Ste audiofilovia?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Flinkman
Necromancer

Založený: 29.Okt 2005 17:41

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 19:26    Predmet: Ste audiofilovia? Odpovedať s citátom

Takato otazka tu asi este nebola, ale verim tomu ze hudbu tu ma vela ludi rad. Takze par otazok,

1)Ako si vychutnavate hudbu?

2)Co za repraky sluchatka pouzivate, zosilovac atd..?

3)Ked testujete nejaku sustavu, ake su vase pesnicky ktore si pustate na to aby ste mohli usudit ci je dobra?

4)Uprednotnujete cdcka/platne/mp3ky? Ak mp3, tak aky bitrate?

5)Vladzete pocuvat aj pesnicky, ktore mozno maju dobry text, ale zlu kvalitu zvuku?

6)Myslite si ze subwoofer je nutnost?

7)Viete rozoznat pesnicku z cdcka, a napr mp3 s bitratom 128kbps?

8)Pocuvate vaznu/klasicku hudbu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (9 kariet)
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

1)Najlepsie doma, pri jedle so zalozenymi rukami, vylozenymi nohami, a trocha nahlas.

2)Mam od JBL jednu zostavu 5.1

3)Taaakze: ABBA-The Day Before you came
Depeche Mode- A Question Of Time (nie remix, original, dobra pocut basu, ak su dobre repraky)
PInk Floyd-High Hopes (ale maju vela kvalitnych pesniciek, a neuveritelnu kvalitu nahravok)
Fool's Garden-Lemon Tree (rozbitie pohara)
Rob Zombie- Reload (matrix soundtrack v 33 sekunde je kruty test na subwoofer)
nic viac ma teraz nenapada

4) hlavne dvdcka kde je 5.1 zvuk, a potom mp3, lebo su prakticke

5)Nie ide ma vzdy rozrhnut, a casto sa zial kvalitnejsie nedaju zohnat...

6)Ano, uz som si nan prilis zvykol

7)Sem tam na upokojenie. Ale inac hlavne Pink Floyd, Yes, obcas nejake AC/DC, iron maiden, metallica. Ale Pink Floyd je moje naj.
Návrat hore
Bartman

Založený: 30.Jún 2006 10:54

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

1) Doma, keď ležim v posteli, dobre napapkany a je po škole a hudba je riadne nahlas Very Happy

2) Niekedy sluchatka, ale vacsinou mam zapnuty comp a pocuvam cez neho.

3) Hocjaky metal, ale hlavne Children of Bodom a Nightwish (ale tie starsie albumy)

4) Mp3, lebo ich mam plny komp Very Happy

5) Nie, mne ide hlavne o hudbu, ale aj text je dôležity, len ne hneď chapem celemu Smile

6) Nie ale aj áno

7) Áno

Cool Nie, mal som dosť na hudobnej v škole (keď som hudobnu ešte mal Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (186 kariet)
Flinkman
Necromancer

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna na metalovych pesnickach casto hneva, to ze ich nahravaju po verejnych zachodoch alebo co... Sa mi niektore pesnicky javia ako keby v nich chybal velky rozsah frekvencii, ako keby vysky vysekli, aj hlboke tony, ktore by isli na subwoofer, takze ti vlastne ponechaju nejaky ten stred, a preto potom ta pesnicka neni taka 'dynamicka'. Neviem ci som sa vyjadril jasne Smile
Návrat hore
Ryba

Založený: 30.Apr 2005 23:48

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 19:57    Predmet: Re: Ste audiofilovia? Odpovedať s citátom

Nesmiem byť vyrušovaný.
Niečo, čo vydáva zvuk, ktorý vedia v danom okamihu moje uši zožrať.
3)Ked testujete nejaku sustavu, ake su vase pesnicky ktore si pustate na to aby ste mohli usudit ci je dobra?
Kde je strašný bordel, ktorý chrčí a keď sa mi bude zdať, že to nechrčí, ale to tak má byť, potom to je dobré.
Bitčo? Inak počúvam mp3-ky a občas CDčka.
5)Vladzete pocuvat aj pesnicky, ktore mozno maju dobry text, ale zlu kvalitu zvuku?
To myslíš ako slovenský rap, že to má vážne dobrý text a je to narhrávané zo suda? No podľa rozpoloženia v danej situácii, niekedy to nezožerem.
Ak potrebujem odohnať krtkov zo záhrady, tak áno.
Viem rozoznať pesničku, keď je spievaná originálne a keď ju zaspievam ja.
Keď mi preskočí, tak áno.

Naposledy upravil Ryba dňa 13.Apr 2008 00:40, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (0 kariet)
Radagast

Založený: 24.Sep 2007 17:41

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 20:01    Predmet: Re: Ste audiofilovia? Odpovedať s citátom

1) Lezim na posteli a citam, alebo proste lezim.
2) Ja mam sluchatka TEAC, celkom osvedcene, a repraky mam Geniusy celkom nove very good. Wink
3)vacsinou U2- I still haven´t found
alebo Nightwish-Ghost love score na zistenie basov a vysok...
4)najradsej mam mp3, ale dakedy si pustim este stary gramofon... to je taka sranda smiat sa na tej dakdajsej kvalite... ale svojho casu super stroje...
5)nie, radsej si zozeniem kvalitnu nahravku. ak to nejde, tak na to zabudnem.
6)Nie. Da sa zit aj bez toho, ale pri vacsich supravach ja neodmyslitelny...
7)neviam... zatial.
8)Tiez metal, Rock(nie Punk), a mozgove vymazy v podani Massive attack. ale ujdu aj Worshipy a pod. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (162 kariet)
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 21:29    Predmet: Re: Ste audiofilovia? Odpovedať s citátom

pekna tema - muziku zboznujem, mam rad dobry zvuk, ale zatial to nejak neprehanam - nemam na to cas ani peniaze Smile
1)Ako si vychutnavate hudbu? Stereo Smile a pri tom asi aj navzdy ostanem.
2)Co za repraky, sluchatka pouzivate, zosilovac atd..? PC + Koss Porta Pro. U rodicov je Yamaha receiver + 4x Tannoy bedne - si pamatam, ako som raz dosiel domov a po asi polroku PC zvuku som si len tak pustil radio - nedokazal som to vypnut, kym nepustili spravy (bolo mi jedno, ze prave hra Backstreet Boys )
3)Ked testujete nejaku sustavu, ake su vase pesnicky ktore si pustate na to aby ste mohli usudit ci je dobra? Ked raz budem mat spominany cas a peniaze, tak si tuto temu precitam a budem sa riadit odporucanym zoznamom...
4)Uprednotnujete cdcka/platne/mp3ky? Ak mp3, tak aky bitrate? V podstate mi je to jedno.
5)Vladzete pocuvat aj pesnicky, ktore mozno maju dobry text, ale zlu kvalitu zvuku? Jo, ale nie moc casto Smile
6)Myslite si ze subwoofer je nutnost? Casom uvidim Smile
7)Viete rozoznat pesnicku z cdcka, a napr mp3 s bitratom 128kbps? Kedysi som vedel (ale len slabsie bitraty od CD), teraz ma to nejak netrapi.
Sem-tam, ale len take tie 'hitovky' - mam velmi rad Odu na radost.
Ryba Napísal:

Viem rozoznať pesničku, keď je spievaná originálne a keď ju zaspievam ja.

hlod za vsetky prachy Ryba, len tak dalej Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Ryba

Založený: 30.Apr 2005 23:48

PríspevokZaslal: 10.Apr 2008 22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc som to s tým zmenšením nepochopil Flinkman.
Návrat hore
spectre

Založený: 02.Feb 2008 11:55

PríspevokZaslal: 11.Apr 2008 13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

1/ Vychutnavam si ju v skole na hodinach nezazivnej francuzstine ale aj na dobru noc, na vyhecovanie na skate a pre radost
2/ Pocuvam vsetko cez mobil, sluchatka boli k tomu. Sony Ericsson S500i
3/ Pocuvam metal, tak rozne: Dimmu Borgir, Rhapsody, Nightwish, Children of Bodom, Stratovarius, AC-DC (toto metal nieje Very Happy), Avantasia, Within Temptation, Terasebetoni a viac ma nenapada
4/ no kedze pocuvam cez mobil tak mp3, vacsina je v 128 ale nasli by sa tam aj nejake s 160+
5/ nie nevladzem, treba mi davat do kablu riadne bassy, o tom to predsa je Very Happy
6/ nie nemyslim, aj s reprakmi bez neho sa da robit pekny randal
7/ mozno by sa to aj dalo, ale cd pocuvam len raz za cas
8/ ak by sa dali jazzove ´40 pesnicky ratat ako vazna/klasicka hudba tak obcas hej Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet) MSN Messenger
Kl3p_co.
Troll Lord

Založený: 10.Feb 2007 13:01

PríspevokZaslal: 11.Apr 2008 14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

1)Najlepšie pri hraní wow,úplne najlepšie cez nejaký raid aby som nemusel počúvať keci nášho GM
2)Mám repráky aj headset(a aj ostatné periférie) značky Logitech Smile
3)No obyčajne začnem Mardukom,a ked cítim že je tam počuť chrčanie zo starých pesničiek tak usúdim že sú dobré Smile
4)Najlepšie sú pravdaže DVD a potom mp3, kedže ich mám plný pc,ale najlepšie je aj tak flac,len to mi môj iPod nebere Very Happy
5)Mno pri metale je to také všetko Very Happy
6)presne tak subwoofer je nutnosť Smile
7)iba pri skupinách ktoré počúvam dennodenne(vid môj last.fm profile)
8)Nie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (1 kariet) MSN Messenger
Marten

Založený: 15.Aug 2004 09:00

PríspevokZaslal: 12.Apr 2008 23:09    Predmet: Re: Ste audiofilovia? Odpovedať s citátom

1) Kedy sa len dá. Wink Vo všetkých chvíľach, kedy by bolo normálne ticho a niekedy aj pred spaním. (síce ževraj to není úplne zdravé furt čosi púšťať do ucha, ale čo už Rolling Eyes; aspoň sa snažím sa krotiť s volume)

2) 5.1 zostavu doma (síce mi už zadné repráky vôbec nefungujú, ale čo už), "v teréne" len nejaké B-čkové sluchátka od Sony, ale uvažujem, že si aj ja kúpim tie Koss-y, bo veľa ľudí si ich pochvaľuje.

3) Ťažko povedať, zatiaľ som testoval len audio na notebook-u a keď som pustil svoju favoritku Imminent Starvation - Tentack One, tak som usúdil, že je to beznádejný prípad.

4) Hlavne mp3, na kvalitu až tak moc nehľadím, ale menšiemu bitrate-u než 192kbps sa radšej vyhýbam.

5) To teda nie.

6) Nutnosť zrovna nie, ale je dobré ho mať. Smile

7) Neskúšal som, ale asi hej, bo vyššie bitrate-y od výrazne nižších rozoznám.

8 ) Čo sa týka môjho hudobného vkusu, tak som dosť ako futurista, čiže klasickú hudbu moc nemusím. Laughing
Návrat hore
Knight

Založený: 06.Sep 2005 20:57

PríspevokZaslal: 15.Apr 2008 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

1) Najviac si ju vychutnavam asi pri posilovani, pri hrani na pocitaci a surfovani po internete, a na korculiach. Ale este radsej ju pocuvam ked pri pocuvani hudby nerobim nejake dalsie vedlajsie cinnosti a mozem sa plne sustredit na hudbu, slova a vziat si z nej co sa da.

2) Obycajne repraky pri kompe a niekedy z mp3- ky s obycajnymi sluchatkami, alebo len tak z mobilu, ale snazim sa krotit z mp3- kou, lebo ked ide zvuk priamo do usi vraj to dost nici sluch, ako uz mudro poznamenal Marten.

3) No to som este nerobil ze by som sa vyberal aparaturu napriklad pri kupovani a testoval ju, ale skusit treba vsetko Smile Rozne zanre aby si vyskusal ci je dobra. Ja by som si napriklad teraz vyskusal sustavu s Americkou militarnou hudbou, na ktorej momentalne sedim, aj ked tam nespievaju ale podla znacnych a rychlych zmien hlasitosti v tejto hudbe by bola na to podla mna dobra. Ale to zavisi podla obdobia aku hudbu pocuvam Smile

4) Asi cdcka a obcas s mp3- ky. Ak sa nemylim tak bitrate je kvalita (sorry ak sa mylim), cize co najvyssi Smile

5) Ak je dobry text, to je to hlavne. Very Happy Dolezite je aby bol poucny(Aby ti nieco aj dal), inac je to asi shit. Ale ak by z tej zlej kvality zvuku vazne boleli hlava a usi, tak by som si tu pesnicku nepustal prilis vela krat, alebo by som si ju stiahol z netu s lepsou kvalitou Very Happy

6) Neviem presne co to je, ale ak to su velke repraky co si myslim, tak podla toho kde by si ich chcel mat, napriklad do auta by sa hodili (TUC TUC) alebo k domacemu kinu, ale by si ich chcel len tak k pocitaci, tak tam ich asi ani netreba.

7) Niekedy ano niekedy nie, ale expert v tom asi nie som Smile

Cool Akoze ak to myslis tak ze by som si ju pustal Doma pri pocitaci a cez mp3, tak to asi nie, ale ak ju pocujem napriklad v radiu tak si nezakryvam hned usi. Ona je Dobrá na ukludnenie a rad si ju vypocujem ak ju pustaju a je Dobrá. Mám rád napríklad Ódu na radosť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail   Album (93 kariet)
madko

Založený: 02.Okt 2006 11:26

PríspevokZaslal: 16.Apr 2008 10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

vela do for nepisem, ale tato je presne pre mna:-) audiofila..

skoro kazdy vecer sa usadim do obyvaku, vyberiem nejaky album, a vypocujem si ho cely, v tme..proste pohodicka.

podlahove JM Focal Lab, presny typ si uz nepamatam, zosilovar,av receiver yamaha, tusim rx-563. pri mp3 playeri sluchatka sennheiser.

od klaasiky az po metal:-)

preferujem CD, audio kvalitu. ale mp3 sa clovek nevyhne.

malokeedy

nie je nutnost, ale zalezi aj od samotnych reprakov. ja subwoofer nemam, chcel som nejaky kupit, ale zisitil som, ze ho nepotrubjem pri tychto reproduktoroch.

pocujem, ze tam nieco chyba...ked tu istu pesnicku pocujem z audio cd a potom ako mp3. samozrejme zalezi aj od typu hudby. pri najekom trashovom ramuse to velku rolu nehra, ale pri akustickych paradickach je to ine.

obcas:-)
Návrat hore
Sikth

Založený: 17.Apr 2008 18:59

PríspevokZaslal: 17.Apr 2008 20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

- Koss Porta Pro + iAudio F2.
- Repraky zial zatial nic moc. :-/

- Jazz, klasiku a nejaku cistu vokalovku a tak pod.

- Najradsej cd-cka, potom FLACka (bezstratovy format). OGGy a MP3ky cim vyssi bitrate, tym lepsie.

- NIE

- Je nutnost len pre domace kino. Sustava 2.1 len cisto na hudbu nie je dobra volba. Radsej kvalitnejsiu stereo sustavu.

- Ano. Zalezi ale na com to pocuvas.

- Ano. Okrem nej aj vela inych stylov samozrejme.
Návrat hore
pulixx

Založený: 02.Sep 2006 17:50

PríspevokZaslal: 21.Nov 2008 15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

posledne dni browsujem divne stranky a pri nasledovnej som si spomenul na tuto temu Smile

http://www.tnt-audio.com/topics/geoffrecords.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu   Album (1 kariet)
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra MtG.sk -> Pieskovisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: