Články - IstroCON a COMICS SALON

IstroCON a COMICS SALON

- Sobota 01. Septembra 2007
Všetky články od tohto autora

“IstroCON 2007 a COMICS SALON 2007 – Tam kde fantázia ožíva“


14-16. september 2007, SÚZA, Drotárska cesta 46, Bratislava


IstroCON 2007 je 20.ročník medzinárodneho festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu a spoločneských hier.

Comics Salón 2007 je 4.ročník medzinárodneho festivalu comicsu, anime, japonskej kultúry a počitačových hier a všetkých elementov dobrej zábavy.

Aktuálny ročník oboch festivalov opäť organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšimi partnermi za účelom priblíženia fenómenu tejto pop-kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival Comics Salón 2007 je opäť poriadaný pod záštitou Japonskeho Veľvyslanectva.

Minulý ročník festivalu Comics Salón 2006 v priebehu troch dní navštívilo neuveriteľných 3252 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť o ďalśie 2 sály na 14 paralených programov, o ktoré sa bude deliť so sesterským festivalom IstroCON 2007.

Cieľom IstroCONu a Comics Salónu je priblížiť fenomén tejto popkultúry, poskytnúť edukáciu a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Taktiež poskytuje priestor našim výtvarníkom, comicsovým tvorcom a spisovatelom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel

Program - IstroCON:
V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 14 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Filmy, Scifi, Fantasy, Horor, Spoločenské kartové a stolové hry, LARPy a čajovňu. Chýbať nebúde ani pútavý sprievodný program.

Veľkým hosťom IstroCONu bude pán spisovateľ R.A.Knaak, autor sérií Warcraft, Diablo, Dragon Lance, Conan, Dragonrealm a iných .

Vrámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na 15 najnovších filmovych trhákov so scifi a fantsy tématikou ako Harry Potter 5, Shrek 3, Nenávisť 2 alebo Eragon.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia.

Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harry Potter, StarGate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica a Babylon 5. A nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku IstroCONu.

Tešiť sa môžete na krsty kniźiek od R.A. Knaaka, Terryho Pratchetta, Andrzeja Sapokowského ako aj slovenských a českých scifi a fantasy autorov Ďura Červenáka, Dušana Fabiána a Lucie Kukačovičovej

Súčasťou festivalu bude predvádzanie a hranie stolových hier ako je Warhammer, Carcassone, Citadela, Osadníci z Katanu, Confrontation a iné.

Z kartových hier nebude chýbať turnaj Hráč roka MTG, Majstrovstvá Slovenska v VTES, turnaj Yu-Gi-Oh a Pokemon a World of Warcraft.
Nájdete aj voľné hranie a učenie kartových hier Magic: The Gathering, Vampire, YuGiOh, Pokemon atď.

Navštevníci si taktiež budú môcť oddýchnuť v príjemnom prostredí čajovne , v reštaurácii a bare.


Program – COMICS SALÓN:
V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 14 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Comics, Anime, Japonsko a Hry. Chýbať nebúde ani pútavý sprievodný program.

Veľkým hosťom COMICS SALONu bude pán spisovateľ R.A.Knaak, autor mangy Ragnarok a Warcraft, ktorú budeme na festivale aj krstiť.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórií vlastný Comics & Manga, FanArt a Original Art. Ďalej sa bude odohrávať súťaž Cosplay o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hladať najlepšieho speváka v Anime-Karaoke.

Vrámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na 15 najnovšich filmových trhákov ako Spider-man 3, 300, alebo Ghost Rider natočené podľa comicsovej predlohy. Taktiež nebudú chýbať fantastické filmy a ďalšie filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tématikou..

Medzi premiéry bude patriť krst prvej slovenskej zbierky mangy a comicsu Comics Salón: COMICS & MANGA BOOK, mangy Warcraft a comicsu Maxx.

Herná sekcia ponúkne oficíalny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2007 a XBOX 360, PC Cup, PSP Challenge, rôzne mini turnaje v Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar, Eyetoy a samozrejme voľné hranie. Zaujíma vás Dance Dance Revolution? Majstrovstvá Slovenska v DDR sa bude konať na Comics Salóne.
Okrem hrania sa budú na mieste odohrávať odborné prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich jednotlivých aspektov. Pozvali sme niekoľko vývojárskych štúdií a odohrajú sa premiery rôznych herných titulov a ukažky síl novej PlayStation 3, Xbox 360 a Wii.
Medzi premiérami nájdete tituly Halo 3, The Witcher a novinky na PS3

Japonská kultúra sa predstaví rôznymi zaujímavými prednáškami o skladaní o zvykoch, origami, bojových umeniach kendo a iyaido, jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka. Chystáme aj živý workshop vo varení japonského jedla.

Comicsová sekcia uvedie zaujímavé prednášky o comicse, ako aj výstavu najlepších comicsových diel zo Slovenska a zahraničia. Záujemcovia sa môžu zapojiť do niekoľkohodinových workshopov vedených odborníkmi na kreslenie comicsov zo Slovenska, Čiech a USA.

Fanúšikovia japonského comicsu sa opäť nabažia vynikjúceho anime, prednášok na tému anime a mangy v sekcii Anime Salón. Budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize, kresliacich súťažiach a kostýmovaní. Aj keď bude Anime sekcia, len súčasťou bohatého programu Comics Salónu, tak pôjde opäť o najväčšiu akciu tohto druhu na Slovensku.

Hostia:

Festival Comics Salón bude skutočne medzinárodný aj vďaka účastí vybraných hostí z 8 krajín sveta (Slovensko, USA, Japonsko, Česká Republika, Poľsko, Francúzsko, Rakúsko, Dánsko).

Medzi hlavné osobnosti comicsu, patrí napriklad známy spisovateľ Richard A. Knaak, autor príebov zo sveta Warcraft, Diablo, Conana a Dragon Lance. Taktiež je autorom mangy Ragnarok a Warcraft

Ďalej príde autor ságy o Zaklínačovi Andrzej Sapkowski v rámci krstu tretej knihy zo série Veža Bláznov a Boží Bojovníci.

A v neposlednom rade slovenský ilustrátor Juraj Mad Maxon, ktorý je autorom rôznych obrazov, ilustrácií a comicsov.

Svoje diela a prednášky predstaví vyše 50 hostí, ktorí sú odborníkmi v oblasti comicsu, maľby, anime, hier a japonskej kultúry.

Detaily:
IstroCON 2007 a Comics Salón 2007 sa uskutočnia v dňoch 14. až 16. septembra 2007 v priestoroch SÚZA na Drotárskej Ceste 46 v Bratislave. Začne sa v piatok (14.9.) od 12:00 a skončí v nedelu (16.9.) o 19:00. Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
Qurty
2007.09.01 20:27
ja tam cem ist

Kubo
2007.09.01 21:12
tak toto si rozhodne nenecham ujst!

Shane
2007.09.02 10:11
ani ja ..

turbo
2007.09.02 12:37
ved to je kazdy rok...ale vzdy je tam dobre

slovakshade
2007.09.02 18:39
jj dojdite na HR

Mithrandir
2007.09.03 08:28
Kurnajs, to uz Sapkowski napisal treti diel Veze Blaznov? Musim si to zohnat.

Selar
2007.09.03 19:46
ze kurnajs, skor by som napisal konecne mu to trvalo nieco vyse dvoch rokov...ak nie tri

Bartman
2007.09.05 14:44
škoda že je to v Bratislave, je to ďaleko