MtG.sk - Balet, zvolajte balet a všetko je ok!
Články - Balet, zvolajte balet a všetko je ok!

Balet, zvolajte balet a všetko je ok!

Huco - Štvrtok 01. Januára 2009
Všetky články od tohto autora

/v tomto článku bude kurzívou doplnený autentický text ďalšieho účastníka MSR a síce Iva Šišku. Za spoluprácu mu ďakujem a samozrejme, dohodneme sa potom na nejakej sladkej odmene/
(Report obsahuje vulgarizmy, kto s tým má problém, nech si ide dať koláčik čo im ostal z Vianoc)


„Tomáš, ale nemiešaj!“ Tak ma vystríhala mama, keď som s ňou telefonoval vo vlaku do Martina. Vedela totiž, že odchádzam na spoločenskú akciu, ktorá v kuloároch nesie názov Majstráky, teda Majstrovstvá Slovenskej Republiky v zberateľskej kartovej hre Magic: the Gathering. V dnešnom článku, ktorý bude plný humoru ...

- Počula si to? Zuzana Martináková mala včera autonehodu...
- A čo sa jej stalo?
- Rozmlátila si celú tvár.
- A dajú ju do poriadku?
- No, chirurg povedal, že po operácii bude vyzerať, presne tak ako pred tým...
- ... chúďatko moje...!

...vám prinesiem svoj príbeh. Príbeh chlapca, ktorý prežil...ale miešal ako sa len dalo

Na majstrákoch v roku 2007 som príliš neoslnil, ale tá „zázračná noc v Relaxe“ (Janko Trnka neumrel a už má aj nový občiansky a telefón) bola super. Vedel som teda, že takúto akciu chcem zažiť znova. Šanca kvalifikovať sa na rating bola asi taká ako, že Ján Slota prestane piť, takže som tento nápad ihneď zavrhol. Neostávalo mi teda nič iné, iba sa vybrať na jednu z kvalifikácii. Trnavu som v pláne nemal a keďže prvá Bratislava bola na začiatku môjho akademického týždňa aj to som zavrhol. (Nie tak kvôli sebe, ale fotrovci by mali blbé reči) Maturita prebehla vďaka pomeru 12 hodín spánku + 6 energy drinkov / tri dni
veľmi zdarne.

FiPo sa ponúkol, že nás s Gejzom prenocuje z piatka na sobotu, aby sme nemuseli skoro vstávať na vlak a navyše mi aj požičal balíček.
Trochu ma iba mrzelo, že som zmeškal piatkovú noc v Púchove, predsalen, bol by som si vypil snáď s každým a navyše by som neprišiel o to ako Janči pokosil chrbát Študentovi Roka (Pagimu), ktorý sa práve vtedy rozprával s našou slovenčinárkou. V každom prípade večer u Filipa stála za to. Boli sme si posedieť v nejakom bare, ale keď mali už iba vodku, ktorá bola nad naše finančné možnosti, FiPo vyhlásil, že ideme k nemu domov, že má doma ešte Finlandiu. Finlandia bola v skutočnosti darčekové balenie, ešte previazané stuhou a v krabici, tak sme to teda otvorili, s tým, že si zahráme proti Pánovi Domácemu šach. Vždy keď sa berie panák, tak ten, komu bol zobraný pije. Po to troch hrách sme si ešte zahrali dámu a napokon preskakovanú, až v tej som konečne prehral .
Ráno sme sa zobudili a na naliehanie môjho birmovného otca sme si ku klobáske namiesto chleba dali vodku, (aj tak sme chlieb nemali) a Fipo nás hodil na turnaj. Pri spisovaní decklistu sme si dali pivko, postupne dorazili aj chalani z Trnavy a o chvíľu už aj Bývalý Majiteľ, takže sme šli na to.

Ja som hral toto:

Tomas Hucik - RG FiPo Rampa (61/15)


a RedaktorSNajväčšímPenisom toto:

Vladimir Sadlon - Hucov pritrtkaný build (60/15)
Vo veľmi povznesenej atmosfére som stihol prehrať proti BG Ramp-e čo bol v podstate mirror a Frenzy si to lepšie vytopdeckoval. Čo sa týka ostatných zápasov, vlastne sa to neoplatí komentovať, hralo sa 5 kôl a na postup stačilo dokonca 7 bodov. Pretože 16 ľudí na kvalifikácii naozaj nepredstavujú obrovskú mentálnu silu, podarilo sa mi kvalifikovať s 9 bodmi. Balík fungoval proti aggru uspokojivo, a presne to boli aj zápasy, ktoré som vyhral.
G. to zvládol takisto, rovnako aj Tibor Šiška.

Síce do MSR mala ešte nejaká tá sada vyjsť, ja som začal už pomaly rozmýšľať nad tým, čo hrať. Určite som nechcel hrať žiadny „deck to beat“, čo v tej chvíli boli UB faeries, hlavne z dôvodu, že som lopata a nezvládol by som to. Rovnako som nechcel ísť hrať ani balík, ktorý by som nevedel pilotovať, nejaký náročný kontrol. Hovorí sa, že na veľké turnaje, (čo síce majstráky nie sú) je dobré mať balík, ktorý poráža aggro a random balíky. Špeciálne na našich majstrovstvách treba rátať, že stretnete aj s balíkmi, čo už nie sú až tak k videniu vo svete.
Môj prvotný vynález bolo toto, a bol som s ním pomerne spokojný, aggrá porážal s prehľadom, vedel si poradiť aj s Férinkami.

Huco – WG control (61/14)


Pôvodne balík vznikol ako nápad absolútneho boardcontrolu, s množstvom kariet, ktoré pridávajú životy, v prvotných verziách sa hrával Martyr od Sands ale nakoniec som to zavrhol. S nástupom novej sady sa začala meniť aj metagame. Vznikol balík, ktorý sa stal jedným z najlepších na fielde, MonoR s Demigodom of Revenge a Fearies sa radikalizovali, teda stávali sa čoraz viac kontrolnejšími. Zmena vílieho balíčka prispela, že sa na svetlo sveta dostal zabudnutý balík. MonoRedStorm vďaka posunu v metagame sa opäť stal hratelný a ja som vedel, čo určite chcem ísť hrať na MSR. Mnohí by teraz namietali, že oni by si taký nestabilný balík nevzali. Áno, ani ja by som si taký balík nevzal, keby som bol lepší hráč.
Ale vzhľadom k tomu, že viem svoje schopnosti odhadnúť lepšie ako pani ministerka Tomanová, bolo mi jasné, že toto je to čo potrebujem. Ten balík jednoducho vie urobiť 6:0 aj bez hráčskeho pričinenia. Jeho ideálne draw zabíja ideálne drawy ostatných balíkov. A to bol môj plán. Jednoducho si to otáčať. Vedel som totiž, že môj draftovací skill nie je to pravé orechové, takže musím spraviť dobrý štandard a limited nejak prežiť.
Začal som pomaly (čítaj vôbec) testovať balíček na MWS, ale úroveň kvality hráčov, je podobná ako vzdelanostná úroveň v obci pri Letanovciach. Myslel som si, že sa cez prázdniny podarí zorganizovať v spolupráci so starou gardou z TN aj nejaký ten draftík, ale časom som stratil vieru. O to viac ma potešilo, keď som v jeden večer uvidel blikať na ICQ správu od Zuzany Belohorcovej a navyše ma pozývala k sebe domov. Ok, tak teda nebola to úplne presne Zuzka, ale FiPo, ktorý ma pozýval na testing pred majstrákmi. Nielen, že mi to lichotilo, ale bola to aj šanca ako si otestovať balík v akcii a navyše si zadraftovať.
Dva týždne pred MSR som teda v piatok večer prišiel na návštevu k FiPovi . Prvá vec, ktorú som urobil bolo, že som si bol spraviť bystrinku(šumienka na trávenie), pretože som šiel rovno zo strašne brutálnej kalby(čítaj: majiteľ domu ešte v piatok večer o siedmej zvracal)
Druhá vec bola, že sme si hneď dali draftík. Prvý draft bol SSE a keďže som ho nikdy predtým nedraftoval a ani na preview Eventide-u som nebol, jediná vec, o ktorej som tušil, ako sa asi tak môže draftovať bolo MonoR, pretože deň predtým o tom vyšiel na wizardoch článok. Nebudem vás dlho napínať, skóre 0:3 hovorilo za všetko. V zápase o kráľa stola som prehral s Junkym . A nebolo to posledný krát, čom som tento stôl poctil svojou návštevou.
V prestávkach medzi draftami sa testovala dvojka. Elfovia, MonoRed, Faeries, Swath combo, Quick ´n Toast, Storm, Lark,... čo len chcete. Navyše si niektorí jedinci (napr. ja) písali aj podrobnú štatistiku vyhraných a prehraných zápasov, ja som si navyše značil aj kolá v ktorých hra skončila a či som bol na drawe alebo som začínal.
Druhý draftík bol takisto SSE, podarilo sa mi nadraftovať pomerne slušné UW s 3x Biting Tether ale aj tak som opäť hral o kráľ stola, tentokrát sa mi ale podarilo vyhrať. Treba ale povedať, že som často prehrával najmä na manové problémy. SSE drafty na testingu skončili so skóre 1:5 a ja som začínal mať pocit, že ten Storm sa bude musieť skutočne snažiť.
Posledný draft sa začal hrať myslím niekedy okolo piatej ráno, bol to formát LLM. Nespomínam si presne, čo som draftoval, ale viem, že to bola tragédia. Opäť som nakoniec hral na obávanom stole, a tentokrát som bez problémov prehral, takže 0:3.

Od Fipa som odchádzal v sobotu večer, spoločne s Rasťom Pappom a Antim. Jediná svetlá vec bola, že Storm mal kladné výsledky proti všetkému, čo som hral (Elves, MonoR, Faeries) akurát od Swansov strašne dostal, asi tak 2:8. Moje presvedčivé výsledky napokon nalomili aj Antiho, ktorý sa tiež napokon rozhodol pre Storm (skončil v top8). Vargi s Fipom boli takí milí, že mi balík už nechali, nech sa s ním zžijem, tažke som nakoniec ani nemal problém so zháňaním kariet, až na pár drobností.

Vtipné bolo, sledovať z diaľky Vargiho boj s pánom, s ktorým vybavoval ubytko. Podľa jeho vlastný slov to bol nevýslovný kretén a hrochoť. Je pravda, že keď kvôli ubytovaniu na intráku musíte s jedným človekom telefónovať 5 krát a on vám po treťom telefonáte aj tak povie, že si nepamatá vaše meno, a že papier kde si ho zapísal niekde založil, tak skutočne začnete mať pocit, že dotyčný pán asi prišiel z programu pre „zapojenie mentálne retardovaných ľudí do bežného života“ . Napokon ale dohadovanie ubytka dopadlo pomerne dobre.

Ja so šiel hrať na MSR Storm a Gejza Elfov, verziu s Murderous Redcapmi, lebo mala skutočne s MonoRedom nakoniec pomerne obstojný matchup.
Ešte pred turnajom sme sa s G.eem dohodli, že určite chceme ísť na dve noci, vlastne takmer ako všetci. Na obed okolo 12.00 nám išiel vlak, takže sme sa stretli na stanici v PU všetci traja. Ja, Pivo Cvička a G. Vlak našťastie meškal, tak sme sa ešte zastavili v staničáku na jedno. Cesta bola fajn, vedľa nás si sadol chalan, čo vyzeral ako Jarule.

V Martine sme vystúpili čosi po druhej a na Vargiho odporúčanie sme si zobrali taxík na intrák. Prišla po nás felícia s holohlavým chlapcom bez krku s asi 6 cm dlhou jazvou na temene, určite si narazil hlavu o stôl, keď umýval doma dlážku. Rútil sa mestom ako by jeho auto bolo Kitt a on Michael Knight. K tomu mu však chýbala bujná hriva a šoférske schopnosti. Na jednej prudšej zákrute mu cez okno vyletel mobil na rozbil sa na ceste. Rýchlo zabrzdil na ručnej s so slovami: „Do pi*e, dnes už tretí krát!“ začal zbierať jednotlivé kúsky.

Intrák vyzeral fajn, naša ubytovacia skupina mala asi 10 členov. Po úvodných menších zmätkoch sme nakoniec vyrazili na nákupy do nedalekého Tesca. Toto Tesco si treba zapamätať, ešte bude hrať dôležitú úlohu tento víkend. Nakúpili sme potraviny a dôležité veci ako absolutku a goral a podobé veci, bez ktorých by dve magické noci neboli také magické/(teta za pokladňou neverila že Gejza má nad 18)/ .
Došli sme na intrák zložili si veci, dali pár kúskov a vydali na FNM. Niekotrí zháňať karty, niektorí hrať, niektorí chodiť okolo a smiať sa ako to ich bratranec mrší. FNM sa hralo na iba 4 kolá, prvý vyhráva 8 Boo, druhý 6 Boo a tak dalej, plus rôzne darčekové predmety, promo karty a podobne. Nebudem vás dlho napínať. Ak to náhodou niekto ešte nevie, tak...
!!!GEJZIMIRKO VYHRAL SUPER FNM!!!
tu čakáme medzi draftami, ja som taká blondavá hlava na chodniku
Môže sa vám to zdať malicherné, ale treba si uvedomiť, že to nie je bežné, aby vyhral niečo takéhoto formátu. Na FNM dorazil aj FiPo, ktorého príchod bol očakávaný snáď ešte viac ako Eura v januári 2009. Zhŕkli sa okolo neho ako pri kameňovaní Márie Magdalény. Títo však nehádzali kamene, ale somrovali karty. Aj ja som potreboval kontaktovať Filipa, ale našťastie ja som od neho dostal prachy, takže som to večer mohol konečne roztočiť. (Áno, je to tak, ak sa pýtate Prečo som dostal od FiPa peniaze, tak vedzte, že to bolo za sexuálne potešenie ktoré som mu poskytol, prípadne to mohlo ešte byť za boostre s ktorých sme draftovali na testingu, ťažko povedať).

Po FNM sme zašli na večeru niekde do mesta, podnik to bol pomerne príjemný, a navyše nás obsluhovala „Stiflerova máma“. Porcie boli veľké a ceny sa mi zdala prijateľná, na to, že sme v meste, ktoré bolo centrom slovenského národného obrodenia.Vrátili sme sa spať na intrák a pripravovali sa na žúrku, ktorá mala byť Legendary , wait for it, -dary! (pre tých, ktorý nevedia na čo je toto narážka, odporúčam seriál How I Met Your Mother, hladanie nového wingmana ). Zrazu po chodbe začali pobiehať rôzne entity s flašami a ako sa ponúkajú tak sa ponúkajú. Našej domácej slivovici sa nakoniec nevyhol ani vážený pán rozhodca Zdeněk Surý.
Do mesta sme sa vydali pešo, sprievodcu a ženu zároveň nám robila iba fľaša pomarančovej Absolutky. Najprv iba na pivo a pomaly do barov, kde sa žije. Taký bol plán. Samozrejme, každý si vytvoril aj svoju individúálnu časť, Ivan išiel na kofolky, ja som šiel piť a potom pozbierať kofolky, čo poostávajú po ňom. Ako vravím, individuálne.
Najprv sme sa ale prešli po meste, hľadajúc nejaké jedlo. Stretli sme Loba, Zděnka a zašli na pivko, zahrať futbálek. Je zvláštne, keď futbal hrajú štyria chalani, ktorí to dobre nevedia a snažia ako sa len dá, aby nevyzerali ako absolútne loapty.
Okolo polnoci Gejza začal mať naliehavé telefonáty od chalanov zo Strojára, že treba nutne prísť. G je známy svojou prenikavou záľubou vo vyspevovaní keď pije, a na GP Krakow si tento zvyk mimoriadne obľúbili aj ostatní hráči. Okolo 00.00 sme dorazili do Strojára to už niektorí boli dosť podgurážení. Fifty s Raydom Geeho. stiahli hneď na zadný bar a začali vyspevovať. O chvíľu sa barom, napriek snahe dídžeja, nieslo hrdo: „Na Kráľovej holi, stojí strom ze-le-ný, vrch má naklonený, vrch má naklonený, vrch má naklonený, k tej slóvenskej zémi...“ Pán decklist bol jednoznačne kráľom večera pre mnohých členov, pretože pozýval snáď každého na koho dočiahol

Fifty: Hucoooo, čo si dáš?
Huco: Ja by som už iba kofolu...
Fifty: Kofolu nekupujem!
Huco: Tak potom asi nič...
Fifty: Dáš si vodku!

/ Ja som nepočul ich rozhovor, išiel som v tesnom závese za Hucom, a počul som už len Fiftiho hlasné „ĎALŠÍ!“
Celý zľakaný, nevedel som čo môžem od podpárového Fiftyho čakať.
FBurácajúc) Čo piješ?! (objatie macatou rukou, skoro som sa zadusil)
Ja: Pivo.
F: S pivom choď do riti (silnejšie objatie). ČO piješ?!
I: Vodku s džúsom.
F: Dobre. Ďalší!

Nakoniec Fifty platil cez 9 kíl, len za to jedno kolo, a aj tak som nedostal svoju vodku s džúsom, ostalo mi nejaké trápne whisky. Napadla ma hriešna myšlienka, nehať to tam, ale potom som sa rýchlo spamatal a skúsene hrkol do seba. /


Hneď ako som ju vypil, mi pIvo podal absinth, aby som zabrzdil. Za ten večer som sa stihol ešte zoznámiť s Mišom Hubom, chodil som totižto na semináre s jeho mladou, mimochodom, takisto milé dievča. Zasadli sme si Ivom do volného boxu, ignorujúc nápis VIP a dopili Absolutku štýlom asi tak 15 sekundové intervaly podávanie flaše. Myslím, že to bola moja posledná spomienka.
/ Mne sa uchovala celkom výrazná a tragicky komická spomienka.
S Hucom po spomínanej absolutke dračíme na parkete, obzeráme kusy, kontrolujeme úrodu, či je treba sklízet. Našli sme tri celkom pekné škatulky, blonďavé, také malé vrtké... Tak sme priplachtili a boli celkom milé a prítulné. Zobrali sme ich teda do boxu na pohárik. Celkom dobre sme sedeli, v poradí dievčina číslo 1, Huco, dievčina číslo 2, ja, a dievčina číslo 3. Reku že tie lubne znova prevetráme, tak sme išli o5 na parket. Dávame si super sandwich s nimi keď tu zrazu.... Narazil som hlavou do niečoho tvrdého. Pozriem hore, a bol to hrudník nejakého chalanka, postavou sa podobal na spomínaného taxikára. Pozrem za seba a Huco mal podobný problém. Iba preletel okolo mňa a vrazil do steny. Ten „môj“ čosi mumlal, rozumel som len „tieto baby“ „dvaja kokoti“ a „napiču.“. Usúdil som že ma nechce pozvať na pivo, tam sme sa s Hucom zdekovali a dali si pár speváckych kôl s Fiftym a spol. /


Ďalšie čo si pamätám, je až ako som sa ráno zobudil na izbe. Môj prvý pohľad bol na stolík, či mám mobil a peňaženku. Mal som. Druhý pohľad bol na stôl, kde ma zaujala fľaša vodky. Ihneď som sa počal budiť birmovného tatka, že si treba pripiť na pekné ráno. Trochu sa zdráhal, ale keď videl, ako som prevrátil do seba už druhý pohárik, povedal si že to nemôže uškodiť. Ivan sa naopak toľko neokúňal, napriek tomu, že v noci vôbec nespal a v bare bol až do záverečnej.
/ Nuž Huco, čo som mal robiť, okolo tretej som nevidel už žiadnu známu tvár, bola ešte tma, tak som tam bol do tej siedmej.
Výdem si von, a skoro som oslepol, svetlo jak o dvanástej. Taxikári sa ohromne bavili na mojej tanečnej choreografií, bol to však pokus o chôdzu. Oproti mne išli ľudia do roboty, babky do koscela, a ani neviem ako som sa dostal nazad na intrák. Viem len to, že som bol sám a mal som pekelný plán. Vedel som že intrák od ostatného Martina oddeľujú koľajnice, čiže bolo mi treba nájsť koľajnice a som v suchu. Po nejakom čase chôdze som natrafil na nejakú hlavnú cestu a za ňou, KOĽAJNICE!!! Spása. Prešiel som krížom cez cestu a vrhol som sa ku koľajniciam, ani Somálska osada po klobáse. Moje nadšenie okamžite zamrzlo, keďže kríčky okolo koľajníc, vyzerali celkom nevinne, tak maximálne po členok, zbadal som sa ako v nich stojím a mám ich niekde okolo Ivana juniora. Čakalo ma brodenie sa nimi asi 10 metrov, neviem už presne, potom som prešiel koľajnice a ocitol som sa pred veľkým betónovým plotom. To by bolo celkom v poriadku, keby na ňom nebol ostnatý drát. Som tu do pče dobre? Tak som spravil rekordný výskok do výšky a na okamžik som zbadal uplne stokársku šedú škaredú budovu a zachytil som len písmená „ojár“. To musí byť ono. Neviem ako sa mi to podarilo, pamatám si už len ako zoskakujem z toho dvojmetrového múru a som in. Pozdravil som vrátnika, lahol si na postel, celý dopichaný a krvavý, ležal som asi 15 minút, potom som sa osprchoval a obliekol do niečoho nepichacieho. Huco máš slovo. /

Potom sme sa vydali po ostatných izbách, hľadať ďalších odvážlivcov, našli sa aj taký, ktorí do toho išli, napr. Rasťo Papp. Dal som si sprchu, a celkom opitý (spoločne so mnou) som sa vydal na site, pešo, ofc. Dorazil som zdarne (ja trošku neskôr, zo tri krát som si musel odgrcnúť), s 30 minútovým náskokom na začiatok, a podarilo sa mi aj vysomrovať Magus of the Moon od Wampa. Neverili by ste ako ma potešilo, keď si vedľa mňa sadli myslím Zdeno a Peťo Bero zabraný v rozhovore štýlu...

Zdeno: Ja si nič nepamätám zo včera, vobec neviem kto ma doniesol.
Peťo: Ts, ani ja neviem že ako som šiel zo Strojára.
Zdeno: Neviem, či som išiel taxíkom, alebo ako.
Peťo: Teda, fakt sila.

Vedel som prečo je tak dôležité chodiť na majstráky. Všetci naokolo sa rozprávali o včerajšku a spomínali najväčších frajerov, Igčiho, Fiftyho a podobných borcov.
Seatingy, rozhodcovské blabla...je zvláštne, že ten s kým si deň predtým chlastal ťa buzeruje, že sa nahlas smeješ.
Pairingy a začal sa turnaj.
1.
Prvý zápas som hral proti Rišovi Rozmanovi. Keď vyložil prvý swamp, nevedel som čo sa deje. Keď vyložil druhý swamp a nič nezahral, tušil som, že toto bude easy game. V štvrtom kole mi prišiel Lotus Bloom a so Swathom to bolo za 25. Druhá hra bola podobná, v treťom vyložil Dusk Urchins, ktorý mi nič nerobia. V štvrtom Korlasha, ktorý mi robí ešte menej a spokojne som si na konci dal cukrík na šetričku. Na to Rišo reagoval veľmi rýchlo a zohodil do Korlasha jeho kópiu. Stále ma nemal šancu zabiť do 5teho, kedy som sa chystal to roztočiť.
Cítil som sa absolútne dobre, ešte stále opitý. A potom to prišlo. Rišo v piatom kole vyložil 7. swamp. V ďalšom riadku budú použité invektívy. Konkrétne slová dojebal a žer a posral. Kto ich nemá rád, tak by ho mal radšej preskočiť.
Zahral Loxodon Warhammer a totálne ma dojebal. Za 11 a žer. Skoro som sa posral. Zhrabol som karty nasraný sám na seba, nie preto, že som to zle zahral, ale preto že už som sa cítil ako víťaz.
Tretia hra bola rovnaká. Až na to, že Korlash s Warhammerom mi hrabol už v štvrtom kole, tentokrát iba za 9. To bola fakt tragédia. Nič som nedokázal spraviť, lopata.

2.
Paringy mi prisúdili ďalšiu trnavskú legendu, Rada Drobného. Rado hral Merfolkov so zelenou, resp. chameleon collosusom. Merfolkovia sú horší matchup ako férinky, pretože stačí aby vyložili cursecathera a jedného lorda a už len čakať so sage dousingom na swath.
Ja som mal ale obe hry šťastie, lebo rišo si neťahal landy, takže mohol buď hrať príšery alebo sedieť s dousingom, ale nie oboje. Takže ja som iba našporil proste manu a vykombil sa aj cez dousing. Mrzuté, inak to bývajú zaujímavé zápasy.

3.
Tretie kolo som stretol Igčiho, ktorý vyzeral ešte horšie ako ja, povedal by som aj, že čo sa týka zbytkového alkoholu tak mal určite väčšiu hladinu. Obaja sme si mysleli, že toto je náš dobrý matchup, takže hra mala rozhodnúť, kto má pravdu (aj keď tú má samozrejme pre 40% obyvateľstva Robert Fajko). Tieto hry sa mi vidí zbytočné popisovať, Jedoducho som mal pravdu ja a hotovo. Ajgor sa síce snažil, ale to bolo málo.

2:1 na prvom štandarde nebol zlý výsledok, ale nebol ani super, pretože som samozrejme chcel 3:0.
Zo známejších mien so mnou na prvom drafte sedeli myslím FiFo, Maťo Petriščak a ešte niekto, ktorého si už nepamätám. Nebudem vás dlho napínať, Môj balík bol priam skvôst, povedal by som, že najodvážnejší konštruktérsky počit od čias Lasicu zo Satinským a ich „SpolaVýťahSpolaLietadloAEšteSaToDáPoužiťAkoKladivo“
Balíček obsahoval 6 príšer s 1 dozadu, ale napriek tomu som hral dvakrát Hurly-Burly (dôvod je ale jednoduchý, ak mám nejaký zápas vyhrať, musí to byť na brutálnu náhodu, kde zahrám obe hurly-burly a niekomu spláchnem celý stôl, alebo tak) Balíček takisto obsahoval aj troch giantovských warchiefov, ale napriek tomu iba 4 giantov vrátane changelingov. V podstate som vyhrával na dva spelly titanias revenge a červený command. Dve uber rera a jeden shriekmaw, ktorého som vždy do druhej a tretej hry dával dnu ako splash. Jednoducho, bola to krása nad krásu.

Hral som s chalaniskom z Košíc, predtým som ho, myslím, nikdy nevidel. Popravde, bola to hra dvoch tragických balíkov, kde ten môj bol tragickejší. Resp. dvakrát miešačka od súpera a krivka Nightshade stinger, Stinkdrinker Bandit, 2countre na stingera, 2 countre na stingera ma v 5tom poslala domov v podstate dvakrát, Tento mlčanlivý kapitán sa napokon dostal do top8

S jonkom už hrávame spolu na turnajoch nejakú dobu. Musím sa pochváliť, že nech ide o akýkoľvek turnaj, vždy vyhrám. Vtip je vtom, že nech hrám akýkoľvek balíček, vždy vyhrávam na tyčku do hlavy. Sealed 10th squall line, T2 monogreen hurricane, Sealed Time Spiral Disintegrate.... Bol som zvedavý, či sa mi to podarí aj teraz.
Prvú hru ma Jano rozniesol na kopytách od Vigora, na ktorého som v mojom RU balíčku nemal odpoveď.
Nasidoval som teda Shriekmawa a tri swampy, pripravený nevzdať sa bez boja. V tejto hre sa mi podaril super kúsok. Jonko hral treefolkov, väčšina z nich mala tri dozadu. Vyzeralo to so mnou zle nedobre, na stole som mal iba toho panáčika, čo za tri aktivovania dá RRRR RRRR do poolu, a jonko mal asi 6 treefolkov. Ja som mal ale plán. Na ruke červený kommand a potreboval som si potiahnuť hurly burly. Hurly burly skutočne prišlo, zo šiestich mán som 3 krát aktivoval malého a zahral command a H-B. Jonko sa skutočne netváril nadšene. 3 za 6, to je dobrá výmena. Hneď dalsie kolo vyložil Vigor a nebyť swampu v hre a shriekmawa na ruke, asi by som prehral. Jednoducho som ho teda zabil, zamiešali sme ho naspäť a už som iba dúfal, že si ho nepotiahne znova. Nepotiahol.
Tretiu hru rozhodla moja Tyčka. Zariskoval som a dvakrát za sedem + jeden nerozvážny útok stačili. (je to tak, stavil som všetko na risk a aj keď mal Jano priemerný casting cost vyšší išiel som do clashu a podarilo sa.)

Toľko pre dnešok, zajtra pokračujeme, stay tuned, bude reportáž aj z dalšej noci

Do skakavia priatelia
Huco Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
afteregg
2009.01.01 00:27
...

frenzyduck
2009.01.01 00:54
super clanok take putave

frenzyduck
2009.01.01 03:40
inak Ivove vsuvky su tam najzaujimavejsie

Overseer
2009.01.01 17:52
pekny report!!!, na Novy rok, ked hlava tresti velmi osviezujuce :-)

pulixx
2009.01.01 18:42
presne si to vystihol

Vaso
2009.01.01 19:09
neboli majstraky uz nejak davnejsie? Ale inac super

huco
2009.01.01 19:21
report som začal písať hned po msr, ale potom sa nan trochu pozabudlo

FiPo
2009.01.01 19:26
zaradil by som to do rubriky: "half of the year that was"

Anti
2009.01.01 21:13
vykon z posledneho kola dvojky evidentne vyzadoval par mesiacov na ukludnenie, netreba vsak predbiehat, pride aj na to

Ondriq
2009.01.01 22:29
Tak ten piatkovy vecer bol vskutku LEGEN- wait for it -DARY!! Zvysok MSR nestal za nic

gejzimirko
2009.01.01 22:45
Tak to ja neviem, ja som sa celkom dobre bavil aj druhy vecer

FiPo
2009.01.01 23:01
majstráky v Martine boli epic (až na môj najhorší výsledok z majstrákov) škoda, že to nemôže byť aj dlhšie než len dva dni (a teda aj dve noci)

gejzimirko
2009.01.01 23:30
No hej, ale to by potom niektori pravdepodobne zomreli...

FiPo
2009.01.01 23:48
Konečne by na majstrákoch mali výhody tí, ktorí vedia piť Nie že by to Fifo potreboval k tomu hetriku

Marten
2009.01.02 00:00
Naschvál čakám do polnoci na pokračovanie a ono nič.