Články - Report z GP Bilbao

Report z GP Bilbao

Patrik Surab - Utorok 19. Marca 2019
Všetky články od tohto autora

Patrik Szmatana na GP Bilbao uhral krásne 21. miesto (prehral hru o top8) a rád by sa s vami podelil o zážitky z celého nášho výletu...

GP Bilbao nám ponúklo ďalší z výletov v zostave Paťo, Paťo, Paťo a nejakí ľudia (tento krát to vyhrali Marián Kall a Csendo s priateľkou)

Testing na GP zahŕňal všetko ako z psychologického hororu. Kedže som na začiatku bol rozhodný jak dievča v puberte, postupne som prešiel z Dredgu na Fenixov, ďalej na Infect, potom naspäť na Fenixov, potom na GB, medzitým som chvíľu zvažoval fritku, zase Fenix...a potom prišiel zlom v testingu, kedy ma Junky nahovoril, aby som išiel hrať Whir Prison. Po víkende intenzívneho testingu som mal sklony k samovražde a chuť sa na celé GP vykašľať. Nakoniec som dostal rozum a skončil som tam, kde som začal a teda Dredge. Hovorí sa, že to je teraz dobrý balík a už som to aj hral na nejakom tom utorkovom moderne.
Let z Viedne, kde nám na naše prekvapenie počas celej letiskovej "kontroly" nikto nekontroloval občianske, trval asi 2 a pol hodiny. Mesto príjemné...múzeum mierna zápalka, ale vidieť Picassa, Van Gogha a Moneta naživo sa nedá každý deň, takže overal pozitívne...obrovský kvetinový pes je pre niekoho najlepšia vec na celom výlete (že Paťo), pre niekoho je to cool atrakcia, ale pre iných to môže byť najvačší gýč/ohavnosť. Domáci skoro netušia, čo je angličtina a ešte som nevidel dvoch ľudí sa rozprávať naživo pomocou Google Translate...teda až kým sme sa nemuseli ubytovať.V sobotu ráno som mal trochu viac času ako zvyšok, kedže som mal 2 bye a začínal až od tretieho. Prvé kolo sme využili na nákupy, v druhom som sa motal medzi stolmi a keď som zablúdil k stolom s Old Schoolom, kde sa ľudia obhadozvali Power9, aby následne útočili Sengir Vampirom, tak som si povedal, že to už je asi moc. Tak som sa vrátil naspäť k formátu, kde sa v treťom útočí za lehtal, alebo sa hovorí opponentovi "I got loop"3. Kolo: Rob van der Steenhoven, Thopter Prison
Opponent začal ako klasický Whir Prison (nejaký Mox, Bauble, Jar, Spyglass), ale keď sa nezatváril úplne štastne, tak som zacítil šancu. Nakoniec to nebol úplne klasický Whir Prison, ale Thopter Sword Combo, ktoré hralo po SB aj nejaké Bridge.
Prvá však nebola tesná a v druhej stačil 1 Ancient Grudge na Foundry, aby som opponenta spomalil a vychilloval.
Chlapík skončil day1 s celkom impressive 8-1 a to začínal bez bye-ov.
3-0

4. Kolo: Julien Rouar, GB
Chalanisko prišiel, vytiahol nejakú hrozne custom dečku Death & Taxes, ja som už počas miešania summonil silu Nature's Claimov zo SB proti jeho RIPkam a keď sme začali a on na playi zahral Verdant Catacombs, tak mi celkom odlahlo. V prvej mi dal len Thoughtseize a potom nezahral nič. Na konci hry mi ukázal 2 Confidantov, keďže ja som mal od prvého kola Darkblast.
V druhej mal síce turn1 Nihil Spellbomb, ale použil ju veľmi skoro na Amalgama zo Shriekhornu a okamžite dostal punish Catharticom.
4-0

5. Kolo: Rui Reis, Tron
V sobotu ráno pri raňajkách som celej výprave ukazoval video, kde Ben Stark hodnotí Limited skills vs. Tron skills a prekrásne ma to dobehlo. http://twitter.com/ChannelFireball/status/1106746471561465856
Prvá hra bola celkom jednoznačná pre opponenta. Ja som cez mulligany a maindeck Relic nedokázal včas nič vyskladať a priletel Ulamog. V druhej na playi som bol rýchlejší, ako by dokázal opponent ustáť. No a potom prišla tretia hra, počas ktorej som si nebol istý, či ma opponent len trolluje, alebo je niekde v okolí skrytá kamera.
Ja som mal pomalší a najmä na točenie dosť unlucky štart, turn2 som dal "len" nejaké Chilly a 1 Narcomoebu. Opponent mi dal turn3 Karna a keď dal -3, tak som sa už lúčil s landom, on však namieril na Narcomoebu. To som si povedal, že máme šancu. V dalšom kole som dostal do hry 1 Narco, 1 Amalgama a preventívne som Loamoval, keby sa opponent rozhodol mi ničiť landy. On položil Ugina a začal rozmýšlať. Asi po minúte to našiel a dal -3, aj keď sa pri tom tváril, ako hrozne prehráva. Karna tento krát trafil +4. V dalšom kole som ja len generoval ruku cez Loam a snažil som sa to hrať na Conflagrate a Chilly, keďže Bloodghasti medzitým dostali Surgical. Zahral som Shriekhorn, ktorý bol viacmenej bez vplyvu, až kým sa opponent nedostal na ťah a nepoužil na neho Karna -3. Vtedy som už fakt nevedel, čo sa deje. Ugina plusol a položil Oblivion Stone. Takto sa to vyvýjalo asi 2-3 kolá a ja som nedokázal dredgnúť Conflagrate a dostatok Chillov na kill. Môj opponent plusoval Ugina, ale na Karnovi používal úplne náhodné ability. Nakoniec sa jeho životy zastavili na 2, keď sa odtapol a vedel dať s Uginom ultimátku. Vtedy prišiel další test trpezlivosti, keď môj opponent vzal Ugina a začal si čítať, čo ultimátka robí. Prečítal prvý krát, prečítal druhý krát a potom sa ma spýtal, či si fakt potiahne 7, pridá 7 a položí 7. Kto ma pozná, asi vie, čo sa v mojom vnútri odohrávalo. Povedal som mu, že áno, fakt to tak je, on to hodil do hrobu, potiahol 7 a položil mi do hry 2 Wurmcoily, Ulamoga (ktorým sa mi pokúsil exilnúť 2 landy) a Oblivion Stone. Aj napriek tomuto všetkému mi stačilo, keby som Loamom dredgol Conflagrate. Nestalo sa.
Podpísal som result a navštívil miestneho psychológa.
4-1

6. Kolo: Eder Fernandez, Sliver
...alebo, ked si človek myslí, že horšie už nebude.
Prvá hra bola od môjho opponenta dosť nepresvedčivá a ja som až do tretieho kola netušil, čo sa bude diať. V prvom položil tapnutý Overgrown Tomb, v druhom cez Verdant fetchol Breeding Pool (tu som vôbec netušil) a v treťom položil land, na ktorom bol nakreslený netvor z Hviezdnej pechoty. Kedže to mal po Japonsky, len som sa uistil, či to je Sliver Hive a zabil ho. "What an easy game" pomyslel som si, ale potom som sa spamätal, že týpek má vlastne tiež 4-1 a nejak to dokázať musel.
Na druhú som keepol nuts a už som v hlave išiel hladať zvyšok chalanov. V druhom kole som dal Cathartic, cez ktorý vybehli 2 Narcomoeby, 3 Amalgamy a asi aj nejaký Bloodghast padol do hrobu, oznámil som triggery a dostal Ravenous Trap. Povedal som si, že to je síce dosť zlé, ale stále môžem vyhrať. Vo štvrtom kole však opponent položil Syphon Slivera, ja som si to prečítal, pozrel na životy, a keď ma opponent swingol za 12, miešali sme. To už som zďaleka nemal takú povznesenú náladu.
V tretej som nemal nijak explozívny začiatok, zato môj opponent išiel vo štvrtom kole za 8 flying + lifelink a mne sa začal rozpadať svet. Naštastie ho Conflagrate na chvíľu poslal naspať do praveku, no cez Company to bol celkom rýchly rebuild a ja som nemohol útočiť. Môj opponent potom chvíľu sedel na lifelink blokeroch a asi 35 životoch a ja som vedel, že ak nezačnem rýchlo niečo vymýšlať, tak další kapitán ma pochová úplne. Navyše položil Diffusion Slivera, ktorý vypol potenciálny Conflagrate. Začal som teda útočit Bloodghastami a dúfať v nejaký hrozný blok zo strany opponenta. On Bloodghastov len 2 krát pustil a ja som začínal mať problém. 2 Amalgamy sedeli v obrane spolu s Narcomoebami a Impom. Keď som zaútočil a dostal ho Bloodghastami pod 20, tak opponent na konci kola Vialol Blur Slivera, vo svojom Sentinel Slivera a nepochopiteľne swingol so všetkým. Ja som vymenil Amalgamy za jeho kapitánov, Impa za Syphon Slivera, Narcomoeby sa hodili pod 1/1 a 2/2 a on si síce pridal útokom zase životy na 35+, ostal však s dvoma Slivermi na stole, kde ja som vo svojom všetkým vyskákal a zrazu som mal obrovskú prevahu. A kedže mi ostávalo v library asi 5 kariet, tak som musel zaveliť do masívneho útoku a dúfať, že sa nestane nejaká Company nehoda EOT. Nestala sa.
5-1

7. Kolo: Kyriakos Avgoustis, Spirits
V prvej som si dal výživný mulligan na 3 a iba som sa pozrel, proti čomu vlastne hrám. Súperovi som nič neukázal a vedel som, že táto hra bude asi o game3. V druhej som podľa očakávania vyhral. Do tretej už sideboardoval aj opponent a začiatok Noble Hierarch into Wanderer + RIP na playi bol gross.
5-2

8. Kolo: Toni Ramis Pascual, Fenix
V prvej mi síce opponent dal Surgical z mainu, ale nestačilo to. Najmä po tom, ako mi vrátil asi 6 príšer do ruky Thingou a dostal Conflagrate za dvojciferné číslo. V druhej sa spoliehal zas na turn2 Thing, ktorá však dostala okamžite Lightning Axe, opponent už našiel len Anger of the Gods, ktorý prišiel neskoro a ja som lockol day2.
6-2

9. Kolo: Alexander Shedyakov, Devoted Abzan
Nesmierne zaujímavá game one. Začínam, dám Shriekhorn a pustím opponenta. On dá land, Birds of Paradise. Ja dám vo svojom Darkblast. Opponent sa odtapne, položí druhý land a ďalšiu Paradajku. Ja teda dredgnem Darkblast a zabijem aj tú. Opponent sa odtapne a položí Vizier of Remedies. Ja ocením jeho trpezlivost, dredgnem Darkblast a zabijem aj to. Balíme.
Opponent zjavne na tilte mulliganuje na 5, dá v druhom Devoted Druida, dostane Lightning Axe a podpisuje.
7-210. Kolo: Eugeni Sanchez, Fenix
Opponent skoro vôbec nevie po anglicky, takže dohodnúť sa na niektorých veciach bolo v tomto kole dosť náročné.
Prvú som vyhral, ako je u Dredgu dobrým zvykom. V druhej som sa dosť dlho cítil ako favorit, aj napriek tomu, že mi súper dal Surgical na Loamy. Ja som mal potom silné kolo, kde som dostal do hry dosť veľký board. Opponent dal Thing a potom mi dôležité karty exilol Ravenous Trapou, ktorú som vôbec nečakal. Vedel som, že budem musieť vyhrať s tým, čo mám na stole, čo nebolo úplne nereálne. Až kým sa opponent neodtapol a nedal mi Anger of the Gods zvrchu knižnice.
Do tretej som si povedal, že by som si na to mohol dávať pozor a mal som pomalý štart. Opponent mi v druhom kole dal jasne najavo, že má Ravenous Trap a ja som vedel, že 2 Catharticy na ruke ešte budú musieť počkať. V treťom kole som teda flashbackol Looting, do ktorého som zahodil Thuga. Opponent na konci kola dal Thought Scour a zacielil mňa. Do hrobu mi padla Narcomoeba a on mi dal v reakcií na trigger Ravenous. Odtapol sa, dal Blood Moon a cítil sa hrozne pohodlne na 16 životoch. Keby mu vtedy asi niekto povedal, že sa už neodtapne, tažko by uveril. A ja tiež. Z prvého Catharticu však padli do hrobu 3 Bloodghasti, ja som zahral land, druhý Cathartic a tam padli do hrobu 4 Creeping Chilly. Dubáci dostali haste, opponentovi vyleteli oči na stôl a znechutený podpisoval.
8-2

11. Kolo: Fabien Petrick, Fenix
Opponent v prvej keepol 1 lander so Surgicalom. Surgical mi síce ublížil, ale on nepotiahol druhý land a zomrel. Druhá bola dlhá a náročná. Dlho sme sa obhadzovali sideboardovkami. Ja som zabil 2 jeho Thingy, on mi dal 3 Surgicaly, ale nakoniec connectol Fenixov a ujazdil ma. V tretej na playi som sa cítil ako favorit a opponenta som dostal pod tlak rýchlymi Bloodghastami, keď on uprednostnil Surgical na Loam miesto na prvého Bloodghasta a ja som potom zahodil ešte 2 a hneď s nimi aj vyskočil. Dal som ho na 12 a v Lootingoch som našiel Impa s Catharticom. Dlho som sa rozhodoval, čo zahodiť a nakoniec som sa rozhodol pre land a Conflagrate aj za cenu, že v nasledujúcom draw stepe nebudem dredgovať. V hrobe som mal 2 Conflagraty a nič relevantné. Opponent iba vŕtal cez Serum, Manamorphose a Opt a nechal ma hrať. Zaútočil som za 6, opponent ešte v combate Surgical na Conflagrate a ja som po combate zahral Cathartic a vychilloval.
9-2

12. Kolo: Javier Jimenez Martínez, Experimental Affinity
Opponent začínal a mal celkom cool začiatok. Land, Mox, Orni, Signal Pest a Vault Skirge. Vo svojom kole som sa uistil, že mu ostali 2 karty na ruke a môj opponent povedal, že dúfa, že mu nedám discard, lebo jedna z nich je dobrá. Povedal som mu, že nie a dal len Shriekhorn. Opponent sa odtapol, slamol do hry Steel Overseera a zaútočil. Ja som tapol Horn, niečo málo podredgoval a po mojom kole som ho nechal s Moxom a landom na stole. Conflagrate je silná kartička.
V druhej nenašiel Rest in Peace a tak tá hra netrvala dlho.
10-2

13. Kolo: Sandro Bernabé Sánchez, Fenix
Další Fenix, ale pri 22% day2 metagame share to asi nie je žiadne prekvapenie. Prvú som vyhral, ani to nebolo žiadne prekvapenie. V druhej som si ale na chvíľu myslel, že som sa nechal diskvalifikovať z turnaja. Môj opponent si na boogie board zapisoval karty, ktoré na mojej ruke poznal po Surgicaloch, Loamoch, Dredgoch a podobne. V jeden moment som si nebol istý, ktorý fetchland z mojej ruky pozná a tak som sa naklonil a z jeho boardu som si to prečítal. On na mňa pochopiteľne zavolal rozhodcu. Naštastie to malo celkom priateľskú atmosféru, aj keď mi nebolo všetko jedno. Rozhodcovi sme celú situáciu popísali, a on povedal, že to nevie vyhodnotiť, a že sa musí poradiť s vyšším levelom. Ten prišiel, ešte raz si nás vypočul a potom povedal, že informácie zapísané na papieroch pri životoch sú verejné a teda som sa nijak neprevinil. Akurát pred opponentom som vyzeral ako dosť veľké hovado. Tú hru som nakoniec prehral, ale v tretej som bol cez Looting into Cathartic rýchlejší a tak som porazil aj štvrtých Fenixov za turnaj.
11-2

14. Kolo: George Channing, Hardened Affinity
Opponenta som si pamätal z day1, keď sedel v jednom z kôl vedľa mňa. Pamätal som si, že hral artifacty a myslel som si, že to bude Whir Prison (ktorý je hrozný matchup pre Dredge). Land Looting bol môj dosť častý štart počas celého víkendu a tak som mal šancu aj proti Prisonu. On však v prvom položil Animation Module a ja som sa cítil oveľa lepšie. Prvú som nejak cez Chilly a Conflagraty na jeho panáky zvládol. Síce som musel útociť len Narcomoebami, keďže mal dvoch Hangarback Walkerov, ale Loam + Conflagrate celú situáciu značne uľahčili. Druhá bola čistý grind fest z jeho strany. Cez Module sa snažiť vyrábať 1/1 nekonečných blokerov a hroziť vo vzduchu Inkmothmi. Mne sa však podarilo nájsť až neuveriteľne veľa hate kariet a po kole, kde som zahral Ancient Grudge, Nature's Claim aj Darkblast, aby som zbúral jeho Ravager plán, som bol celkom favorit. Potom som ešte zničil aj Module a keď som ho prinútil blokovať aj Inkmothmi, tak som vedel, že si idem zahrať o top8.
12-2

15. Kolo: Julien Potier, Suicide Zoo
Vedel som, čo hrá môj opponent, keďže mal 11-0 a v jeden moment bol jediný undefeated. Vyhral som hod kockou a keepol som ruku s Catharticom a Dredgermi. Bol som si vedomý toho, že pravdepodobne hra Thoughtseize, ale kedže som mal Loam, nebol som proti turn1 discardu úplne hrozný. Samozrejme, že som turn1 Thoughtseize dostal, tak som v druhom len zahral Loam. Môj opponent zahral v druhom Swiftspeara a za pomoci Fetchiek a Street Wraithov aj Death's Shadow. Ja som v tretej dredgol, nič moc nenašiel a zahral Impa do bloku. Opponent mi však ukázal Become Immense a Temur Battle Rage.
V druhej sa opakoval scenár z prvej. Keepol som Cathartic s Loamom a Decayom. Dostal som zas Turn1 Thoughtseize, tak som v druhom zahral Loam. Opponent mi dal Swiftspeara, ďalší discard a zahodil Decay. Dredgol som, a položil Impa. On priložil ďalšieho Swiftspeara, na tých som však už mal aj bloky - Stinkweed a Amalgam. Vo svojom som len zaútočil Bloodghastami a zostal v bloku. Opponent sa odtapol, potiahol, prepočítal a keď sa začal usmievať, vedel som, že je zle. Faith's Shield povedal protekcia pred čiernou, Bauble, Become Immense a ja som vedel, že ma zase vyhodili z lietadla na Pro Tour.
12-3

Výlet aj napriek sklamaniu z posledného kola hodnotím veľmi pozitívne, užili sme si dosť srandy. Škoda, že druhému Paťovi a Mariánovi sa nedarilo tak, ako mne s Csendom. A viac ako z prehry v 15. kole som bol tiltnutý z toho, aký je Paťo lakoš, keď sme na izbe hrali Shadow vs. GB
Bilbao je celkom cool a najmä v lete by to mohla byť ideálna destinácia na GP.
A neboli by sme to my, keby sme si nerobili z ľudí dobrý deň a počas odletu sme na pasovej kontrole stáli za sebou traja Paťovia. Prvý prešiel Šurab, keď sa pani na letisku pozrela na môj občiansky, tak sa ma spýtala, či sa všetci v našej krajine voláme Patrik. Ja som si zobral doklady, s veľkým smiechom som odkráčal do tunela a nechal som Paťa Košičiara, nech ukončí túto bizarnosť. Chcel by som vidieť jej výraz v tom momente. Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
Atherion
2019.03.19 22:04
Gratulujem chalani! Pekny vysledok Pato aj Csendo.

shrek
2019.03.20 01:10
Mno ja som isiel po Vas na letisku, teta kukla na OP...David? You are not Patrik mno ja som jej povedal, že My middle name is Patrik a isiel som dalej...

huco
2019.04.04 15:10
Kvalita!