Ako vysvetlit ze chcem hravat MtG?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Akynos1990

Založený: 27.Okt 2013 16:40

PríspevokZaslal: 25.Nov 2015 16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Odporucam prist sa pozriet aj s rodicmi 5.12. do Incheba Expo Areny na Hratislavu - spravite si pekny vylet spojeny so zabavou a mozete si vyskusat mnoho druhov spolocenskych hier okrem Magic karticiek. Vseobecne to mozno zmeni ich predstavu o hre ako takej ale aj napriek tomu pochybujem ze by schvalovali minanie penazi na 'obrazkove karticky'.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Naranek

Založený: 13.Sep 2013 09:49

PríspevokZaslal: 25.Nov 2015 16:52    Predmet: Odpovedať s citátom

na xmage-ovi sa samozrejme daju stiahnut obrazky - len treba kliknut na to tlacitko (tusim ze v pravom hornom rohu) a dat stiahnut...
mna to stale pri spusteni klienta, vyzyva na stiahnutie novych obrazkov

do incheby by si fakt mohol prist aj s rodicmi, bude tam mtg turnaj, tak budu moct vidiet ako ta hra v reali vyzera, a ze ju hraju rozne rocniky Smile
Návrat hore
Tulareanus

Založený: 15.Nov 2010 04:18

PríspevokZaslal: 25.Nov 2015 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

svmydlo Napísal:
Gabriel, Commander je casual format, tak neviem odkial beries, ze je to jeden z najdrahsich formatov. Ano, da sa tam minut vela a niektori ludia si "pimpuju" baliky, ale nie je to nutne. Plus je to multiplayer format, takze sa do istej miery balancuje sam. Tym myslim, ze rozna sila balikov je o dost vyraznejsia 1v1 oproti mp. Zavisi to vsetko samozrejme od toho, s kym hras.

619, (ehm, neviem ako inak ta oslovit Very Happy), ked chces, ja mam nerozbaleny blue-red commander Seize Control (decklist najdes tu), do ktoreho nechcem dalej investovat, tak by sme sa mohli dohodnut, ze si z neho necham jednu kartu Mystic Confluence a zvysok by som ti predal za polovicu predajnej ceny 13 €. Co ty na to?

Ako aktívny komandérista môžem potvrdiť, že je to naozaj drahý formát. Tak ako pri highlanderi ide hlavne o manabázu. Samozrejme, je tu argument/možnosť, že bude hrať monofarbu. Do monofarby však človek chce nejaké mana kamene (pokiaľ možno lepšie) a určite kartičky, čo niečo robia. Nehovoriac o tom, že kým wizardi nezačali vydávať commander produkty, tak bola pravda, že karty, ktoré neboli hrateľné ani na standard, ani modern/legacyy/etc, ale boli hrateľné na commander, stáli pár centov. Zrazu ak je niečo playable na commander, častokrát to má iba kvôli tomu cenu niekoľko eúr (samozrejme, nie je to rovnaká suma, ako karty na niektoré iné formáty).

tl,dr: Ak si chce hráš commandera postaviť viacfarebný balík minie na manabázu alebo mať nejaký v monofarbe good stuff, tiež sa tie euráče nazbierajú, keďže priemerný land count je 36-38 v commanderi, čiže bude chcieť cez 60 hrateľných kartičiek.

A to casual pri commanderi v praxi znamená asi toľko, že niekto nelockne T2 stôl, nespraví nejaké infinite combo alebo nebude používať masové ničenie landov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (38 kariet)
619

Založený: 22.Nov 2015 17:06

PríspevokZaslal: 26.Nov 2015 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Oni chapu ze to hraju aj starsie rocniky, lenze to je ako by som povedal, ze existuju profesionalni hraci PC hier a preto mozem hrat kolko chcem.
A aby som pravdu povedal, uz naozaj neviem, ktory format by som mal zacat brat. Hlavne ked zrusili Core sety, z ktorych sme si mohli aspon s kamaratmi postavit nejake zakladnejsie decky. Plus tam neboli take karty, ktore boli prehnane silne.
Ak by som sa teda rozhodol pre Pauper, z akych edicii by som mal kupovat karty? Lebo ako vidim, vsetky commony zo Zendikaru len za 1,40 tak by som hned kupil 4x Very Happy
Návrat hore
Naranek

Založený: 13.Sep 2013 09:49

PríspevokZaslal: 26.Nov 2015 15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

zisti si, co sa hrava v herni, kam chces chodit, alebo ci organizuju nejake turnaje pre zaciatocnikov (ak teda nechces hrat len s kamaratmi) a podla toho si sprav deck...
aby sa ti nestalo, ze sice si postavis/kupis pauper deck, ale budes sa na nho doma pozerat, lebo ho nebudes mat kde hrat...

tu su nejake pauper decky:
http://www.mtggoldfish.com/metagame/pauper#paper
Návrat hore
Keso28

Založený: 31.Mar 2013 11:03

PríspevokZaslal: 02.Dec 2015 08:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi dobre poznam tento problem s rodicmi.
Tiez som mal co vysvetlovat, ked som si chcel kupit co i len booster a zenilo sa to az ked som sa odstahoval a prestali mat dohlad nad mojimi finaciami Very Happy

Napis mi do spravy adresu. Mam jeden UB standard balik, ktory uz nehram a netreba don velmi investovat (okrem landov, ale to je na 99% kamem uraz nesolventneho magickara). Darujem ti ho, nech sa ti lepsie odraza.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (4 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: