Hrac roka 2010

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
radoslaf

Založený: 06.Júl 2004 13:12

PríspevokZaslal: 12.Feb 2010 15:01    Predmet: Hrac roka 2010 Odpovedať s citátom

Aj v roku 2010 sa môžete tešiť na prestížne turnaje v rámci séria Hráč roka. V tomto okamihu si môžem dovoliť poskytnúť len predbežné informácie, keďže definitívne sme zatiaľ podmienky pre tento ročník nestanovili. Pokúsim sa zhrnúť informácie, na ktorých sme sa zatiaľ s ďalšími spoluorganizátormi zhodli:

Predpokladaný počet turnajov: 6

Miesta konania, ďalšie parametre turnajov: miesta vyberieme z návrhov jednotlivých organizátorov, ktorí sa musia o zaradenie do série Hráč roka so svojim turnajom prihlásiť (!) a splniť podmienky, ktoré budú garantovať kvalitu turnaja (primerané priestory, judge, zabezpečenie dostupnosti produktov na turnaj a voľný predaj, spolupráca pri publicite turnaja, akceptácia podmienok pre rozdelenie cien medzi hlavné poradie, amatérov a juniorov, vlastný príspevok na ceny v stanovenej hodnote na hráča, zabezpečená účasť aspoň v minimálne stanovenom počte hráčov a pod. Organizátori, predbežne nás informujte o svojom záujme !!!

Ceny: na každý turnaj príspevok zo strany Asociáce intelektuálnych športov a spoločnosti Blackfire minimálne 2 boostre na hráča + ceny od organizátora; ceny budú rozdelené medzi hlavné poradie, amatérov a juniorov.

Termíny konania: prvý turnaj marec/apríl, posledný turnaj zrejme tradičný Vianočný turnaj v Trnave v druhej polovici decembra.

Ceny za celkové umiestnenie v sérii Hráča roka: porovnateľné (hodnotou) s cenami v rámci minuloročnej série (http://www.mtg.sk/hrac_roka).

Na záver by som rád vyzval všetkých hráčov, ktorí chcú pritiahnuť prestížny turnaj aj do svojho mesta/klubu, aby pomohli miestnym organizátorom a prejavili o turnaj patričný záujem. Získate tak možnosť zúčastniť sa kvalitného turnaja, získať nadštandardné ceny priamo na turnaji a zabojovať o výnimočne hodnotné ceny v rámci celej série.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 12.Feb 2010 20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Na dalsi prispevok k teme ma inspirovalo 1 PMko, tak som sa rozhodol skopirovat nasu komunikaciu aj sem:

Napísal:
Zdravim opat,

cital som tvoj clanok o hracovi roka 2010 a rad by som spravil turnaj v

Presove, ak to bude mozne. Hraci by boli urcite za, keby sa cela seria hraca

roka presunula aj trochu na vychod. No zatial este nemam poriesene veci

ohladom koordinatora a dalsim problemom by mohol byt judge, no verim,

ze sa to poriesi.

Budem rad, ak sa podari aj tento rok zorganizovat turnaj v ramci Hraca roka na vychode. O "presune" na vychod tazko hovorit, kedze na vychode sa HR hrava. Naviac pozri si info a diskusie z minuleho roka na temu HR 2009 a zistis, ze na vychode nebol o turnaje zaujem ani zo strany organizatorov o pripravuj turnaja ani zo strany hracov o ucast. Budem velmi rad, ak sa to zmeni, ale nie som si isty, ci tam najdeme niekoho, kto bude schopny realnu zmenu priniest.

Aj to bolo dovodom, preco sa tento rok nesnazime turnaje zorganizovat "centralne", teda vopred povedat nasilu, ze 2 budu v BA, 2 v TT, 1 v MT a 1 v KE/PO alebo nejako podobne, ale davame moznost organizatorom prejavit o turnaje zaujem a ukazat, ze dokazu zorganizovat event na spickovej urovni (v ramci Slovenska samozrejme povazujeme za spickovu uroven nieco ine, ako v USA Wink ). A samozrejme davame aj hracom moznost vytvorit tlak na svojich organizatorov, aby sa o takyto turnaj uchadzali a snazili sa presadit v konkurencii ostatnych organizatorov, ktori sa budu o priznanie statutu "turnaj zaradeny do serie HR" snazit.

Som presvedceny, ze by som dokazal v Trnave zorganizovat povedzme 3 turnaje, ktore by si zaradenie do serie zasluzili (organizacnym zabezpecenim, poctom ucastnikov, ktorych na turnaj budem vediet dostat, ...). Dokazu vasi organizatori zorganizovat aspon 1?

Tolko z PMka; dufam ze sa aj na "vychode" najdu organizatori, ktori pochopia tieto riadky ako vyzvu a zorganizuju turnaje, na ktore pridu radi ludia aj zo vzdialenejsich regionov. Drzim palce aj organizatorovi, ktory PMko pisal Wink

Pokial budete potrebovat s pripravou turnaja pomoct, kludne sa na nas obratte - ak to bude v nasich silach, radi pomozeme (pokusime sa vyhladat judge, pomozeme naplanovat zasobenie produktami, pripadne produkty zabezpecime, naplanovanie casu a formatu, prefinancovanie eventu, ...).
Návrat hore
1kajko

Založený: 02.Feb 2005 20:22

PríspevokZaslal: 12.Feb 2010 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin by mal zaujem o aspon dva HR roka ako minuly rok. V podstate vsetko zariadime i ked ked spravime poriadne ceny vsetci judgovie chcu hrat Rolling Eyes a rado mas PM prosim tuto nezverejnuj Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
scrof

Založený: 24.Feb 2008 16:33

PríspevokZaslal: 12.Feb 2010 22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Trencin ma zaujem minimalne o jeden turnaj tiez:)

kajko: no ono nebolo povedane ci to ma byt certifikovany rozhodca:)
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 13.Feb 2010 05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

bratislava ma tiez zaujem o dva turnaje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 13.Feb 2010 12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No ked ratame organizatora z PMka, mame zatial 1 Presov, 2 MT, 2 BA, 1 TR, 1-2 TT, co je dokopy tak 7-8 turnajov. Pokial vsetky planovane naplnia ocakavania na kvalitu, nemal by som namietky aj voci 8 turnajom HR.

Judge min. lvl 1, cize "certifikovany".
Návrat hore
Quercus

Založený: 15.Okt 2004 10:18

PríspevokZaslal: 14.Feb 2010 16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kosice maju tiez zaujem o 1 turnaj HR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (113 kariet)
radoslaf

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako bude seria HR vyzerat tento rok:

Pocet turnajov, lokacie, format: 6, predpoklad je Trnava, Bratislava, Trencin, Martin, Presov/Kosice, ..., formaty a lokacie by som rad definitivne uzavrel do konca marca na zaklade zaujmu organizatorov

Ceny: min. 3 boostre na hraca priamo na turnaji (TOP8, resp. TOP 12 ak bude viac ako 24 hracov, resp. TOP 16 ak bude viac ako 32 hracov), podla volby organizatora extra ceny pre hracov s Total ratingom pod hranicou 1750 ku dnu uskutocnenia turnaja, hraci umiestneni v celkovom poradi si rozdelia ceny podobne ako v serii HR 2009

Bodovanie v celkovom poradi: do uvahy sa beru 4 najlepsie vysledky (max zo 6 absolvovanych turnajov)

Dalsie zmeny: nie je rozdelenie medzi PRO a amater, plati sa jednotne vstupne a rozdeluju sa ceny len v hlavnom poradi a zvlast sa vyhodnotia len juniori
Návrat hore
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Aspon nejaky feedback sem nikto neda? Seria je pre vas hracov a bez vasich pripomienok seriu nezlepsime Smile
Návrat hore
1kajko

Založený: 02.Feb 2005 20:22

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzera to solidne mate nejaky chronoligicky plan?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
jonko

Založený: 25.Jan 2007 18:56

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa osobne velmi pacil system ktory bol pred poslednym rocnikom ... celorocna kvalda + topX do finale a 2 dni hrania 2ka, ext + legacy + draft odznova Smile skoda ze toto sa zrusilo

inac ja osobne a tak isto aj chalani od nas sa na HR tesime -> mna to napr. bavi ovela viac ako majstraky Very Happy
Návrat hore
Dendy

Založený: 28.Mar 2009 10:22

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som zato , aby bolo minimalne 1x legay.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
jonko

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 15:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dendy Napísal:

tiez by som bol za legacy, ale netusim kto ho spravi ... na legacy chodi pravidelne najmenej hracov ... legacy na slovensku je mrtve -> stal sa z neho krcmovy format
Návrat hore
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

jonko Napísal:
Dendy Napísal:

tiez by som bol za legacy, ale netusim kto ho spravi ... na legacy chodi pravidelne najmenej hracov ... legacy na slovensku je mrtve -> stal sa z neho krcmovy format
A takto sa to urcite zmeni. Fakt.

Legacy v popularnosti predbehla Extended (a uz dost vyrazne) a podla vyjadreni WotC planuju Legacy v buducnosti silne podporovat. Takze Legacy GP, Legacy GPT, zmena reprint policy atd... a fakt ze Slovensko je asi jediny stat v Europe kde sa Legacy nehra - Europa ma tradicne velmi silnu podporu Eternal formatov.
Tak to skusme trochu rozhybat, nie?

Naposledy upravil Ondriq dňa 03.Mar 2010 15:48, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Thibir
Lord of Llanowar

Založený: 03.Máj 2006 14:52

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ak sa nestane nic nepredpokladatelne a najdem spoluobet, tak za legacy som ochotny ist aj a vychod Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (846 kariet)
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

jonko Napísal:
Mne sa osobne velmi pacil system ktory bol pred poslednym rocnikom ... celorocna kvalda + topX do finale a 2 dni hrania 2ka, ext + legacy + draft odznova Smile skoda ze toto sa zrusilo

jj, presne rovnaky nazor mam aj ja, ale wampo ma odbil ze som divny a ze ostatnym to vyhovuje viac tak ako to bolo minuly rok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
jonko

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:

Tak to skusme trochu rozhybat, nie?

tak sem s navrhom Wink
Návrat hore
Jurda
Master Wizard

Založený: 29.Jún 2004 17:01

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ja dufam, ze po skusenostiach z minulych rokov organizatori neuveria sviatocnym hracom, ze na turnaj fakt pridu a legacy nebude Wink lebo zas to bude turnaj hraca roka s poctom aj kvalitou hracov nizsim ako bezne FNM Very Happy
Návrat hore
jonko

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:

jj, presne rovnaky nazor mam aj ja, ale wampo ma odbil ze som divny a ze ostatnym to vyhovuje viac tak ako to bolo minuly rok...

ono ked ma clovek sancu sa kvalifikovat na finale a chce tam byt, tak aj posledne kolo HR je cisty adrenlin pretoze vie ze vo finale sa ide odznova, tak je kazdy bod dobry. Pokial je to po novom, tak tam clovek ide iba koli tomu aby dal este neake body a podla mnaje to adrenalin mozno pre top4 Wink Proste s finale mi prisla cela seria ovela vzrusujucejsia, vyrovnanejsia a napinavejsia
Návrat hore
radoslaf

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zacinam uvazovat o 2-dnovom Vianocnom turnaji, ktory by bol zaroven finale HR, aj ked osobne moc myslienke zakladna cast + finale nie som nakloneny ...

Este pouvazujeme.
Návrat hore
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:
jonko Napísal:

Neprovokuj prosim ta, dovody su uplne ine ako tie co pises ty. Skusim ich tu rozpisat, aby sme navzdy predisli nedorozumeniam Wink

Preco nie finalovy turnaj:
- Absolutna neatraktivnost pre nekvalifikovanych. To znamena ze sa robi turnaj len pre napr. 16 vyvolenych. Ak popri tom spravime kvalitny turnaj pre ostatnych, tak ho treba spravit minimalne na urovni bezneho turnaja HR na to aby bol atraktivny a to je velmi narocne logisticky, cenovo aj inac. Hlavne aj preto ze bude najvacsia cast na hlavnom turnaji.

- Financna narocnost. V minulosti to bolo tak ze sa zbierali organizatori jednotlivych turnajov, to znamenalo ze sa ochudobnovali samotne turnaje aby sa vyzbieralo na finalovy turnaj a to mi pripada ako tiez narocne. Treba mat uplne jednotne podmienky pre vsetkych organizatorov aby kazdy prispel rovnako (existuju ale rozne formaty a pocty hracov tak to nikdy nebude vybalancovane) a este posielanie penazi bolo od niektorych organizatorov nespolahlive.

- Nespravodlivost. V serii HR chceme odmenovat hracov, ktori su konzistentne dobri a zaroven tych ktori chodia na vela turnajov (Lebo to potom znamena vyssie ucasti a ceny pre vsetkych). Na finalovy turnaj sa moze dostat aj hrac co odohra jeden turnaj a nic ho potom nelaka na chodenie na dalsie turnaje. Myslim ze zmena na sucasny system dava sancu aj takym na pekne ceny na zavere, ktori odohraju 2-3 turnaje. A toto nie je osobny pohlad, kedze som posledneho HR s finalovym turnajom vyhral a teoreticky by mi to malo vyhovovat Wink

Co sa tyka Legacy, ja ten format mam docela rad, podla mna je docela pekny ale realita je, ze na Slovensku moc nezije. Konzistentne su minimalne ucasti aj ked su pekne ceny a chodi skratka malo hracov. Radsej by som sa tomu tento rok vyhol a niekto z Legacy nadsencov by mohol zorganizovat hyper super Legacy turnaj a ak tam bude dost ludi tak potom na dalsi rok do Hraca roka nad tym mozme rozmyslat. Co vy na to?

Este dodatok pre Ondriqa: Mierne prehanas, urcite nie sme jediny stat kde sa Legacy nehra Wink Wizardi slubuju podporu Legacy uz 4 roky a stale je to len raz za cas GPcko, Reserved list policy reforma este nie je dokoncena a nevieme ako to dopadne s tymy reprintami. Skus to rozhybat, necham sa prekvapit Smile
Návrat hore
Ondriq
Wizard

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurda Napísal:
ja dufam, ze po skusenostiach z minulych rokov organizatori neuveria sviatocnym hracom, ze na turnaj fakt pridu a legacy nebude Wink lebo zas to bude turnaj hraca roka s poctom aj kvalitou hracov nizsim ako bezne FNM Very Happy

Hovoris o Legacy HR v Kosiciach. Kolko tam bolo ludi? 12?
Ked tam rok predtym bol HR Standard, bolo tam 11 ludi.

Je to problem Kosic, nie formatu. Si zaujaty, a stavias argumenty tak aby podporovali tvoj nazor, nie aby boli objektivne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Ondriq
Wizard

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Este vzdy sa moze spravit finalovy turnaj podla vzoru GP - prvy den OPEN, a povedzme top16 postupuje do druheho dna.
A poradie v HR do tej chvile by urcovalo pocet bye-ov ktore clovek dostane. Napr.
top3 - 3 bye
top8 - 2 bye
top16 - 1 bye

Ja mam tiez radsej 2denne finale Smile A pre tych co nepostupili do 2. dna by boli side-eventy. Myslim ze Trnava na to ma kapacity aj moznosti, aby nieco taketo mohli zrealizovat. (kto, ak nie oni? Very Happy)
Návrat hore
Jurda
Master Wizard

Založený: 29.Jún 2004 17:01

PríspevokZaslal: 03.Mar 2010 18:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:
Jurda Napísal:

Hovoris o Legacy HR v Kosiciach. Kolko tam bolo ludi? 12?
Ked tam rok predtym bol HR Standard, bolo tam 11 ludi.

Je to problem Kosic, nie formatu. Si zaujaty, a stavias argumenty tak aby podporovali tvoj nazor, nie aby boli objektivne.

rok predtym bolo v martine 22 hracov Wink
a ja osobne mam legacy celkom rad a na rozdiel od milovnikov tohto formatu som bol aj minuly rok v kosiciach
Návrat hore
Zefon

Založený: 05.Júl 2005 09:30

PríspevokZaslal: 06.Mar 2010 13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Do KE mozete dat hociaky turnaj a nepride viacej ako 15 ludi na turnaj pokial sa neuvedomime ...... a nielen hraci ale aj organizatori ........

Moj nazor je do KE HR nepatri pokial tu nebude nieco preco bi sme tuto seriu mali dostat.

to je len tak okrajovo k tomu co spominal ondro o ucasti ludi na seri v
KE
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: