Baneslayer Angel nie je dobrá príšera

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ryba

Založený: 30.Apr 2005 23:48

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 15:37    Predmet: Baneslayer Angel nie je dobrá príšera Odpovedať s citátom

Nebudem kvôli tomu písať článok, keďže som skončil katastrofálne, ale aby ste mali čo čítať aspoň na chvíľu, tak napíšem, ako sa mi darilo (nedarilo) na ptq Amsterdam a dokonca to ani vtipné nebude.

Prípravy prebiehali všelijako, keďže sme sa s chalanmi nemohli dobre zorganizovať, tak som si testing robil v hlave - takto mi to môže prísť, toto na neho môžem vtedy zahrať, toto mu bude robiť zle, toto mu bude robiť horšie, toto nebude robiť dobre mne, kvôli tomuto dáme druhú a tak ďalej. Taký kvalitný testing som ešte nemal. Vrelo neodporúčam. Boli sme tam piati - 2x mono green eldrazi jeden custom made, druhý ešte viac custom made, 1x jund, 1x boros home edition trhač rití (po základnej časti bol prvý) a jedno UW "Banselayer robí hovno" home edition.

Prakticky testing vyzeral tak, že raz večer som si zahral niekoľko krát proti eldrazi greenu, vôbec proti jundu a pár krát proti borosu. Večer pred turnajom som si nakoniec dal tri hry proti Jundu a zistil som, že pred sajdom to mám na neho zlé a po side ešte horšie. Sideboard som mal vyšpekulovaný tak, že ma nemohlo nič zaskočiť. Keďže mi ale nechodil, bolo to jedno.

Ráno pred turnajom došli chalani z Nitry (traja) a dvaja už boli v Bratislave (jedno z toho som bol ja). Stretli sme sa na Hálovej a trošku sme ešte diskutovali a zbierali odvahu na turnaj. Ja som ju nakoniec nabral až keď som dropol po štvrtom kole.
Na site sme mali spisovať decklisty. Ja som ho mal rafinovane spísaný už doma, tak som ho len odovzdal. Nebol to môj nápad spísať ho. Urobili sme skauting ako divá sviňa, ktorý mi pomohol akurát k tomu, že som vedel, proti čomu budem hrať. Tešil som sa z toho, ale nevedel som, ako to zúžitkovať.

Môj decklist si nepamätám, mám ho doma a momentálne ho nemám pri sebe, ale z príšer som hral tuším len Wall of Omens a Baneslayerov (ktorí sú vynikajúca príšera ako sa onedlho dozviete).

Mená chalanov neviem, okrem posledného.

1. kolo - chalan, ktorý rozprával po anglicky (myslím, že to bol Maďar) a hral to, čo ja, len tam mal ešte čiernu

Neviem, kto začínal a nebudem to vedieť pri žiadne hre. Povodil si ma, lebo z troch zdrojov bielej many mi dal Spreading Seas na dve a ja som mu nevedel zahrať ani Day of Judgment ani Martial Coup ani Baneslayera (tuším som mal na ruke 2x DoJ, 1x MC a 2x BA).
Druhú hru sa povodil sám, lebo si nechal ruku tuším s dvomi landami a ja som mal nejaký Spreading Seas.
Tretia hra bola najlepšia z magicového hľadiska, ktorú som hral na turnaji. Cítil som sa ako šampión, lebo mi to dobre chodilo a mal som odpoveď na všetko, čo súper zahral. Balík poslúchal a to som dostal aj Mind Shatter - mal som 5 kariet a dostal som ho za 4, ale tuším som topdeckol Mind Spring. V podstate celú tu hru som dobre topdeckoval. Musím ale povedať, že súperovi to tiež nechodilo zle, až na posledných pár rozhodujúcich kôl, kedy iba pozeral, ako ho zabila Sphinx of Jwar Isle.

1:0

2. kolo - chalan, ktorý hral to isté čo ja, akurát tam hral ešte červenú

Chalana som sa spýtal, či vyššia začne. Pozeral na mňa, ako keby sa práve dozvedel, že Pluto stratilo status planéty, tak som si domyslel, že asi bude rozprávať po anglicky. Tiež bol z Maďarska.
Neviem, kto začínal.
UWr je balík, ktorý hrá červenú kvôli Ajani Vengeant presne na mirror. Na tento balík som nemal. Vôbec som nemal zlé karty na ruke, ale skrátka som stále zaostával a mal toho vždy viac a mal to lepšie. Prvú hru ma zabil práve Ajani a druhú hru som akurát stíhal "mirrorovať" jeho planeswalkerov, ale on mal vždy nejakých navyše. Ako sa ľudovo povie: "Rozbil ma ako cigánsku hračku." Ja som chcel hrať takýto balík, ale hral som dvojfarbu, aby som to mal stabilnejšie. V našom dueli to mal stabilnejšie on.

1:1

3.kolo - chalan, ktorý hral to isté, čo ja, akurát tam hral zelené landy, čo dávajú tokeny a hral Polymorph

Chalana som sa spýtal, či si vyššia vyberie. Pozeral na mňa, ako ten predošlý chalan a môj vymakaný mozoček si to zase správne zaradil, tak som rozprával po anglicky.
Prvú hru som ho tlačil, myslel som, že hrá mirror. Potom vyložil zelený land, dal si tokena a v hre bol Emrakul. Skoro som sa posral do plienok. Dal som Day of Judgment. Ďalšie kolo to urobil znova. Ja som mu to zase vrátil. Po dvoch kolách a s mojou Elspeth na stole to chalan položil a to som sa ani trochu necítil ako víťaz.
Druhú hru som sa ukázal ako pravý kretén, lebo aj po tom, čo mi kamarát spomenul, že Oblivion Ring funguje na Emrakula, tak som mu ho na neho nezahral (však to je biele kúzlo). Aj by som si ponadával, ale zvyknú tu byť malé deti. Ospravedlňuje ma to, že som sa to dozvedel dávno a chalan ma upokojil s tým, že aj tak mal na ruke Into the Roil.
Tretiu hru hru ukladal viac planeswalkerov, aj som mu to stíhal ničiť, ale ten Polymorph mal troška na vrch. Mal som na ruke 3x Day of Judgment a prišli mi aj nejaké Path to Exile, ale nestačilo mi to. V poslednej fáze hry mi súper blokol Baneslayera a zo zadu spoza mňa sa ozvalo: "Prečo ten Baneslayer zomrel?" Prišla odpoveď: "Lebo ho blokol Emrakul". Chvíľu ticho a zaznelo: "Ahá, Emrakul ma flying." Dovtípil som sa, že na turnaji bola nejaká pravdepodobnosť, že niekto hádzal pod kolesá Emrakulovi 0/1 eldrazi spawnov, ale možno sa mýlim.

1:2

4. kolo - Michal Autrata - Jund

Na turnaji sa stál Vianočný zázrak a hral som aj so Slovákom. Dokonca aj s takým, ktorý vedel, čo hrám a ktorého som poznal. Spomenul mi, že to nemá na mňa moc dobré a ja som si v duchu povedal, že to som asi v dobrej riti.
Prvé kolo ma vytrúbil - 3x Blightning stačil.
Druhé kolo ma vytrúbil ešte viac - 2x Duress a 3x Blightning alebo opačne, už neviem.
To druhé kolo som sa už opustil, lebo som nemal chuť hrať aj napriek tomu, že tam bolo otvorené okno a do Blightningu som zahodil Oblivion Ring a Jace the Mind Sculptor a na ruke som si nechal land a Mind Spring s tým, že som mal tri landy na stole a nejak som prehliadol, že mám len jednu modrú. Samozrejme, aj keby mám dva modré, tak to bol "epic play of the day".
V podstate som si teraz uvedomil, že jednu hru som tuším vyhral, lebo som položil Sphinx of Jwar Isle. Nadiktoval som ale 2:0, lebo som na tu výhru hneď po hre zabudol.

1:3 drop

Aby som to zhrnul. Chce to veľa testingu. Teraz si poviem vetu, ktorú som si už dlho chcel verejne povedať a za ktorú mi X ľudí bude nadávať: "Baneslayer Angel je na hovno." Very Happy Samozrejme nie tak celkom, ale moje skúsenosti a štatistiky hovoria nasledovné:
Keď som bol u nás v Nitre na turnaji, Anjel mi zostal na stole len proti mono greenu. Udrel si presne 0 krát. Vyhral mi jednu hru proti zelenej a takmer vždy, keď príde, tak vyhrám. Ostatné balíky ho zabili okamžite - položil som ho na stôl (ak nepočítam zelenú) minimálne 5 krát. Počas testingu zdochol tiež skoro vždy - z tých X hier, čo som hral si udrel asi 2x, aj to neviem, či len neblokoval.
Na turnaji z tých 4-och kôl si udrel 2x proti Polymorphu a nepomohlo mi to. Inak vždy zomrel hneď, ako prišiel.
Mal som takú ideu nahradiť ho 4x Lone Missionary a možno by to bolo aj lepšie. Seriózne, keby teraz robím zmenu, zahrám miesto neho 4x Sphinx of Jwar Isle a anjelov dám do sidu proti mono green - proti mono red sa zdá byť pomalý, aj keď nehral som proti takému balíku.
Od profesionála mám asi tak ďaleko ako Viki Ráková od Jacka Nicholsona, ale moje testy hovoria, že Baneslayer Angel nie je dobrý, keďže štatisticky veľmi veľa krát zomrie. Boli tú reakcie, že sa s ním nedá racovať a že je prehnaný. Áno, ale skrátka vždy skape a keď príde do hry, neurobí nič. Sfinga naproti tomu robí súperom strašné problémy a skoro nikto ju nevie zabiť.

To je pre teraz všetko. Za chyby sa ospravedlňujem, nechce sa mi to po sebe kontrolovať, je mi teplo a som lenivý. Bolo to len na to, aby bolo čo čítať. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Zephyr

Založený: 24.Apr 2008 17:28

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Sfinga je skutočne lepšia pokiaľ nemáš ako tú baňu ohrániť Smile Inak veľmi dobrý report.
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 15:52    Predmet: Re: Baneslayer Angel nie je dobrá príšera Odpovedať s citátom

Ryba Napísal:
ale z príšer som hral tuším len Wall of Omens a Baneslayerov (ktorí sú vynikajúca príšera ako sa onedlho dozviete).

Ryba Napísal:
ale moje testy hovoria, že Baneslayer Angel nie je dobrý, keďže štatisticky veľmi veľa krát zomrie. Boli tú reakcie, že sa s ním nedá racovať a že je prehnaný. Áno, ale skrátka vždy skape a keď príde do hry, neurobí nič. Sfinga naproti tomu robí súperom strašné problémy a skoro nikto ju nevie zabiť.

tu mas odpoved, preco sa ti BSA zda byt zly. ked za celu hru nevykladas ziadne ine priserky, tak je jasne, ze superovi smrdi vsetko zabijanie na ruke. a ked sa tam ukaze jeden zo 4roch anjelov, tak sa na neho zosype vsetko zabijanie, co si super posetril... napr. mne v nayi (strasne starej a pokazenej) sa BSA zdal byt dokonaly proti jundu, lebo casto si super minul zabijania na smeti a na anjela uz nevydalo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Ryba

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 15:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pôvodný build hral viac príšer a súper si často míňa zabíjanie aj na tokenov z Elspeth. Keď si ale pozrieš buildy UW, tak chlapci to tam hrávajú (dal som na profíkov) a nerobí im to problém. Smile Mne to tak nefungovalo. Smile
Návrat hore
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

asi si ich hraval v zlych situaciach Very Happy ale ak ta moc nasrali a budes sa ich chciet zbavit, tak sa mi ozvi Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Ryba

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase viem, že anjel nie je zlý a zmysel toho článku nebol práve on, to bolo len na odpútanie pozornosti. Smile A neboj sa, hráme 4 highlandre s bielou, zmestia sa. Wink
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejdem komentovat report po medzikovej stranke, na otazku "aky som hrac" si musis odpovedat sam Very Happy (viete ze byvam hodne ironicky, tak proste nejdem do tohto vobec rypat, nevedel by som sa zastavit Very Happy)

Po stylistickej stranke sa stale niekam ponahlas. Cely clanok som mal pocit, ze sa proste nezastavitelne rutis vpred a dufas ze "snad rychlo budem na konci a utrpenie skonci" Very Happy

PS: Tvoja analyza "sfinga vs. bsa" je hodne mimo. Ale nechce sa mi to rozoberat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Ryba

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, nič iné by som samozrejme od teba nečakal. Jasné, že neviem hrať magic. Wink
Neviem, či som uvažoval, či je zlý alebo sa mi ukázalo, že je zlý. Keby to hrám dobre, ako ty, tak by som zistil, že ho tam nemusím spomínať a vlastne by to nebolo 1:3, ale 4:0, všakže?
Článok som zbúchal za pol hodinu, tak to tak vyzerá. Bolo to na vyplnenie miesta, keby chcem článok, dám si záležať trochu viac. Smile
Tá analýza sa ani mne nechce robiť, ja som to tam napísal, že veľa ľudí bude proti a ty by si bol prvý v rebríčku. Smile
Návrat hore
lush

Založený: 09.Feb 2005 17:51

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

baneslayer nemoze byt zly, lebo by inak nemohol byt taky drahy a urcite by ho wizardi nevydavali znova v M11
Návrat hore
Dendy

Založený: 28.Mar 2009 10:22

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ryba pohodovy clanok , mne sa to pacilo len tak dalej Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Overseer

Založený: 05.Okt 2004 23:00

PríspevokZaslal: 01.Júl 2010 21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

baneslayer je dobry len ako pomer cena vykon, ale v urcitej atmosfere je vitazny aj sam o sebe. Nieco ako volakedy spiritmonger a morphling, v rovnako hranicnom CC, tiez sa z nich kazdy isiel posrat, je ale úravda , ze ani jeden nemal lifelink. Co je dost podstatny rozdiel,ale je aj podstatne ina doba. Nieco ako Terminator II atd. Mne osobne sa BSA vobec nepaci, nikdy sa nepacil a ani sa nikdy nebude(pre rovnaky dovod ako u Ryby - nevie sa vobec ochranit), ale je fakt, ze je to momentalne dobre investovana mana a paci sa / nepaci sa s tym vela nenarobia

: Edit - napada ma este jeden vypeceny kusok za fuz vacsiu manu s prekvapenim, ktory je vdaka lifelinku fajn , a tiez to clovek z neho naprvykrat nevykukal - exalted angel (mam peknu prihodu , ako som prvykrat protinemu hral na turnaji, som myslel ze nic, naka 4/5 lifelink ma nerozhadze, az kym som nebol 2x dole a v podstate som nic nezahral)
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: