Vintage- ako na to?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Vintage
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
4luris3n

Založený: 30.Okt 2006 18:04

PríspevokZaslal: 04.Mar 2007 14:35    Predmet: Vintage- ako na to? Odpovedať s citátom

Tento format ma dost laka aj cez jeho cenovu narocnost a tak by som rad vedel co najviac veci o nom.

1. V akych cenovych hladinach sa pohybuju baliky. P9 zrovna mat nemusim ale chcel by som taky priemerny balicek s ktorym by som si zahral

2. Aky balik sa da postavit tj ake karty su potrebne co ma najlepsi pomer cena vykon atd. Rozmyslal som ze by som si postavil mono black aggro.
Uvitam aj cely decklist

3. Som z MT a neviem kde by som mohol hrat. Viem ze sa ide robit seria vintage legacy turnajov ale to je asi len uvaha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (11 kariet)
turbo

Založený: 07.Júl 2004 13:03

PríspevokZaslal: 04.Mar 2007 14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

1. VELMI slusne pakliky do 10 000 korun zvladnes
2. hlavny problem je ze ak chces hrat 2farbu alebo viac, potrebujes dablace + fetchky co je financne dost narocne a relativne neefektivna investiciia ak si zaciatocnik .....monoB je velmi dobra volba a balik je zabavny....trosku drahsie su ale sinkholy....tiez fritka (monoR) je broken ......mozno by som odporucil affinitu s kt. sa na proxy turnajoch mozes prekvapivo dobre umiestnit(aj na non-proxy).........skus kuknut dake decklisty...neodporucam ti hlavne modru kt. povazujjem za najdrahsiu farbu (eternal).....iked monoU je velmi sily a nie ani drahy...je to vsetko na zvazenie
3. s tym ze kde mas hrat nepomozem lebo seci hraju 2jku Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (10 kariet)
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 04.Mar 2007 15:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ludi hrajucich T2 moc nepoznam mozno preto ze uz nechodim na zakladnu skolu, ale zato viem nieco povedat o Vintage Smile
Ak ratam s tym ze ludia maju nejake zakladne karty z Extu (hlavne fetche) tak slusne decky naozaj musia vojst do 10,000.

Goblini, Fish, Oath su decky ktore by do 10k a menej mali bezpecne vojst. Friggorid to mierne presahuje (tam je investicia len v 4 bazaroch, zvysok decku je crap snad za 500sk dokopy Very Happy), non-bazar drak sa da tiez hrat, spravne natechovany frit dokaze vitazit tiez, elfovia su fajn kym nestretnu kombo alebo pernik ...
Existuje vela dalsich balikov ktore sa daju hrat - tradicne dobre sa umiestnuje White Weenie na vintage v cechach, a to dokonca aj ked jeho pilot ma problem artikulovat po predchadzajucich vypitych pivach - tymto mu skladam hold. No a deckov je urcite viac, len sa mi uz nechce rozmyslat Smile

Skor prejdime k tomu co naozaj hrat nepojde - v modrej bude chybat novy persil blue power, tj ancestral a time walk. Ale povedzme si rovno ze fishu, ktory nema tutory a potiahne ich fakt len obcas to je jedno.
Bude chybat artefaktovy power, takze ziadne storm kombo, gifty, ziadny stax.
Chybaju drainy, zasah pre oath, ale da sa hrat aj bez toho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
wox2

Založený: 18.Mar 2007 08:07

PríspevokZaslal: 18.Jún 2007 18:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Gifty by se hrát nějak daly... Kdyby byly povoleny, ale už nejsou. Napsal jsem článek o Affinitě, která se také dá hrát-zanedlouho se objeví na netu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
davidoss

Založený: 25.Nov 2006 20:45

PríspevokZaslal: 18.Jún 2007 20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

tez som nad vintage uvazoval pretoze po pol roku hrania som zistil ze t2 je v podstate najdrahsi format, ked uvazujem z dlhodobeho hladiska. uf, uz len nasetrit desat tacov a bude to (nesom zarabajuci clovek ako vecsina okolo taze to bude trvat.... ) Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
speaker

Založený: 13.Dec 2005 17:47

PríspevokZaslal: 18.Jún 2007 20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

davidoss Napísal:
tez som nad vintage uvazoval pretoze po pol roku hrania som zistil ze t2 je v podstate najdrahsi format, ked uvazujem z dlhodobeho hladiska. uf, uz len nasetrit desat tacov a bude to (nesom zarabajuci clovek ako vecsina okolo taze to bude trvat.... ) Wink

nato som prisiel aj ja uz asik pred rokom a postavil som si fritku a slape pekne a ked som pozeral vintage decky (cervene/biele) tak som zistil ze taky boros kt. mam na exte s kombinaciou fritky a par vintage kariet slape pekne, len tie dualy a fetchky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (20 kariet)
dhoom

Založený: 27.Okt 2014 06:55

PríspevokZaslal: 27.Okt 2014 06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, to je hlavní problém vyhrát druhou nebo třetí hru. Nehrál bych verzi bez všech zemí-Dryad Arbor mi přijde další vcelku dost dobrý kousek do Ichorida.

!  Thibir:
A týmto udeľujem premiérový warning dhoom-ovi za meganecropost. Je to SEDEM(!!!) rokov starý topic. Podotýkam, že si utvoril nový rekord, prvý warning po hodine a pol od zaregistrovania Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Vintage Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: