Financie a podpora klubov
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Asociácia intelektuálnych športov
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

V akej výške ste ochotní akceptovať členský príspevok pre AIŠ?
Nie som ochotný zaplatiť ani cent na chlebíčky pre správnu radu.
9%
 9%  [ 6 ]
Tie 3€ dám v pohode, veď sa mi vrátia. Prachy na podporu turnajov si zháňajte inde.
45%
 45%  [ 28 ]
Dal by som aj 20€, nech mám na podporených turnajoch čo vyhrať.
44%
 44%  [ 27 ]
Celkom hlasov : 61

Autor Správa
Ruhanstraz

Založený: 09.Aug 2008 18:00

PríspevokZaslal: 11.Jún 2009 19:14    Predmet: Odpovedať s citátom

to radoslaf : co sa podpory tyka... cez mail som ti uz spomenul, ze by bolo dobre vytvorenie nejakej prezentacnej stranky. Ako to vidis ? Je to zrealizovatelne ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (293 kariet)
pezim

Založený: 25.Mar 2009 13:44

PríspevokZaslal: 12.Jún 2009 07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ak mozem nieco povedat:
- clenske 5 EUR je podla mna optimalne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
radoslaf

Založený: 06.Júl 2004 13:12

PríspevokZaslal: 22.Jún 2009 08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute vsetci, tyzden som bol v Novom svete (nemylit si s druhym svetom, tam som este nebol Wink ), takze som zanedbaval nakusnute temy. Pokusim sa to v priebehu tyzdna napravit.

Zaroven navrhujem, aby si vsetci, koho tema zaujima, v sobotu vecer v ramci Nationals spolu sadli na jeden (ci viac podla potreby Smile ) a prebrali temu AIS a organizovaneho hrania vobec - pekne vsetci pokope.
Návrat hore
scrof

Založený: 24.Feb 2008 16:33

PríspevokZaslal: 22.Jún 2009 16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

radoslaf Napísal:
Caute vsetci, tyzden som bol v Novom svete (nemylit si s druhym svetom, tam som este nebol Wink ), takze som zanedbaval nakusnute temy. Pokusim sa to v priebehu tyzdna napravit.

Zaroven navrhujem, aby si vsetci, koho tema zaujima, v sobotu vecer v ramci Nationals spolu sadli na jeden (ci viac podla potreby Smile ) a prebrali temu AIS a organizovaneho hrania vobec - pekne vsetci pokope.

ty ktory nejdu na nationals budu mat videokonferenciu dufam..
Návrat hore
radoslaf

PríspevokZaslal: 24.Jún 2009 17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Konecne sa dostavam k reakcii na niektore prispevky:

Asociaciu som zakladal s umyslom ziskat pre hranie TCG a dalsich hier podporu, ktora je pri individualnom pristupe ku kazdej hre a naviac este individualne v kazdom regione / meste nemyslitelna. Tato podpora vsak nema pochadzat z nejakych clenskych prispevkov - teda skutocne nejde o zozbieranie penazi od hracov na zaplatenie startovneho ci cesty na turnaje alebo cien na turnaje.

Asociacia by si zdroje na podporu organizovaneho hrania mala zabezpecit z inych zdrojov (2% z dane, Ministerstvo skolstva, sponzori, ...). Podpora vsak nema smerovat len k clenom Asociacie (akoze si clen, dal si 5€, tak prispejeme na cestu alebo dame zlavu na startovne a pod.), ale bude na zaklade rozhodnutia Asociacie poskytnuta na vybrane turnaje a pod. Prikladom je tohtorocny Hrac roka, z prevaznej miery financovany prave z 2% dane.

Preco sa teda stat clenom Asociacie? Mozne dovody su 2:
1. Chcem sa aktivne podielat na rozhodovani v ramci Asociacie a ovplyvnit organizovane hranie- totiz clenovia rozhoduju o zasadnych veciach v ramci asociacie a clenovia volia a mozu byt zvoleni do spravnej rady, ktora bude Asociaciu a jej kazdodennu cinnost riadit.
2. Chcem podporit snahu etablovat sa TCG hram a podobnym na vyssej urovni a pomoct svojim clenstvom ziskat podporu statu - totiz len organizacie s masovym clenstvom a dobrym manazmentom maju sancu dostat sa medzi Ministerstvom skolstva financne podporovane a oficialne uznane sportove organizacie. Cize staci byt clenom, nemusim sa zapajat do cinnosti a tymto krokom pomaham ukazat zaujem verejnosti o tento sport.

Samozrejme existencia akejkolvek organizacie prinasa prevadzkove naklady, ktore zatial dosahuju vysku niekolko desiatok € (kolky, poplatky banke a pod.) a ktore bude treba z niecoho platit. Preto je potrebne mat vymysleny mechanizmus na pokrytie tychto nakladov. Obvykle je preto pytat od clenov clenske, ktore pokryva prave tieto naklady. Clenske vo vyske 3 - 5 € pokryje naklady na administrativu a evidenciu clenov, ako aj na prezentaciu (web stranka a podobne - tym odpovedam na otazku ohladom zriadenia webu).

Aby clenovia ziskali okrem prava podielat sa na rozhodovani v ramci Asociacie aj ine benefity, pokusil som sa ziskat pre nich zlavu v Cliose, pretoze som vedel ze nieco dohodnut dokazem a viem, ze prave tu mnohi z Vas nakupuju. V buducnosti sa pokusim ziskat v navaznosti na clenstvo v Asociacii aj dalsie benefity, ako prejav vdaky za Vasu podporu Asociacie. V ziadnom pripade to zasa netreba zjednodusovat do polohy "za 5€ som si kupil karticku na zlavu 15% v Brlohu", tak to proste nie je. Aj Orange karticku (zlavy vo vela obchodoch) si nekupujes, ale dostanes ju ako bonus k niecomu inemu, co si od Orange kupis (kupis si nejaky program pre svoj mobil a dostanes vernostnu karticku, pre tych co ziju v inom svete a nechapu).

Z uvedeneho vyplyva, ze Asociacia by rada motivovala 2 kategorie ludi, aby do nej vstupili:

1. Organizatori a ini aktivisti - pretoze budu mat moznost spolupracovat pri zlepsovani organizacnej cinnosti na miestnej aj celonarodnej urovni a budu moct ovplyvnit sposob podpory zo strany Asociacie, ked ziska prostriedky na podporovanie organizovaneho hrania (to nie je SCI-FI, este raz pripominam, ze tento rok sa bez nejakej vacsej namahy podarilo ziskat podporu na HR !). Takze vlastne ovplyvnia sposob, akym oni sami ziskaju pre svoje aktivity podporu.

2. Fandovia - staci im, ze svojim clenstvom pomozu Magicu a dalsim zabavnym hram Smile . Naviac maju sancu ovplyvnovat cinnost asociacie a jednoduchu cestu do 1. skupiny - ostatni organizatori im s tym pomozu. A este naviac maju zlavu v Brlohu Very Happy .

Dufam, ze sa mi podarilo mnohe nejasnosti vysvetlit. Ak som Vas naopak este viac zneistil, dufam ze pri osobnom stretnuti na Nationals ci niekde inde sa podari uviest veci na pravu mieru.

V suvislosti so stretnutim na Nationals by som chcel zdoraznit, ze nejde o nejaku zvlast rozhodujucu udalost v zivote Asociacie, preto nebudeme zabezpecovat videokonferencie, ako sa niekto dozadoval Wink . Hlavnym nastrojom na nasu komunikaciu je a asi aj zostane mtg.sk a samozrejme pre tych, ktori chcu vediet viac, zostava moznost osobneho kontaktu mailom / telefonom pripadne sa mozme stretnut. Na Nationals len vyzijem fakt, ze sa tu zide mnozstvo ludi, ktori mali zaujem sa na zivote v Asociacii podielat a spolocne premysliet, ake dalsie kroky spravit pre to, aby sme existenciu Asociacie zmysluplne vyuzili.
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 26.Jún 2009 11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

radoslaf Napísal:
Dufam, ze sa mi podarilo mnohe nejasnosti vysvetlit. Ak som Vas naopak este viac zneistil, dufam ze pri osobnom stretnuti na Nationals ci niekde inde sa podari uviest veci na pravu mieru.

ja zvyknem byt rad ak ma presvedcia fakty a nie osobne stretnutie Smile

Na stretnutie sa ale tesim, som zvedavy co z neho vzide.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 26.Jún 2009 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:
radoslaf Napísal:

ja zvyknem byt rad ak ma presvedcia fakty a nie osobne stretnutie Smile

Na stretnutie sa ale tesim, som zvedavy co z neho vzide.

Ake fakty chces vediet?
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

PríspevokZaslal: 26.Jún 2009 16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

netusim, ty si pisal ze ak si niekoho nepresvedcil tak sa posnazis osobne to uviest na pravu mieru. Ja len hovorim ze u mna pokial ma nepresvedcia fakty, tak sa nenecham nikym presviedcat na pravu mieru Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 26.Jún 2009 21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:
netusim, ty si pisal ze ak si niekoho nepresvedcil tak sa posnazis osobne to uviest na pravu mieru. Ja len hovorim ze u mna pokial ma nepresvedcia fakty, tak sa nenecham nikym presviedcat na pravu mieru Smile

Nesnazil som sa nikoho o nicom presviedcat, doslova pisem "Dufam, ze sa mi podarilo mnohe nejasnosti vysvetlit. Ak som Vas naopak este viac zneistil, dufam ze pri osobnom stretnuti na Nationals ci niekde inde sa podari uviest veci na pravu mieru."

Este raz sa pytam, ake fakty ta zaujimaju. Len tak napisat, ze potrebujes fakty a neuviest ake nedava zmysel.
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

PríspevokZaslal: 26.Jún 2009 22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

napada mi k tym dovodom preco byt clenom, moze sa napr. kazdorocne spravit nejake zlosovanie o nieco, to zvykne presvedcit tych, na ktorych neplatia argumenty c.1 a c.2 a je to celkom bezne - vid. marketingove aktivity velkych spolocnosti
Návrat hore
Mir

Založený: 25.Aug 2008 22:27

PríspevokZaslal: 28.Jún 2009 22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

to Vaso:
Vaso v tomto smere by som ale položil trochu inú otázku...

Ako často sa stáva že na turnaje (povedzme v alei) príde nejaký nový človek a začne na ne chodiť pravidelne?

Obecne by som situáciu asi zhodnotil tak že sú ludia ktorý hrajú magic, a sú ludia ktorý ho hrávajú organizovane. tretia skupina sú ludia ktorý zatial magic nehrajú.

V tej druhej skupine asi nebude velký problém získavať ludí do asociácie. Tá prvá skupina je cieľová na ktorú by sme sa mali zameriavať a otázka je čo spraví tretia skupina pretože je zrejmé že cieľom asociácie by bolo meniť ich pohľad na tieto hry.

Je tu ale ešte jeden spoločenský element - či ludí čo hrávajú magic vôbec zaujíma čo si o nich a ich volnočasovej kratochvíli myslí okolie. (prípadne štátne orgány ktoré môžu dať určitú formu právnej subjektivity, alebo byť prostriedkom spoločenského uznania a propagácie).

trochu fikcie... asociácia vznikne, registrujeme sa ako istý druh klubu, registrujeme na ministerstve kultúry TCG ako druh športu, požiadame o spoluprácu, alebo grant - bude udelený na základe predchádzajúcej aktivity AIŠ a získame tak povedzme skrze ministerstvo kultúry prístup k nejakým viac vyhovujúcim priestorom.

síce zatiaľ fikcia, ale nieje to až tak nereálne. podmienkou je ale angažovanosť ludí... Myslím že ludia ktorý chcú hrať MTG po krčmách (ako ja) alebo sa raz za týždeň stretnúť v Alei by si pokojne mohli položiť otázku či im toto stačí alebo by chceli a mohli úroveň MTG na slovensku trošku pozdvihnúť.

to radoslaf:
Vašo má pravdu v tom že by sa hodili nejaké fakty. to čo predostieram ja je jeden možný scenár a zhruba som sa snažil odhadnúť tvoje/vaše motívy k tomuto.

Faktom je to že v MTG je na slovensku nejaká situácia a faktom je aj to že môže byť lepšia.

Preto mi stačia prvé dva body ktoré si uviedol a rád sa pripojím k tejto snahe podla mojich možností.
Návrat hore
radoslaf

PríspevokZaslal: 29.Jún 2009 17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatial som uviedol par cielov, ktory by Asociacia mohla mat / ma (vid starsie prispevky). Zatial medzi ciele patri najma ziskanie prestize, pristupu k financiam a dalsim hracom. Cesta k tomuto cielu vedie od vytvorenia organizacie, cez sirenie informacii, vybudovanie "masoveho" clenstva az po uznanie organizacie na institucionalnej urovni. Co bude potom, by som teraz riesit nechcel, este sme sa ani nezorganizovali.

Ziskanie priestorov na AIS je cista fikcia napriklad, ja osobne si viem skor predstavit, ze priestory si zabezpecia lokalni organizatori sami. Asociacia by im mohla pomoct v tom, ze lokalnemu organizatorovi v jeho snahe organizacne pomoze (kazdy ma niekde nejakych znamych) a pripadne mu pomoze priestor zmysluplne vyuzit (lahsie ziskate priestor na 365 dni v roku ako na 5 hodin do tyzdna - viem to z vlastnej skusenosti).

Alebo by vsetci clenovia z celej SR suhlasili, aby sa napriklad v Detve prenajali pekne priestory na hranie a vycerpal sa na to cely rozpocet, ktory bude k dispozicii z Min. skolstva? (a ku ktoremu mame zatial straaaaaaaaasne daleko).

Preto by som sa rad sustredil naozaj na bezprostredne ciele, o ktorych som uz pisal. Aby sme nekrajali (Daliborove) prasa, kym nie je upecene.

V prvom momente chcem ponukou na clenstvo v AIS oslovit organizatorov a aktivistov a velkych nadsencov MTG, ktori postavia organizacne zaklady AIS. Co sa tyka masoveho clenstva, prave spomenuta skupina ludi by mohla postupne vytvarat predpoklady na to, aby ludia o clenstvo zaujem mali. Prve krocky som spravil, dufam ze dalsie kroky uz budeme robit spolu. Mozno budeme clenom ponukat moznost nieco vyhrat, preco nie ...
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

PríspevokZaslal: 29.Jún 2009 19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mir Napísal:

Ako často sa stáva že na turnaje (povedzme v alei) príde nejaký nový človek a začne na ne chodiť pravidelne?

Stava sa to, neveril by si... Wink Za posledny 3/4 rok, odkedy sa hrava v alei je v bratislave nejeden novy hrac

Mir Napísal:

Obecne by som situáciu asi zhodnotil tak že sú ludia ktorý hrajú magic, a sú ludia ktorý ho hrávajú organizovane. tretia skupina sú ludia ktorý zatial magic nehrajú.

je velmi velky rozdiel medzi ludmi co chodievaju na turnaje a rovnako velky rozdiel medzi ludmi co hravaju iba rekreacne, nemyslim ale ze toto je prave to miesto kde o tom polemizovat, nerad by som aby sa z tohto stala rovnako zaspamovana tema ako jedna ina co tu je Wink

Suhlasim s Radom, treba ist po malych krockoch a uvidime co z toho bude
Návrat hore
radoslaf

PríspevokZaslal: 20.Aug 2009 16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

AIŠ sa pomaly prebúdza po divadelných (či aké to sú) prázdninách a aby ste na jej existenciu nezabudli, tu je pár noviniek:

1. V rámci 2% z dane sa nám na M:TG podarilo zatiaľ (a asi aj definitívne) získať cca 2.500 €. Všetkým prispievateľom ďakujem.

2. Sériu Hráč roka 2009 sme do dnes podporili 4 displaymi boostrov na ceny (každé kolo 1 display), takže sme minuli cca 400€ z rozpočtu série. Dobrá správa, ktorá z uvedeného vyplýva: dokážeme garantovať sľúbené ceny pre najúspešnejších hráčov série (info na http://www.mtg.sk/hrac_roka/).

3. Členstvo v AIŠ je otvorené pre každého z Vás, v prvom kole by som však oslovil organizátorov a ľudí, ktorí o organizovanie prejavili záujem. Pre začínajúcich organizátorov pripravujem zopár slov o tom, ako na to, predpokladám že po prázdninách by to mohlo byť pripravené na publikovanie na mtg.sk. Osvedčení organizátori dostanú členská kartičku, ktorá im v Brlohu umožní nakupovať TCG produkty potrebné pre organizovanie turnajov za iné ceny ako pri bežnej spotrebe. Radoví členovia budú mať inú členskú kartu, na ktorú dostanú v Brlohu zľavu 10% na TCG hry. Členské na kalendárny rok je 5€.

Zatiaľ zo spravodajstva všetko Smile
Návrat hore
radoslaf

PríspevokZaslal: 22.Feb 2010 09:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdy, kto ma zaujem stat sa clenom AIS, prosim poslite mailom, alebo PMkom nasl. udaje:

Priezvisko a meno:
Telefón:
E-mail:
Preferované intelektuálne športy:

Nasledne poslem udaje potrebne na uhradu clenskeho (uhradza sa na ucet). Po pripisani clenskeho na ucet sa clenstvo stane platne. Clenske karty budeme posielat na adresu bydliska.
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 23.Feb 2011 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Daju sa tento rok poslat 2%? :]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 25.Feb 2011 17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Daju, pouzit ich chcem na rozvoj organizovaneho hrania v TT, tak som to ani moc nezverejnoval, kto by chcel Trnave prispiet, prosim PM.

Dakujem.
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 25.Feb 2011 23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

radoslaf Napísal:
Daju, pouzit ich chcem na rozvoj organizovaneho hrania v TT, tak som to ani moc nezverejnoval, kto by chcel Trnave prispiet, prosim PM.

Dakujem.
Mne je to jedno, hlavne ze to pojde na magic. Ak to nechces davat sem, spytam sa zajtra na turnaji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 26.Feb 2011 11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:
radoslaf Napísal:

Dakujem.
Mne je to jedno, hlavne ze to pojde na magic. Ak to nechces davat sem, spytam sa zajtra na turnaji.

Hlavne mi ide o to, ze ak by si niekto neuvedomil, ze peniazky od napr. bratislavskych, alebo kosickych hracov planujem pouzit v TT a po case by zistil, ze to tak je, tak by z toho boli akurat neprijemnosti. Preto velku reklamu nerobim, nase % z dani si tam trnavcania poslu a aj na lokalne turnaje minu. Kazdemu, kto prispeje, ci uz trnavcan alebo nie, sme vdacni za podporu nasho klubu a nasich turnajov. A turnaje su samozrejme otvorene kazdemu, ci ste trnavcania, alebo nie Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Asociácia intelektuálnych športov Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: