Články - COMICS SALÓN 2006 – Nechajte sa uniesť!

COMICS SALÓN 2006 – Nechajte sa uniesť!

- Utorok 05. Septembra 2006
Všetky články od tohto autora


15-17. september 2006, SÚZA, Drotárska cesta 46, Bratislava


Comics Salón 2006 je medzinárodný festival fantastiky, comicsu, japonskej kultúry, hier, anime, filmov a všetkých elementov dobrej zábavy.

V poradí už tretí ročník organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšimi partnermi za účelom priblíženia fenómenu tejto pop-kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival je opäť poriadaný pod záštitou Japonskeho Veľvyslanectva.

Minulý ročník v priebehu dvoch dní navštívilo festival neuveriteľných 1682 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť z hladiska času na 3 dni a z hladiska kapacít o ďalśie 2 sály.

Cieľom Comics Salónu je priblížiť fenomén tejto popkultúry, poskytnúť edukáciu a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Taktiež poskytuje priestor našim výtvarníkom a comicsovým tvorcom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel . Aj vďaka Comics Salónu 2005 vyšli 2 comicsové zbierky a tento rok na CS2006 vyjde ďalšia.

Program:


V priebehu 3 dní sa bude paralelne v 11 sálach odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých 6 sekcií festivalu – Scifi & fantasy, Japonsko, Filmy, Hry, Anime a Comics. Chýbať nebúde ani pútavý sprievodný program.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórií vlastný Comics & Manga, FanArt a Original Art. Ďalej sa bude odohrávať súťaž Cosplay o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hladať najlepšieho speváka v Anime-Karaoke.

Vrámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na najnovšie filmové trháky ako Superman, X-Men 3, alebo V for Vendetta natočené podľa comicsovej predlohy. Taktiež nebudú chýbať fantastické filmy Underworld 2, Star Wars 3, a exluzívna predpremiéra Silent Hill a ďalšie filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tématikou..

Herná sekcia ponúkne oficíalny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2 2006, PC Cup, PSP Challenge, rôzne mini turnaje v Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar, Eyetoy a samozrejme voľné hranie. Okrem hrania sa budú na mieste odohrávať odborné prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich jednotlivých aspektov. Odhrajú sa premiery rôznych herných titulov a ukažky síl novej PlayStation 3.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia. Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, StarGate, Star Trek, Battlestar Galactica a Babylon 5. A nakoniec sa uskutoćní súťaž o najlepšiu poviedku Comics Salónu.

Japonská kultúra sa predstaví rôznymi zaujímavými prednáškami o skladaní o zvykoch, origami, bojových umeniach kendo a iyaido, jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.

Comicsová sekcia uvedie zaujímavé prednášky o comicse, ako aj výstavu najlepších comicsových diel zo Slovenska a zahraničia. Záujemcovia sa môžu zapojiť do niekoľkohodinových workshopov vedených odborníkmi na kreslenie comicsov zo Slovenska, Čiech a Egypta.

Fanúšikovia japonského comicsu sa opäť nabažia vynikjúceho anime, prednášok na tému anime a mangy v sekcii Anime Salón. Budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize, kresliacich súťažiach a kostýmovaní. Aj keď bude Anime sekcia, len súčasťou bohatého programu Comics Salónu, tak pôjde opäť o najväčšiu akciu tohto druhu na Slovensku.

Navštevníci si taktiež budú môcť oddýchnuť v príjemnom prostredí čajovne, prípadne si zahrať rôzne spoločenské stolové a kartové hry.

Hostia:


Festival Comics Salón bude skutočne medzinárodný aj vďaka účastí vybraných hostí z 8 krajín sveta (Slovensko, Česká Republika, Poľsko, Francúzsko, Rakúsko, Dánsko, Egypt, Japonsko,).

Medzi hlavné osobnosti comicsu, patrí napriklad známy comicsový tvorca Jozef Gertli Danglár, ktorého ilustrácie z diela Roger Krowia budeme prezentovať.

Prekladateľ Jan Kantúrek, ktorý pracoval na sérií diel Úžasná Zemeplocha od Terryho Pratchetta, príbehoch o Barbarovi Conanovi alebo rôznych comicsoch ako Slaine.

A v neposlednom rade slovenský ilustrátor Juraj Mad Maxon, ktorý je autorom rôznych obrazov, ilustrácií a comicsov.

Svoje diela a prednášky predstaví vyše 50 hostí, ktorí sú odborníkmi v oblasti comicsu, maľby, anime, hier a japonskej kultúry.

Detaily:


Comics Salón 2006 sa uskutoční v dňoch 15. až 17. septembra 2006 v priestoroch SÚZA na Drotárskej Ceste 46 v Bratislave. Začne sa v piatok (15.9.) od 12:00 a skonči v nedelu (17.9.) o 24:00.

Games Salón


Vrámci medzinárodného festivalu Comics Salón 2006 sa uskutoční veľká herná sekcia vrámci podsekcie Games Salón.

Bohatý program ponúkne oficíalny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2 2006, PC Cup, PSP Challenge a Miniturnaje.
Dalej budeme predstavovať najnovšie hry na PC, PS2, PS3 a PSP, ktoré budú k dispozícií pre voľné hranie

Okrem hrania sa budú na mieste odohrávať odborné prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich jednotlivých aspektov. Odhrajú sa premiery rôznych herných titulov ako je Tekken: Dark Ressurection a bude aj ukážka síl novej PlayStation 3.

Súčastou hier bude aj chillout room s hrami Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar a Eyetoy.

Turnaj prebehnú v nasledovných počitačových hrách:


Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2 – Tekken 5, Soul Calibur 3 a Gran Turismo 4
PC Cup - Quake 4, Warcraft 3 a Counter Strike.
PSP Challenge – TekkenR a Wipeout:Pure
MiniTurnaje – Dance Dance Revolution, Buzz, SingStar, Eyetoy, This Is Football

Priaznivci stolových a kartových hier si navyše príjdu na svoje prostredníctvom hrania kartových hier Magic: The Gathering, Vampire: The Eternal Struggle, Pokemon, Yu-GI-OH, Legend of the 5 Rings a rôznych stolových hier ako je Warhammer, Samurai, Carcassone, Osadníci z Katanu, GO, Shogi a mnoho ďalších.

Súčasťou budú aj tunaje v MTG, Pokemon a YU-GI-OH.

Registrovať na turnaje sa dá na mieste alebo na oficiálnej stránke www.comics-salon.sk Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
Buubuu
2006.09.05 12:48
budu turnaje v mtg a o kolkej rad by som si jeden zahral????

Wampo
2006.09.05 14:09
http://www.mtg.sk/forum/viewtopic.php?p=57363#57363

Junky
2006.09.05 15:54
wampo zlata dusa