Report kvalifikácia 27.5. BA

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
yoda

Založený: 23.Jan 2005 15:27

PríspevokZaslal: 12.Jún 2007 22:01    Predmet: Report kvalifikácia 27.5. BA Odpovedať s citátom

Report kvalifikácia MSR 07 - ospravedlnujem sa ze troska neskor, ale snad si precitate aj teraz...hadam nedostanem vynadane...

Varovanie na úvod – toto je môj prvý report. Prosím brať s veľkou dávkou nadhľadu a hlavne nebrať autora príliš vážne:)

Máme po formalitách, poďme na vec...Moja cesta na kvalifikáciu sa vlastne začala ešte minulý rok na kvalde v Banskej Bystrici. Keďže som mal vtedy tri dni po štátniciach nemal som zrovna veľa nahrané, balík som skladal ráno cestou do BB a bol to môj jediný pokus dostať sa na MSR. Po štyroch kolách som mal tri výhry a nevyzeralo to zle...potom však prišli dve prehry a bol som out...Vtedy som si povedal že o rok to bude iné...

No a prišiel máj, a okrem toho že som mal školu som mal samozrejme aj robotu, poriadne som naposledy hral na PTQ Yokohama a to bol ešte k tomu Extended...Najprv som mal plán ísť hrať URza Tron, dokonca som si aj karty pozháňal, ale v piatok pred turnajom som po krátkej konzultácii s Vedúcim zvolil radšej balík s ktorým som mal najviac skúseností – Angelfire. Očakával som totiž hromadu agra a sem tam nejaký kontrol. S prehrou proti Dragonstormu som sa už vopred zmieril a len som dúfal, že ich bude čo najmenej.

Pôvodne som mal ísť do BA už v sobotu pre turnajom, ale nakoniec sa išlo až v nedeľu ráno...v herni som bol asi druhý, požičal som si od Jurdu posledné potrebné veci, od Junkyho jedného Numota a ešte som na jeho radu (vďaka!) zaradil do základu namiesto hoplandu jeden Sunhome, ktorý sa predviedol v pravej chvíli, ale nebudem predbiehať...

Nakoniec sa zišlo 29 hráčov, čo bol ideálny počet...škoda len že Jurdu zatiaľ nenapadlo otvoriť nejakú tú terasku, predsa len, v tejto dobe podnik bez terasky nie je búhvícoJ Turnaj začal bez meškania a prebiehal ako po masle, organizačne to bolo super zvládnuté.

1.Kolo – Oliver Hamid – Angelfire

Vedel som že Háma hrá tiež anjela, rozdiel v našich balíkoch bol v tom, že ten jeho hral Boom/Bust a Teferiho, ja som zvolil verziu s Demonfire. Mirror nie je taká zábava ako by sa mohlo zdať a tiež nie je akčný, hry trvajú dlhšie...V prvej hre to bolo vyrovnané do chvíle keď na mňa na konci kola vykukol Teferi. Toho som síce ešte nejak poriešil cez Demonfire, ale nasledovný Bust mi nedovolil stabilizovať obranu proti Bleskovým anjelom. Side in 2x Detritivore a 3x Annex namiesto helixov a jednej Demonfire. Druhú hru som mal dobrý nástup a hlavne Detritivora suspendnutá v piatom kole nepotešila Hámovu zbierku duálov. Keď si potom trikrát zaútočil Court Hussar a druhá Vora spapala nejaké landy priletel Numot a šli sme na tretiu...Časovo sme na tom boli zle a pomaly som sa zmieroval s remízkou...čo sa nakoniec aj udialo, pretože ani jeden z nás nedokázal získať na stole výraznejšiu prevahu, a keď sa zdalo že súper začína mať navrch prišli nastavené kolá. Tak som si napísal prvý bod. Pocit z balíka bol však na úvod dobrý.

2.Kolo – Vladimír Sadloň - RG

RG bol dôvod prečo som chcel hrať Anjela...Predsa len – štyri helixy, štyri wráta v základe a po side spacáky a CoP: red mi dávalo lepšie šance. Samotné hry však ukázali že teória je jedna vec a prax niečo úplne odlišné...Vyhral som hod kockou (inak vyhral som skoro všetky,myslím že iba posledné kolo nie...išlo mi..) a už sa na mňa valili opice a mauleri a elfovia...trošku to poriešili wráta a mne pribudol aj jeden anjel, potom však vlado položil solifúgu a začal to byť race kto z koho...chvalabohu prišiel Helix ktorý ma trošku stabilizoval na 7 života a potom Vlada dorazil anjel a následný Demonfire do hlavy, pri ktorom som tapol všetko čo som mal na stole...Druhá hra a side in 3x CoP: red a 3x spacák, všetko vyzerá v pohodke...Až do chvíle keď moju trošku pomalšiu ruku (mulligan na šesť, možno som mal ísť na päť, ale nie som si istý, nebolo to až tak zlé, ale možno..večná dilema Smile ) prevalcovala (po mojich wrátach na stôl vyložená) solifúga, na ktorú som nepotiahol odpoveď v asi desiatich kartách. Za pár kôl bolo vymalované a miešal som na tretiu s nepríjemným pocitom. A teraz by som sa rád Vladovi ospravedlnil – neskutočne dobre som totiž parkrát sekol jeho balík, výsledkom čoho bol mulligan na 3 z jeho strany...Kto ma pozná vie, že nie som typ čo by súperovi miešal balík trikrát štyrmi rôznymi technikami 5 minút...Proste holt smola. Bez landov sa Magic hrať nedá a keď piate kolo priletel Numot, Vlado na dvoch landoch mi smutne potriasol rukou...

3.Kolo – Tomáš Hucík – Solar Flare

S Hucom sa dobre poznáme, s Púchovčanmi sú vzťahy tradične dobré, pred turnajom sme na icq riešili čo bude kto hrať. Nemám rád „bratovraždy“ a nechcel som stretávať známych, vždy sa stane že sa vybijeme niekde buď s Trenčanmi alebo v tomto prípade s Púchovčanmi...Vyhral som hod kockou (už som spomínal že mi šlo?) a pripravil si nervy na dlllllllllllllllllhúúú hru, na akú som Flare odhadoval...Lenže nakoniec to bolo úplne inak. Prvú hru som najprv dvoma Helixami upražil dvoch Hucových hussarov, ten môj poctivo kúsal, pridal sa aj anjel a keď boli Hucove HP na 10 riskol som veeeeelký Demonfire...a miešalo sa na druhú. Side in – 2x Detritivore a 3x Annex. Na začiatok sme sa obaja kusli duálmi. Ja aj druhé aj tretie kolo...a to boli jediné damage, ktoré som utŕžil. Tretie kolo na Huca vybafol anjel, raz si udrel a pobral sa do hrobu...potom som samozrejme chytil Persecute, ktorou Huco trafil myslím anjela a dve Demonfire, hneď na to som však topdeckol Aeon Chroniclera, ktorého suspend mi naťahal mrte kartičiek. Huco zahral Velkeho anjela, ktorý chcel ďalšie kolo zaútočiť. Do cesty sa mu bleskovo postavila Hellkita a pobila na stole este nejake drobnosti...a o kolo neskôr sa už z mojej strany stola na Tomáša usmieval Numot...15, 9, 3...píšem druhú výhru...

4.Kolo – Gábor Blazsovits – Selesnya

Gáborov balík poznám a tak si myslím, že názov Selesnya mu veľmi nesedí. Skôr je to GW mightbeagroalealsoajmožnocontrolakeďvyjdedostavísaajcomboJ Budem trošku stručnejší, keďže na presný priebeh si nespomínam...Viem že prvú hru šlo všetko podľa plánu, fritovali sa elfovia, wráta spláchli nejakých guildmágov a potom priletel Numot, no a nakoniec Gábor chytil tyčku do hlavy za 7. Druhá hra však vyzerala úplne inak, keby sa Gábor nekúsal painami a duálmi tak ani nemusím písať...skrotil ma wrátami na jeho strane a potom vytiahol Saffi, Slona a Valkýru a keď sa do týmu pridala Forcka bolo vymalované...skúšal som síce ešte na Gábora apelovať nech sa vzdá, ale on bol tvrdohlavý a v kuse čosi mlel o tretej hreJ Tak som teda začal miešať a modlil som sa aby to prišlo...A že to prišlo obomJ Od začiatku to bolo akčné, druhé kolo sa fritovali myslím manavtáci, potom som sa dvakrát kusol duálom, Gábor dal loxoslona a slontokeny, zrazu som mal 9 HP a riešil som to wrátami...po ktorých si trikrát kusol moj hussar a zrazu sa mu do tváre zasmiala spectral forcka...a tu prišla veľká dilema čo robiť. Nakoniec som sa rozhodol správne a napálil všetky tri Helixy čo boli na ruke do veľkej zelenej obludy. Razom som mal 18 HP a s dvoma Demonfire na ruke som to už upilotoval k výhre...

A bol som v situácii v ktorej som (ne)chcel byť...mal som postup na dosah a pred sebou dve kolá. Stačilo vyhrať jedno a bol by som in...

5. Kolo – Michal Jedlička – Project X

Piate kolo som mal kritické už minulý rok a ani teraz to nebolo inak. Jedlo hral kombo balík proti ktorému som vôbec nehral a iba pramálo som tušil čo tak asi zvoliť za taktiku. Vedel som síce že sa to nejak vzdialene podobá na Aluren kombo a xce si to pridať mnoho mnoho lifu ale ako to funguje v praxi mi predviedol až Jedlo. Čo budem napínať, v prvej hre to roztočil myslím v štvrtom, v druhej asi trocha neskôr, keď som zdržiaval nejakými helixami a Demonfire na elfov a manavtákov a dostal som ho v spolupráci s jeho confidantmi na 3 HP...Kvalita sa proste pozná, Jedlo to hrať vedel a tak mi neostávalo nič iné len sa venovať pizze čo mi došla medzitým a čakať, koho dostanem na rozhodujúci match...

6.Kolo – Erik Szanto – Project X

A stalo sa čoho som sa obával – opäť som mal hrať proti niečomu s čím som naozaj nechcel. Síce to nebolo niečo, s čím balím, ale prechádzka ružovou záhradou to tiež po minulom kole nevyzerala byť...Erika sa ešte pred hrou zo srandy pýtam či nechce vzdať, že by som mal potom postup istý, ale ani on nie je výnimkou a tvrdohlavo chce hraťJ Ešte aj hod kockou som prehral, nevyzeralo to dobre...ale po minulom kole som bol odhodlaný urobiť pre postup všetko a stavil som všetko na jednu kartu – idem byť deštruktívny! V praxi to vyzeralo asi tak, že som sa v prvej hre trikrát na úvod kusol duálom aby bolo aj na Remandy a signetky, wrátami spláchol urýchľovačov, Helixom som trafil osamotenú Saffi. Potom prišiel Erikov hierarch ktorý tiež nepobudol, druhý ktorý sa neskamarátil s mojou hellkitou a tá podporená double strikom zo Sunhome za dve kolá vykonala čo mala v náplni práce. Obligátne som sa pýtal opäť súpera či sa nechce vzdať, ale dnes sú tí ľudia neuveriteľne umienení...Smile Tak sa šlo na druhú, pričom som naozaj nevedel čo sidovať, myslím že som nakoniec zaradil Vory, ale ani to si nie som istý...Erik začal duálom a manavtákom, ja som sa tiež kusol dvakrát (v druhom a treťom kole), pričom druhé kolo odišiel vtáčik cez Demonfire z hry, v treťom to bol asi confidant cez Helix, Erik položil hierarcha, ja anjela, on hierarcha, ja anjela, potom sa mi zdá že prišli moje wráta a suspendovaný Aeon chronicler. Ospravedlňujem sa že si nepamatám priebeh úplne presne, ale jednak po týždni skúšok spomienky nie sú úplne čerstvé a jednak som sa v tom momente pekelne sústredil aby som nedajbože nezavalil nejakú koninu...Myslím že tesne pred koncom som mal na stole dva tokeny z Urza´s factory, ktorá sa konečne predviedla, a Sunhome. Erik mal na stole Wall of roots, bol koniec jeho kola, stačilo vyrobiť jeden token, moje kolo útok, dávam double strike a SOM TAM!!! Nasleduje obrovský výdych z mojej strany a kopec radostiJ Podarilo sa mi kvalifikovať! Potriasam Erikovi rukou, diktujem výsledky, dostávam boostre a som nadmieru spokojný. Namiesto toho aby som si to poriadne vychutnal však bežím domov a celú noc sa pokúšam dostať do hlavy celý semester holandskej morfológie – tomu sa hovorí odmenaJ

Čo dodať na záver? Snáď nejaké tie obligátne plusy a mínusy turnaja. Teší ma, že som počas hrania:
- nestretol ani jeden Dragonstorm Smile
- nerobil väčšie množstvo chýb, alebo aspoň nie totálne koniny
- balíček chodil v pohodke, ak som aj dal mulligan tak na menej ako šesť to nebolo a potom to chodilo fajne
- mal príjemných a inteligentných súperov – predsa len sa hrá lepšie keď je na druhej strane niekto, kto stále nebedáka, kto nerýpe, kto nenadáva za každú blbosť a s kým sa dá aj prehodiť vtip. Týmto im ďakujem!
- stihol nakoniec zjesť aj pizzu
- panovala u Licha dobrá atmosféra
- nemal problém požičať si chýbajúce veci do balíka (týmto ďakujem Vedúcemu a Junkymu!)
...a hlavne ma teší že:

nakoniec mám program na koniec augusta, ale v princípe aj na celé leto:)

Neteší ma že:
- druhé a tretie kolo som dostal Púchovčanov – predsa len sú to fajn chalani a je ľúto, že ani na druhý pokus sa nekvalifikovali...Chalani držím palce naďalej, snáď bude domáca pôda to pravé orechové!
- ešte stále mám čo na svojej hre zlepšovať (aj keď na druhej strane je to vlastne pozitívne zistenieJ a divil by som sa keby vôbec niekto povedal že on nemá čo..) a viem, že musím viac hrať, aj keď času je málo
- neviem či niekto z TN bude kvalifikovaný, možno okrem Riša Urbanovského a Andyho Farkaša na rating – tento rok sa totiž MTG v TN prakticky rozpadol, a pritom ešte rok dozadu to bolo naozaj na úrovni...tak dúfam chalani že sa hecnete a ja nebudem musieť byť v Trnave sám!

Nakoniec ešte ďakovačky –
- Jurda za trpezlivosť pri konzultáciach a za to že mi vyhovoril Tron a moje nápady a samozrejme za kartyJ
- Junky za Numota a za radu na Sunhome
- Oponenti za fér hru
- Háma za pizzu – peniaze sú u JurduJ
- FiPo za checknutie tohto reportu a za to že som vôbec nejaký napísal:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (957 kariet)
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 12.Jún 2007 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

pekny report, taketo nieco si vzdy rad precitam, dufam ze to bude motivacia pre inych taketo nieco podobne tiez spisat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
sa3xx

Založený: 07.Jún 2006 20:03

PríspevokZaslal: 12.Jún 2007 22:54    Predmet: a Odpovedať s citátom

pekny report Clap
Návrat hore
Junky

Založený: 26.Júl 2005 17:30

PríspevokZaslal: 13.Jún 2007 08:37    Predmet: Odpovedať s citátom

velmi pekny report nice work :clap
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 13.Jún 2007 08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Prijemne spestrenie volnej chvile. Ked uz neprecitam nejaky roman do skoly, tak taketo sa urcite da Wink
Congratz Bunny
Návrat hore
huco

Založený: 18.Feb 2005 18:11

PríspevokZaslal: 13.Jún 2007 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

pekny report a gratz ku kvalifikácii
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (117 kariet)
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 13.Jún 2007 16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prvý report je krásny Smile len tak ďalej, je zaujímavý aj napínavý:)gratulujem nielen ku Kvalifikácii ale aj ku krásnemu a úspešnému reportu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
sa3xx

Založený: 07.Jún 2006 20:03

PríspevokZaslal: 14.Jún 2007 08:48    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Uz len taky decklist by mohol potesit trosku Razz
Návrat hore
yoda

Založený: 23.Jan 2005 15:27

PríspevokZaslal: 14.Jún 2007 09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem vsetkym co si precitali Smile 2 Sa3xx - decklisty najdes vo wampovom clanku Analyza prvej kvalifikacie...pripadalo mi zbytocne ich tam zas pridavat... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (957 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: