Mazanie "spamu" okolo aukcie

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Vadia vám spamy v diskusií okolo aukcie?
Áno strašne, ľudia, čo ich píšu by mali byť zavesení za g*** do prievanu
19%
 19%  [ 6 ]
Áno, mám z nich 4 šedivé vlasy
6%
 6%  [ 2 ]
Pri aukcií je diskusia?!
6%
 6%  [ 2 ]
Nie, vôbec mi nevadia
25%
 25%  [ 8 ]
Nie, sú dokonalé, zábavné, smiešne
35%
 35%  [ 11 ]
Určite nie. Dávam sem hlas len preto, lebo poznám autora tohoto vecu. A súhlasím s ním, len preto, aby nevyzeral ako úplný idiot.
6%
 6%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 31

Autor Správa
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 01:33    Predmet: Mazanie "spamu" okolo aukcie Odpovedať s citátom

V poslednom čase som si všimol, že väčšina príspevkov v diskusiách okolo aukcie je mazaná. Zrejme sú považované za spam. Možno som divný, ale trocha mi to vadí. Neviem ako ostatní, ale ja som sa vedel na "duchaplných" pripomienkach niektorých hráčov dobre zasmiať. Jasné, spam je zlý, znepriehľadňuje diskusiu, ale zas pri aukcií sa mi to nezdá byť až také drsné. Predsa už len zo zoznamu položiek v aukcií vidím, kto, čo, za koľko a v akom stave ponúka. To že pod detailami položky sú napísané rôzne múdrosti ma podľa mňa obťažuje minimálne. Na druhej strane ma to vie pomerne často poriadne pobaviť. Toľko môj názor, teraz sa poďme trocha pohrať zo slovíčkami.

Citácia:
Pravidlá prispievania na fóra MtG.sk:

b.) Spamovanie

Za spam je považovaný každý post, ktorý ničím novým neprispieva k téme v ktorom sa nachádza. Okrem uvedeného to je napríklad oživovanie dávno mŕtvych tém, písanie príspevkov ktoré su určené len jednému človeku a mohli byť poslané ako PM, jedno alebo dvojslovné príspevky alebo postovanie viacerých príspevkov bezprostredne za sebou.
Takéto príspevky budú mazané, a v prípade opakovaných problémov za ne budú udeľované warningy, prípadne bany.

Tu máme pekne vysvetlené, že spamovať na fóra mtg.sk sa fakt nemá. Dlho som tu hľadal nejakú blbosť, na základe ktorej by sa dali diskusie pri aukciách spod tohto pravidla vylúčiť. Je to jednoduché. Pravidlá hovoria o fórach. Tu je definícia diskusného fóra (je z wiki, žiadnu právne záväznejšiu definíciu som nenašiel)

Citácia:
diskusní fórum: obvykle je součástí rozsáhlejšího diskusního projektu (diskusní server), umožňuje zakládat nová diskusní témata (stránky) a členit je do skupin podle témat. Jednotlivé diskuse bývají vymezeny diskusním tématem, nikoliv základním textem.

Možno to trocha pasuje na diskusiu pri aukcii, ale podľa mňa oveľa viac na prípad aukcie sedí táto definícia:

Citácia:
diskuse ke stránce nebo článku: možnost diskuse je pouze doplňkovou funkcí k základnímu obsahu, umožňuje zpětnou vazbu. Předmětem diskuse může být jak samotný text, tak téma či produkt, jichž se týká.

Z toho dôvodu si myslím, že je to skôr diskusia k článku a nie fórum, a teda by sa pravidlá prispievania na fóra na ňu nemali vzťahovať.

A ak sa aj nejaké to slovíčko v pravidlách opraví a zmení, aby platili aj tu, tak nevidím v diskusii pri akcií žiaden zmysel. Možno je to tou nočnou hodinou, ale neviem si predstaviť post k aukcií, na ktorý by sa nedala "našiť" definícia spamu. Hocičo, čo chce predávajúci odkázať kupujúcim sa dá dať do popisu aukcie a hocičo, čo chce kupujúci predávajúcemu (napr. obľúbená otázka "minimalka???") sa dá poslať cez PM (viď pravidlá o spame).

Ja len tak... Chcel som si vyrozprávať, čo mi leží na srdci. Každopádne ak sa niekto dočítal až sem, tak má môj obdiv. Sám nemám síl si tú sprostosť po sebe prečítať Very Happy Dúfam, že mi to nikto nezmaže, fakt som to písal dlho. A neporušujem žiadne pravidlo: som slušný, založil som si vlastnú tému, tak snáď nespamujem, podkladám svoj názor faktami, píšem spisovne, dokonca s diakritikou (!!!). A dokonca som na pieskovisku... Very Happy

S pozdravmi Pravda zvíťazí a Svetu mier sa s Vami lúčim, dobrú noc.

PS: Heh, ak sa zasmial pri čítaní aspoň jeden človek, tak som nadmieru spokojný, ale bolo to myslené smrteľne vážne. Neveríte? Verte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

este by som dodal, ze autor studuje pravo Smile

jedine, co mi v tych prispevkoch v aukcii sem-tam vadi, je, ked zacnu najmudrejsi blabotat, kolko ma ta ktora vec v ktorom obchode, 'to za tolko nepredas' a tak...to je kazenie kseftu..ale zvysok by sa tam mal nechavat....v opacnom pripade sa ta diskusia moze rovno zrusit, lebo ...to uz pisal thibir
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Mithrandir

Založený: 19.Feb 2006 13:10

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate suhlasim s autorom (a kedze ho poznam ako rozvazneho cloveka tak ma mierne prekvapuje ze zalozil a tak dlho sa rozpisal k danej teme) a tak isto sa stotoznujem s tym ze mi skor vadia prispevky typu: "to mas drahe, ja to dam o korunu lacnejsie a pribalim aj babicku...", atd. Je to fakt kazenie kseftu. Inak sa musim priznat, ze ked si klinem na aukciu tak si ako prve citam polozky co maju pri sebe bublinu s poctom komentarov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (433 kariet)
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne to mazanie tiez vadi, je to rozhodne najzabavnejsia cast fora.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Hlodnik
Apprentice

Založený: 18.Apr 2005 18:32

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

na margo textu: nepil si nieco? Smile
moj postreh: mazem to konkretne ja, liecim si tym komplexy menejcennosti (rozumej ako vtip, Wink)....
vazna odpoved: nemam rad prispevky s absolutne nulovou hodnotou (uplne odbocenie do temy, napriklad diskusia o obrazku summer mtg karty) a prispevky degradujuce snahu predavajuceho (ako uz bolo spominane napriklad ked niekto tam napise ze to preda lacnejsie, piste pm)
vyhodnotenie,zaver: budem mat trochu mensie kriteria na hodnotu prispevku a ked tam bude nejaka strasna perlicka, vtip, trapnost, tak vam to pre potesenie necham, vyhovuje? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

nieco som pil, ale bola to len kofola Razz asi predavkovanie kofeinom alebo co..Smile

k Tvojej vaznej odpovedi, tam sa uplne nezhodneme, podla mna napr. prave diskusia o obrazku summer mtg karty celkom sedi k aukcii. ked si myslim, ze mogg fanatic s holym zadkom vyzera strasne sexy a chcem sa s tym podelit aj s ostatnymi uzivatelmi, popripade si vypocut ich nazor na ten obrazok, tak si predsa nebudem zakladat novy thread s naznom "je gateway fanatic sexy?"

ale suhlasim s tym, ze prispevky smerujuce proti predávajúcemu by mazane byt mali. ale vsetky ostatne by tam ostat mohli, nie?
Wink
Návrat hore
Hlodnik
Apprentice

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Thibir Napísal:

k Tvojej vaznej odpovedi, tam sa uplne nezhodneme, podla mna napr. prave diskusia o obrazku summer mtg karty celkom sedi k aukcii. ked si myslim, ze mogg fanatic s holym zadkom vyzera strasne sexy a chcem sa s tym podelit aj s ostatnymi uzivatelmi, popripade si vypocut ich nazor na ten obrazok, tak si predsa nebudem zakladat novy thread s naznom "je gateway fanatic sexy?"

na to sluzi diskusia ku karte, Wink ....

mne ide o zachovanie vaznosti stranky, nie tu z toho robit funny.sk, Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlodnik Napísal:

na to sluzi diskusia ku karte, Wink ....

je diskusia ku karte? ja som nasiel len diskusiu k pravidlam. a k tym tiez obrazky moc nepatria. ale to len tak, na okraj... Wink

ze sa znazis o zachovanie vaznosti stranky Ti sluzi ku cti, ale sa pozri na ludi, co sem chodievaju. kolki z nich su pro hraci a kolki hravaju magic pre srandu?Smile
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ja osobne som proti mazaniu kvalitneho spamu.

Vzdy lepsi kvalitny spam, ako nekvalitny prispevok.

Takze ak toto cita clovek co premazava diskusie, ci uz pri aukcii alebo inde, niektory spam by bolo lepsie ponechat Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
lush

Založený: 09.Feb 2005 17:51

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

sry vaso, ze uz nemam tolko casu na tvorbu kvalitneho spamu Very Happy ale hram insomniu Smile
Návrat hore
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalitny Spam.
Definicia by sa mala napisat na wikipediu. Smile
Návrat hore
Hlodnik
Apprentice

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

len dufam ze tato "mrtvolnost" na fore sa nebude ozivovat spamovanim, Rolling Eyes
Návrat hore
Radagast

Založený: 24.Sep 2007 17:41

PríspevokZaslal: 21.Nov 2007 19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx Napísal:
este by som dodal, ze autor studuje pravo Smile

jedine, co mi v tych prispevkoch v aukcii sem-tam vadi, je, ked zacnu najmudrejsi blabotat, kolko ma ta ktora vec v ktorom obchode, 'to za tolko nepredas' a tak...to je kazenie kseftu..ale zvysok by sa tam mal nechavat....v opacnom pripade sa ta diskusia moze rovno zrusit, lebo ...to uz pisal thibir

to iste si myslim aj ja... dam tam Foil Doubling season za 150 mawimalkou a este kecnu ze je to drahe... a to je paradna cena, ked zacinate od 0 Sk... (myslim)

Spam... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (162 kariet)
rit7

Založený: 05.Dec 2006 10:47

PríspevokZaslal: 22.Nov 2007 11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

niektore spamy su fakt "od veci" ale niektore su vtipne co vidno aj v hlasovani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet) MSN Messenger
Radagast

Založený: 24.Sep 2007 17:41

PríspevokZaslal: 22.Nov 2007 15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

asi tak... dakedy nuda... dakedy humoooor!!! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (162 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: