Kupa Kariet
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tituss

Založený: 06.Mar 2015 03:09

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 03:18    Predmet: Kupa Kariet Odpovedať s citátom

Zdravim v MTG som relativne novy zatial jedine karty co mam je Duel Deck Elspeth vs Kiora (aktualne som si objednal duel deck anthology)...myslienka duel deckov sa mi pozdava, skratka hotove balicky na hotovu hru...super na spoznanie kariet, schopnosti a pravidiel a samotne DD sa mi pacia (asi si casom poriadim vsetky doteraz vydane) zo zberatelskeho hladiska.

Ale moja otazka, chcem zacat pomaly MTG aj na vyssej urovni a posunut to z domaceho hrania na niekam dalej aby som mohol hrat aj s inymi hracmi a mohol byt trochu kreativny a mat kompletne vlastne decky na to DD (neupravene) asi vhodne niesu.

27/03 sa zacina predavat nova edicia kariet "Tarkir" kym vyde budem hrat DD zapasy a oboznamim sa aj s DD z anthology (ktori by mal prist za 1-2dni).
Zbytocne vela textu len som chcel trochu objasnit ako na tom s MTG som (cize zatial na leveli 1 z 10, ak teda vobec aspon ten 1lvl mam Very Happy)

Mam v plane spravit toto ak vyde ta nova Tarkir kolekcia mam v plane si kupit Balik vsetkych piatich intro packov (chcem poriadne spoznat kazdu farbu a s kazdou farbou chcem skusit hrat aby som si vybral tu svoju "naj") k tomu si chcem kupit Tarkir box (36 boosterov na vylepsie samotnych intro packov) este mam objednany Magic Toolkit 2015 ktori mi pride spolu s Anthology DD ten bude ale zatial zabaleny (100 landov a 125 common a uncommon kariet, nejsom si teraz isty cislami) na este lepsie vylepsenie deckov.

A taka hlavna otazka, oplati sa mi kupit este jeden booster box (36boosterov) napriklad z inej serie? Naprikald Fate Reforged, Khans of Tarkir alebo Magic 2015...oplatilo by sa to takto miesat?
Ano mozno si poviete ze je to viac penazi na uvod do niecoho co este poriadne neovladam, ale zasa je moznost ze mi z tych boosterov padne nejaka dobra jedna karticka ktora by sa dala slusne predat (mozno by ich padlo aj viac, a mozno ani jedna), co myslite aka je sanca ze z 82 boosterov padne nejaka luxusnejsia mythic foilova karta, alebo skratka taka co ma vyssiu hodnotu? Ale zasa si nemyslite ze si MTG kupujem iba na tom aby som na tom zarobil. Neratam s tym ale som si vedomy toho ze karty sa bezne predavaju a niektore za naozaj vysoke sumy. A kedze by som teraz tak toho vela nakupil urcite by casom minimalne polovica kariet sla prec a ostali by mi len potom mozno 2-3 silne decky

Pisem to sem do pieskoviska lebo sa chcem vyhnut hlavnym temam a nepovazujem to za moc dolezitu spravu, casu dost budem to objednavat az koncom mesiaca/zaciatkom aprila (5.aprila budem mat 24 takze money budu).

Vdaka ze vsetky odpovede ktore budu veci Smile ak mate nutkanie hejtovati tak vam v tom zabranit asi nemozem ale myslim ze je to strata casu (ako vasho pri pisani a mojho pri tom citani)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Janob

Založený: 27.Mar 2007 22:57

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 12:43    Predmet: Re: Kupa kariet Odpovedať s citátom

Druhy booster box sa ti neoplati. Hodnota kariet v boxe priemerne zodpoveda jeho cene (plus nieco male.) Musel by si mat velke stastie, alebo byt profesional a vela predavat, aby sa ti to oplatilo financne. Ak si chces poskladat dobry balik, radsej si ho poskladaj z kariet, co mas a tie karty, ktore by sa ti este hodili, si dokup jednotlivo po kusoch. Zavisi tiez od formatu, aky chces hravat, ale aj keby to bol len standard, tak urcite sa ti budu hodit karty z viacerych poslednych edicii, nielen z jednej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (13 kariet)
Tituss

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

No nekupujem to hlavne kvôli tomu predaju alebo aby sa mi nieco vrátilo (ale je to dobra vyhovorka ked chcem do toho dat toľko peňazí) nespolieham sa ale na to. Skor mi ide dobre o to aby som mal veľa kariet, vela dobrý kariet a aby som mohol vybudovať nejaký silný deck ktorí by obstál pri hraní s ďalšími ľuďmi. Herne režimi zatiaľ nepoznam, iba štandard ale určite sa časom dostanem aj k tomu. Takže môže byť ze by som si kupil tie boxy s jednej aj druhej eedície? možno ale až neskôr by som kupil booster box z inej? Pisal si ze sa to neoplatí z fin. hľadiska Ok beriem, ale z hráčskeho hľadiska sa to teraz oplatí? teraz by som kupil Tarkir s magic 2015 a neskôr napríklad fate reforge...
Návrat hore
Tituss

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Chapem ako si to myslel este dopisem ze Duel Deckov sa zatial nechcem dotykat tie ostanu take ake su...a kedze ziadne ine dalsie karty zatial nemam preto by som kupil tych 5intro packov kazdej farby + 2 boxy boosterov aby bolo z coho skladat + ten tookit deck 2015
Návrat hore
Janob

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chces hrat standard, alebo nejaky kamaratsky format a chces si nanho poskladat balik, tak odporucam najprv si kupit nejaky zaklad. Jeden booster box je ako zaklad az, az. Stacilo by aj menej, ale je to aj trochu sranda otvarat si balicky. Z tych kariet si poskladas balik. Pripadne ho doplnis kartami z duel deckov, ci dalsich, co mas objednane. Aj ked duel decky ma vyznam aj nechat pokope a hravat proti sebe, to je tiez celkom zabava.
Pri skladani balicka sa oboznamis s niektorymi kartami a zistis, aky balik by ta bavilo hravat, ake farby sa ti pacia a podobne. No a potom tento balik uz len vylepsujes konkretnymi kartami.
To sa da robit viacerymi sposobmi:
1. Poradis sa osobne s kamaratom, alebo inym hracom v herni.
2. Pozries si databazy kariet. Napriklad chces silnu zelenu priseru, tak si das vyhladat zelene prisery, ktore maju silu aspon 4. Z nich si vyberies taku, ktora sa ti hodi. (A da sa hrat na standarde, ak chces hrat standard.) Databazu kariet ma kazdy vacsi obchod na svojej stranke.
3. Precitas si clanky o balickoch a pozries, ake karty sa hravaju v podobnych balickoch a ako sa hravaju. Zdroj clankov su napriklad cmus.cz, channelfireball.com.
4. Sledujes, ake su karty v novej edicii. Pripadne si pozries rozbor kariet z novych edicii. Clanky o tom su tiez na strankach cmus, channelfireball, ...

Tieto konkretne karty uz kupujes jednotlivo po kusoch. Velke obchody, napriklad v Prahe je Cerny rytir, ich predavaju aj po kusoch. Nema vyznam, aby si si kvoli jednej, alebo par kartam z nejakej edicie kupoval dalsi booster box.
Návrat hore
Tulareanus

Založený: 15.Nov 2010 04:18

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak či tak je najhoršia investícia intropack, bývajú tam najhoršie a bezcenné karty. Keď už chceš predpripravený balíček, radšej si kúp event deck a na intro packy sa úplne vykašli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (38 kariet)
Tituss

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dik za rady Smile vdaka za dlhy post...no vyhladavat konkretne karty by sa dal cez tie databazy (inak netusim ake karty existuju ani ake karty by som chcel)...znameho zatial nemam ziadneho, ale mam v plane urcite zacat do herni inak by som kaslat na vytvaranie decko.
----------
A co sa tyka tych intro packov tie som bral ako dobry zaklad balika :/ ale teraz ma to odradilo Very Happy no objednavat budem az 27/03 tak dovtedy este vela precitam a pozistujem, aktulane je zdroj vedomosti MUDRC super recenzie a rozbor balikov...tak ak by som nekupoval tie intro packy mam kupit napriklad 3x booster box a kazdy z inej edicie? Napriklad kombinacia Tarkir + Magic 2015 + Fate Reforget? (cenovo by to vyslo asi na 7000kc) (ano a iba pre info, byvam v Prahe kvoli skole kde chodim na Výšku takze ceny uvadzam v CZ)

Edit:
co sa tyka event deckov o tych zatial nemam prehlad viem ale co su Clash Packy vyzera to lepsie ako Duel deck (su tam nove karty v DD su karty stare aj niekolko rokov) a navyse z tych dvoch balikov sa da spravit jeden silny (alebo teda silnejsi)
Návrat hore
Tituss

PríspevokZaslal: 10.Mar 2015 21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave nad tym rozmyslam co tu kto napisal, ok kaslat intro packy, kaslat na booster boxy...
Bolo by lepsie kupit napriklad po 15kusov boosteru zo 6 serii? Napriklad Tarkir, Fate, Nyx, 2015, Dragon maze, Reforger...ciste teoreticky napriklad takto? z toho potom skladat seriozne decky?
Návrat hore
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 11.Mar 2015 06:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tituss Napísal:
Prave nad tym rozmyslam co tu kto napisal, ok kaslat intro packy, kaslat na booster boxy...
Bolo by lepsie kupit napriklad po 15kusov boosteru zo 6 serii? Napriklad Tarkir, Fate, Nyx, 2015, Dragon maze, Reforger...ciste teoreticky napriklad takto? z toho potom skladat seriozne decky?

Najlepšie je si kupit deck a ten hrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Janob

PríspevokZaslal: 11.Mar 2015 09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak mas vybrany balik, mozes si rovno kupit len jednotlive karty na ten balik. Ak nemas, tak asi financne aj hernou kvalitou kariet je najvyhodnejsie kupit si niekolko boostrov z kazdej z poslednych edicii (pre standard napriklad) a poskladat si z toho balik. Tak ako pises. Potom do tohto balika dokupit jednotlive karty, ktore ho vylepsia.
Návrat hore
Tituss

PríspevokZaslal: 11.Mar 2015 11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápem tak asi to spravím tam nejak, nákupim boostre (+-80) a co by som chcel dodatočne by som skôr vymenil za to co nechcem
Návrat hore
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 12.Mar 2015 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Netreba si robiť ilúzie, aj výjsť na nulu s kartičkami je veľmi náročné:).

Väčšina hráčov v herniach hráva okopírované balíky, ktoré boli úspešné na nejakom významnejšom turnaji - postaviť si vlastný dobrý balík je aj pre skúsenejších hráčov veľká výzva.

Event deck je určený práve pre začiatočníkov na hranie Standardu v herni. Ide o podpriemerný balík za slušnú cenu s nejakou myšlienkou a pár dobrými kartami - dá sa ale ľahko vylepšovať a vstupná investícia je nízka. Iné produkty sú nevhodné.

Ak chceš hlavne hrať, najlepšie je kupovať si kusové karty do balíka. Pre orientáciu, poriadny balík na sezónu Standardu výjde tak na 250 euro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
Tituss

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarat si pred asi 5 rokmi kupoval dva intro packy a odvtedy nic, tak si teraz kvoli mne kedze s tym tak trochu zacinam, kupil si 10 balikov boosterov, jedna karticka mu padla za 599kc, dalsia za 399kc Smile cize v 10 balikoch mal dve slusne predajne karty a kedze boli mimo jeho farby ktore hrava tak ich predal...no ano som som pocul, kopirovat decky Very Happy vazne kreativne a profesionalne, to ja radsej budem hrat so shit deckmi ale mojimi a chyby viem doladovat za pochodu, prehrami clovek ziskava skusenosti...Vobec nepotrebujem byt profi hrac, vymetat turnaje a byt znamy vsade cz/sk Very Happy ale jednu vec som si uz rozmyslel, kaslem tie intro packy, aj duel decky, aj clashpacky rozhodol som sa ze si kupim tri boosterboxy kazdy z inej serie jedna seria bude urcite tarkir (och draci Smile super) a poradili by ste mi ktore dalsie dve by som mal zobrat? Napriklad Fate Reforget a Khans of Tarkir? Vyde to asi na 8000cz ale ratam s tym ze fakt velmi vela kariet pojde po case spet a ratam minimalne s tym ze 2000cz by sa vratit mohlo co by vobec nebolo zle, kedze kamarat mal stastie z 10boosterov dufam ze ja z 3x36 budem mat aspon mensie stastie a padne mi aspon jedna, dve dobre karty ktore trochu stiahnu nakupnu sumu a viac tych ktore mi padnu do decku...objednavat budem 27.03-28.03 z vesely-drak
Návrat hore
Junky

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 8000 ceskych saa preds daju postavit tak 2 baliky Very Happy a nie proste vyhaadzovat peniaze do luftu na crackovanie boostrov WTF
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Gabriel

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj okopírovaný balík sa dá upravovať a nejaký čas trvá kým sa naučíš s ním dobre hrať, sideboardovať, voliť správny gameplan a podobne.
Ak chceš hrať len pre zábavu, premyslel by som si aký formát a podľa toho by som kupoval karty. Veľmi obľúbený je Commander a dajú sa naň kúpiť hotové balíky (ktoré ale tiež možno ladiť).
Ak si už kupuješ displaye, dobrý nápad môže byť s nimi draftovať.
Návrat hore
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Junky Napísal:
Za 8000 ceskych saa preds daju postavit tak 2 baliky Very Happy a nie proste vyhaadzovat peniaze do luftu na crackovanie boostrov WTF

pssst nekaz mu jeho mladicke idealy. Toto je predsa archetyp idealneho zakaznika pre wotc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
Tituss

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam rad tieto "primitivne" nazori od "lepsich" hracov...za to si mozes postavat dva baliky Very Happy za to mozes mat jeden super balik...lenze na to ja kaslem Very Happy nechcem kopirovat ziadne baliky, ani nechcem mat od niekoho postaveny balik, ked budem chcet tak tak neskor spravit, teraz chcem mat svoje kvantum kariet, postupne to roztriedit vytvorit si svoje baliky aj ked nebudu najsilnejsie ale bude sa s nimi dat hrat, a uz vobec nechcem mat len 1-2 decky chcem ich mat viac z kazdej farby a ich kombinacii...ked to kupim dam vedet kolko kariet som predal a kolko sa mi z toho vratilo Smile napriklad zrovna dneska som objavil ze mam foilovanu kartu Polluted Delta ktora sa predava za 1890kc (mam aj nefoil verziu) a to som zatial do toho vratil "iba" 5000 a hned sa mi cast z toho vrati ked ju predam (ano je mi na nic)
Návrat hore
Gabriel

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Necháp to zle, my to myslíme dobre - tiež sme začínali a niektorí sme prešli podobným procesom:).

Foilová Delta je pekný kúsok, to sa fakt nestáva často. Daj si pozor na rozdiel v cene za ktorú sa dá karta kúpiť a na cenu za ktorú ju odkúpia od teba (cerny rytir foil delta 1320,-).

Píšeš sem, tak predpokladám, že ža zaujíma názor ostatných. Ak ti môžem poradiť, skús najprv menšiu investíciu, skúsis si niečo postaviť, zahrať, zájsť doherne a potom sa rozhodnúť ako ďalej buddš investovať do Magicu.
Návrat hore
Tituss

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik ja to chápem ale proste viem ze ma to baví a viem ze chcem do toho investovať s nie len kupovat kusovky, čo som s tym začal hram to každý deň, už aj na steame mam Magic 2015 aj na androide Smile karty hram doma a v skole, zatial mam len tie DD takže herne ešte neriesim Smile Som ochotny do toho vrátiť 8000 lebo viem ze aj keď si to za pol roka rozmyslim značnú časť peňazí viem ľahko získať spet aj keby som mal predat všetky karty co mam, ved uz len dvaja planeswalkeri z DD vratia polovicu ceny Smile karty mam v obaloch a zachadzak s nimi opatrne aby som im co najdlhšie zachoval Mint/Nearmint kvalitu Smile ale ja viem ze ma to bude baviť, konečne hra ktora sa da hrat do nekonečna na rôzne spôsoby Smile vidim v tom vyšší potenciál ako v 32 kartovom decku sedmovych kariet Smile Skor by ma teda zaujímalo ktoré série boosterov by ste mi doporučili a este jedna vec, objednávky aj tak platím zo Skrillu ktorí dobijem paysafe kartami a tie karty získavam na steame predajom hier (lacno v bundli kupim a potom aj za 2-3x taku ceny predám) takze pre mna tych 8000cz na paysafe nieje ako 8000 v hotovosti Smile
Návrat hore
Junky

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tituss Napísal:
Nemam rad tieto "primitivne" nazori od "lepsich" hracov...za to si mozes postavat dva baliky Very Happy za to mozes mat jeden super balik...lenze na to ja kaslem Very Happy nechcem kopirovat ziadne baliky, ani nechcem mat od niekoho postaveny balik, ked budem chcet tak tak neskor spravit, teraz chcem mat svoje kvantum kariet, postupne to roztriedit vytvorit si svoje baliky aj ked nebudu najsilnejsie ale bude sa s nimi dat hrat, a uz vobec nechcem mat len 1-2 decky chcem ich mat viac z kazdej farby a ich kombinacii...

Kebyže mam ja taketo "primitivne" nazory 10 rokov dozadu ked som začinal s magicom (turnaaaajovo) tak by som bol brutalne štaastny. Ušetril by som si kopec čaasu + kopec penazi. Ale tak čo vidim že to maš vymyslene cele si to zedol a nebudem predsa hadazat perly ...... poznaš to Wink veľa štastia snad ti to vyjde Wink
Návrat hore
Tituss

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja budem rad ak budem moct tych 10 rokov "straty casu" prezit a vsetko to zacat od zaciatku, keby som mal hned teraz super najlepsi deck co by som potom robil? nic..stale by som hral s rovnakymi kartami...a turnaje ma nejako neberu...ja si radsej dohodnem "neformalnu" hru bud s niekym znamym alebo nahodnym a zahram len tak na zabitie casu, for fun, postupne sa niekam urcite dopracujem no chcem zacat od nuly
Návrat hore
Tituss

PríspevokZaslal: 15.Mar 2015 17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj aktualny problem je ze neviem do ktorych boosterov mam investovat :/ to mi zatial nikto neodpisal do uvahy mi spadaju tieto:
↓---2399kc---↓
1 - Dragons of Tarkir - Tento na 100%
2 - Fate Reforged
3 - Khans of Tarkir
4 - Journey into Nyx
↓---2499kc---↓
5 - Magic 2015
6 - Conspiracy
7 - Born of the Gods
↓---2599kc---↓
8 - Theros
9 - Gatecrash

Z cenoveho hladiska by som zobral teda bud Fate,Khans alebo Journey...ale ak su niektore z tych drahsich "lepsie" tak by som si nehal poradit...toto je jedina dilema ktoru mam Very Happy nie ze kupim drahe karty z ktorich nebudem nic mat alebo ze to skonci zabudnute v skriny alebo ze nebudem mat najlepsi deck na svete
Návrat hore
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 16.Mar 2015 19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak uz si naozaj chces spravit radost, kupit display a cracknut ho, tak by som sa orientoval na Khans of Tarkir block. Podla mna podla priority:
1. Dragons of Tarkir
2. Khans of Tarkir
3. Fate Reforged
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (8 kariet)
Tituss

PríspevokZaslal: 16.Mar 2015 20:33    Predmet: Odpovedať s citátom

cracknut? Ono tie tri uvedene na seba navezuju nejako? Very Happy toto su totiz info ktore su uz trochu do hlbky MtG v tom este nie som dobre zorientovany...ale asi tak teda spravim, aj som chcel prave tie tri kupit aj ked v podstate na zaklade nicoho bez nejakych faktov, tak dik Smile
Návrat hore
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 16.Mar 2015 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

cracknut - otvorit Very Happy
No su sucastou Khans blocku, takze maju normalne aj vlastny pribeh.
Navrhol som ich preto, ze karty z nich sa daju predat, kedze su to velmi cerstve sady a su v celku zabavne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (8 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: