovnaký mana cost ako stuffy doll.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (38 kariet)
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 07.Apr 2015 14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Standardny trik tychto balikov je hrat nejaky efekt, ktory hovori, ze sa zranenia zdvojnasobuju, napriklad Dictate of the Twin Gods alebo Furnace of Rath. Pointa je v tom, ze keby mal niekto dat povedzme 5 zraneni do Stuffy Doll, tak da namiesto toho 10. Nasledne by Stuffy Doll mal dat 10 zraneni do oponenta, ale aj to sa zdvojnasobi na 20 zraneni. Takze si dal v skutocnosti stvornasobok zraneni.

Co sa tyka tvojho manoveho urychlovania - hrat 2x Rite of Flame a 2x Desperate Ritual je nezmysel. Tie karty vyrabaju len 1 extra manu, a jedine ak potiahnes 2 rovnake naraz, robia viac. Takze chces hrat jednu z nich 4 krat a druhu vobec. Rite of Flame je z nich lepsi - hraj ten. A ked neplanujes hrat 4, tak radsej hraj Simian Spirit Guide - ten tiez robi 1 extra manu, ale instantne, neda sa counterspellnut a da sa vylozit ako prisera.

Ja by som ti odporucal hrat to monored. Mas karty ako Boros Reckoner, Spitemare a Mogg Maniac, takze nemusis hrat ziadne tutory.

Shock je prosto zly - 2 damage za 1 manu. Hraj Flame Slash, tvoj balik ho vie strelit aj do hlavy. Ked sa tento balik hral na standarde, hral sa so Snow landami, ktore ti umoznuju zaradit Skred a Mouth of Ronom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
ExabytE

PríspevokZaslal: 07.Apr 2015 21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka. Toto mi velmi pomohlo. Cool Cool
2x Rite of Flame hram preto len este dalsie dva neprisli a mal som po ruke desperate ritualy, samozrejme ich vymenim.

Shock som tiez zrovna mal po ruke a flame slash je tiez uz na ceste ku mne. To urcite pomenim.
Paci sa mi napad hrat to s borosom, ale predrazilo by to deck. Neskor to tak urcite budem hrat ked sa k nemu dostanem. Zatial preto pracovna verzia bude s tym Brainspoilom. Tiez momentalne nemam snow landy takze ani Skred v najblizsej dobe nepojde. Do buducnosti je to super alternativa. Vdaka. Do sideboardu sa potom hodi uz aj Blasphemous Act ak to budem hrat s Borosom, Spitemare a Moggom.

Momental to teda vyzera takto:
-2x Desperate Ritual, -1x Shock,+2x Rite of Flame, +4x Flame Slash, +4x Guilty Conscience, +4x Brainspoil,+4x Furnace of Rath,-1x Crushing Pain
link nech sa vam to lepsie cita
http://www.mtgvault.com/exabytee1337/decks/stuffydollburn/
v Sideboarde je momentalne vsetko co mam k dispozicii.

-4x Tinder Farm , +2x Akoum Refuge, +2x Sulfur Vent (Z oboch mam 4 kusy ale zvolil som to radsej takto. Tiez tam su 4x Wind-Scarred Crag )
Myslim, ze nie je az taky problem generovat ciernu manu. Musim urobit neake testy. Bohuzial som uz na 69 kartach. Co by ste teda odtial dali prec?
Návrat hore
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 07.Apr 2015 21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

1. Boros Reckoner - predpokladam, ze playset zozenies za 10 eur. Pokial si to mozes dovolit, tak to urob - tak karta je centralnym kamenom baliku, 100-krat silnejsia nez vsetko zvysne, co hras. Umozni ti vyhrat bez komba, a zaroven je sam sucastou komba.

2. Urcite nehraj 3 farby. Ako sam pises, mas privela kariet - tak co ti najrychlejsie znizi velkost baliku? Ak hras 3 farby, vacsinu hier prehras, lebo budes vykladat tapnute landy a nebudes mat spravne kuzla. Ak budes hrat Brainspoil, zarad si 1x Dictate of the Twin Gods - ako 5 manovku to vies hladat (narozdiel od Furnace of Rath).

3. Niektore karty sa zlepsuju, ked ich mas vela (Rite of Flame), ine su rovnako silne (Lightning Bolt) a nakoniec su karty, ktore nechces mat viac krat - v tvojom pripade Brainspoil, Furnace of Rath, Guilty Conscience. Hrat take 2 kusy je spravidla bezpecne, viac uz nie.

4. Myslim, ze hras privela kuzel na manu. Seething Song je fajn, ale zvysok by som nehral - v pripade dlhsej hry je lepsie mat landy ako jednorazove kuzla.

5. Aky format to je? Ci len tak co ta napadne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
ExabytE

PríspevokZaslal: 07.Apr 2015 23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

1.-> momentalne povedzme, ze nemozem, ale akonahle budem tak tam pojde->zatial to teda budem hrat inak

2.->bielu mam v podstate len na pariaha-> ktoreho som nahodou mal po ruke, ale nevidim ho ako nutnost. To uz sa mi zda lepsi Guilty Conscience. Ak mi ho nema ako zrusit tak som uz vyhral v jednom kole, kdezto pariah by tam musel trcat dlho, cize ten pojde prec.

3.-> dam teda 2x Brainspoil a 1x Dictate of the Twin Gods
Ak dam prec pariaha tak si radsej necham 3x Guilty Conscience

4.->Vravis teda, ze by som mal radsej dat prec Lotusy/ Rite na ukor landov?
http://www.mtgvault.com/exabytee1337/decks/stuffydollburn/ som na 65 cize poslem prec Rite/Lotus/Helionov?
Sice je Lotus pomalsi(3kola) ale helpuje mi s manou. Takze tak ako to je by som dal prec 4x Rite.

5.-> Povedzme, ze to je Vintage
Very Happy
Návrat hore
ExabytE

PríspevokZaslal: 14.Apr 2015 23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Este mi nieco prislo na um. Mam po ruke 4x Burning Wish
Cize to sideboardu by som odlozil 1x Flame Slash 1x Shivan Meteor 1x Blasphemous Act a 1x Brainspoil
Co vy na to?
Alebo mam rovno hodit vsetky 4 Brainspoily odtial vyhodit a v pripade nudze ich len potiahnut Wishom?
Vopred vdaka za kazdu radu.
Návrat hore
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 15.Apr 2015 02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Casual hraniu nerozumiem, ale ak červený tutor, tak praví muži hrajú Gamble:D...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: