Cierny report z Liga de Legacy

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Moro

Založený: 17.Okt 2006 15:00

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 02:21    Predmet: Cierny report z Liga de Legacy Odpovedať s citátom

Zdravim vospolok,

Modri vedia, ze to bude uz nejaky rok, co som sa odstahoval na daleky juh do slnecnej Barcelony. Po jemnom zorientovani sa na lokalnej Magic scene som zistil zpociatku nemily fakt, ze sa tu hraju takmer vyhradne eternal formaty, a Standard je leda na spestrenie ako single elimination FNM. Tie dva razy do mesiaca, co som schopny tam dorazit, si kludne hodinku pocestujem a zaplatim 3e, aby som si 10 minut zahral proti nahodnemu smetniku a siel domov. Limited ako taky tu chalani hraju vyhradne doma po kuchyniach v okruhu znamych, turnajovo jedine na release eventoch. Stabilne sa tu v podstate hra jedine sobotnajsie Legacy, s docela solidnymi cenami a vybornou ucastou (bezne 64 ludi).

Po trochach utrap sa mi teda konecne podarilo zlepit ako-tak hratelny smetnik, s ktorym som na vlastne prekvapenie za svoje zivotne prve 3 legacy turnaje dotiahol na 2x 9te miesto (kedze si neviem zratat ze mi staci ID na top8 a pod tlakom vzdy rozhodujucu prehram). Povzbudeny uvodnymi uspechmi a mesacnou hernou absenciou, som to tento vikend skusil zase, no a nejak takto to nakoniec cele dopadlo ...

==============================
Black magic @ Black Lotus shop BCN, 28.2.09

Registrujem sa ako posledny 39ty hrac, skladam vonavych 7e za vlez, a odovzdavam nasledujuci experimentalny decklist:

S potesenim zistujem, ze mam v prvom kole BYE Smile
Trosku scoutujem, zmes na hernom poli je vskutku roznoroda, chvilu sledujem Albertovych goblinov ako dostavaju neuveritelnu sodu od mierne autistickeho chalana hrajuceho enchantress.
Mizim na kavu a cigu do susedneho baru, ani sa nenazdam a mame tu druhe kolo ...

Round 2: Sergi, 2-land Belcher

g1: vyhravam hod kockou, nechavam uvodnych 7 ako z mokreho sna: ritual, thoughtseize, hymna, negator, 2 swampy a wasteland.

t1: na uvod nestastne volim ritual do negatora. Na oplatku si Sergi zahra maly soliter na 16 goblinov a uz aj ideme na druhu.

SB: vrazdy a reanimate von, dnu idu kegy a needly

g2: mulligan na 6, nechavam ritual, ihlu, keg, scutu, swamp a wasteland

t1: needla na belcher, super sa tvari docela smutne
t2: taham druhy ritual, okamzite hram keg a scutu s kickerom, o chvilku ideme na tretiu.

g3: mulligan na 6, po dlhsom vahani nechavam nemastnu-neslanu ruku 2 swamp, 2 wretch, shade a needla

t1: super otvara s tinder wall, ja opatujem needlou na *belcher*. Znovu sa tvari nadmieru smutne, zrejme opat nechal ruku s t2-t3 belcher killom
t2: cerstvy ritual do wretcha a shada
t3: oponent nevie najst warrensy alebo odpoved na ihlu, hra na stol aspon ten belcher, ja druheho wretcha
t4: taham poistny keg a nasledne ho zabijam dvomi utokmi.

2:0

Round 3: Ruben, Ichorid

g1: vyhravam hod kockou, nechavam ruku plnu discardu so spectrou a shadom

t1 otvaram seizou, super mi s usmevom ukazuje gemstonu, coloseum, 2x stinkweed impa, 2x terapiu a careful study, ktoru mu zahadzujem. On si terapkou zahodi oboch impov, trosku podredguje a zabija ma v tretom kole cez koloseum.

SB: - hymny, seizy a edicty, + 3 kegy, 3 pliagy a vsetky extirpacky

g2: uvodna ruka duress, 2 extirpate, night's whisper, stalker a 2 landy

t1: duress berie breakthru, Ruben kontruje topdecknutou needlou na moje neexistujuce crypty, lolik
t2: prichadza putrid pimp, eot zahadzuje stinkweeda, ktory okamzite dostava extirpackou

Po dvoch kolach mojho draw go a jeho "beatdownu" impom, topdeckuje trolla, ktory okamzite po discarde dostava druhou extirpackou. Pritlacim tombstalkerom, ktory uprace a ideme na tretiu.

g3: ruka wretch, extirpate, reanimate, duress, shade a 2 swampy

On otvara opat needlou na neexistujucu cryptu, ja mu z docela smetnej ruky durexujem dread return
Prichadza putrid imp a druha ihla, tentokrat na taktiez neexistujuce relicy. Kolo nato prekvapivo hardcastuje stinkweeda, a v mojom eot discarduje trolla, ktory ale okamzite dostava extirpackou.
t4 hram cez ritual tombstalkera, t5 utocim, blokujuci stinkweed chyta contagion a RFG post-combat wretchkou. Stalker sa mi vypari do ruky, nasleduje breakthru za 0 bez dredgera, pass.
Ja si s kludom pisem -7 za reanimate na jeho vindicate anjela, nicim mu coloseum a super bali karty.

3:0

4 ludia po rannej casti dropli, zostava nas 35.
V dobrej nalade odchadzam na obed a pol flase cerveneho.

Round 4 : Manuel, Goyf Burn

Poobedna nalada dostala pekne horucu sprchu. Cely match trval asi 10 minut, pocas ktorych som videl vo velmi kratkom casovom useku az prilis vela bleskov a fireblastov. Mizim na dnes uz asi 5tu kavu, kedze z nejakeho zahadneho dovodu koncim kolo vzdy prvy ...

3:1, aktualne som na 7mom mieste ako prvy 9 bodovy.

Round 5 : Alberto, Dreadstill

Dlho sa dohadujeme, ci nam staci remiza na top 8. Vyzera to neisto, dohodneme sa, ze zahrame a uvidime Smile

g1: zacinam, nechavam ruku ritual, seiza, hymna, shade, 2 swampy, wasteland
t1: ritual, seize berie fow, shade. Super fetchka, sea, top.
t2: hymnou triafam mishra's factory and standstill, super kompletuje countertop
t3: wasteland, utok, prichadzaju exploziva za 2.
V dalsom kole ho nutim strelit exploziva na shada a jeho vlastny counterbalance. Hram 2heho shada, ktory to uz zvlada doklepat.

SB: -contagiony, +needly

g2: t1 ritualova spectra, nasleduje nejaky discard a needla na top. Prikladam tombstalkera, super z poslednych dvoch kariet stifluje dreadnaughta, ja edict. Spectra so stalkerom svizne ukoncuju hru.
Obaja sme nakoniec v top 8.

4:1

Top 8:
QF : znovu Alberto, Dreadstill

g1 : neuveritelne dlha hra. Konecne mi zostane hrozba na stole v podobe wretcha, ktorym ho jazdim zo 17 na 1 zivot. Tu konecne stabilizuje shacklami, ja taham o kolo neskor nez bolo treba 2heho wretcha, ktory ale teraz potrebuje este nejaku spolocnost. Stale uspesne taham len landy, zabija ma vlastny wretch s cerstvym goyfom. Na konci hry mam 13 bazin na stole, 2 wastelandy v hrobe, a 2 ritualy na ruke.

SB: -contagiony, +needly

g2 : tu uz to slo sviznejsie, dobry discard, needla na top, rychly beatdown shadom a tombstalkerom bez vaznejsieho odporu.

g3 : dalsia svizna hra, t1 seize, t2 hymn, t3 duress + reanimate goyfa. Odpoveda druhym, ja edictom, a zabijam ho jeho vlastnym goyfom.

SF : Adria, Merfolk + Goyf

g1 : zacina super, otvara vialom, moja t1 seiza a t2 ritual + juzam slimak nestacia, zabija ma t4 - t5

SB: - durexy & wretchky & neviemco, +vsetky kegy & pliagy,

g2 : nechavam ruku plnu removalu, t2 ritual + pliaga mu vcelku pokazili den (ani daze nepomohol).
Scuta a tombstalker rychlo pozametali a isli sme na tretiu.

g3 : t1 cursecatcher, ja skusam seizu, cursecatcher countruje.
t2 prichadza lord of atlantis, ja odpovedam MVP reanimate na cursecatchera. t3 on adept, ja hymna, wasteland na mutavault a contagion na lorda + adepta.

Uspesne ho ujazdim spectrou a islandwalkovym catcherom az na 0.

FI : Alex, Ad nauseum

g1 : zacina super fetchkou, ja skusam t1 duress, odpoveda brainstormom. Ukaze mi shield sferu, culling the weak a mystical tutora. Po dlhom vahani beriem mysticala namiesto culling, a on spusta t2 nauseum soliter na bazilion 0cc spellov (storm sme prestali pocitat niekde okolo 20) a nasledneho infernal tutora / led / tendrily.

SB: -removal & reanimate, +kegy & extirpacky

g2 : nechavam "velmi dobru" ruku (duress, 2x seize, hymn, shade, swamp, waste) ktorej ale chyba 2hy swamp alebo ritual. Chvilu ho otravujem durexom a seizami, potiahnem dalsie 2 hymny a 2 stalkerov, ale nie druhu ciernu, on za vydatnej pomoci confika spusta soliter niekde okolo t5.

Odnasam si playset foilovych confidantov a 20 boostrov, v ktorych je malfegor, noble hierarch, foilovy relikviar knecht a strasna kopa smeti vcitane presne nula path to exilov.

Decklisty top8 : http://www.deckcheck.net/event.php?event=4%BA+Torneo+de+la+Liga+de+Legacy+Black+Lotus

P.S. skorsi report z novembroveho turnaja sa da najst na http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?p=3343265&highlight=#post3343265 (eng)

P. P. S. thnx to Timo za Shadov, este ich nejako doriesime ked sa najblizsie ukazem doma Wink

Naposledy upravil Moro dňa 05.Mar 2009 06:35, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Ondriq
Wizard

Založený: 22.Júl 2004 15:53

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten decklist mi pride naozaj silne experimentalny, ale gratulujem k vysledku Smile
Aj ja chcem zit niekde kde ludia hraju Legacy, playsety dualov mi hniju v albume Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet)
Igor_KE

Založený: 26.Apr 2005 08:48

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 08:07    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna o kvalite decku hovori vysledok Smile gz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 09:08    Predmet: Odpovedať s citátom

presne takyto styl by aj mne vyhovoval, teda silny eternal format a koho vlastne zaujima standard... asi sa odstahujem do barcelony...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:
presne takyto styl by aj mne vyhovoval, teda silny eternal format a koho vlastne zaujima standard... asi sa odstahujem do barcelony...

Toto je môj človek Very Happy

Moro GZ, inak kebyže nepovieš, tak by som možno na shade-ov aj zabudol (aj keď som sa už párkrát sám seba pýtal kam zmizli Razz )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
RS
Admiral

Založený: 18.Mar 2006 18:44

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak, standard ako nutné zlo Razz

super, teším sa na ďalšie reporty Smile
Návrat hore
Topas

Založený: 06.Aug 2004 15:50

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaso Napísal:

tak do eternalu by som ja siel. zatial ma tuna v ba k nemu najblizsie nas krcmovy highlander Very Happy
Návrat hore
1kajko

Založený: 02.Feb 2005 20:22

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 16:34    Predmet: . Odpovedať s citátom

po dlhej dobe report ohaldne eternalu od niekoho ineho nez ja alebo ondriq. Super...

Ohladne SVK a eteranalu- Ono by sa mozno aj turnaje organizovali ale kedze posledne dva turnaje ma stali 4000 Kč(malo ludi velke ceny) nevidim dovod organizovat dalsie.......všetci hvororia ako budú hrat eternal ale na turnaj aj tak nepridu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
eteranalu

To si tak napisal naschval ? Smile
Návrat hore
1kajko

Založený: 02.Feb 2005 20:22

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

to ryusei: Hadaj? Very Happy

Ale neSPAMujme mu tu....Za dva týždne tj 21-22.3. Praha Legacy-Vintage Series !!!!POZOR VINTAGE BEZ PROX!!!! Takže kto má nakupene bude vo výhode Very Happy Exclamation

Naposledy upravil 1kajko dňa 04.Mar 2009 19:21, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (0 kariet)
huco

Založený: 18.Feb 2005 18:11

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

1kajko Napísal:
to ryusei: Hadaj? Very Happy

Ale neSPAMujme mu tu....Za dva týždne tj 21-22.3. Praha Legacy-Vintage Series !!!!POZOR VINATGE BEZ PROX!!!! Takže kto má nakupene bude vo výhode Very Happy Exclamation

tie volby sú ošemetka trochu, pôvodne som mal v pláne ísť

inak report pekný, jednoduchý tak ako je
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (117 kariet)
Ryusei

Založený: 16.Máj 2005 14:57

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajko : Neodvazim sa. Smile
Návrat hore
Miuko

Založený: 02.Nov 2008 22:38

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 21:31    Predmet: Re: . Odpovedať s citátom

[quote="1kajko"]po dlhej dobe report ohaldne eternalu od niekoho ineho nez ja alebo ondriq. Super...

Ohladne SVK a eteranalu- Ono by sa mozno aj turnaje organizovali ale kedze posledne dva turnaje ma stali 4000 Kč(malo ludi velke ceny) nevidim dovod organizovat dalsie.......všetci hvororia ako budú hrat eternal ale na turnaj aj tak nepridu....[/quote]

Vdaka aspon za ne, aj ked som sa nestihol zucastnit:)..
Chcelo by to mozno zmenit pristup celoslovensky, prestat propagovat T2 na ukor eternal, najme Legacy napr- a ceny nemusia byt Black Lotus, myslim ze dost ludom ide aj hlavne o hru..
vobec o tom takto niekto niekedy rozmyslal?:)
vaso myslis ze je to az tak nemozne? napr na par tyzdnov, mesiacov proste spravit ze format ten Legacy, a sice nevravim ze hned by prislo 20 ludi, ale tak postupne by sa to urcite rozbehlo a rozmohlo.
btw big thanks to vaso ze sa da v ba aspon niekde hrat magic
Návrat hore
Moro

Založený: 17.Okt 2006 15:00

PríspevokZaslal: 04.Mar 2009 23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondriq Napísal:
Ten decklist mi pride naozaj silne experimentalny, ale gratulujem k vysledku Smile
Aj ja chcem zit niekde kde ludia hraju Legacy, playsety dualov mi hniju v albume Sad

Jasne ze hodne experimentalny, playtestovat nemam prilis kedy a s kym, balik som zlepil v piatok vecer od oka na zaklade minulych turnajov. 10x discard, 6x removal, kreatury 6x utility (WW, HS) a 10 prasiat, a random reanimate namiesto 4th whispers pridany na poslednu chvilu Smile Sarcomancie, Negatorov, Jitty ani Sikhole nemam, Confikov som si doniesol az odtial.

Na pocudovanie to hralo docela dobre, i ked musim priznat, ze som mal vcelku stastie na uvodne ruky s ritualmi. V podstate vsetky hry sa niesli v duchu prehraj prvu, vyhraj dalsie 2 po sajde (ktory poctivo chodil ako mal a nadherne som ho vyuzil cely)
Návrat hore
Wampo
Plainswalker

Založený: 28.Jún 2004 17:38

PríspevokZaslal: 05.Mar 2009 07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Snahy o rozsirenie Legacy mi pridu sice pekne, ale v sucasnosti nerealne. Propagovanie Standardu je dolezite pretoze je to najpristupnejsie pre novych hracov a z nich sa potom mozu stat hraci Eternal formatov.

Je to komplexny problem a rad sa s niekym o tom porozpravam, ale myslim si, ze v sucasnosti je vytvorenie silnej eternal komunity nerealna.
Návrat hore
Vaso
Planeswalker

Založený: 05.Jún 2004 08:01

PríspevokZaslal: 05.Mar 2009 11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Wampo Napísal:

Je to komplexny problem a rad sa s niekym o tom porozpravam, ale myslim si, ze v sucasnosti je vytvorenie silnej eternal komunity nerealna.

ono celkovo je dost nerealne tvorit nejaku komunitu. Skor je to o tom, prisposobit hrane formaty komunite a jasne sa nam ukazalo ze, bohuzial, eternal momentalne nemoze byt hlavnym formatom. Budem robit 5ty rocnik mtg.sk cupu ako legacy alebo vintage (btw, rozmyslal som aj nad highlanderom) a to bude asi zo strany ba vsetko na tento rok z eternalu.

Je ale mozne, ze ak zacne v bratislave hravat casom viac ludi, postupne z nich niektori zacnu preferovat aj starsie formaty a bude mat dovod robit aj take turnaje, zatial tomu tak nie je
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (57 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Reporty, články, súťaže Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: