FAQ postovania na forach

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sanicek

Založený: 19.Nov 2004 18:52

PríspevokZaslal: 02.Máj 2005 00:41    Predmet: FAQ postovania na forach Odpovedať s citátom

Kedze som si vsimol, ze vela ludi ma problem s "advanced features" fora, tak som sa rozhodol ze napisem tento post. Vobec nie je tazke na to prist, ale mnoho ludi s tym ma aj tak problem.

Ak si vsimnete, nad okienkom, do ktoreho pisete text je kopa cudlikov. Tieto prekvapivo maju kazdy svoju funkciu.

1) Ako spravit odkaz na kartu?
Na to sluzi cudlik card. Oznacite meno karty a potom stlacite tento cudlik. Druha moznost je stlacit cudlik, napisat text a stlacit znova. Tretia moznost je nic nemackat a rovno napisat [card] nazov karty [/card].

2) Ako vlozit obrazok?
Na to sluzi cudlik Img, ktory sa pouziva rovnako ako cudlik card, akurat vklada tagy[img][/img], medzi ktore treba napisat plnu url pozadovaneho obrazka, teda napriklad [img]http://mojserver.sk/mojobrazok.jpg[/img]. Prirodzene, ze tento obrazok musi na tomto serveri byt uploadnuty. Ak teda chcete povedzme vkladat obrazok do karty mesiaca, musite mat webhosting a najprv si ho umiesnit na internet.

3) Ako vlozit adresu?
Dalsi cudlik, tento krat URL. ma dva sposoby vyuzitia.
Prvy je [url]http://mojserver.sk/moje.php[/url], kde sa zobrazi tato adresa a rovno bude klikatelnou.
Druhy sposob je, ked chceme dat odkaz na nejaky nami napisany text. tu je pouzitie [url=http://dalsia.adresa.sk/nieco.htm] tento text bude odkaz [/url]

4) Ako citovat?
Jednoducho bud kliknut cudlik citovat v ramci fora, alebo pouzit [quote] Citovany text. [/quote]. Tu nebude specifikovane meno autora. Ak chceme zadat aj to, treba napisat [quote="Meno"] To co napisal. [/quote]

5) Ako vkladat symboly?
Smajlici a niektore specialne znacky sa automaticky prevadzaju na graficke symboly.
:r: :w: :u: :b: :g: :t: :x: :y: :1: :2: :3: :4: :5: :6: :7: :8: :9: :0: :10:
Takto vyzeraju magic specificke znaky a to najprv mana symboly, tapnutie, a casting costy X, Y a jednotlive cisla. Uplny zoznam sa zobrazi po kliknuti na Zobraziť ďalšie smajlíky (emotikony) vlavo od textoveho pola.

6) Veci okolo pisma.
Bold, italic a podciarknute pismo sa robia tagmi [b][/b], [i][/i], [u][/u], kde medzi ne treba napisat zelany text.
Na farbu je tu tag [color=red] farebny text [/color], kde red sa nahradit lubovolnou inou farbou. Sluzi na to prvy combo box hned nad textovym polom.
Rovnako sa meni aj velkost pisma, tento krat tagom [size=24]velky text[/size], kde sa cislom urcuje velkost fontu ako zvycajne.

7) Ine veci.
Este tu je moznost oznacit text ako zdrojovy kod, na to sluzi
[code] kod [/code], to ale predpokladam mnoho ludi nevyuzije.
EDIT:
Vdaka Ondriqovi a nazornej ukazke zoznamu, takze zoznam funguje asi takto:
[list]
[*]polozka
[*]polozka2
[*]este jedna polozka
[/list]
Este sa da pouzit cislovany zoznam , ten sa pouziva rovnako ako predtym akurat namiesto [list] bude tag [list=1] pre cislovany a [list=a] pre pouzitie pismen.
Malokto to asi vyuzije aj tak.

8) Nastavenia a hlasovanie.
Pod zadavacim polom sa nachadzaju nastavenia a hlasovanie, tie su ale hadam dostatocne zrozumitelne tak ako su napisane.

To je hadam vsetko.[/list]

Naposledy upravil Sanicek dňa 02.Máj 2005 06:38, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 02.Máj 2005 02:15    Predmet: Odpovedať s citátom

• zoznam funguje
  • tusim som ho raz uz pouzil
  • t.j. teraz uz druhy raz Very Happy
  • ale viac-menej je nanic
  • ak chcete vediet ako ho pouzivat spravne
  • dajte "Cituj" a pozrite sa na moj prispevok ako som to spravil
  • Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
MOJr
Wizard

Založený: 01.Júl 2005 14:39

PríspevokZaslal: 24.Okt 2006 21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekto tuto temu vitiahol hore tak aspon doplnim nove funkcie.

1. da sa spravit priamo odkaz na wiki o magicu pomocou tagu [wiki]
napriklad [wiki]Extended[/wiki] obsahuje priamo odkaz na http://www.mtg.sk/wiki/index.php?s=Extended.

2. Daju sa vkladat decklisty pomocou tagu

[decklist][/decklist]

tento ma dva formaty:
A)
[decklist]
[title]meno decklistu[/title]
[main]
20 Forest
39 Plain
1 Mountain
[/main]
[side]
15 Naturalize
[/side]
[/decklist]

B)
[decklist]
// Name: meno decklistu
20 Forest
39 Plain
1 Mountain
// Sideboard:
15 Naturalize
[/decklist]

Naposledy upravil MOJr dňa 24.Okt 2006 22:03, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (240 kariet)
MOJr
Wizard

Založený: 01.Júl 2005 14:39

PríspevokZaslal: 24.Okt 2006 21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

So zapnutymi tagmi vyzeraju jednotlive veci nasledovne:

1. Odkaz na kartu: Black Lotus

2. Obrazok:

3. Adresa: http://www.google.com alebo adresa s inym menom Vygoogli si to sam.

4. Citacia:
Citácia:
4) Ako citovat?

Alebo citacia s menom:
Sanicek Napísal:
Kedze som si vsimol, ze vela ludi ma problem s "advanced features" fora, tak som sa rozhodol ze napisem tento post. Vobec nie je tazke na to prist, ale mnoho ludi s tym ma aj tak problem.

5. Symboly: Red mana symbol White mana symbol Blue mana symbol Black mana symbol Green mana symbol Tap symbol Mana X symbol Mana Y symbol Mana 1 symbol Mana 2 symbol Mana 3 symbol Mana 4 symbol Mana 5 symbol Mana 6 symbol Mana 7 symbol Mana 8 symbol Mana 9 symbol Mana 0 symbol Mana 10 symbol

6. Pismo:
Tucne Sikme Podciarknute Inej velkosti Inej farby alebo kombinacia. (v pripade kombinacie nezabudnite ukoncovat tagy v spravnom poradi.

7. List:

• Prva polozka
  • Druha polozka

alebo zoradeny list

1. Michal
  2. Martin
  3. Petra

8. Kod
Kód:

#include <stdio.h>

int main(){
printf("Hello World");
return(0);
}

9. Wikipedia: Extended obsahuje priamo odkaz na http://www.mtg.sk/wiki/index.php?s=Extended.

10. Decklist:
A)
meno decklistu (60/15)
Sideboard:
15 Naturalize

B)
meno decklistu
Sideboard:
15 Naturalize
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (240 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: