Manabase v trojfaqrbe

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Chesus

Založený: 28.Jan 2010 22:51

PríspevokZaslal: 18.Okt 2011 22:02    Predmet: Manabase v trojfaqrbe Odpovedať s citátom

Mal by som otazocku ...

Pri drafte inistradu som sa nejak nestastne dokopal do decku ktory vyzeral asi takto 40% kariet modra, cca 30% kariet cierna a cervena

Modrych kariet bolo viac ale vsetky mali v cmc iba U, zatial co v B a R som mal po dve karty s ktore mali v cene bb, rr (blodgift demon, banshee, 5manový flying haste pumpa upir a scourge of geier neviem co)

Z dualov som mal len WB land, ktory som pickol koli tej flashback reanimacii

Na landy (resp. 3 travelers amulety) som mal 18 slotov, postavil som to 5 mountain, 5 island, 4 swamp + dualWB a 3 amulety a bolo to zleeee

Skoncil som 1-2 po hrach 2-1, 0-2, 0-2 prehry boli cisto o tom ze ma dodrbala vlastna manabase a bol som pomaly proti wr a wg aggram

Ako by ste v takej situacii stavali manabase ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Overseer

Založený: 05.Okt 2004 23:00

PríspevokZaslal: 18.Okt 2011 23:07    Predmet: Re: Manabase v trojfaqrbe Odpovedať s citátom

Chesus Napísal:
Mal by som otazocku ...

Pri drafte inistradu som sa nejak nestastne dokopal do decku ktory vyzeral asi takto 40% kariet modra, cca 30% kariet cierna a cervena

Modrych kariet bolo viac ale vsetky mali v cmc iba U, zatial co v B a R som mal po dve karty s ktore mali v cene bb, rr (blodgift demon, banshee, 5manový flying haste pumpa upir a scourge of geier neviem co)

Z dualov som mal len WB land, ktory som pickol koli tej flashback reanimacii

Na landy (resp. 3 travelers amulety) som mal 18 slotov, postavil som to 5 mountain, 5 island, 4 swamp + dualWB a 3 amulety a bolo to zleeee

Skoncil som 1-2 po hrach 2-1, 0-2, 0-2 prehry boli cisto o tom ze ma dodrbala vlastna manabase a bol som pomaly proti wr a wg aggram

Ako by ste v takej situacii stavali manabase ???

no, hlavne si mal asi malo landov dokopy , kedze si hral v podstate len 15, ja by som dal aspon 17 +3 amulety, samozrejme v zavislosti od CC kariet v decku. To bol podla mna hlavny kamen urazu.

A vseobecne stoji za uvahu davat karty s double manacostom vo vedlajsej farbe, a este v trojfarbe, ale kedze si mal 3x amulet asi sa to dalo. Kazdopadne asi plati, ze je dobre dat jednu farbu ako zakladnu a tam dat aspon v pomere 7 a viac landov, a vedlajsie dve dat tak, aby ak ti dojde zakladna farba mohol si aspon solidne hrat, a cakal by si na vedlajsie farby/toto cakanie by ti amulety ulahcili/, koli tomu sa dalsie farby oplati pridavat pri kartach s vyssim CC.
Co tebou spomenute karty splnali, ale otazka je, ci skutocne boli az tak dobre aby si sa tlacil do tazkej trojfarby. Hlavne ta cervena je otazna z mojho pohladu, aj ked neviem viac o ostatnych kartach.
Návrat hore
Chesus

Založený: 28.Jan 2010 22:51

PríspevokZaslal: 18.Okt 2011 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno vyzeralo to asi takto
5cc - bloodgigt demon, banshee, reanimacia, scourge of geier reach, nadupaný upír, 3/3 ked skape striela za 3 diablik
4cc - 4/5 modry zombie, evil twin, jugernaut
3cc - 3/1 lifelink vampir, 3/1 vlk, brimstone voley, mesiarsky sekacik
1-2 cc - typhoidny potkani, skeleton, geistflame, 2/1 pumpa upir, 3* modre bounce s flashbackom, -3/0 enchantment, mindshrieke, neblokovaltelna hexproof 1/1, -2/-2 enchantment

aj ked si to uz uplne presne nepamatam
Cervena je tam hlavne preto ze v BU tam som tam uz nemal nic zmysluplne - zvysne karty boli bud mimo farbu alebo sprostosti ako intimidate cierny enchantment a pod.

sorry v rychlosti nepamatam mena kariet, ak draftite urcite spoznate
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Limited Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: