Warcraft III Editing

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 19.Máj 2007 10:27    Predmet: Warcraft III Editing Odpovedať s citátom

I´m back and ready Wink

Po prázdninách som sa zase vrátil k Editovaniu. S novými poznatkami a skúsenosťami Smile

Chcel by som vás do toho viac zaťiahnuť. Warcraft III Editovanie je naozaj hotová veda, a dáva veľmi veľa možností. Máš obľúbenú hru ktorú by si si rád zahral vo Warcrafte III? Ak na tom trochu zapracuješ, uvidíš svoje výsledky. Je to naozaj jeden z najrozvinutejších a najprecovanejších Editorov k hre na svete. Robia sa dokonca malé ´´filmýky´´ cez cinematický mód (To sú také ´´videá´´ ktoré sa dajú vidieť v kampani, keď sa napríklad rozprávajú dvaja hrdinovia a v dolnej časti obrazovky sa to čo hovoria píše) v spínačoch Editoru Warcraftu III. Neveríš? Môžeš robiť alebo používať už vytvorené modely, skiny, pridávať si do hry hudbu, zvuky pridávať si vlastné ikonky, používať rôzne spínače. Niektoré z týchto ´´odborných´´ výrazov som dole vysvetlil.

Modely a skiny- skúsim to vysvetliť na príklade zo života. Povezme že máš kúsok plastelíny, hliny, alebo iného modelovacieho materiálu. Chcel by si si z neho vymodelovať napríklad draka. Začneš modelovať, pracovať, a z toho kúsku modelovacieho materiálu ti vznikne drak. Lenže síce má formu, je nejaký.. jednofarebný! A tak ho začneš malovať, potom ako ho namaluješ a zkrášliš, ti môže vzniknúť krásny výsledok- drak. Model je vo Warcrafte cez rôzne programy vytvorený nejaký predmet, niečo ako figúrka. Lenže aby lepšie vyzeral, dá sa ´´obliecť´´ a to je skin. Skin je akokeby vymalovaná papierová skladačka, ktorá ti presne obtiahne tvoj model.

Spínač je velmi dôležitou súčasťou Warcraftu ktorý ho robí jedinečným. Väčšina hier dáva v svojich Editoroch možnosť vytvoriť si vlastnú mapu, ale len podobnú ostatným, bez toho aby si pridal nejaké svoje príkazy, alebo je ich tam len velmi málo. Ale vo Warcrafte máš oveľa viac možností. Spínač je naprogramovanie aby keď sa stane v hre nejaká udalosť stane sa na ňu nejaká reakcia. Akcia vyvolá reakciu. Ale tých možností ich kombinovať máš tisíce, stotisíce až možno milióny. Ako príklad uvediem keď sa ti vytvorí jednotka pôjde na to alebo to miesto azačne tam napríklad stavať tú alebo tú budvu. Možností máš mnoho.

Ak som vás na to nejako presvedčil alebo treba vám nejako pomôcť, kľudne sa pýtajte, rád vám poradím. Wink

Skvelýmy stránkami, kde sa môžete na všeličo opýtať, všeličo zaujímavé nájsť a dozvedieť sa niečo nové sú:

www.hiveworkshop.com
www.wc3campaigns.net

Ja v súčasnej dobe pracujem na 2 projektoch- mapách:

Warcraft II- A ked som napísal Warcraft II myslím to doslova, to nebudú len jednotky s ich menami a budú sa stavať ako vo Warcrafte II, ale myslím tým aj zvuky z Warcraftu II, hudbu, ikony, schopnosti, jednotky, lode aj výzor niektorých jednotiek bude podobný- modely Wink + vela dalších podobností od Názvov jednotiek až po počet životov. Nemalo by chýbať ani intro ako vo Warcrafte II. Takýto jav Editovania Warcraft III mapy na štýl inej hry sa nazýva ´´Konverzácia´´. Už som videl veľa podobných projektov konverzácie hier do mapy vo Warcrafte III, napríklad Starcraft, Lineage II.. Niektoré vyšli, niektoré nie. A veľké projekty v ktorých sa snažia tý Editoreri ktorý tú mapu Editujú spraviť aby sa čo najviac podobala tej hre sa tuším nazýva ´´Totálna konverzácia´´

Je hotová Testovacia verzia, ale tá je ešte bez vylepšení, ale kto by si ju chcel zahrať, môžem vám ju poslať Wink

Je hotová asi z 5%
Predpokladaný dátum dokončenia: 15 Októbra 2007

Guild Wars ktorý na Shaenov návrh premenujem Smile- Mapa kde sa dá hrať s mnohýmy rasami z Warcraftu, ktoré ste videli v Kampani ale nedajú sa hrať v klasických mapách od Blizzardov, ako napríklad Nagovia, Dreaneji, Vzsoký Elfovia a Krvavý elfovia. + jeden vlastný národ(Skazený nagovia) a pozmenený Ľudia Wink Sú tu aj niektorý Hrdinovia z knihy Warcraftu, skvelé intro a nové schopnosti. Mapa je vylepšená aj rôznými úlohami ktoré veľmi spestria hranie, od malých pomocný úloh až po úlohy ktoré ti môžu pomôcť mau vyhrať. A veľa ďalších malých vylepšení Wink Robím ju spoločne s Nightstalkerom Smile

Je hotová asi z 60%
Predpokladaný dátum dokončenia: 25 Októbra

Plánujem: Wampo´s World- RPG kde sa Hrdinovia Junky, Shane, Nightstalker, Knight (Ja Smile ) a Vanťo snažia poraziť Hrdinu Wampa, v jeho vlastnom svete. Vylepšené s Magic the Gathering jednotkami, Jurdom a dalšímy srandami z mtg:).

Heroes of Might and Magic V- Velká konverzácia Heroesu V do mapy vo Warcrafte III, ale neviem či to spravím, lebo je to veľmi tažké prerobiť Real- Time Stratégiu do Ťahovej stratégie, ale možno to skúsim Smile

Dúfam že ste sa niečo dozvedeli a že vás to zaujalo, díky za prečítanie Smile

Naposledy upravil Knight dňa 10.Sep 2007 17:41, celkom upravené 4 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 19.Máj 2007 12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Guild Wars - Prosim ta, tuto mapu premenuj, nema absolutne nic spolocne s tym co by udajne aj mala mat. Je totiz PC game s tymto menom a nema s touto mapou nic spolocne ako predosle nazvy, ktore su si sebe podobne aj hernymi komponentmi

Citácia:
Wampo´s World- RPG haluzna mapka Typu Hrdinovia Junky, Shane, Nightstalker a Knight maju porazit Bossa Wampa

Zase das Wampa s XXX XXX life a imba vlastnostami ? Preco mu nedat Stun, Frenzy, Kladivo, Death Ward, to by bola sranda Very Happy
A svoje schopnosti by som si balancoval aj ja Very Happy
priklad:
Bloodlust, Evasion, Unholy Frenzy, Metamorhphosis Very Happy a samozrejme Agility zamerany hero

Ja by som aj rad tvoril mapy, no nedokaze mi spustit editor kvoli erroru a tak z toho nist nemam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Knight

PríspevokZaslal: 19.Máj 2007 13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Shane Napísal:
Guild Wars - Prosim ta, tuto mapu premenuj, nema absolutne nic spolocne s tym co by udajne aj mala mat. Je totiz PC game s tymto menom a nema s touto mapou nic spolocne ako predosle nazvy, ktore su si sebe podobne aj hernymi komponentmi

Citácia:
Wampo´s World- RPG haluzna mapka Typu Hrdinovia Junky, Shane, Nightstalker a Knight maju porazit Bossa Wampa

Zase das Wampa s XXX XXX life a imba vlastnostami ? Preco mu nedat Stun, Frenzy, Kladivo, Death Ward, to by bola sranda Very Happy
A svoje schopnosti by som si balancoval aj ja Very Happy
priklad:
Bloodlust, Evasion, Unholy Frenzy, Metamorhphosis Very Happy a samozrejme Agility zamerany hero

Ja by som aj rad tvoril mapy, no nedokaze mi spustit editor kvoli erroru a tak z toho nist nemam

Guild wars, nevadi, ale ak mate niekto lepsi napad na meno tej mapy tak davajte Wink

To s tym Wampom, to som nerobil ja ale Nightstalker, ale nemysli si ze je to take jednoduche mu dat tie schopnoti, to nie je len ze mu ich dam, lebo on ich nemusi pouizivat. Ten hrdina je asi naprogramovany na niektore schopnosti, a ked mu dam ine, nemusi ich vediet sam pouzivat. Aj ked by som to vedel urobit cez spinace mozno. A keby som ho ale urobil z Lovca Demonov tak by vedel asi Metamorphosis a Evasion, ostatne by som aj vedel cez spinace z tych co si menoval, a tym co som pisal spravit ho z Lovca Demonov som myslel ze dam mu aby vyzeral inak, proste pouzijem model inej jedotky, keby si to nechapal, lebo si pamatam ako som hral s Junkym a dal som aby tazili Peasanti ktorym som zmenil vyzor na Footmanov, a on napisal, preco si dal ako stavacov a tazicov Footmanov? Mohol som to urobit aj tak ze by som Footmanovi zmenil schopnosti a tak ako ma Peasant, ale asi je jednoduchsie zmenit aby vyzeral Peasant ako Footman. Dokonca, vies co sa da menit? Mozes tam importovat novy model, akoze napr. moze si vytvorit, alebo pozmenit nejaky model(Ako vyzera Footman napriklad) a dat si ho tam, napr. by si mohol zmenit farby Illidanovi, dat mu inu zbran, zvacsit mu svaly, dat mu inu tvar, aj ked v tomto sa ani ja zatial moc nevyznam Very Happy Zatial sa v tom proste nevyznate, ale neboj ked dojdeme Domov, nieco vymyslime aby si mohol aj ty Editovat Cool Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
macko42

Založený: 19.Dec 2004 15:59

PríspevokZaslal: 19.Máj 2007 14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel by som si tie mapky zahrat ale nemozem ich tam najst hodis mi sem prosimta linky
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 19.Máj 2007 16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

macko42 Napísal:
chcel by som si tie mapky zahrat ale nemozem ich tam najst hodis mi sem prosimta linky

Jaj ty myslis tie moje? Oni nie su este na nete, ani nie su niektore z nich dokoncene, bud ich este trochu dokoncim, neboj netrvalo by to dlho, mozno tyzden alebo ti mozem dat ´´demo versie´´ niektorych z nich Very Happy napr. na mail alebo cez ICQ Wink
Návrat hore
vanto

Založený: 01.Dec 2006 14:57

PríspevokZaslal: 21.Máj 2007 09:54    Predmet: Re: Warcraft III Editing Odpovedať s citátom

Knight Napísal:
Wampo´s World- RPG haluzna mapka Typu Hrdinovia Junky, Shane, Nightstalker a Knight maju porazit Bossa Wampa Rofl Wink

Shocked tyy vole, na com ficis?? alebo skor sa mam opytat, na com ficia rusaci v moskve; to totiz dychate aj vy cestou do skoly Laughing

ale vidim to tak, ze uz len kvoli tejto mape si nainstalujem warcraft 3
a neda sa pridat aj NPC s menom "vanto" ako nezavisly pozorovatel v tej mapke?? Twisted Evil
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 21.Máj 2007 12:14    Predmet: Re: Warcraft III Editing Odpovedať s citátom

vanto Napísal:
Knight Napísal:
Wampo´s World- RPG haluzna mapka Typu Hrdinovia Junky, Shane, Nightstalker a Knight maju porazit Bossa Wampa Rofl Wink

Shocked tyy vole, na com ficis?? alebo skor sa mam opytat, na com ficia rusaci v moskve; to totiz dychate aj vy cestou do skoly Laughing

a neda sa pridat aj NPC s menom "vanto" ako nezavisly pozorovatel v tej mapke?? Twisted Evil

Da, ale vravim ze ju zatial len planujem Very Happy
Návrat hore
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 21.Máj 2007 14:49    Predmet: Re: Warcraft III Editing Odpovedať s citátom

vanto Napísal:
Knight Napísal:

knight do tej mapy stripterov nepotrebuje Wink

btw : potom mi ju posli Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
vanto

PríspevokZaslal: 21.Máj 2007 15:14    Predmet: Re: Warcraft III Editing Odpovedať s citátom

Junky Napísal:
knight do tej mapy stripterov nepotrebuje Wink

... takze ta s tej mapky zmaze Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 22.Máj 2007 17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehadajte sa kto bude v tej mape predstavovat striptera Wink Wampo v nej bude ako Sexualny Maniak, ale nemyslim to zle Wampo, tou postavou mohol byt kludne aj.. Shane, alebo Vanťo, ale proste ked uz si Boss Wink
Návrat hore
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 22.Máj 2007 21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Knight to tak nemysli, Sexualny Maniac je jedine on Very Happy On len prenasa svoje myslienky a pocity na zive premety - PersoFIKacia Wink
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 23.Máj 2007 16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Shane Napísal:
Knight to tak nemysli, Sexualny Maniac je jedine on Very Happy On len prenasa svoje myslienky a pocity na zive premety - PersoFIKacia Wink

Bol to kompromis medzi Junkym a Vanťom, ked sa o to tak hadali Very Happy
Keď sa dvaja bijú tretí vyhráva. Wink
Návrat hore
vanto

PríspevokZaslal: 23.Máj 2007 18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Knight Napísal:
Bol to kompromis medzi Junkym a Vanťom, ked sa o to tak hadali Very Happy
Keď sa dvaja bijú tretí vyhráva. Wink

vidis Junky, prave sa mi zrutil moj najvacsi zivotny sen a ciel Evil or Very Mad
Návrat hore
Gartin

Založený: 16.Júl 2006 19:42

PríspevokZaslal: 04.Jún 2007 23:07    Predmet: ja len tak ze keby niekto potreboval helpnut Odpovedať s citátom

ja len reagujem na tu prvotnu postu - tga na blp
http://hiveworkshop.com/resources_new/tools/473/ - nemam odskusane, prve co som nasiel, ja pouzivam (pouzival som) Warcraft 3 wiever

ak chces upravovat modely, hlavne co sa tika menenia tvare a podobne pozri tuto stranku http://www.oinkerwinkle.com/tools/tutorials.html

na robenie vlastnych modelov - http://www.seiken.co.uk/momm/forum/index.php?showtopic=44

a na upravovanie - ako si spominal, zvacsovanie svalov, mazanie zbrani atd... je celkom dobry warcraft 3 model editor

ale v podstate sa da vsetko najst na http://hiveworkshop.com alebo na http://www.wc3campaigns.net - wc3campaigns v poslednom case strajkuje, ale hovoria ze to za chvilu opravia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Knight

PríspevokZaslal: 05.Jún 2007 17:33    Predmet: Re: ja len tak ze keby niekto potreboval helpnut Odpovedať s citátom

Gartin Napísal:
ja len reagujem na tu prvotnu postu - tga na blp
http://hiveworkshop.com/resources_new/tools/473/ - nemam odskusane, prve co som nasiel, ja pouzivam (pouzival som) Warcraft 3 wiever

ak chces upravovat modely, hlavne co sa tika menenia tvare a podobne pozri tuto stranku http://www.oinkerwinkle.com/tools/tutorials.html

na robenie vlastnych modelov - http://www.seiken.co.uk/momm/forum/index.php?showtopic=44

a na upravovanie - ako si spominal, zvacsovanie svalov, mazanie zbrani atd... je celkom dobry warcraft 3 model editor

ale v podstate sa da vsetko najst na http://hiveworkshop.com alebo na http://www.wc3campaigns.net - wc3campaigns v poslednom case strajkuje, ale hovoria ze to za chvilu opravia

Dikyyy velmi si ma potesil ze tu je niekto kto mi rozumie a vyzna sa v tom Razz Vazne diky Smile

A hned by som mal preto k tebe nejake otazky, kedze vyzeras ze sa v tom asi velmi dobre vyznas, lebo co som si sam hladal Profesionalnu pomoc sa vselijakych Warcraft 3 Editing Forach tak tam bola zvacsa Anglicka, a nie az tak dobre som vsetkemu rozumel Razz

Nejak mi az tak nejde pouzit v Editore a v mape Vlastne Icony, neviem aku maju mat velkost, ci treba aj ram k nim ako vo W3, a ako dat aj tu tmavsiu verziu tej ikonky, ked si das Menu aby to miesto zeleneho stvorceka ukazalo normalny obrazok, ikonky ktore som si stiahol mi isli, ale chcem si Sconverovat do blp nejake moje, ale neviem aku maju mat velkost, to si robim v Adobe Photoshope a neviem moc robit s Warcraft 3 Viewerom, nejak mi to nejde sconvertovat do blp..

A este ci nevies v com mi mohol byt problem a ako opravit jednu mapku, proste editoval som, neulozil som ju a restartol potom pocitac, a teraz ked ju spustam mi pise ze nejde otvorit hlavne subory mapy, ale ak to neopravim budem asi musiet editovat o dost starsie ulozenu tu mapu, kde mam toho o dost menej spraveneho.

A tie Modely, diky za rady, ale k nim som sa este nedostal najprv sa chcem naucit robit s 2D vo Warcrafte III cize s obrazkami, ich menenim a pouzivanim Wink
Návrat hore
Gartin

PríspevokZaslal: 06.Jún 2007 00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

1) neni zac, rad pomozem
2) hmmm......vlastne ikony som este nerobil, ale skus toto http://hiveworkshop.com/resources_new/tools/474/
a pozri toto (ma to hacik, je to v anglictine) http://hiveworkshop.com/forums/showthread.php?t=7123

a s tymi "zelenymi" ikonami:
ide vlastne o to ze mas 2 ikony, jednu normalne farebnu (aku vidis v hre) a druhu "ciernu" ktoru vidis ked mas napriklad otvorene menu (tu je ten problem ze niekedy su zelene)

Ked importujes vlastnu ikonu, musis jej zmenit cestu na nieco taketo ReplaceableTextures\CommandButtons\BTNmeno ikony.blp - toto plati pre farebnu ikonu

pre "nefarebnu" (ciernu) das rovnaku cestu AŽ na jeden detail
ReplaceableTextures\CommandButtons\DISBTNmeno ikony.blp
(pred "BTN" na konci cesty musis dat "DIS" co je skratka od slova disable)

POZOR: na toto nemusis mat 2 ikony (farebnu a nefarebnu), mozes pouzit len jednu ikonu 2-krat s tym ze jej das rozne cesty, len potom rozdiel je v tom ze ak das "menu" tak budes vidiet stale len farebnu ikonu

3) hmmm......k tej zacarovanej mape
mozno ale naozaj len teoreticky viem ako na to, ale najskor potrebujem nieco vediet.
Pouzil si v tej mape nejake spinace (triggers)?
Upravoval alebo si si urobil nejake nove jednotky?
V tej sprave co ti vypise, ze to nevie otvorit, nie je tam nieco ako
war3map.j, war3map.wgt, nieco ako war3map.XXX ? (ak ano, napis mi presne meno tejto srandy, potrebujem vediet tu koncovku)

PS: tou cestou pri tych ikonach myslim to, ze ked importujes hocico tak sa ti to ukaze v Import manager (skratka je F12), tam ked na to 2 krat knliknes tak sa ti otvori okeeenko a tam mozes zmenit tu cestu o ktorej cely cas rozpravam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Knight

PríspevokZaslal: 07.Jún 2007 14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No najprv skusme teda opravit tu mapu Wink

Vyzera to asi takto:

Ked ju dam otvorit, napise ten error hned a nie az potom ako nieco zacne nahravat a napise asi toto:

Chyba

Soubor nelze nahrat 'C:\Documents and Settings\_\_____arcraft iii\Maps\Frozen Throne\Ine mapy\Nase mapy\Warcraft.w3x'

-Nelze otevrit hlavni soubor mapy

Stalo sa to asi potom ako som si editoval, ale potom som restartoval pocitac a odvtedy tusim nejde a toto vypisuje, nie som si isty, ale tusim mi to ukazoval aj pri jednej inej mape mnou editovanej, ale neviem to urcite.

Ano v tej mape som mal aj nejake spinace, aj VELA vlastnych jednotiek Wink

Skusil som si ju skopirovat a dat si ju na plochu a vtedy ked ju chcem otvorit pise zase toto:

Chyba

Soubor nelze nahrat 'C:\Documents and Settings\_____\Warcraft.w3x'

- Nelze otevrit hlavni soubor mapy.

No tak som ti to dost podrobne rozpisal Smile Dufam ze mi v tom dokazes pomoct Smile
Nejak sa mi nezda to ze namiesto casti cesty k tej mape(asi to chyba meno uzivatela, neviem mozno to bude preto ze mam meno uzivatela po Rusky, ale predtym to nerobil), pise namiesto toho taketo znaky ____, neviem mozno to bude preto, ale neviem ako to opravit Wink

Diky Wink
Návrat hore
Gartin

PríspevokZaslal: 09.Jún 2007 00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mapa je v podstate zlozka ktora obsahuje subori. Na otvorenie potrebujes MPQ editor co je v podstate nieco podobne ako WinZip. (co som pozeral na nete tak som ziadny dobry nenasiel, mozem ti poslat moj cez ICQ - pouzivam NewWinMPQ, sa mozes po nom popozerat na nete ked chces, ak by som nebol na ICQ)
Ide vlastne o to ze sa pokusime preniest subory z poskodenej mapy do inej novej zlozky (mapy)

Najskor si vytvoris novu prazdnu mapu ktoru si vobec needitoval.
Potom si otvoris svoju mapu (MPQ editorom) a z nej extraktujes vsetky (asi 23) poloziek.
Tieto polozky si uloz niekam kde ich neskor najdes. Otvor si svoju novu prazdnu mapu a zmaz vsetky polozky ktore uvidis (zase asi 23) a potom za pomoci tlacitka "Add" pridas subory zo svojej povodnej mapy(vyskoci ti tam take okeeenko kde mas jeden riadok do ktoreho sa da pisat - to nechaj prazdne). A malo by to byt hotove. Teraz otvor tu novu mapu do ktorej si vlozil subory zo starej mapy a uvidis co sa stane - naozaj neviem ci to bude fungovat

PS> moje ICQ 218-286-839
Návrat hore
Knight

PríspevokZaslal: 10.Sep 2007 17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

I´m back Smile Editnutý začiatok témy Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: