Nový casual formát v Cloudposte - Moderný highlander
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Čo si myslím o tomto formáte?
Vyzerá to super, určite si skúsim postaviť balík, zahrám si pár turnajov a uvidíme
41%
 41%  [ 24 ]
Vyzerá to hratelne, keď sa budem nudiť, tak si niečo skúsim postaviť
29%
 29%  [ 17 ]
Vyzerá to OK, ale myslím si, že ešte treba veľa vecí doriešiť/zmeniť
6%
 6%  [ 4 ]
Meh, stačí mi highlander/commander/modern/legacy/dvojka/limited
22%
 22%  [ 13 ]
Celkom hlasov : 58

Autor Správa
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 00:28    Predmet: Nový casual formát v Cloudposte - Moderný highlander Odpovedať s citátom

Vzhľadom na to, že nemecký highlander je strašne nehostinný a náročný formát pre nováčikov (jednak cena kariet, množstvo starých kariet, ktoré nepoznajú, "neférové" staré karty, hráči so silnými netdecknutými balíkmi), už dlhšiu dobu stagnuje účasť na turnajoch. Preto vznikla myšlienka vymyslieť nejakú highlander farmu, teda formát, ktorý bude jednoduchší, lacnejší a priláka ľudí, ktorí potom možno prejdú na "skutočný" highlander. A možno nový formát v obľúbenosti prerastie aj pôvodný.

V tomto novom formáte by som chcel skúsiť robiť turnaje každý druhý týždeň, buď na striedačku s highlanderom, prípadne v nejaký iný deň. Je vcelku možné, že sa urobia 3-4 turnaje, ďalšie 2 sa pre neúčasť zrušia a bude to koniec tejto snahy, ale za pokus nič nedáme, možno sa to uchytí Wink

O čo teda pôjde?

60 kartový highlander s kartami legálnymi na modern, klasickým Paris mulliganom, 15 kartovým sideboardom a vlastným banlistom.

60 kariet
zredukovaním zo 100 sa zjednoduší hľadanie v knižnici a miešanie, zlacnia sa balíčky, hráči budú mať skôr postavený balík.

Highlander
každá karta okrem basic landu môže byť v balíku iba 1x. Toto pravidlo je tým, ktoré z highlandra robí highlander. Výhoda je, že hry sú na jednej strane pestrejšie, na druhej strane to môže spôsobovať frustrujúce situácie, kedy si súper potiahne práve jednu konkrétnu kartu, ktorá mi ničí hru.

Modern
mladý formát, ktorý podporujú aj wizardi, takže tam môžeme očakávať nejaké reprinty kariet, nie úplne ujeté ceny (však Tarmogoyf). Oveľa menej kariet ako legacy pool, chýbajú tu neférové karty zo starého magicu (Tolaria, workshop, price of progress, mana drain, demonic tutor, dualy atď.)

Paris mulligan
Približujeme sa skutočnému magicu. Zredukovaním počtu kariet na bežných 60 sa mení štatistika a je menšia pravdepodonosť otrasných rúk ako pri 100 kartách, takže netreba špekulovať so špeciálnym mulliganom.

Sideboard
Najradikálnejšia zmena oproti klasickému HL, zároveň si však myslím, že jedna z najzaujmavejších. Jednak sa znova približujeme k skutočnému magicu, ale zároveň pridávame hre ďalší rozmer (a tým nemyslím Glittering Wish). V podstate jediným dôvodom prečo nie je na nemeckom hl legálny sideboard je čas. Myslím si, že pri redukcii kariet na 60 a zároveň zachovaní 60 minútového limitu, by sa kolá mohli stíhať odohrať tak akurát a sideboardovanie by nemuselo byť zbytočne dlhé. Asi budem na turnajoch vyžadovať spísaný aspoň sideboard, nech sa to dá nejako rozumne medzi hrami odkontrolovať, resp. po hre dať balík do pôvodného stavu.

Banlist
Za základ poslúžil modernový banlist, ktorý bol následne modifikovaný, pretože veľa kariet na ňom bolo len z toho dôvodu že v 4/60 svete robia problémy, ale v 1/60 svete by mali byť nepodstatné. Taktiež by bolo asi vhodné, aby kombá a kontroly dostali viac hračiek, keďže aggrám nadeľujú samotní wizardi.

Modern banlist (U - unban, B - ban):

Ancestral Vision - U, v jednej kópii veľa bordelu nenarobí
Ancient Den - U, príliš málo kariet na to, aby sa dala postaviť nejaká pekelne rýchla affinita, ale dúfam, že nejaké stredne dobré artefakty sa podaria
Blazing Shoal - U, príliš nestabilné, aby sa okolo jedného podarilo postaviť príliš silný combo infekt
Bloodbraid Elf - U, Jund určite silný bude a elfka ostane na tomto formáte výborná, ale myslím, že argument 1/60 je na mieste
Chrome Mox - U, 1/60 + je to asi najhorší topdeck na svete, takže mi príde OK odmeniť ľudí, ktorí majú gule riskovať to
Cloudpost - U, 8-post asi na hl nepostavíme, t.j. nič nebezpečné
Dark Depths - U, chceme na formáte nejaké kombá, s jednou kópiou by to nemuselo byť až tak silné.
Deathrite Shaman - B, Ta karta fakt robi problemy v kazdej faze hry. Ak chce niekto hrat 4-5 farieb, nech si na manafix minie kartu, ktora uz potom aspon ma utok 0 typu Sylvan Caryatid. Shaman je vsetko v jednom - mana ramp, mana fix, direct damage, life gain, grave hate, manacost lahsi ako Birds of Paradise, este aj cisla to ma.
Dread Return - U, áno, chceme na formáte kombo reanimátor, 1/60
Glimpse of Nature - U, áno chceme na formáte kombo elfov, 1/60
Golgari Grave-Troll - U, vyzerá to na formát, kde by mohol dredge aj trocha fungovať, tak prečo mu zakazovať najlepšieho dredgera?
Great Furnace U, viď Ancient Den
Green Sun's Zenith B, trhá mi to srdce, ale Zenith je jedna z najsilnejších kariet formátu a už takto si myslím, že aggrá so zelenou budú veľmi silné
Hypergenesis - U, okolo jednej balík nepostavíš
Jace, the Mind Sculptor - B, v treťom kole cez mana panáka je strašne silný, nezábavný a je po hre.
Mental Misstep - U, 1/60, nemá brutálny vplyv na hru ako napr. Jace
Ponder - U, 1/60, nemá brutálny vplyv na hru ako napr. Jace
Preordain - U, 1/60, nemá brutálny vplyv na hru ako napr. Jace
Punishing Fire - U, bude ťažké zložiť kombíčko s Grove of the Burnwillows, takže kto si to zlož, si to zaslúži
Rite of Flame, U, jedna kópia je dosť slabá a storm sa asi aj tak nepodarí zložiť
Seat of the Synod - U, viď Ancient Den
Second Sunrise - U, bez vajec to nebude ono
Seething Song - U, storm sa asi aj tak nepodarí zložiť
Sensei's Divining Top - B, obrovský žrút času, pri 10tich fečkách na 60 kariet aj obrovská výhoda pre toho, kto si ho potiahne
Stoneforge Mystic - B, je zakázaný aj na nemeckom hl... Presunom na modern prídeme iba o jedene dobrý cieľ (sofi)
Skullclamp - B, táto karta nikdy nemala byť vydaná
Sword of the Meek - U, chceme nejaké kombo/win kondíciu pre kontroly
Tree of Tales - U, viď Ancient Den
Umezawa's Jitte - B, je zakázaná aj na nemeckom hl. Prliš silná, v aggro mirrore autowin
Vault of Whispers - U, viď Ancient Den

Takže kompletný banlist pre modern highlander je:

Deathrite Shaman
Green Sun's Zenith
Jace, the Mind Sculptor
Sensei's Divining Top
Stoneforge Mystic
Skullclamp
Umezawa's Jitte.

To je zatiaľ všetko. Bol by som rád, keby ste zahlasovali, v komentoch sa vyjadrili k navrhovanému formátu. Som otvorený návrhom, diskusii a nemám patent na rozum, takže podoba formátu nie je konečná.

BTW: 60 kartový modern highlander vymyslel a zdôvodnil Jakub Tekeľ pred pol rokom v tomto topicu: http://www.mtg.sk/forum/viewtopic.php?t=12541

Ja som sa len poradil s pár ľudmi, vymyslel kozmetické úpravy a dal jeho myšlienku dokopy.

Naposledy upravil Thibir dňa 03.Okt 2014 11:25, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Idea super, prisiel by som si zahrat.
Jedina vyhrada je, ze 15 roznych kariet v SB moze u niektorych hracov (napriklad aj u mna) znamenat 5+ minutove prestoje, kym vyberu, ktore karty pojdu dnu a von z baliku. Minimalne zo zaciatku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Selar
Local Asshole

Založený: 21.Júl 2005 14:53

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

pulixx Napísal:
Idea super, prisiel by som si zahrat.
Jedina vyhrada je, ze 15 roznych kariet v SB moze u niektorych hracov (napriklad aj u mna) znamenat 5+ minutove prestoje, kym vyberu, ktore karty pojdu dnu a von z baliku. Minimalne zo zaciatku.

Cize by si rad hodinove kola ako pri normalnom HL? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze som povodny navrh daval ja, rozhodne suhlasim. Osobne by som na banlist este pridal Gifts Ungiven. Edit: a Birthing Pod.

Jedna vyzva pre vsetkych zaujemcov:
Pravdepodobne nik nema doma 100% idealny balik noveho formatu. Ak sa ale ma zorganizovat nejaky turnaj, potrebujeme dost ludi. Postavte si nieco aj ked to znamena, ze budete mat v balikoch vyplne.

Naposledy upravil tekel04 dňa 02.Okt 2014 11:04, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
Shane
Master Wizard

Založený: 25.Feb 2005 18:53

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 09:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyplne? To je moje druhe meno. To by som si aj ja skusil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Balik budem stavat, ked bude jasny aspon predpokladany termin Smile

Co tak to spravit tak za 2 tyzdne niekedy? ( nech aj v stredu miesto normalneho HL )

A o vyplniach by som sa nebavil, kedze je to casual format, na ktory som netdecky nezaregistroval Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tekel04 Napísal:
Kedze som povodny navrh daval ja, rozhodne suhlasim. Osobne by som na banlist este pridal Gifts Ungiven.

dôvod? max. Unburial Rites.

Ja som to Tiborovi už hovoril, tento formát dostane cez držku od 4c/5c goodstuffu tak, ak nie viac, ako to je na normálnom hl. Neviem na koľko ho oslabí strata zenithu + demonicu a iných drobností, faktom však je, že manabase + core príšery (Pw) mu ostanú takmer nezmenené.

Druhý problém by som videl v tom, že meta bude BRUTÁLNE preagrená.
Balíky, čo hrajú 23+ landov (napr. na moderne) sú schopné existovať na formáte vďaka (relatívne) silným 1/2 cc spellom, ktoré hrajú vo viac kópiách a v správnej kombinácii (bolt, remand, mana leak, repeal, path, serum visons, flame slash, izzet charm, sylvan scrying, signet/talisman, sakura), využitie viac landov má v týchto deckoch len minimum kariet (revelation, scapeshift, engine, karn atď.) a práve vďaka 1/2cc spellom na ne aj príde.
Kdežto s normálnym mulliganom a cutnutím týchto spellov na JEDEN kus, budú za a) handy MEGA unstable b) neaggro balíky plné blata (výplne, čau Šaňo).

Záverom, bude to zase len o panákoch a z toho sa mi chce grcať.
Návrat hore
kukuricak

Založený: 04.Apr 2008 17:19

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

tak vymysli balik bez panakov neplac a dojdi hrat
Návrat hore
fifo

Založený: 10.Feb 2005 22:08

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

nieco pre RS na inspiraciu:
http://archive.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=mtg/daily/eventcoverage/worlds09/video20
Návrat hore
sa3xx

Založený: 07.Jún 2006 20:03

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tibor super napad a dobre, ze si sa do toho obul Smile

jedina moja vyhrada je SB, kludne by som ho vynechal
Návrat hore
Gridlok

Založený: 15.Nov 2010 17:54

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna super napad, vyskusame v KE a dame vediet dojmy.
Sideboard je good, chyba mi aj v duelcommanderi. Mozno by stacil menejkartovy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (2 kariet)
Tulareanus

Založený: 15.Nov 2010 04:18

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som úplne zrušil sideboard a dal to na 100 kariet. Predsalen:
1. umožnilo by to zaradiť kartičky, ktoré by sa nielen do 60tky nezmestili, ale zároveň ich možno ani moc nehrávame a to by osviežilo hranie, vidieť karty, ktoré možno toľko hrania nevidia.
2. EDH a highlander ma bavili preto, lebo si môžem zahrať 100 rôznych kariet (ok sú tam aj basicy, ale pointu to nemení) a aj to mi príde niekedy málo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (38 kariet)
Greven

Založený: 09.Okt 2008 09:26

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlasim ze by bolo dobre zrusit sb a zvysit pocet kariet na 100, to by podla mna dostatocne znevyhodnilo agra na to aby aj controly ktore potrebuju viac farieb mohli daco hrat
samozrejme to chce to testing, par turnajov a nadsencov aby sa ukazalo co v tom formate treba zmenit
napad super, vyparia sa stare OP karty z HL formatu (FoW, Mana drain ...) ale to prave podla mna moc zvyhodnuje to agro, co by mohlo byt vyvazene zvysenim poctu kariet
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Brano: Toto chce byt aj trochu kompetetivny format, nie dalsi commander omg. Casual formatov, ktore sa daju hrat v krcme je myslim az az.

Zamerom bolo skor spravit singleton pristupnejsi pre beznych ludi. Ja si pamatam aj casy, ked sa hraval singleton na 60 s vintage banlistom.... Mne osobne sa uvodny setting celkom paci, aspon nie je treba hrat zle karty.

Greven: viac kariet by znevyhodnilo aggra? Smile Skor by to poskodilo kontroly a skoro odrovnalo komba.
Návrat hore
Kristián Mozé

Založený: 21.Dec 2006 21:31

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

predpokladam ze sa mozu hrat aj karty zo specialnych sad ako napr. councils judgement, mozu sa?
Návrat hore
puding

Založený: 12.Jún 2008 14:46

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Napad super Smile ... suhlasim ze to bude moc aggroidne, a meta bude hlavne o tom .. no treba to otestovat na par turnajoch. Ako z dlhodobeho hladiska to vyzera ze vsetko bude aggro, takze treba asi tam nieco pomenit ale cely ten format sa da vysperkovat casom, kludne sa pytat hracov po turnaji, nejaky dotaznik si spravit ze co sa pacilo popr ako by sa to mohlo upravit aby to bolo lepsie a hratelne na stalo Smile
Návrat hore
svmydlo

Založený: 09.Nov 2009 20:54

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kristián Mozé Napísal:
predpokladam ze sa mozu hrat aj karty zo specialnych sad ako napr. councils judgement, mozu sa?

Kedze nie su legalne na moderne, pravdepodobne nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (208 kariet)
Kristián Mozé

Založený: 21.Dec 2006 21:31

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

"pravdepodobne nie" pravdepodobne znamena ze by sme sa pravdepodobne mohli dohodnut ze ano. nevidim dovod preco by sa nemohli hrat vsetky karty v modernom ramiku. Respektive karty ktore dakedy vysli v modernom ramiku ale niesu v nom. aj ked potom by to asi nebolo fer napr. s judge foilami (karakas...). to by mozno trebalo nejako doriesit.

Edit: Práve som si vsimol ze moj návrh je v rozpore s piatou tekelovou axiomou. takze sa asi nedohodneme.
Návrat hore
Selar
Local Asshole

PríspevokZaslal: 02.Okt 2014 21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Kristián Mozé Napísal:
"pravdepodobne nie" pravdepodobne znamena ze by sme sa pravdepodobne mohli dohodnut ze ano. nevidim dovod preco by sa nemohli hrat vsetky karty v modernom ramiku. Respektive karty ktore dakedy vysli v modernom ramiku ale niesu v nom. aj ked potom by to asi nebolo fer napr. s judge foilami (karakas...). to by mozno trebalo nejako doriesit.

Kiki, ked je to raz Modern HL, tak tam budu karty, ktore su legalne na moderne az na zabanovane. Ano, council ci dacka to diskvalifikuje... (brainstorm ci pluh vysli v conspiracy rovnako Wink )
Návrat hore
Inst

Založený: 02.Mar 2007 22:03

PríspevokZaslal: 03.Okt 2014 07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja som dosť rozmyšlal, že navrhnem, či by sme mohli pridať do poolu tie "nové" karty z Commander deckov, Conspiracy, Planechase a tak (tie čo sú legálne len na eternal formátoch).
Ale išlo o to, aby boli pre nováčikov v poole karty, ktoré sú najdostupnejšie, a tieto sú menej dostupné.
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 03.Okt 2014 08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Fúú, riadne plodná debata sa rozbehla. Takže postupne:

Sideboard: áno, je to divoký experiment, ktorý možno čoskoro zrušíme. Zatiaľ prudko polarizuje ľudí na tých, ktorí sú z neho nadšení a na skupinku, ktorej sa veľmi nepáči. Uvidíme po pár turnajoch, budem zbierať feedback a potom sa rozhodne.

Dodatočné karty na banliste: Uvidíme, či budú gifty a pod robiť vážnejšie problémy, ak hej, tak banhammer príde veľmi rýchlo.

Skúšobný turnaj navrhujem na štvrtok 16.10. o 17:30. Myslím, že to je dosť času na deckbuilding a trocha toho testingu.

Je pravda, že tento formát bude o príšerkách, je pravdepodobné, že sa nedočkáme land-go controlov. Ale ja to na rozdiel od Ivana nepovažujem za zlú vec. Magic bol vymyslený ako naháňačka s príšerkami.

Dominancia 4c-5c goodstuff: myslím si, že nebude AŽ tak dominovať, rozhodne bude obľúbený, ale podľa mňa je dosť podstatný rozdiel fečovať si prvé tri kolá dokopy za 3 životy alebo za 9 životov. Myslím, že postačí, ak budú na turnaje chodiť dve fritky a nikto nebude chcieť hrať viac ako tri farby. Ak sa to ukáže ako fakt seriózny problém, tak ho nejako skúsime vyriešiť (napr. zákazom fečiek, pravidlovým obmedzením počtu farieb v balíku alebo čo). Každopádne budeme to riešiť, keď sa ten problém ukáže.

100 vs. 60 kariet. Hrať tie karty ktoré sa moc nehrajú vám nikto nebráni ani pri 60 kratách Smile Ja si práveže myslím, že 60 kariet zvýhodňuje kontroly a kombá na úkor aggier. Keď sa pozriem, koľko je na formáte 1 dropov s 2 powerom, tak si myslím, že je tomu aggru úprimne jedno, či ich musí hrať 20/100 alebo 12/60. Obdobné je to aj na iných slotoch, prípadne ohňoch. Naproti tomu kontroly majú len veľmi obmedzené množstvo noncreature spellov, ktoré sú dobré. Len pre tú srandu. Spočítajte tie fakt dobré counterspelly na moderne. Koľko ich je? cca 5? A to je už fakt dosť rozdiel 5/60 alebo 5/100. A to nehovorím o tom, že by niekto chcel hrať kombo.

Špeci sady nie. bol by v tom podľa mňa už moc veľký guláš. Rovnako by to nútilo hráčov, ktorí hrávajú modern investovať do náhodných modern nelegálnych kariet. Takto keď investujú do modern legálnych kariet, tak to má pre nich zmysel. A koniec koncov. Koľko tých kariet je fakt dobrých? podľa mňa ich bude do 10. Podľa mňa to za to nestojí...

!  Selar:
Tibor to vsetko tak krasne popisal, nemozem nesuhlasit ( a ked tu nie je like, tak aspon takto Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 03.Okt 2014 09:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja urcite nepridem Smile ale ako napad mi to pride zaujimave a mozno by som k tomu postavil aj balik niekedy. Paci sa mi ban Topu, to by som odporucal aj na 100kartovom.

Jedine co by som odporucil je zmenit sideboard na menej kartovy - 4-5. Viem ze je to divny precedens ale myslim ze je to tak spravne cislo ak clovek potrebuje dat prec 1-2 mrtve karty z balika von. Nemalo by to byt o tom, ze po sajde sa uplne zmenia sily balikov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 03.Okt 2014 10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nerozumiem čo máte proti sb, 15 rôznych random peciek v rukáve je to, čo ma na tomto formáte najviac láka Very Happy
Návrat hore
tekel04

Založený: 19.Júl 2008 18:05

PríspevokZaslal: 03.Okt 2014 11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Navrhujem uz teraz dat na banlist Deathrite Shaman. Ta karta fakt robi problemy v kazdej faze hry. Ak chce niekto hrat 4-5 farieb, nech si na manafix minie kartu, ktora uz potom aspon ma utok 0 typu Sylvan Caryatid. Shaman je vsetko v jednom - mana ramp, mana fix, direct damage, life gain, grave hate, manacost lahsi ako Birds of Paradise, este aj cisla to ma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (51 kariet)
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 03.Okt 2014 11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

RS Napísal:
Ja nerozumiem čo máte proti sb, 15 rôznych random peciek v rukáve je to, čo ma na tomto formáte najviac láka Very Happy

zdrzuje to a je to privela. SB nema byt aspon v mojom ponimani na highlanderi nieco co naruby otoci matchup.

A co sa tyka deathrite shamana, som jednoznacne za ban. Plno hier som prehral kvoli shamanovi v prvom kole ked ho mal super a plno vyhral ked som ho mal ja a to som zase az tak vela toho nenahral a aj tak vzdy nasieral Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Všeobecné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 1 z 6

Prejdi na: