Nový casual formát v Cloudposte - Moderný highlander
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Čo si myslím o tomto formáte?
Vyzerá to super, určite si skúsim postaviť balík, zahrám si pár turnajov a uvidíme
41%
 41%  [ 24 ]
Vyzerá to hratelne, keď sa budem nudiť, tak si niečo skúsim postaviť
29%
 29%  [ 17 ]
Vyzerá to OK, ale myslím si, že ešte treba veľa vecí doriešiť/zmeniť
6%
 6%  [ 4 ]
Meh, stačí mi highlander/commander/modern/legacy/dvojka/limited
22%
 22%  [ 13 ]
Celkom hlasov : 58

Autor Správa
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 16.Okt 2014 10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrajte zatial klasicky Highlander aby ste mohli vyhrat napr. toto: http://www.mtg.sk/clanok.php?id=1273 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 16.Okt 2014 10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

na klasický nebolo minulé dva týždne ani 8 ľudí Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 16.Okt 2014 11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesirte paniku, 8 ludi bude. Ukecal som dalsieho cloveka... no a potom je to otazka prehovorenia dakych modern hracov, aby sa nabuduce pridali. A co este tych 11 ludi "ked sa budem nudit, tak si skusim nieco postavit". Vecer budeme analyzovat, ako sa vyjadria ludia, ktori realne hrali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
Vladky

Založený: 22.Sep 2004 20:06

PríspevokZaslal: 16.Okt 2014 17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

nabuduce sa rad pridam. vsimol som si ten dnesny turnaj neskoro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (168 kariet)
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 16.Okt 2014 21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Turnaj bol super Smile Kazdy, kto neprisiel, moze lutovat Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Kristián Mozé

Založený: 21.Dec 2006 21:31

PríspevokZaslal: 17.Okt 2014 02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

tiez si myslim ze to bolo super. sajdbordovanie ani netrvalo tak dlho ako som sa obaval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 17.Okt 2014 02:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tibor hral Jund?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 17.Okt 2014 07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

turnaj sranda, s controlom som, až na jedno kolo, končil medzi prvými, takže ez.
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 17.Okt 2014 07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo nás 9, turnaj bol zábavný, dúfam, že sa podarí formát udržať pri živote Smile Sideboard je ok, mulligan tiež. Čo sa týka banlistu, tak som u súperov nenašiel kartu, kt. by som mal pocit, že treba zakázať.

Metagame:

Ja - Mono G Elves
Kiki - 5C monowhite Smile
Ivan - UW(r) control
Pulo - WB midrange
Dano - UB faeries
Jakub - UW control
Dušan - UW control
Samo - myslím, že mono W
Selar - Doran junk

Birthing Pod bol v mojom balíku veľmi dobrý, ale tým, že tam bol len tak prihodený s pár príšerami, tak som nevyužil jeho plný potenciál. Uvidíme, či ho niekde breakne.

Cca tretinu svojich výhier som docielil Craterhoof Behemothom, ale napriek Kikiho plaču, nemám pocit, že je to karta, kt. by si zaslúžila ban. Stojí 8, slovom OSEM mán Smile
Návrat hore
Topas

Založený: 06.Aug 2004 15:50

PríspevokZaslal: 17.Okt 2014 11:49    Predmet: Odpovedať s citátom

nikto nehral RDW? nikto nebreakol pod? divne
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 17.Okt 2014 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Topas Napísal:
nikto nehral RDW? nikto nebreakol pod? divne

Je to tak, caka sa na teba Smile Rovnako sa zatial neukazalo nejake broken combo Smile

Kazdopadne ja som sa pri hre vyslovene bavil, SB tomu dodava novy rozmer ( a nie, nezralo to tolko casu) a rad pridem opat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 08:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno ste si už všimli a možnože ešte nie, ale prechádzame na nový model turnajov, ktoré budú bývať každú stredu. Budú sa opakovať podľa kľúča:

nemecký highlander
legacy
modern highlander
nemecký highlander
legacy
modern highlander
atď.

To znamená, že túto stredu 22.10.2014 bude nemecký highlander. Budúcu stredu, t. j. 29.10.2014 bude legacy, potom 5.11.2014 bude modern HL a znova od začiatku, 12.11.2014 nemecký highlander...

Uvidíme, čo to spraví s účasťou, tak o dva mesiace to zhodnotíme a rozhodne sa, čo ďalej.
Návrat hore
Topas

Založený: 06.Aug 2004 15:50

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ja si ten modern HL postavim, ale dajte pevny banlist aspon na stvrt roka, nech to nemusim potom hned menit.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Topas Napísal:
ja si ten modern HL postavim, ale dajte pevny banlist aspon na stvrt roka, nech to nemusim potom hned menit.

Pevny banlist ti tazko niekto da po odohrati jedneho turnaju. Kazdopadne zatial sa ziadna karta neukazala prilis op, aby sme tam nieco dalsie pridavali.

Musis najst nieco broken sam Very Happy
Návrat hore
marduk

Založený: 24.Aug 2005 10:21

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie pridavat, uberat z banlistu treba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (17 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

marduk Napísal:

Lol, co take by si chcel ubrat?
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

marduk Napísal:

Škoda, že si sa neukázal na testovaciom turnaji, kde by sa dalo aj empiricky preukázať, prečo zakázané karty, sú zakázané...
Návrat hore
marduk

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Akakolvek ubrata karta ktora nebreakne format bude dobra. Momentalne su vsetky tie karty banovane iba na zaklade dojmu. Ja mam radsej ked sa rozhodnutia robia na zaklade faktov.

A nie, to ze karta je broken na nemeckom HL, nie je dostatocny fakt na to aby bola banovana v uplne inom formate.

@Thibir:
Ako chces empiricky na turnaji preukazat ze je karta opravenene banovana? Som ochotny to testovat mimo turnaja. Chcel som prist aj na turnaj, ale nemohol som.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (17 kariet)
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

marduk Napísal:

A nie, to ze karta je broken na nemeckom HL, nie je dostatocny fakt na to aby bola banovana v uplne inom formate.

Nie že na nemeckom hl, ale na moderne Wink
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevyjadril som sa úplne presne. Nedalo by sa to preukázať na tom turnaji, ale v ten deň kedy turnaj bol, presnejšie v hrách medzi jednotlivými kolami. Kde inde dostaneš vzorku 9tich hráčov s postavenými balíkmi? Osobne som s každým turnajovým súperom, okrem jedného, hral 3-10 hier navyše, aby som mal čo najviac vstupných dát. A v tých hrách by som si kľudne do elfov skullclamp prihodil, som zvedavý, ako by sa bavili súperi Smile
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Thibir Napísal:
Nevyjadril som sa úplne presne. Nedalo by sa to preukázať na tom turnaji, ale v ten deň kedy turnaj bol, presnejšie v hrách medzi jednotlivými kolami. Kde inde dostaneš vzorku 9tich hráčov s postavenými balíkmi? Osobne som s každým turnajovým súperom, okrem jedného, hral 3-10 hier navyše, aby som mal čo najviac vstupných dát. A v tých hrách by som si kľudne do elfov skullclamp prihodil, som zvedavý, ako by sa bavili súperi Smile

Nebavili, ta kartova vyhoda by zadupala cokolvek.

Marduk: To nie je len o nemeckom HL. Tie karty boli zabanovane na zaklade toho, ze deformovali az nicili viacero formatov. Ak si chces vyskusat ich silu, tak staci dat vediet. Dam si tu pracu, postavim si pakel a mozme to vyskusat, ze co to bude pachat.

Jedine dve, ktore by som mozno vedel prekusnut su zenith a shaman, ale tie by zas zufalo deformovali metu ( su to tak silne karty, ze by ich chcel hrat kazdy, okrem tych, ktori ich opravnene neznasaju Very Happy ).
Návrat hore
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

K pocitacu som sa dostal az teraz, takze moje postrehy z turnaju:
- 60 kariet a normalny muligan su ovela lepsie nez nemecky highladner a lubovolny iny sposob muliganu. Uvodne ruky skutocne reprezentovali prislusne baliky, nik sa v zasade nevymiesaval.
- Sideboardovanie nezabera viac casu ako na standarde.
- Ziadna karta ani deck neboli broken.

Takze v zasade uspech, aj vsetci pritomni ludia sa zhodli, ze format funguje. A tak vsetkych vyzyvam, aby si nieco postavili a prisli na buduci turnaj!

@marduk: Mal si dojst vo stvrtok, bol nas neparny pocet. Kazde kolo by si mohol hrat s clovekom, co mal bye. Napriklad ja mam bannute 3 karty, v okamihu by som si ich zaradil.

Zmensovanie banlistu - je tam 7 poloziek, co je najmenej zo vsetkych znamych eternal formatov. A vyzera to tak, ze na 10 sa za rok nedostaneme.

Topas mal relevantnu poznamku: Mali by sme urcit datumy, kedy sa bude menit ban list. Na zaciatok navrhujem kazde tri mesiace. Mimo toho sa list menit nebude, aby mali ludia cas postavit si balik. Na teraz je aktualny banlist dobry, a nasledujuca zmena sa urobi k 1.1.2015, nasledne 1.4., 1.7., 1.10. . Ma niekto zaujem aj o zverejnovanie watch listu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tekel: Mas bod Smile

Ano, osobne by som privital aj watchlist. Zmena banlistu k 1.1. 2015 mi pride ako idealna, kedze dovtedy odohrame len par turnajov ( ak dobre pocitam tak asi 3).

Na watchlist mi napada zatial len pod. Ta karta je brutalne silna a ci nie je broken ukaze az cas ( zatial sa na stole moc neukazoval, kedze zelenu hrali myslim dvaja ludia - ja a tibor. Ja som ho za celu dobu zahral myslim raz).
Návrat hore
marduk

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Watchlist je dobra myslienka (ofc by som ale privital aj unban watchlist). Takisto aj datumy kedy sa meni banlist.

Ak budem moct tak nabuduce pridem (minule mi do pripraveneho casu na poslednu chvilu skocila rodina).
Návrat hore
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 20.Okt 2014 20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Thibir Napísal:
To znamená, že túto stredu 22.10.2014 bude nemecký highlander. Budúcu stredu, t. j. 29.10.2014 bude legacy, potom 5.11.2014 bude modern HL a znova od začiatku, 12.11.2014 nemecký highlander...

5.11. je pred mtg.sk cupom - nezvazite prehodenie s 12.11.? to teoreticky moze prist viac ludi na regular highlanda'

Thibir Napísal:
Cca tretinu svojich výhier som docielil Craterhoof Behemothom, ale napriek Kikiho plaču, nemám pocit, že je to karta, kt. by si zaslúžila ban. Stojí 8, slovom OSEM mán Smile

Neverim, ze iba tretinu Smile

tekel04 Napísal:
- Sideboardovanie nezabera viac casu ako na standarde.

Minimalne ja som bol prve hry strasny mantak a po skonceni matchu som hladal v MD 1-2 karty, ktore su vlastne sideboardove, ale ano, po par hrach sa to da naucit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 3 z 6

Prejdi na: