Články - Nové organizované hranie v Cloudposte!

Nové organizované hranie v Cloudposte!

Patrik Surab - Utorok 04. Júna 2019
Všetky články od tohto autora

S príchodom novej edície Core 2020 nás čaká obrovská zmena čo sa týka organizovaného hrania. Končia totiž FNM promo kartičky, Standard Showdowny atď. a nahradené budú novými promo 4-kartovými “boostrami“. Spolu s nimi sa aj pomenia niektoré veci u nás v Cloudposte.

Čo bude v týchto boostroch?


1. Promo rare/mythic karta z najnovšej edície.
2. Promo rare/mythic karta zo zoznamu kartičiek, ktorý budú vyberať Wizardi. Majú byť niečim špeciálne, vraj sa podrobnosti dozvieme čoskoro. No budú tu aj japonskí planeswalkeri.
3. Promo basic land s alternatívnym artom.
4. Špeciálne promo podobné FNM kartičkám (5 rôznych kariet namiesto 3 ktoré sú teraz), čiže tu môžeme očakávať iné rámy ako sú pri súčasných FNM kartičkách atď.

Na sezónu Core 2020 budeme mať 168 takýchto boostrov, čo znamená 14 boostrov na týždeň.Pondelkový Standard, utorkový Modern a piatkový FNM Booster Draft ostanú nezmenené, v soboty ak nebude event naordinovaný wizardami budeme mať tiež Modern, no máme tu ešte stredy a štvrtky, ktoré by sme chceli lepšie využiť aby sme pre vás mali viac týchto špeciálnych boostrov a iných produktov. Poprípade aby sme do Bratislavy vedeli dostať aj veľké eventy ako PTQ, MKM Series a pod.

Stredy budeme mať druhý Booster Draft. Prvé týždne po release novej edície budeme hrať v stredu aj piatok novú edíciu a keď už bude stačiť jeden nový draft za týždeň, tak stredy budeme mať retro, poprípade špeciálne drafty.

Štvrtky by sme chceli oživiť casual formáty v Cloudposte. Keďže tu sa ale metagame moc nemení a rýchlo sa ohrá, budú bývať iba raz mesačne. Prvý štvrtok v mesiaci bude bývať Tiny Leaders, druhý Pauper, tretí Highlander a štvrtý Commander night.

Ako by sme chceli rozdeľovať promo boostre?

Pondelok Standard – 3

Utorok Modern – 3

Streda Draft – 2

Štvrtok Casual – 1

Piatok Draft – 3
Špeciálny booster získajú hráči, ktorí budú mať najviac výhier (1 na hráča). Ak bude takýchto hráčov viac ako boostrov, vyberie sa náhodne kto booster dostane.

(Príklad: Na utorkovom moderne bol jeden hráč, ktorý mal 4:0 a traja, ktorí mali 3:1. Špeciálny booster teda získa 4:0 hráč a dvaja náhodne vylosovaní z troch, ktorí mali 3:1)

12 boostrov týždenne bude rozdelených na pravidelné hranie a každý týždeň sa odložia 2 boostre do poolu vďaka ktorému spravíme cca mesiac po prerelease Cloudpostové majstrovstvá v danej edícii, kde bude v cenách navyše 24 týchto promo packov.

Majstrovstvá pre Core 2020 už máme vytvorené na mtg.sk, tak si ich môžete poznačiť do kalendárov.


Majstrovstvá Cloudpostu Core 2020

Registrácia: http://www.mtg.sk/turnaje.php?vTurnajID=8614
Štart turnaja: 10:00 (10.8.)
Formát: Sealed Deck + Top8 Draft
Vstupné: 24€
Ceny: 3 boostre (30 bodov) na hráča, 24 špeciálnych promo boostrov, ktoré sa rozdelia pre top8 (pri účasti nad 32 hráčov pre top16) + sponzoring od UltraPRO!


Prečo limited a Standard majú viac špeciálnych boostrov oproti iným formátom?

Tieto boostre budeme dostávať na základe toho, koľko ľudí sa k nám chodí hrávať. Konkrétne sú tu ale dôležité dve čísla. Takzvané tickety a engaged players.Tickety sa rovnajú počtu vstupov do každého nášho eventu za posledný rok. Čiže ak nejaký hráč v Cloudposte za rok odohrá 50 turnajov, budeme mať zaňho 50 ticketov.
Engaged Player je hráč, ktorý u nás za posledný rok odohral aspoň 6 turnajov vo formáte Standard, Booster Draft alebo Sealed Deck.

Tieto čísla sú na sebe závislé, obe sú rovnako dôležité a na základe nich získavame promo boostre. Znamená to, že ak by sme mali 1000 ticketov a 10 engaged playerov, dostaneme rovnako veľa boostrov, ako keby sme mali milión ticketov a 10 engaged playerov. Obe čísla musia rásť, aby sme vedeli mať pre vás viac odmien aj pre iné formáty.

Ak budete mať akékoľvek otázky alebo návrhy na zlepšenie, dajte mi vedieť.

 Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
Jamasaky
2019.06.07 13:24
Drafty v stredu sú výborný nápad aj pre študentov, ktorý chodia už v piatok domov. Teším sa na stredy!