Mono-white, heroic deck

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hyvud

Založený: 06.Feb 2014 10:40

PríspevokZaslal: 11.Mar 2014 19:08    Predmet: Mono-white, heroic deck Odpovedať s citátom

Zdravim, dufam ze neotravujem, popozeral som rozne decky, prisiel na to ze ta cervena je fakt nudna, a dost naprd Very Happy.Napadla ma este takato moznost (nechcem kopirovat existujuce decky), skusit cisto biely deck na heroic, myslite ,ze to moze fungovat(na modern)? Samozrejme s nejakymi upravami este, nepoznam vsetky karty Smile.
http://tappedout.net/mtg-decks/heroic-11-03-14-1/
Este by som sa chcel spytat, ze ked dam tu ajaniho prvu abilitu, +1+1 counter, ci sa z heroicu prida creature dalsi +1+1.
A tie enchantmenty, tiez aktivuju heroic (okrem Honor of the Pure, samozrejme),ci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
misiak609

Založený: 22.Aug 2011 18:06

PríspevokZaslal: 11.Mar 2014 19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

na enchantmentoch sa nepise ze enchant "target" creature ale len enchant creature, preto ich mozes castit aj na prisery s hexproofom- ale heroic to neaktivuje. taktiez ajaniho prva schopnost neaktivuje heoric lebo je tam sice ze "target" ale je to uz castnute. pochybujem ze by taky deck nieco na moderne uhral aj ked prijst na turnaj s netypickym deckom je sranda a hracov to zaskoci ale decky ktore existuju a hraju sa je preto lebo su dobre a pochybujem ze existuje deck tier1 ktory je hratelny a este nebol objaveny. a cervena nudna nieje Very Happy len ak ju hras mono ale ak ju splashujes k niecomu tak je to o niecom inom. chalan temu nizsie pisal o decku soul sisters. to mas fajn lacny biely deck na modern co dokaze za tu cenu vela uhrat. ak sa mylim opravte ma niekdo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
juraj kuhn

Založený: 27.Jan 2012 17:41

PríspevokZaslal: 11.Mar 2014 20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

misiak609 Napísal:
ale heroic to neaktivuje.

aury aktivuju heroic (...cast a spell that targets... napr.:http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Details.aspx?multiverseid=373592- aura ma ciel)
napr. Ethereal Armorou.
ajaniho abilita nie je spell takze neaktivuje heroic
heroic je podla mna skôr casual, neviem ci z nim nieco uhras, ale take GW aury su celkom v pohode (samozrejme aj drahsie)
Návrat hore
Gabriel

Založený: 23.Aug 2011 23:57

PríspevokZaslal: 11.Mar 2014 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Enchant creature cieľuje a nemôžeš očarovať súperovu bytosť s hexproofom.
Heroic sa späšťak hráš kartu (alebo kópiu karty), ktorá cieľuje, nie ak používaš ability, preto ak použiješ Ajaniho prvú schopnosť, heroic sa nespustí.
Nie je nič zlé na hraní okopírovaného balíka, predovšetkým ak začínaš je lepšie prísť na turnaj s dobrým balíkom a prehrávať kvôli vlastným chybám ako prísť na turnaj so zlým balíkom prehrávať kvôli balíku, navyše na internete je toho o populárnych a úspešných balíkoch celkom dosť opísané a tak sa môžeš rýchlo začať učiť zo skúseností druhých.
Ak hľadáš dobrý a lacný balík, skús nasledujúcu stránku, kdemáš vypísaných niekoľko balíkov aj s orientačnými cenami:
http://www.mtggoldfish.com/metagame/modern
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (80 kariet)
Hyvud

PríspevokZaslal: 11.Mar 2014 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave decky, ale celkom mimo mojich financnych schopnosti.
Ked zahram napr. Divine Favor na Favored Hoplite, dostane +1 +3 z enchantmentu, a +1 +1 z heroicu? Lebo ja som bol v tom ze hej, teraz tu niekto pise ano, iny nie, takze som trocha zmateny, a toto bola pointa mojho decku. (Ak som to spravne pochopil, tak pri Enchantment-aure sa aktivuje aj heroic)
Ak sa to stackuje aj z enchantmentami, asi by som to skusil, nebude to drahy deck (ak ma budu nicit na moderne, tak aspon na hranie for fun mi posluzi ),takze by som vas poprosil o nejake rady, co pridat do takehoto decku, ak vas nieco napadne, ja este tolko tich karat nepoznam, tak mozno som na nejaku dobru bielu kartu (enchantment /creature/instant) za 1-2 many zabudol.

Napr, oplati sa tam hrat ajani miesto niecoho? alebo ktory z instantov pouzit, ten co targetovanej creaure da protekciu od mnou zvolenej farby, alebo ten co to da vsetkym bielym creaturam?

PS: ospravedlnujem sa ze vas zatazujem pre vas asi hlupymi otazkami
Návrat hore
MaroK

Založený: 10.Dec 2009 12:25

PríspevokZaslal: 12.Mar 2014 00:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Hyvud pocuvaj ma teraz.
Ako som ti uz pisal do predoslej temy, ak nemas financie kasli na to. Modern je drahy spas. Zacni setrit na poriadny balik, alebo si postupne zacni zhanat karty nerad sa opakujem. Magic je velmi drahy "sport", sorry ze som ta sklamal ak si to doteraz nevedel.

Heroic deck na modern nefunguje, keby ano tak sa hrava na kazdom velkom turnaji. Jediny mono white deck ktory existuje niekde hore v hratelnych a osvedcenych deckoch je Soul Sisters a ten som tiez nevidel uz nejaky ten piatok a uz som sa stretol aj s nazorom ze to nie je deck.

Pises, ze nerad kopirujes decky, ale tak to proste funguje. Kazdy ma kopiu nejakeho baliku, hravaju sa proste turnajove top baliky a nic ine.
Tie decky vymyslaju a testuju ludia ktori na to maju cas,su za to plateni a sponzorovani, je to ich praca a tak isto s tym uhraju dobry vysledok na nejakom GP ale Pro Toure.

Modern format existuje uz nejake 2 roky mozno viac, a vcera som ti poslal presne linky na sekciu modern na jednu stranku,kde si mozes pozriet vsetky decky ktore sa hravaju.
Ty baliky proste nevymyslaj, od toho su iny a tak isto nezakladaj kazdy den novu temu, Ameriku s tym neobjavis Smile

Ak mas otazky k pravidlam, velmi radi poradime. Gabriel je nas expert, aj ja sa ho velakrat pytam Smile
Ak mas otazky k deckom tiez velmi radi poradime, ale musis presne napisat aky mas rozpocet vyrok "nemam na to financie" nam nepomoze.
Ked mas 50 euro staci ti to bohate na hranie s kamosmi, to by som radsej proxy karty poradil a usetril peniaze.
Ked mas len 100 euro rozmyslaj len nad Soul Sisters.
Ked mas 500 euro, este stale si nebudes moct dovolit kupit niektore baliky, ale bude tu velky vyber turnajovych Tier 1 balikov.
Ak mas 300 ozvi sa mne Very Happy Mam jeden komplet Tier 1 Modern deck na predaj.

Tento prispevok neber nepriatelsky, su to fakty a chcem aby si vedel ako sa veci maju.

Hyvud Napísal:
PS: ospravedlnujem sa ze vas zatazujem pre vas asi hlupymi otazkami

Nezatazujes, od toho je toto forum aby sme si nazvajom poradili a pomohli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (151 kariet)
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 12.Mar 2014 07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna ak by si si uz chcel staviat heroic balik tak maximalne na Standard ale aj tam budes mat problem s vela balikmi...
Návrat hore
Hyvud

PríspevokZaslal: 12.Mar 2014 10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak kaslem na modern, som ochotny dat tak do 50 eur, takze to asi nema zmysel. Dik za rady a trpezlivost . Kupim si to asi len tak na for fun hranie, a skusim s tim mozno jeden turnaj, lebo popravde nemam ani sajnu jak to tam chodi, ako tie top decky funguju atd... a ten standart neni zly napad, kedze som vlastne pouzil len posledne serie, este raz dik Smile.
Návrat hore
aacid

Založený: 13.Feb 2013 22:56

PríspevokZaslal: 12.Mar 2014 10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno by stalo za uvahu pockat na Modern Event Deck, co to bude presne zac, ta cena je sice cez 50 eur, ale stale pod 100.
s najvacsou pravdepodobnostou to nebude balik s ktorym vyhras vela turnajov, ale urcite lepsi ako homebrew a posluzi ako taky zaklady, ktory postupne mozes vylepsovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (16 kariet)
Hyvud

PríspevokZaslal: 12.Mar 2014 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam este otazku ohladom ability heroic (teraz ma to napadlo).
Zautocim napr s Akroan Skyguardm blockne ma nejaky flying, bez abilit 2/2.
Ja po oznameni kto mi ho blockne zahram spel na mojho Akroan-a ( napr instant Gods Willing) pride nanho ten counter z heroicu hned, alebo az po combate?
Návrat hore
MaroK

Založený: 10.Dec 2009 12:25

PríspevokZaslal: 12.Mar 2014 20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Hyvud Napísal:
Mam este otazku ohladom ability heroic (teraz ma to napadlo).
Zautocim napr s Akroan Skyguardm blockne ma nejaky flying, bez abilit 2/2.
Ja po oznameni kto mi ho blockne zahram spel na mojho Akroan-a ( napr instant Gods Willing) pride nanho ten counter z heroicu hned, alebo az po combate?

Skus nabuduce o ulicku vedla, sekcia Pravidla, tam sa ludia zvyknu pytat Smile
A k otazke ano, counter na neho pride akonahle ho targetujes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (151 kariet)
bedob

Založený: 17.Feb 2006 22:31

PríspevokZaslal: 13.Mar 2014 08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslim, ze magic ktory nehras velmi vazne, je prave o stavani a vymyslani balikov. Nikto ti nebrani hrat samozrejme okopirovane baliky, ale.... zalezi kde a s kym budes hravat. Na ake turnaje budes chodit.
Ja osbne sice hravam iba casual, ale poskaldane turnajove baliky som zatial pouzil iba ako inspiraciu, ze co sa asi hrava. Moje baliky nikdy nenamutia vela vody, ale aj tak dokazu obcas co to uhrat na lokalnych turnajoch. A kedze inam nechodim tak magic je pre mne lacny sport.(lacny rozumej nedam do neho 300 eur mesacne )
Takze kludne skusaj skladat vlastne baliky pozeraj metageme a mozno si obcas poskladas nejaky funy balik, ktory "teba ta" bude bavit hrat.
Pokial sa ale chces zucastnit vacsich turnajov, tak to si vezmi k srdcu rady vyssie.
Návrat hore
Hyvud

PríspevokZaslal: 13.Mar 2014 19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Okej, uz viem co a jak, este raz dik za rady vsetkym, myslim ze to tu mozme uzavriet. Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pre nováčikov Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: