Draftujeme LLL #5

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AndySK

Založený: 18.Jún 2005 02:38

PríspevokZaslal: 12.Jan 2008 17:57    Predmet: Draftujeme LLL #5 Odpovedať s citátom

Toto vlakno sa tyka diskusie k clanku "Draftujeme LLL #5". Otazky, napady, postrehy to vsetko patri sem !! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (6 kariet)
fifo

Založený: 10.Feb 2005 22:08

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

celkom pekny force draft, sice si sam seba presvedcil ze si cierny a drzal si sa toho, ale v pohode (i.growth je fakt super ja by som sa ho mozno drzal). na co sa ale nedalo pozerat, je pick 32 Confused to ze glarewielder obehol stol nema moc cenu komentovat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
ray

Založený: 29.Jún 2005 00:24

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Andy,
prve dva boostre si draftoval pekne, nemal si vela choicov a drzal si sa v spravnej farbe. V tretom boostri 2nd pick, glarevielder je jednoznacne najsilnejsia karta pre teba, a je to este aj elemental, caterwauling bogart sa ti sice tiez hodi ale moze sa ti otocit a nema ten power lvl. Treti pick ending vs. Ceaseless Searblades, aj ked sa ti hodi elemental do balika tak je lepsie brat univerzalne zabijanie, a zase si myslim ze sa elemental moze otocit.
5ty pick spitfire vs. Soulbright Flamekin , obaja sa ti hodia do koncepcie ale spitfire je podla mna silnejsi. 6th bogart harbringer vs squaking pie sneak, mas pomerne dost goblinov, tu si sa nad nim ani nepozastavil a do tvojho tlacaku by sa mozno hodil viac ako harbringer. 7th acolyte vs. brawler, brawler moze byt sice kombo s par kartami v tvojom baliku ale acolyte je super vzdy, bral by som ho urcite. 8th pick, zla vrazda (a vrazd uz mas dost)
vs. kvalitna prisera, bral by som urcite acolyta, ale aj bogart by sa dal picknut. Glerewielder na 10th pick je podla mna zart a nie draft ale to iba ukazuje ako bola cervena volna.
Vysledny balik by som postavil uplne inac ale mozno aj preto ze sme sa nestretli skoro v ziadnom picku v tretom boo. Urcite by som hral glarewieldera (podla mna si tu kartu skor prehliadol a omylom nezaradil do mainu) 2x adder-staff bogart, Caterwauling Boggart, a nehral by som Faultgrinder, 1 Consuming Bonfire, Lowland Oaf a v tak silnom baliku by sa nezmestil asi ani Mournwhelk, brawleri by mali tiez ostat na striedacke.

Pejho
Návrat hore
AndySK

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Som fakt rad, ze ste sa mi tu k tomu takto pekne vyjadrili Smile... osobne som glarewieldera este nehral a proti nemu len malo takze v praxi jeho power level nemam odskusany, ale fakt to asi mal byt jasny pick ..

V tomto drafte som si chcel vysksuat nieco nove ked uz sa ukazala prilezitost tak strasne volnej cervenej. A teda brawlerov som chcel kombit so soulbrightami a bladom. V praxi sa to ukazalo ako celkom pekne a silne kombo ... a to zabijanie som fakt mal brat ... nikdy ho nie je dost a kedze limited hry vyhravaju potvorky tak sa ich musis vediet zbavit .. o com som sa na vlsatnej kozi presvedcil v par poslednych draftoch kde som draftoval ciste aggro s tym, ze som removal skoro vobec nemal a co si budeme rozpravat, tak to aj dopadlo. Ak nie je sposob ako sa zbavit superovej neprijemnej potvory tak sa to vymkne a uz sa to vyhrat neda .. Takze jasna vec: VZDY BRAT DOBRE ZABIJANIE !!

Kazdopadne este raz dakujem za nazory, urcite sa z toho poucim a myslim, ze nebudem sam Smile
Návrat hore
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som nieco k tomu napisat ale Pejho UPLNE PRESNE vystihol vsetky picky ktore by som spravil inak. Takze dik pejdzi Wink
Návrat hore
FiPo
Wizard

Založený: 02.Sep 2004 05:23

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 16:50    Predmet: Odpovedať s citátom

K Pejdžiho rozboru sa moc dodať nedá, ale aby to nevyzeralo, že všetko som videl rovnako, tak sa priznám, že som chcel komentovať iba ten nepicknutý Eyeblights Ending a Glarewildera.

Glarewielder >>> Caterwauling Boggart

K tomu čo si spomínal, že brať removal cez príšeru je old school pravidlo (mne to vysvetľoval ešte Roderick Smile), ktoré platí aj dnes. Občas picknem v protiklade s tým, ale tam už je to potom skôr osobná preferencie danej potvory alebo snaha o odrezanie farby resp. poslanie signálu.
Návrat hore
Overseer

Založený: 05.Okt 2004 23:00

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

osobne som chcel zvyraznit nepicknutie flamekin spitfire vs soulbright flamekin, s este +2x smokebraider v baliku by bol viac ako slusny a superi by z neho veru nemali radost!!
Návrat hore
AndySK

PríspevokZaslal: 13.Jan 2008 21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Overseer Napísal:
osobne som chcel zvyraznit nepicknutie flamekin spitfire vs soulbright flamekin, s este +2x smokebraider v baliku by bol viac ako slusny a superi by z neho veru nemali radost!!

njn .. to je to .. spitfire vs flamekin ... je to zaujimave rozhodnutie, ale ked sa tak na to pozeram spatne tak asi ten spitfire by bol naozaj lepsi
Návrat hore
Staimatzky

Založený: 15.Júl 2004 12:30

PríspevokZaslal: 14.Jan 2008 08:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Vacsina tu bola rozobrata u Pejha.

Divne je, ze si sa vobec nezmienil o Guilovi... PICK 31

Je to tiez elemental a az taky cierny si dovtedy nebol. Mal si len inverziu a Mournwelka. Ja by som tu zobral Guilu (mali sme Aether Snipu)a mozno by som splashol inverziu. S 2 smokebridermi ju zahras v pohode.

PICK 32 Glarewilder > Caterwa.. Bogard
PICK 33 URCITE Eyebligt's ending >>> Caseless searblades
PICK 35 zobral by som Flamekin Spitfira pred Soulbrigth flamekinom
PICK 38 v takto nadraftovanom baliku, kde mas uz 6zabijani by som tiez zobral Inner - Flame Acolyta.

O5 pekny rozbor len tak dalej. Skus zacat fajcit omamne latky az po drafte a nie po druhom boostry. Laughing

50
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (86 kariet)
AndySK

PríspevokZaslal: 14.Jan 2008 10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Staimatzky Napísal:
Vacsina tu bola rozobrata u Pejha.

Divne je, ze si sa vobec nezmienil o Guilovi... PICK 31

Je to tiez elemental a az taky cierny si dovtedy nebol. Mal si len inverziu a Mournwelka. Ja by som tu zobral Guilu (mali sme Aether Snipu)a mozno by som splashol inverziu. S 2 smokebridermi ju zahras v pohode.

PICK 32 Glarewilder > Caterwa.. Bogard
PICK 33 URCITE Eyebligt's ending >>> Caseless searblades
PICK 35 zobral by som Flamekin Spitfira pred Soulbrigth flamekinom
PICK 38 v takto nadraftovanom baliku, kde mas uz 6zabijani by som tiez zobral Inner - Flame Acolyta.

O5 pekny rozbor len tak dalej. Skus zacat fajcit omamne latky az po drafte a nie po druhom boostry. Laughing

50

K tomu guilovi ... cele dva boostre som modru posielal prec, takze uz v poslednom by mi ziadna neprisla a splashovat guila mi pride dost divne aj s dvoma smokebraidermi.

Nebojte sa nic, uz som zase o nieco mudrejsi a dalsi draft sa vrhnem na omamne latky az po tretom boostri Laughing
Návrat hore
Staimatzky

PríspevokZaslal: 14.Jan 2008 16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

aj tak by som zobral Guilu
Návrat hore
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 14.Jan 2008 16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Staimatzky Napísal:
aj tak by som zobral Guilu

Ja urcite nie, ani by som o nu nezakopol tbh
Návrat hore
Staimatzky

PríspevokZaslal: 15.Jan 2008 08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

lebo si noob
Návrat hore
Caranthir

Založený: 05.Sep 2006 13:38

PríspevokZaslal: 18.Jan 2008 00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekny rozbor...

Mimochodem, kombo Flamekin Brawler + Ceaseless Searblades + Soulbright Flamekin proti mne shodou okolnosti hral kamarad v utery na draftu.... za sest man tak s temito tremi kartami na stole dostane utok 13/4 a 8/2 trample...takze verte neverte, ono to funguje, a docela dobre.

Nicmene priznam, ze bych do tohohle asi sam nesel, a tak bych take bral Spitfira pres Soulbrighta, Glarewieldera pres Caterwaulinga, Ending pres Searblades apod.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: