Aether Revolt Prerelease Report

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zeke

Založený: 07.Júl 2004 22:11

PríspevokZaslal: 14.Jan 2017 20:43    Predmet: Aether Revolt Prerelease Report Odpovedať s citátom

Čaute,

tu je taký malý opis z dnešného prerelease Aether Revoltu. Napíšem sem skrátený zoznam kariet čo som otvoril a aj zoznam čo som hral. Poviem vám moje dojmy z hrania a jednotlivých kariet a ko to vlastne celé išlo počas 8 hodín hrania.

Cardpool

Mythic = 0, keď Peter Schuchmann vedľa mňa otvoril hneď z prvého boostra Sword of Light and Shadow, tak som tíško závidel, a pozrel na môj mythic count a ...a..naštastie to bolo veĺmi kompenzované raritami, ktoré boli hrateľné a v podobných farbách.

Rare

Tu som mal štastie na 3 foilové rarity

Aetherspher Harvester
Solemn Recruit
Kari Yev, Skzship Raider (foil)
Blooming Marsh
Glint-Sleeve Siphoner
Sram's Expertise
Lathnu Hellion foil
Captured by the Consulate foil
Confiscation Coup
Pia's Revolution promo

Uncommon

Thopter Arrest
Filigree Familiar
Invigorated Rampage
Airdrop Aeronauts
Maulfist doorbuster

Uncommon (zvyšok)

Renegade Rallier
Aeronaut Admiral
Consulate Surveillance
Perilous Predicament
Efficient construction
Rogue Refiner
Sequesttered Stash
Lifecraft Awakening
Hidden Herbalists
Ghirapur Guide
Shrewd Negotiation

Common

Bastion Enforcer
Lathnu Sailback
2x Audacious Infiltrator
Thriving Ibex
Sweatworks Brawler
Alley Evasion
Caught in the Brights
Dawnfeather Eagle
Chandra's Revolution
Embrall Gear-Smasher
Ruinous Gremlin
Revoke Privileges

Keď si tak zhodnotím balík tak bolo to krasne R/W aggro s dostatočným removalom. 3-4 som poližil v druhom kole Kari Zev, ktorá zvládla spraviť okolo 9 dmg bez problémov. Solemn Recruit sa s ňou výborne kombinuje, avšak nezabudnite ho zahrať pred útokom s Kari Zev, lebo jej opičí token sa exiluje na konci kombatu. Celkovo som mal 2 revolt kraty v balíku cez Airdrop Aeronauts som si iba raz pridal 5 životov. Na vehicle som to moc nehral, po skúsenostiach s Kaladesh limited som sa ich snažil hrať minimum, a hral som \"len\" Aethersphere Harvester, ktorý má extrémne malý crew cost, určite hrajte túto kratu. Sram s Expertsie bola pre mňa jednoznačne najlepšia karta (aj keď som sem tam nemal tú druhú bielu manu a to som hral 9 plains a 8 mountains). Expertise v štvrtom kole, spolu s 3 manovým spacákom robilo zverstvo. Dokopy som mal 4 biele enchantmenty a bol len jediný hráč ktorému sa podarilo mi ho zničiť, tak potom na tú istú príšeru dostal ďalší spacák (viď Dano) Spacáky som hral ako skvelé vraždy a možno to bolo aj lepšie, lebo som stretol hráčov, ktorý spolupracovali s hrobom, takže takto nedokázali využiť naplno potenciál kariet
Veľmi sa osvedčil Filigree Familiar, aj keď to nieje moc agresívna príšera, tie 2 životy a karta po smrti je vysoká value, a dokonca raz mi zachránil hru, keď som bol na 3 mountainoch. Veľmi si pochvaľujem Invigorated Rampage, táto krata vždy naklonila misku váh v môj prospech.

Keď som staval balík tak ešte rozmýšlal na B/U kombináciu ale nezdala sa mi taká silná ako R/W. Ešte bola možnosť hrať promo kartu Pias Revolution, a postaviť balík okole nej, lebo som mal veľa common artefatkov ktoré sa dali obetovať, ale radšej som vsadil na agresívny build. Dokonca pri dokončovaní balíka som váhal zaradiť 2x Audacious Infiltrator, ale keď som si pozrel balík, tak mi chýbali 2 CC, zároveň jeho vlastnosť ho robila 80% neblokovateľným, takže tento common odporúčam. Prvé dve kolá mi vyhral Dawnfeather Eagle, v kombináci 1 a viac príšer bola jeho vlastnosť kľúčová k viťazstvu. A áno podarilo sa mi zahrať Kari Zev, na to Solemnt Recruit, ďaľšie kolo Srams Expertise, ktorý pridal Bastion Enforcer, a v piatom kole Eagle. Za naslabšie karty by som považoval v mojom balíku Lathnu Sailback 5/4 lizard a Bastion Enforcer 3/2. Kartu Chandras Revolution neviem ohodnotiť lebo za 15 hier som ju nevidel ani raz.

Keďže som hral R/W aggro, tak som sa veľmi obával že budem mať otrasné úvodné ruky, a preto som \"agresívne\" miešal na 6 kôpok a to 2x. Samozrejme že mi došli aj ruky plné 5 manových kariet a landov. Mám pocit že tento Kaladesh vie byť aj extrémne pomalý, takže som sa takýchto rúk nebál, a vyskúšal zahrať. Samozrejme som doťahal 2-3 manové karty a už nastupovalo aggro. Párkrát sa mi stalo, že som nepotiahol tú druhú bielu manu... aj keď štatisticky mi mala chodiť viac. Dokázal som ubiť súpera aj na troch manách cez Solemn Recruit a pumpa +4/+0 trample. Predsa double strike za 12 v štvrtom kole je úspech.

1. Kolo Patrik Talas U/R

Hneď na prvom stole som stretol mladého Patrika, ktorý už od začiatku nebol spokojný s tým čo otvoril. Hod kockou vyhral on, ale prvú príšeru položil až v treťom kole Quicksmith Genius, ja som ho predbehol skôr 3/1 almost unblockable dwarfom. Ja som útočil, neblokoval, pritlačil som ďalej. Položil Daredevil Dragster, a nechcel použiť ťahanie cez geniusa. Presne si nepamätám ako sme hrali, ale Patrik robil začiatočnícke chyby (nesprávne bloky, neprečítanie si kariet), niečo som sa mu snažil pomôcť, tak sme trošku timewalky robili. Každopádne môj tlak nemohol dlho vydržať, išlo sa na druhú. Tam zariskoval, vzal ruku so 4 manovými kartami, ale len s dvoma landami. To na môj rýchly nástup nemohlo stačiť.

2. Kolo Tibor Bugyi B/W

Hra s Tiborom bolo veľmi zaujímavá, bolo ťažké určiť kto vyhrá. Vymieňali sme si útoky a naše kocky sa veselo točili dole. Lifelink vehicle ma vždy vrátil do hry, Tiborovi začali chodiť iba landy, tak som ho dorazil. Druhú hru si moc nepamätám, ale produkciu adrenalínu som mal na 100%. Už som nerobil chybu že Solemn Recruit príde do hry po útoku od Kari Zev a to mi veeeeeeľmi pomohlo.

3. Kolo Daniel Bažány B/G

Martel hral s Danom a sťažoval sa na to, že Dano má veľa vrážd, čo som vedel že proti mne to bude nepríjemné. Hod kockou som tretíkrát po sebe prehral, takže Dano začínal so Scrapheap Scrounger. Ja som položil pár príšer, ktoré prekvapivo dlho vydržali na stole, preto som viac útočil ako riešil blokovanie. Druhú hru ma Dano zničil, tak som mu to vrátil v tretej. Dano sa podarilo zahrať v druhom kole Metallic Mimic, zavelil construct, potom prišiel Chief Foundry, a ešte niečo. No čumel som ako osol.

4. Kolo Marko Drobný R/G/w

Tu už išlo do tuhého, lebo k cenám som bol blízko. Hod kockou som nevzládol, za to sa to kompenzovalo kartou Kari Zev, ktorú Marko nedočital do konca, lebo opičaka mohol blokovať jeho 2/3 druidom čo dáva energy countre keď príde land do hry a vie tvoriť veľké tokeny. A znova sa mi podarilo položiť Solemn Recruit pred útokom. Marko sa trápil s odpoveďami, tak položil green legendu, ktorá moje útoky dosť znemožňovala. Keďže Marko mi nedal Harnessed Lightning na môjho Solemn Recruit, tak som dlho rozmýšlal ako spravím útok . tak dopredu nakoniec šli dopredu Kari Zev, Solemn, opičiak (na ruke som mal pumpu +1/+2 za W). Išlo o to pretlači čo najviac dmg, a doraziť ho lietačmi, ktorý pekne poslušne prišli. V druhej hre som spravil typický tlak, 3/1, 3/2 a Srams Expertise s Eagle. (či?)

5. Kolo Samuel Záhorčák B/R

Samo mal pekný balík, ale v prvej hre, zobral špatnú ruku, ja som to tiež nemal hocijaké a mal som veľa času takže som to zvládol. Samo v druhej hre mi ukázal ako to funguje. položil veľa malých smradov 1/1 deathtouch. 2/2 čo za artefakt dostane +1/+0 a servo token. Mne sa začalo byť špatne, lebo mi nechodili landy, čiže som bol o dve kolá pomalší a nestihol som to stočiť v môj prospech. Tak som musel začať tretiu hru, kde som mal luck a podarilo sa mi potiahnúť druhú bielu a Srams Expertise + spacák stačil.

6. Kolo Ján Bukovič R/?

S Janom som hral prvýkrát, a môj balík sa naozaj vyšvihol, aj so zlou rukou som Janovi postupne zahral 3 spacáky, takže si so svojimi príšerami moc neškrtol.

Celkovo šlapal balík veľmi dobre, mal som dokopy 3 mulligany, a 2x manascrew. Hral som 24 kariet na 17 landov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (86 kariet)
Caranthir

Založený: 05.Sep 2006 13:38

PríspevokZaslal: 19.Jan 2017 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

U Recruita nezáleží na tom, kdy ho položíš, zda před nebo po útoku s Kari. Vždycky uvidí, že to kolo odešel permanent, a revolt se na konci kola spustí.

Jinak fajn report a pěkný výsledek. Hrál jsem něco velmi podobného, RW se splashí na Horneta a Vengeful Rebela, s Untethered Expressem a Freighterem. A Solemn Recruit je pecka první kategorie, na kombinaci téhle karty a Invigorated Rampage jsem vyhrál několik her včetně jedné už ztracené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: