Planeswalkeri

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Frco

Založený: 22.Sep 2005 13:23

PríspevokZaslal: 07.Okt 2007 23:29    Predmet: Planeswalkeri Odpovedať s citátom

Su tak dobri ze ich treba firstpickovat, alebo to plati len o niektorych, ci dokonca o ziadnych? Lorwyn som este nedraftoval.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (55 kariet)
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 07.Okt 2007 23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Robia pekny bordel aj na T2, takze ja by som ich urcite bral ako first pick.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 02:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Plainswalker = no-brainer 1st pick.

Na celom formate su snad len 2 kuzla ktore sa ho dokazu realne zbavit - Oblivion Ring a ... ehm ... ten-zeleny-treefolk-instant-co-nici-noncreature-ktoremu-sa-mi-teraz-nechce-hladat-nazov. A pokial to nehrate ako mantaci, tak vam ho cez combat damage v ziadnom pripade neznicia (hint: 2 kola snad vydrzim neutocit). To mne sa podarilo na prerelease vyhrat aj napriek tomu ze oponent pouzil Living Death z Liliany, ale to je ina story (: A Garruka som zabil pretoze chalan NEPOUZIL to untapnutie (takze zostal s 3 loyalty) a este k tomu utocil, nechal si len jedneho blockera ... za tu Nameless Inversion to stalo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
fifo

Založený: 10.Feb 2005 22:08

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:

no hral som zatial len 3 drafty, ale myslim ze to nieje take jednoznacne. Garruk, Ajani a Chandra su asi "no brainer", ale Liliana a Jace sa mi az taky dobry nezdaju. Myslim ze by som zobral kopu kariet radsej ako ich.
Návrat hore
Ondriq
Wizard

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

fifo Napísal:
Ondriq Napísal:

no hral som zatial len 3 drafty, ale myslim ze to nieje take jednoznacne. Garruk, Ajani a Chandra su asi "no brainer", ale Liliana a Jace sa mi az taky dobry nezdaju. Myslim ze by som zobral kopu kariet radsej ako ich.
Hmm, v Lorwyne je len velmi, velmi malo kariet ktore ziskavaju kartovu vyhodu, a tieto karty su velmi vysoke picky - vid Mulldrifter. Jace ziskava kartovu vyhodu, takze jej kvalita je jasna, nehovoriac o tom ze odomliet superov deck na limited nie je vobec tazke.
Liliana, ked nic ine, polozena v 5. kole superovi zahodi aspon 1-2 karty a umozni ti chumpblockovat alebo ist viac priserami do utoku aj ked vies ze zomru. Living Death ta potom postavi do extremne vyhodnej pozicie - vrati sa ti vsetko co super musel zabit, a vsetko co si ty superovi musel zabit, takze vlastne tie najlepsie kusy. Tutorovanie tiez nie zle - ak mas dobre postaveny deck tak tam urcite mas este zopar kvalitnych kariet a zabijani Smile

Dokazem si predstavit ze v 2-3 packu ju nepicknem, ale nedokazem si predstavit ze by som ju nepickol v 1. packu. Neverim ze su tam lepsie non-rare karty Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
ray

Založený: 29.Jún 2005 00:24

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlasim s fifom, R+W+G planeswalkeri su uplne super a mali by byt 1st pick, co sa ale liliani a jace tyka tak len cas ukaze ako rychly tento format je.
Necudoval by som sa ale keby sa mi niekedy taka liliana vobec nezmestila do balicka...
Návrat hore
ray

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

to ondriq: nemyslim ze ephemeron bol kartova vyhoda a napriek tomu to bol vysoky pick, takisto je teraz mulldrifter vysoky pick...ide o to ze tie karty maju dobry pomer cena/vykon a vobec nejde o kartovu vyhodu imo
Návrat hore
jedlo

Založený: 14.Okt 2004 19:42

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj nazor je :ze suhlasim s odrikom v prvom boostry su to first picky vsetci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (5 kariet)
Staimatzky

Založený: 15.Júl 2004 12:30

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ak je bez redraftu, tak berem vsetkych a aj ine rarity...

Penaze, penaze, ja jsem vas tata...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (86 kariet)
fifo

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No ked uz sme pri mulldrifterovi, tak ten je podla mna lepsi ako Jace. Ked si potrebujes tahat (nic nemas), tak Jace v tretom kole urobi draw1 a prevent 2-3 dmg. Mulldrifter ti da draw2 vzdy. Jasne ze Jace dokaze potiahnut aj viac kariet, ale to uz naozaj nieje lahke. Tak isto odomielanie mi pride dost tazkopadne a format sa mi zda moc agresivny na to aby to bolo uskutocnitelne.
Co sa tyka Liliany tak ta stoji 5 man, co je hrozne vela. Ked pride, tak bud zahodi kartu, co podla mna nieje nic extra alebo vampiric, ktory je porovnatelny (jasne ze trocha lepsi, ale nie o moc) s harbringerom spravneho typu. +ked hladas kartu, living death uz urcite nepuzijes.
Nechcem tymto povedat ze tyto dvaja planeswalkeri su zly, ale minimalne shriekmawa a mulldriftera si zoberie na first first radsej. s redraftom samozrejme Wink
Návrat hore
Ondriq
Wizard

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

fifo Napísal:
No ked uz sme pri mulldrifterovi, tak ten je podla mna lepsi ako Jace. Ked si potrebujes tahat (nic nemas), tak Jace v tretom kole urobi draw1 a prevent 2-3 dmg.
Ak si zacal hrat s rukou na ktorej pri drafte v tretom kole na ruke nic relevantne nemas, tak sa stala chyba niekde inde nez v tom ze si pickol Jace.

Lorwyn ma malo evasion a malo kartovej vyhody -> hry maju tendenciu ustit do situacie ked je nemozne utocenie pre obidve strany, a to je presne miesto pre Jace. A hlavne, Jace je skvela limited kill condition - 7 kariet uvodna ruka, 20 kariet odomeliem, 2 karty som ho prinutil potiahnut Jace, 1-2 karty si potiahol sam a to nam zostava 9 kariet, tj 9 kol. Lorwyn je omnoho, omnoho pomalsi ako TS, 9 kol vase zapasy trvat budu Wink
Návrat hore
ray

PríspevokZaslal: 08.Okt 2007 22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:
Lorwyn ma malo evasion a malo kartovej vyhody -> hry maju tendenciu ustit do situacie ked je nemozne utocenie pre obidve strany, a to je presne miesto pre Jace. A hlavne, Jace je skvela limited kill condition - 7 kariet uvodna ruka, 20 kariet odomeliem, 2 karty som ho prinutil potiahnut Jace, 1-2 karty si potiahol sam a to nam zostava 9 kariet, tj 9 kol. Lorwyn je omnoho, omnoho pomalsi ako TS, 9 kol vase zapasy trvat budu Wink

zatial som bol na troch draftoch LLL a musim povedat ze tvoj opis neodpovedal snad ziadnej hre kde boli pritomni kvalitni hraci... mozem sa ta spytat odkial beres tolko skusenosti z tohto formatu?
Návrat hore
fifo

PríspevokZaslal: 09.Okt 2007 13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:
fifo Napísal:
No ked uz sme pri mulldrifterovi, tak ten je podla mna lepsi ako Jace. Ked si potrebujes tahat (nic nemas), tak Jace v tretom kole urobi draw1 a prevent 2-3 dmg.
Ak si zacal hrat s rukou na ktorej pri drafte v tretom kole na ruke nic relevantne nemas, tak sa stala chyba niekde inde nez v tom ze si pickol Jace.

... co nic nemeni na fakte, ze keby som pickol mulldriftera, som na tom lepsie Wink

Ondriq Napísal:
A hlavne, Jace je skvela limited kill condition - 7 kariet uvodna ruka, 20 kariet odomeliem, 2 karty som ho prinutil potiahnut Jace, 1-2 karty si potiahol sam a to nam zostava 9 kariet, tj 9 kol. Lorwyn je omnoho, omnoho pomalsi ako TS, 9 kol vase zapasy trvat budu.

Tak nejak nerozumiem tvojej matematike. Ked ho donutis potiahnut 2 karty Jace bude mat 7 countrov, odomiela za -10 takze musis Jacea pouzivat 4 kola aby si mohol v piatom kole odomielat. Pride mi to ako dost dlhodoby plan...

No este raz zopakujem ze jace nieje zly, ale su tam podla mna aj lepsie nonrare karty. Co sa tyka Liliany, tak vcerajsi draft ma este viac utvrdil v tom, ze ta rozhodne nieje nic moc.
Btw. nemyslim si ze lorwyn je omnoho pomalsi ako TS a takisto sa mi nestava ze by sa hra casto dostavala do fazy ked nikto nemoze utocit, tak zacinam mat pocit ze proti dobre nadraftenemu tribal baliku si este nehral.
Návrat hore
Ondriq
Wizard

PríspevokZaslal: 09.Okt 2007 22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

fifo Napísal:
...
Mas pravdu, nehral som este ani jeden draft LLL Smile

Svoje predpoklady som zakladal len na svojich skusenostiach, tom co som videl otvarat na sealede, a z toho co som precital na vela forach a strankach (SCG, MTGS, TCGPlayer). Ak si uz draftoval viac ako par draftov tak ma tvoj nazor samozrejme vacsiu vahu ako moj, kor ked sa pozriem na moj limited rating (o 150 nizsi ako constructed Very Happy)

Kedze tento format je este velmi mlady a je len velmi malo ludi ktori ho maju naozaj "nabehany" povazoval som to tu skor za otvorenu diskusiu s vlastnymi nazormi, nieco ako diskusie o podobe noveho Standardu.
Návrat hore
Frco

PríspevokZaslal: 10.Okt 2007 00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm co by ste pickli keby ste otvoril cierny command, mulldriftera, shriekmawa v druhom boostri? Ja som bral UW a jedneho shriekmawa som uz mal.....tak neviem co by som si vybral ale asi mulldriftera.
BTW: Ti planeswalkeri neviem ci su az taky silny. Modry mi viac pomohol ked som ho mal proti sebe ako ublizil Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (55 kariet)
Staimatzky

Založený: 15.Júl 2004 12:30

PríspevokZaslal: 10.Okt 2007 09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

cierny comand je super limited karta a shrickmaw tiez ale ak si uw tak ti asi moc do baliku nezapadnu.

comand - vylucis - BB v castig coste
shrickmaw - B v casting coste - ak chces splashovat B tak by som ho uprednostnil pred lietajucou rybou. 2x shrickmaw je super a ak to mas ako zasplashovat cez tie nove taple landy tak super. Urcite by ale nebolo na skodu zobrat aj rybu. Bolo by dobre vediet aj co si mal v baliku ostatne, lebo takto sa tazko hodnoti co je v danej situacii lepsie.

Ak to bol 2 booster tak predpokladam ze si mal tak 8 kariet do balicka, dajme tomu 4 biele a 4 modre a 1 ciernu - este stale mozes skocit do ciernej. V tej situacii by som zobral comand - je univerzalnejsi a je to tycka do hlavy.

Zatial len tolko...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (86 kariet)
Frco

PríspevokZaslal: 08.Nov 2007 18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ak mam elvish branchbendera a vyrobim si z forestu treefolka, narastie mi battlewand oak?
Návrat hore
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 08.Nov 2007 19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

nie, lebo si ho nehral ako kuzlo (co je podmienka pre battlewand oaka)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
turbo

Založený: 07.Júl 2004 13:03

PríspevokZaslal: 08.Nov 2007 19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx Napísal:

land sa neda hrat ako kuzlo moj zlaty
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (10 kariet)
pulixx

PríspevokZaslal: 09.Nov 2007 10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

turbo Napísal:
pulixx Napísal:

on sa pytal na vyrobenie treefolka z landu, co nie je treefolk spell - nepytal sa na polozenie landu....moj zlaty Smile
Návrat hore
Frco

PríspevokZaslal: 09.Nov 2007 11:34    Predmet: Odpovedať s citátom

diky....moj zlaty
Návrat hore
turbo

Založený: 07.Júl 2004 13:03

PríspevokZaslal: 14.Nov 2007 18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx Napísal:
turbo Napísal:
pulixx Napísal:

on sa pytal na vyrobenie treefolka z landu, co nie je treefolk spell - nepytal sa na polozenie landu....moj zlaty Smile

sa uvedom co si napisal NIE, LEBO SI HO NEHRAL AKO KUZLO a ja som napisal ze land sa neda zahrat ako kuzlo tak co to tu trepes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (10 kariet)
pulixx

PríspevokZaslal: 15.Nov 2007 02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

klidek - ak ta to upokoji, tak na vysvetlenie:

vychadzal som z tejto vety: vyrobim si z forestu treefolka - co je abilita a nie treefolk spell...to je to spominane 'nehral si ho ako kuzlo' - iba ty hovoris o pokladani landu do hry, nik iny..ja o koze, ty o voze
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: