MtG.sk - Pozvánka na Thibirov Highlander III
Články - Pozvánka na Thibirov Highlander III

Pozvánka na Thibirov Highlander III

Thibir - Štvrtok 26. Marca 2009
Všetky články od tohto autora

Tak a je to tu zas. Na základe mnohých (minimálne troch) žiadostí od fanúšikov higlandru som sa konečne dokopal k tomu, aby som pootravoval pár ľudí a nachystal Vám skvelý, úžasný a neopakovateľný turnaj.

Určite sa niekto z Vás pozastavil nad originálnym a skromným názvom turnaja. Nevymyslel som ho ja, ale tento názov sa uchytil na predchádzajúcich dvoch, tak nejdem meniť zaužívanú značku.ČO?Možno to bude nosenie popola do krematória, ale pripomeňme si, čo to vlastne budeme hrať. Jedná sa o takzvaný nemecký highlander. Každý balík musí mať minimálne 100 kariet, z toho môže byť okrem basic landov a snow-covered basic landov v balíku maximálne jedna kópia z každej karty.

Sideboard nie je povolený. V prípade Burning Wishov a spol. NIE je povolený album alebo krabička kariet alebo hocičo. Wishnúť sa dá jedine karta, ktorá sa nejakým spôsobom dostala do RFG zóny.

Povolené sú všetky čierno a bielookrajové edície, taktiež zlatookrajové karty z Championship deckov a rovnako aj Collector´s Edition a International Edition. Naopak zakázané sú karty z Unglued a Unhinged (s výnimkou basic landov) a tiež karty Fruitcake Elemental, Gifts Given (to nie je preklep a NIE sú tým myslené Gifts Ungiven) a Evil Presents.

Okrem toho sú zakázané karty z nasledovného banlistu (netvrdím, že je dokonalý, ale má isté opodstatnenie. Dalo by sa o ňom viesť k ničomu nevedúce hodinové debaty, tak sa na to vykašlime rovno. Je to môj turnaj, takže ak poviem, že ho používať chcem, tak ho používať budem. Bodka.).

EDIT: od 15.4.2009 sú z banlistu vyšktrnuté: Dust Bowl, Mind Twist a Timetwister.

Banlist (47/0)
Sideboard:MNE TO NECHODÍ!


Vzhľadom na to, že hráme minimálne 100 kariet, tak je zvýšená pravdepodobnosť, že nám príde skutočne smetný úvodný hand. Aby sme kvôli tomu nemulliganovali každú hru na 5 kariet, bol vymyslený špeciálny highlander mulligan. Vyzerá takto: potiahnem úvodnú ruku 7 kariet. Hocikoľko z nich vyberiem, odložím ich na bok face down, potiahnem toľko, koľko som odložil a odložené zamiešam spať do knižnice. (Samozrejme, môžte ich najskôr zamiešať a až potom dotiahnuť chýbajúce karty, ale budete vyzerať ako strašný hlupák, ak si potiahneš tú zamiešanú). Keď je takto upravených sedem stále zlých, tak berieme normálny mulligan na šesť, päť atď. Btw: Áno, toto nie je Magic.


KEDY?


2.5.2009 o 10:00. Je to ešte viac ako o mesiac, takže dúfam, že všetci budete mať dosť času na plánovanie dovoleniek, služobiek, chát, ciest do bratislavy, na postavenie a natestovanie balíčkov atď. a teda sa zíde nás čo najväčší počet.

KDE?


Hrať sa bude v rodinnom prostredí v Alea (Alei, Aleji, proste tam kde vždy). Snáď nás odtiaľ nevyhodia sektári. Je celkom možné, že od 14:00 bude paralelne prebiehať FNM draft (to ide pomimo mňa, treba sledovať turnaje, určite sa tam včas objaví), takže ak sa niečo pokazí na highlandri, tak si môže každý urobiť chuť na drafte. Ešte malý hint pre ľudí, ktorí nevedia, kde tá alea vlastne je:
http://www.mtg.sk/clanok.php?id=438

KOĽKO?


Toto je dôležitá otázka, keďže tu máme tú ekonomickú krízu. Štartovné bude 5€. Myslím, že je to tak akurát cena. Čiže nezarábajúci pekne odložia päťku z veľkej noci a prídu na turnaj za ušetrené peniaze. Zarábajúci sú jasní


CENY?


Samozrejme, že zahrať si je fajn, ale bolo by dobré niečo aj vyhrať, však? Na ceny bude hlavne redraft kusoviek podľa umiestnenia. Ešte nemám presný zoznam, ale rád by som zaradil hlavne highlander hrateľné karty. Určite Vám môžem sľúbiť nejaký Revised dual, nejakú tú fečku a zvyšok podľa nálady, počtu hráčov a finančnej situácie. (a Huco aj Vašo mi sľúbili nejaké Gateway foily)

Ďalej by som sa rád vrátil k tradícií "ťahania z krabice" kde si po každom odohranom kole vytiahne každý hráč toľko kartičiek z krabice náhody, koľko hier v tom kole vyhral. V krabici sa budú nachádzať zlé R-ká, dobré R-ká, foily a hrateľné C a U.

Rovnako sa určite nájde aj nejaká špeciálna cena pre najlepšie umiestného hráča do 15 rokov. Cena sa nájde aj pre najlepšie umiestneného hráča s budget balíkom. Zoznam kariet, ktoré balík nesmie obsahovať, aby sa pokladal za budget.

Socka list (51/0)
Sideboard:
Vzhľadom na to, že väčšina z nás sa rada pozerá na pekné dievčatá hrajúce kartičky, ale má primálo príležitostí si nejaké pozrieť, tak bude nejaká cena pre všetky zučastnené dievčatá + bonus pre najlepšie umiestnenú, takže kľudne doneste manželky, frajerky, dcéry, babky, proste hocikoho, kým sa chcete pochváliť... (Ale nech preboha pozná aspoň základné pravidlá )

DA END


Ak som na niečo zabudol, tak sa ozvite, rád doplním. Takže ostáva už len jediné: nech sa páči registrujeme sa: www.mtg.sk/turnaje.php?vTurnajID=2446. Viac ako 40 miest zrejme nebude


PS:


Ak chcete niekto prispieť kusovkami, či už do krabice náhody alebo na normálne ceny, alebo máte niečo iné, čo by ste radi venovali na tento turnaj, neostýchajte sa mi napísať PM-ku, Vaša socka Thibir, ďakujem. Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
sa3xx
2009.03.27 06:51
ma niekto balik naviac?: )

aernor
2009.03.27 07:25
zlozim ti budget?

pulixx
2009.03.27 09:55
ja mam balik naviac, akurat trosku daleko

pulixx
2009.03.27 09:59
btw Tibor ten Evil Presents je aka vonavka dik, ze si ma zoznamil s novou kartickou

sa3xx
2009.03.27 13:34
aernor skusim doma pohladat tiez dake budget kusky mas daky decklist?

Mithrandir
2009.03.27 14:58
JJ, best je vsetko-co-doma-krabica-dala.dec

sa3xx
2009.03.27 16:00
skusim poskladat

Vaso
2009.03.28 07:06
uz sa da citat aj na bledom pozadi, nerozumiem preco v pcku nemoze byt hcko...

Topas
2009.03.31 21:14
ooo boze, ten banner na hlavnej stranke je uzasny, dobre som sa zasmial. super napad :-D

pulixx
2009.04.02 11:51
tak veru ten banner teda vysiel

Thibir
2009.04.02 14:41
Takze tu je finalna verzia "socka listu." kazdy, kto bude mat v baliku aspon jednu z tychto kariet sa nemoze zucastnit sutaze o najlepsie budget balik. Tundra a spol. Polluted Delta a spol. Ali from Cairo All Hallow´s Eve Bazaar of Baghdad Berserk Bitterblossom Candelabra of Tawnos Chains of Mephistopheles Chrome Mox Cryptic Command Cyclopean Tomb Diamond Valley Drop of Honey Elspeth, Knight-Errant Engineered Explosives Eureka Force of Will Forcefield Gaea´s Cradle Guardian Beast Illusionary Mask In the Eye of Chaos Island of Wak-Wak Jihad Juzam Djinn Khabal Ghoul Library of Alexandria Mana Drain Mirror Universe Mishra´s Workshop Moat Mox Diamond Mutavault Nether Void Old Man of the Sea Phyrexian Dreadnought Reflecting Pool Reset Ring of Ma´ruf Sea Drake Serendib Djinn Shahrazad Sinkhole Sliver Queen Tarmogoyf The Abyss The Tabernacle at Pendrell Vale Thunder Spirit Timetwister Word of Command

Thibir
2009.04.02 14:42
EDIT clanku: od 15.4.2009 sa meni banlist, nic nove nie je zakazane, ale par chutoviek je odbannutych.

lord_magic
2009.04.03 13:11
hmmm...socka list sa mi paci asi si nezahram pool :/

tekel04
2009.04.03 14:05
tak som sa potesil ked som cital Island, ale este je za tym text

Ondriq
2009.04.14 19:32
mfg, ten socka list je hodne prisny... by som nemohol hrat tak 1/4 baliku

Thibir
2009.04.14 22:04
budget balik/socka list nie je pre Ondriqa, ale aby mali sancu aj zacinajuci highlanderisti

muti
2009.04.16 15:39
hm konecne je timetwister opat v hre :-D

Topas
2009.04.17 19:48
tak mi dnes zislo na um, ze som nikde nevidel, ci sa uz preberala otazka maximalnej dlzky kola na turnaji, hmm? predpokladam, ze tato tema by mohla byt aj na hlasovanie, kedze 45 minut na kolo asi bude malo...