Články - Cloudpost 2016

Cloudpost 2016

Patrik Surab - Utorok 29. Decembra 2015
Všetky články od tohto autora

Celý Cloudpost organizačný tím sa chceme v prvom rade poďakovať za priazeň všetkým hráčom, ktorí u nás počas roka 2015 hrávali. Snažíme sa pre vás pripravovať stále nové a lepšie veci a o tom bude aj tento článok...

Bratislavská Liga

Začneme teda novým systémom bodovania Hráča Mesiaca. Pôvodný systém už od januára nebude platiť, keďže Cloudpost je čím ďalej tým väčší a nepríde nám fér to, že sa odmeňujú iba najlepší traja hráči. Máme teda pripravený nový "levelový" systém. Levelový systém bude fungovať tak, že za každú výhru v turnaji bude mať každý hráč 1 bod. Za remízu a prehru 0 bodov. Čiže ak budete mať 4 výhry na turnaji, kde bude 12 ľudí, budete mať 4 body do bodovania. Za 3 výhry a remízu 3 body a tak ďalej. Pri turnajoch, kde sa bude hrať top8 budú bodové ohodnotenia nasledovné. Pre víťaza bude počet bodov podľa počtu kôl v základnej časti. Pre finalistu o jeden bod menej, pre semifinalistov o 2 body menej a tak ďalej. V praxi to znamená, že ak bude 5kôl základná časť a potom top8, víťaz dostane 5 bodov, finalista 4 body, semifinalisti 3 body, štvrťfinalisti 2 body a miesto 9-16 po 1 bode. Body sa budú resetovať každého pol roka (na začiatku januára a na začiatku júla) a odmeny sa budú dávať 4x do roka na konci každého tretieho mesiaca (marec, jún, september, december). Avšak, aby boli odmenení aj tí najlepší hráči, bude sa ľuďom rátať iba 16 najlepších turnajov za polročnú sezónu. Rátajú sa iba turnaje, kde je aspoň 8 hráčov.

Vždy po 2 mesiacoch trojmesačnej sezóny bude väčší LEVEL-UP turnaj, kde bude štartovné 7€, na ceny budú 3 boostre na hráča + ceny navyše ako krabičky, obaly, promo kartičky a pod. a pre každého účastníka budú 2 body do našej Bratislavskej ligy.

Za PPTQčka bude 1 bod pre každého účastníka. Séria turnajov Hráč Roka tento rok nebude. Spravíme iba 1 veľký turnaj o Hráča Roka v decembri, ktorý bude spravodlivý pre všetkých (nebudú žiadne bye a budú super ceny ako každý rok). Čo ale teda môžete získať za tie spomínané levely?

Level 1 - 20 bodov
Nápoj z bufetu a Milu/Horalky/Kávenky pri ďalšom LEVEL-UP turnaji zdarma.

Level 2 - 30 bodov
Constructed turnaj zdarma

Level 3 - 40 bodov
Draft zdarma

Level 4 - 50 bodov
Draft zdarma

Level 5 - 60 bodov
Constructed turnaj zdarma

Ak získate v sezóne napr. Level 5, máte odmenu za Level 5 aj za všetky predošlé levely (2 drafty, 2 constructedy aj občerstvenie). Ceny sú zatiaľ v skúšobnom režime na prvý polrok. V budúcnosti môžu nastať zmeny. To, čo je ale teraz napísané je na prvý polrok do resetu garantované. Svoj bodový progress viete sledovať TU

Na hlavnej stránke máte vpravo hore linky na všetko, čo potrebujete vedieť.



Prerelease

Keďže prereleasy sa nám tiež poriadne zväčšili (na poslednom sobotnom sme mali 67 hráčov) a niektorí hráči nemali čo robiť po treťom kole kvôli zlému výsledku a dropu z turnaja...a nestíhame po skončení spraviť ďalší prerelease, máme pre hráčov pripravený REBOUND Prerelease. Každý hráč, ktorý hral sobotný prerelease o 10:00 má právo sa po dropnutí z prereleasu registrovať na ďalší prerelease (štart cca 14:00) so štartovným 17€.

Štart Turnajov

Ďalšiu zmenu, ktorú chceme od januára zaviesť je stabilnejší štart turnajov. Veľa ľudí sa nám sťažovalo, že prídu na čas na turnaj a začína dlho po oficiálnom štarte, ktorý je napísaný na stránke. Budeme preto fungovať podľa nasledujúcich pravidiel.

- na predregistrovaných hráčov sa bude čakať 10 minút po začiatku, ktorý bude uvedený na stránke
- po 10 minútach začína turnaj. Hráči, ktorí zavolajú (alebo napíšu na Facebook organizátorom), že prídu aj keď sú ešte len na ceste budú zaregistrovaní do turnaja
- po 10 minútach od pustenia časomiery dostávajú hráči, ktorí niesú na mieste game loss a po 20 minútach match loss

Alkohol a iné návykové látky

Rovnako vec, ktorá veľa ľudom vadí. A nie len preto, že Clodupost je súčasťou herne so spoločenskými hrami, kde chodia rodiny s ďeťmi. Na turnajoch je zákaz prísť s alkoholom, alebo v podnapitom, či inak neprimeranom stave. (ak si dáte pivko pred turnajom samozrejme proti tomu nič nemáme. Ide o hladinu alkoholu, ktorá je nepríjemná ostatným) Organizátor vás v takomto prípade vyhodí z herne. Samozrejme každý môže dostať predtým warning. Nechceme ľudí vyhadzovať. Iba v nutných prípadoch. Rovnako by som vás poprosil krotiť sa s nadávkami (aspoň do 18:30, dokedy je otvorené iHRYsko, poprípade kým deti hrajú spoločenské hry v herni). Jediné turnaje, kde sa to bude trošku tolerovať je polnočný prerelease, poprípade iné nočné hranie.

Forma turnajov bude takmer rovnaká ako minulý rok. Pondelok Standard, utorok Modern, streda Legacy Cube, štvrtok Highlander, piatok Draft a v sobotu Standard + Legacy Cube.
Jediné zmeny bude štvrtkový Tiny Leaders (každý, alebo každý druhý podľa záujmu), ktorý bude začínať zároveň s HL turnajom a Legacy každú štvrtú sobotu/nedeľu podľa vyťaženosti herne.
V prípade akýchkoľvek otázok mi kľudne napíšte tu, alebo na Facebook a ak chcete vedieť ako prví o novinkách u nás v Cloudposte, pridajte sa do našej FB skupiny:
http://www.facebook.com/groups/441673619333654/

Dúfame, že sa vám zmeny páčia a budete k nám radi chodiť aj v roku 2016



 Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
muti
2015.12.30 16:59
polnocny preview - turnaj nielen plny dobreho hrania ale aj najstavnatejsich nadavok. pridite si otvorit nove karty a usta

Naranek
2015.12.31 12:15
tzv buran preview I am in

Patrik Surab
2016.01.08 17:36
Trosku tolerovat znamena, ze si mozete pivko zobrat aj do herne. Nie ze budete ozrati