Články - Majstráky Top 8

Majstráky Top 8

Thibir - Nedeľa 31. Júla 2011
Všetky články od tohto autora

08:57

Hráči z top 8 sa nám pomaly trúsia. Zatiaľ čakáme na Johnyho Reháka, ktorý raňajkuje. Top 8 sa hrá bez časového obmedzenia, na tri víťazné. (Head judge navrhoval na dve víťazné, ale chalani sa dohodli, že tri sú lepšie)

10:11

Dnes Vám prinášame dva Feature matche súčasne. Huco Vám popíše zápas Paťo Šuráb vs. Jakub Toth. Ja Vám popíšem hru Filipa Vališa proti Robovi Gregorovi.

Hod kockou vyhráva Robo. Robo necháva Fifo mulliganuje. Vykladáme si landy. Robo hrá v druhom kole Spellskitu, ktorá Fifovi trocha kazí plány. Prvý Squadron hawk dostane mana leakom. Fifo vŕta Sea gate oraclom. Robo hrá z ruky druhého hawka, tentokrát prechádza. Fifo len vŕta preordainom. Hawkovia si idú po girst blood. Robo skúša Gideona, ten však dostane Spell piercom. Fifo prikladá druhú oraclu, Robo tretieho hawka a útočí. Niekoľko kôl len land, go. Fifo medzitým padá na 10 životov. Robo skúša druhého gideona a dostáva mana leak. Ďalší útok, Fifo má 4.Robo hrá druhú spellskitu, Fifo reaguje into the roilom s kickerom. Prechádza jedna spellskita sa vracia, druhá prichádza do hry. Druhú Fifo roiluje vo svojom kole a vzdáva sa. 1:0 pre Roba.

Chalani sideboardujú. Od vedľajšieho stola sa dozvedáme, že Johny vynechal land drop v druhom kole, aj keď land na ruke mal.

Fifo začína. Má to celkom dobré. Prvé kolo vŕta preordainom. Robo hrá rovnaký spell. Fifo land, go. Robo v druhom kole spellskitu, ktorá je hneď twistnutá twisted imageom. Fifo prikladá Jaceho a ťahá si. Robo znova preordainuje a hrá ratchet bombu. Fifo ťahá a hrá ghitaxian probu za životy. Manaleak, dismember, a tri landy. Robo nabíja bombu, land, go. Fifo vŕta halimar depthami a Jace ťahá obom. Chalani striedavo ťahajú, zlepšujú si ruky a bomba pomaly rastie na 3 countre a odpaľuje Jaceho. Fifo skúša exarcha, dostáva manaleak, ktorý doplatí. Tak dostáva dismember. Fifo hľadá ďalšie cez preordain. Robo hrá Gideona, ten prechádza. Robo sa zle tapuje, necháva si odtapnutú pláň a tectonic edge. Takže vieme, že nemá Mana leak. EOT hrá Exarcha, v svojom kole Twin a zabíja Gideona. Robo hrá druhého Gideona. Fifo v svojom kole See beyonduje a nachádza Into the roil. Útok a je to 1:1.

Fifo rozmýšľa, či si nechá 7 lander, boli tam síce 3 Halimar Depthy a 3 fecky. Ale nakoniec si berie mulligan. Robo necháva. Fifovi 6 je fakt dobrých. Robo začína preordainom. Fifo Halimar depthami. Robo land, go. Fifo land, go. Robo hrá v treťom kole Jaceho, dostáva mana leak. Fifo len púšťa ťah, missuje Land drop. Robo hrá len meč. Fifo Spellskite. Robo hrá druhý meč. Fifo stále nemá land. Robo hrá Squadron hawka, ktorý prechádza, tak hrá aj druhého. Fifo ešte skúša exarcha, ale robo má mana leak, dostáva útok od dvoch omečovaných hawkov, zahadzuje dve karty. Už to vyzerá byť over. Robo hrá posledných 2 hawkov. Fifo má š landy, exarcha v hre a twin na ruke. Topdeckuje 4ty land, skúša to, ale Robo má Flash freeze. 2:1 pre Roba.

Obaja nechávajú, Fifo začína See beyondom. Od Roba len 2 landy. Fifo preordain, ale dostáva mana leak. Tak to necháva tak. Robo tretí land a vlastný preordain. Fifo land, go. Robo ďalší preordain a land. Fifo ničí robovi jednu kolonádu. Robo hrá Spellskitu a hneď dostáva twisted imageom. Fifo len púšťa ťah. Robo tiež. Fifoci chýba druhá červena, Robo hrá jaceho, ťahá a ostáva s dvoma odtapnutými bielymi manami. Fifo dáva eot into the roil na jaceho. V svojom kole prikladá druhú červenú. Robo hrá hawka, prechádza a hľadá kamaráta. Fifo See beyonduje a našiel už aj twin. Má to podľa vlastných slov tak dobré, že nevie, čo zamiešať. Nakoniec si jednu vyberá a púšťa Roba. Už má nachystané v ruke aj kombo, aj trocha rušenia. Fifo eot hrá into the roil na hawka s kickerom. Robo musí zahodiť 2 karty. Fifo len land. Robo v svojom kole znova zahrá hawka, Fifo eot skúša exarcha. Dostáva dismemer, tak hrá dispel. Vyhodnocujeme stack a Robo rozmýšľa čo ďalej. Púšťa ťah. Fifo skúša twin, Robo hrá flashfreeze, dostáva spell pierce, Robo hrá celestial purge, ale dostáva ďalší spell pierce. Fifo dorovnáva na 2:2.

Začne Robo. Fifo sa ho pýta, či nechce náhodou dorovnať počet mulliganov v tejto hre na 2:2 a ísť na 5. Robovi sa tento nápad nepozdáva. Robo mulliganuje, Fifo necháva. Nemá to úplne dobré, nevšimol som si tam exarcha ani červenú manu. Robo necháva 2 landy, 3 manaleaky a mental misstep. V druhom kole majú obaja po spellskite. Fifo hľadá niečo depthami. Robo našiel tretí land. Eot skúša Fifo Into the roil s kickerom, dostáva mana leakom. Fifo hrá Kotha. Z Robovej strany vidíme prekvapenie. Mountain útočí. Robo nič nehrá. Ďalší útok mountainom, dostáva dismember, ktorý ide do spellskity. Robo má 8 životov (4 od mountainu, 4 od dismemberu) Robo hrá jaceho a ťahá. Eot hrá Fifo kicknutý Into the roil na Robovu spellskitu, mountain zráža Roba na 4. Robo hrá spellskitu, Fifo skúša mana leak. Robo tiež, fifo dopláca a Koth ide po víťazstvo.

Dnes máme final day, 4ri zápasy, uvidíme kto je najlepší. Asi takto:
Jedlo vs. Andej Gallus = elfovia vs. Steel
Paťo vs. Jakub Tóth = Valakut vs. UR Ascenzia
Flochy vs. Johny Perefecto = URG PodTwin vs. SplinterTwin
Fifo vs. Robo Gregor = SplinterTwin vs. UW cawblade

Feature match:
Paťo Šurab, majster sveta v Magicu, Dirty Dancing Boy a.k.a Mišo Biely dva dni koncert po tebe.

Jakub Tóth, pravidelný účastník Pro Touroch a.k.a mám lepšu slovenčinu jako mooj oponent.

Chalani miešajú, hovoria že kto ako ojebáva a tak, kto sa ako opil v Japonsku a tak.
Jakub začal. Island, Preordrain/ponder, neviem čo presno to bolo a ani ma to nezaujíma.
Paťo si do response mullingan. Paťo Valakut a nič nehrá, Jakub hrá Gitaxian probe – Paťo je saucy, 2x Titan, Rampant Growth a landy. Paťo skúśa Rampant Growth, ale nie, nie, mana leak je proti. V treťom Jakub sea beyond, a ďalšia Proba.Na ruke Titani a landy. Videl som Jakubovi ruku, a podľa mňa vôbec netuší, čo by sa asi tak dalo spraviť teraz. Má asi tak 5 miliónov spellov, ja by som bol nahraný. Premýšľa a hrá Ascenziu. Dáva na ňu cukrík, zahral nejaké ťahanie. Sollemn má byť odpoveď. Jakub má aj Preordrain a Paťo práve má 6. manu a skúša Titána, dostáva Mana Leak. Ascenzia má 2 countre. Jakub sa sťažuje, že nevie čo tam Paťo hrá, že si jeho balíček nepamätá presne. Ale aj tak hrá Foresee, Kopíruje si Foresee, premýšľa. Zaťiaľ vám môžem poedať, že ma bolí hlava jak koňa na jatkách. Paťo skúša druhého Titána, ale trafil Mana Leak! Vo svojom hrá Jakub Ponder a opať mám čas vám povedať niečo z mojho osobného života, pretože ponder sa skopíroval a tak rozmýšľa nad dvoma pondermi. Pristála na stole drhá Ascenzia + Preordrain, +1 cukrík. Zahrá Probe a nechá Paťa hrať. Medzitým má ale Jakub už len 8. životov. Bolt. Ten sa skopíruje 2x, cez dve Ascenzie, a Paťo má razom 11 životov. Jakub hrá ešte nejaké kartičky, ale fšetky spôsobujú, že hrá v podstate Ancestrall Recall. Zahrá Bolt a Burtst Lighting a je to asi tak za milón. 1: 0 pre Jakuba.

Sideboardujú, Paťo má SB plán, že sa zmení na aggro. Nasiduje Obstinate Balothov a nejaké smeti a skúsi ho utlačiť. Vraj Jakub nebude mať čas brániť combo, aggro a ešte aj nabíjať Ascenziu, uvidíme!

Paťo mulligan, Teramophic expanse, go. Jakub hrá Halimar depthsy. Ide Paťo a hrá Stenu. Jakub zahrá Probe a vidí trikrát Titán a 1x Summoning trap. Jakub v ďaľšom svojom Ascenziu a nabije ju Probom. Chvíľu iba draw,go. Potom paťo hrá explore, Ascenzia stále na jednom cukríku. Paťo má 5 landov, začne tam soliť Titánov. Jakub Ponder. Paťo dal Titána – Mana leak, Trapa – Mana leak, Trapa, resolvla, ale trapas, našla iba stenu.
Jakub má teda nabitú ascienziu, kopíruje ponder a prestáva to byť tesné. Zahrá aj druhú. Paťo súša druhého titána – Flashfreeze. Jakub vo svojom kole zasa vidí asi tak milión kariet. Paťo skúša explore, je tam. Hrá titána- je tam or not?Not!

Práve sa nám nabila aj druhá Ascenzia a už to nie je tesné, už nič nenapíšem, ak to nebude nutné. Nebolo.
2:0 pre Jakuba

Paťo menil sideboard. Jakub sa snaží ukecať Judgea, že niečo o miešaní kariet blabla, who cares.
Paťo Valakut, Jakub Halimar Depths. Rampant Growth. Nuuuudaaa. Medzitým Fifo vs. Robo Gregor už 2:2.Jakub vykladá Thinking. „thinking for 10 minutes“ a nakoniec probe za životy. Natures claim, Titán, solemn explore, landa Jakub kývol, že ok, ale potom si dlho spomínal, čo tam vlastne bolo. Preordrain. Paťo hrá Solemna. Keby som nebol na šrot, tak sa fakt ale nudím. Ponder. See beyond. Paťo hrá trapu za manu, a nachádza... Obstinate Balotha. Jakub vo svojom opäť hrá Thinking. Ascenzia, ale musí predsa vedieť o natures claime, uvidíme aký má plán. Probom dal jeden cukrík.
Paťo útok a Jakub je už len na 9tich. Paťo skúša Claim, ale Jakub hrá v 75tich kartách jeden Mental misstep a práve ho zahral. Vo svojom kole nabíja Ascenziu a už to prestáva byť tesné opať. Jakub má po probe už len 7 životov. Karty v balíčku vidí už asi tak do hĺbky 10, pretože má nabitú Ascenziu, takže ponder je napr 6 kariet hlboko a preordrain 4. paťo útočí, bolt zabíja Balotha a Jakub je na 5tich. Paťo si potiahol Trapu, a musí nejak súpera osrať, neosral, iba si ju v main fáze svojej nechal scountrovať. Fifo vyhral tri–dva, Jedlo vyhral tri-nula.
Jakub napokon Call to mind na lightning bolt. Paťo vo svojom útok Sollemnon, Jakub ho nezabil a paťo zahral Mountain a na život to stačilo.
2:1 pre Jakuba.

Hráme štvrťfinále a Paťo si aj tak musí požičiavať papier od svojho oponenta, snažíme sa ukecať judga, aby mu dal warning. Nedáva  DD

Jakub Probu najprv za life, až potom bude hrať landu. WTF!?! Toto nie je magic. Claim, growth, solemn + 4ri landy, Island go. Paťo expanse. Jakub hrá v druhom svojom kole Thinking, land a go. Paťo hrá growth, dostáva mana leak. See beyond, land a go. Paťo zahrá Valakut, stenu a go. Jakub opäť Thinking. Bude to ...see beyond. Musím povedať, že nikto nechce kúpiť boostre. Chcete kúpiť boostre? Paťo hrá solemna, ale dostáva mana leak. Jakub vo svojej hrá Ascenziu, a necháva dva landy odtapnuté. Paťo hrá vo svojom claim, resolve. A ide opäť Jakub.

Hrá Depthsy, a vykladá na stôl druhú Ascenziu. paťo vo svojom skúša Growth, je tam.
!BOOSTRe, PReDáM BOOSTRe! Jakub vo svojom kole zahral preordrain, ale ascenzia je stále bez cukríka. Hrá aj ponder, stále bez cukríka. Hrá Paťo, Jakub má tri odtapnuté many. Paťo hrá acidic slime, dostáva mana leak, ale už nabil Valakut. Za tri do súpera.

Jakub vo svojom dáva cukrík na Ascenziu cez nejaké random ťahanie... a call to mind na flashfreeze. Paťo draw, land- fečka, ktorú neodpaluje a schováva medzi landy, asi skúša nejaký trik. go. Jakub. Hrá ponder a nabíja AScenziu, vykladá ďaľšiu, tá dostáva tiež jeden cukrík. Prestáva to byť tesné. Ale Jakub zatial má iba 2 karty, jedna z nich je flashfreeze. Draw go, kým si Jakub nepotiahne ťahanie, zatial nepotiahol. Paťo Mountain, Jakub má 12. Ale už to nie je vôbec tesné, Jakub zahral see beyond, a lízol si tri. Paťo Land a Jakub je na 12 (9). Jakub hrá call to mind na call to mind,. PAťo Stena, Jakub nejaké ťahanie. Preordrain, Ponder, S dvomi nabitými Ascenziami, je to asi 15 kariet hlboko, našiel 2x Bolt a call to mid, stačilo to.
Jakub Tóth je v národnom týme.!!!
3:1


Jedlo vyhral 3:0
Ivan vyhral s Johnyho pomocou 3:2.

11:25

Fifo už hrá s Jakubom 1:0 (píše ich Huco), ja čakám na Ivana a Jedla.


11:32

Som to vychytal, Jedlo sa Ivanovi vzdáva.

12.09
fifo vs jakub zatial 2:1

Filip Valis vs Jakub tóth

Chalani sú fér, vymenili si decky, neriešia nejaké decklisty. Jakub to berie seriózne, zapisuje si jeho counterspelly, odpovede Fifo iba si pozerá, listuje. Slovenský split obv.

Prestávka.

Miešame, blabla, wampo niečo blabla.
Filip začína. Land go, Jakub probe za life, ešte pred položením landu! Dostáva spell pierce. Land a ide opäť Fifi.Land, go. Jakub zahral see beyond, má. Fifo depthsy. Jakub ponder + Ascenzia. Fifo land go. Jakub Probe – exarch 2x, pyroclasm, roil, mountain. Založí aj druhú ascenziu a Filip premýšľa, dáva response exarcha. Vo svojom kole exarch útok, land a go. Jakub práve nabil Ascenziu, druhá ascenzia má jeden cukrík, prestáva to byť tesné. Ale, Fifo má roil a ascenzia je naspäť na ruke. Fifo má loop na to zahrať Splinter twin, Jakub je vytapovaný. Fifo ale nemá splinter twin. Takže like a boss, preodrain zvršku a medzi dvoma je splinter twin. Nikto nepochyboval, že by sa to Fifovi nepodarilo.!!!
1:0 pre filipa

Shuffling. Blabla /Ivan floch je v top 4, vyhral tri:dva/ ľudia sa radujú a smejú z Ivana, že je pán. Johny je smutný.

Hráme. Jakub hrá land + preordrain. Surovka, obv, apf... Filip halimar depths, crazy voňavé, go. Jakub tlačí ponderom, island, go. Filip skúša see beyond, je tam. Jakub dáva Ascensiu, Filip za životy Probe - Mana leak 2x, flashefreeze, burst lightning. Filip ešte zahral jace a lízli si obaja. Jakub land, go. Filip land, a asi sa niečo deje, lebo filip nakoniec necháva ťahať oboch. Jakub hrá probe za životy, ale aj fipo má mental misstep za životy, probe tam nie je. Jakub založí ešte preordrain, vraj luxusne. Ponder, takže Filip thinking fáza...ponder je tam, aj druhý cukrík na Ascenzii. Filip OT into the roil s kickerom a ASC, ale dostala mana leak.

Filip in thinking mode. Lízne si sám z Jace a ide Jakub. Thinking mode, vykladá druhú ascenziu, dáva na ňu cukrík preordrainom, už tu nie je taká sranda ako kedysi.Filip sea gete oracle, Jakub See beyond, druhý see beyond, nabil obe ascenzie. Prestáva to byť tesné. Fotka –trapas, Jakub Probe, vidím Filipovu Handu, má tam celé kombo, aj tri counterspelly, ale proti dvom nabitým ascenziám to nie je až také terno. Vraj niečo a blabla. A Filip zbalil karty.
1:1 pre oboch.

Filip land go, Jakub probe, Spellskite, exarch, twin + tri landy. Filip má magic fakt ťažký. Jakub si zahrá eśte probe. V druhom filip spallskite, Jakub Ascenziu, filip v tretom exarch, ale Jakub má counterspell, vo štvrtom sa filip usmieva, hrá jace, ale ťahá iba on. Jakub frustrovaný s Fifa premýšľa...nakoniec hrá druhú ascenziu, ponder, a obe ascenzie majú zrazu cukrík. OPnderom sa ale mieśa, nebolo to navoňané.Filip si líže, líže jacom, a hrá see beyond a hrá Jakub.
Jakub ale iba draw, go, má len tri landy, už štyri, zatiaľ žiadna akcia, opäť Fifo ťahá jacom, ale teraz už ťahá aj Jakub. Jakub skúša roil na Jace na konci kola, dostáva spell pierce, vo svojom iba land a go. Filip to isté ale s Jacom. Jakub draw, go, Filip eot roil na jednu s ascenzií, Mana leak, nabíja AScenzie, a tri spellpiercy, jeden origoš a dva skopírované rušia roil. Prestáva to byť tesné. Filip skúša depthy, bráni sa ako sa dá. Jakub draw go. Fifo necháva ťahať oboch a discard. Jakub nemá business, ale vyzerá, že to zvládne pobrániť. AScenzie majú tri cukríky, like a pro. Filip už má 2 spellskite, neviem na čo? No v každom prípade Jakub našiel konečne business, trikrát preordrain, to bude masívna discard fáza. PRobe a filip má celé kombo a 4 rôzne counterspelly. Ale ľudia si myslia, že to nebude stačiť. Jakub bol stimulovaný kamarátom, usmieva sa, je to fajn.Dáva tri pyroclasmy (v skutočnosti iba 1) a zabíja dve spllskite, aby asi mohol vrátiť, Jace na ruku, pretože už má 9 cukríkov. Fifo draw,draw go. Jakub vo svojom tri pondre, už iba čakáme kedy to spustí. Burst lightning + Fifo už má málo.
Vo svojom filip dáva 11ty counter na jace, ale ten asi dostane x roil, uvidíme, zatial sa nič nedeje. Jakub je už vo svojom, počíta si knižnicu, má tam 21 kariet, hmmm, uvidíme...burst lightning krát tri, Fifo má 6. A call to mind ukončuje moju agóniu.
2:1 pre Jakuba

miešmae na ďaľśiu

12.25

Fifo mulligan, už prehráva a ani sa nezačalo. Filip si pozrel iba 5 kariet a už hlási, že nechá, fakt, nechal. Fifo land, go, Jakub land Preordrain., see beyond, Filip v tretom sea gate oracle. Jakub v tretom Ascension a rovno dáva prvý cukrík preordrainom.
Oracla sa snaží udrieť, a koncom 4tého kubovho kola vracá rolim ascensiu na ruku.
Filip preordrain, go. Jakub Probe za životy. trikrát counterspell a raz roil. Kecal som s Flochym, keď som sa vrátil, na stole boli dve ascensie s jedným cukríkom, filip jednu vrátil. Land, go. Jakub vo svojom dáva druhú, je ale zrušená. Skúša teda tretiu ascensiu, a hned ju aj ide nabit Probeom, dostal ale mental misstep. Jedna Ascencia je nabitá. Filip pritlačil Spellskitou. Opäť to prestáva byť tesné. Filip vzdáva.
Bola to divoká jazda, ale okrem godlike draw ťahal Fifo vždy od začiatku za kratší koniec.

3:1 vyhráva Jakub Tóth a je vo finále!!!!!!!!


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
o tretie miesto FIfo vs. Jedlo
sranda zapas


Fifio vs JEDLO

Mull fifo. Jedlo joraga. V druhom neleveluje, utoci a dava arbor elfa, v tretom hra vengevine a utoci cim sa da. V stvrtom dal probe neviem co tam mal, nestiham, pretoze som sem prisiel k tomuto zapasu nahodou, a musel som striedat Igora. V stvrtom jedlovom skusa exarcha a tapne vengevine, nic neutoci. Vo svojom fifo splinter twin a je hotovo. Nebolo to tVsne, fifo tam v tretom asi hral preordrain a nasiel si tam aj exarcha aj twin, „besproblemof“ podľa jeho slov.
1:0

Fifo keep, jedlo nema dorbych sedem, skusi lepsich 6. Jedlo: Arbor Elf, utok, v druhom nic nezahral. Fifo v druhom preordrain, chalani stichli, po tom čo sa chvilu smiali z finale, v tretom jedlo vengevine, utok, 14 ma fifo ale dal spellskite. Jedlo rozmyšla, ale aj tak na pána stíha seknút fifovi balíček, len tak, pomimo. Založil elvish archdruida a coperlinger scout, ale ma vo svojom pyroclasmu, aj ked má iba 6 životov, ale zasa jedlo má len jednu kartu na ruke vengevine a llanowara na stole.fifo vo svojom nic, Jedlo útočí vengevine, fifo nebráni a má 2 jedlo dava ešte torpor orb, a hrá fifo, draw, go. Jedlo útok, blokuje spellskiteou llanowara a na vengevine má roil s kivkerom, stále má teda 2 životy, jedlo skusa hladat sylvan rangerom landy, hmm, ale tak to nefunguje. Fifo dava preordrain, vraj by sa patrilo najst cele kombo ideálne. Pyroclasma rieši problémy, jedlo hrá pána zemiaka, leatherbavk balotha.roilom vracá torpor orb , aj s kickerom, jedlo: „má všetko, lakoš“, see beyond, už tam asi niečo poskladal. Dáva exarcha, tapuje balotha v jedlovom kole pred útokom, jedlo zahra ešte torpor orb, ale fifo má dalsi into the roil, hra ich v baliku 7. Vo svojom kole si dáva preordrain a splinter twin, skúša jedlo natures claim, ale fifo má pripravenú spell pierce
2:0

Jedlo mulligan, kruti hlavou, ale ma forest a arbor elfa,v druhom kole kapitán zemiak a nie je to tesné. Fifo spellskite, zemiak sviští, fifo 16, dáva joragu aj s cukrikom. Fifo hra pyroclasmu, ale zemiak hryze, fifo 12, zahra rangera , najde si landu, maly elf dostal misstep.
Fifo iba lad,go, baloth uz narezal a fifo ma 8. Fifo vracia zemiaka do ruky, vo svojom hrá preordrain, a už to začína skladat.jedlo vo svojom kole premýšľa, snaží sa uhádnuť, čo má fifo na ruke, ale podľa predošlých skúseností má všetko, uvidíme. Nakoniec ezuri a zamiak, zemiak dostal manaleak. Fifo vo svojom halimary, ale EZURI je dost silny argument aby zhrabol karty.
2:1 jedlo doťahuje

Fifo naznačuje voňavku a tak berie mulligan. Jedlo naznačuje zemiaka. 6 kartová je samohrajka podľa Igora, takze mulligan na 5. Na piatich luxus, land go. Jedlo land, elf. Fifo land go. Jedlo vo svojom útok a pridáva fauna shamana, fifo iba land,go. Fifo súša torpor orb, ale fifo obv. Má pripravený mana leak, vo svojom dá pyroclasmu, jedlo dá aspon vengevinu do hrobu. Jedlo vo svojom dáva sylvan rangera, makovičku vengevinčku pre pána, fifo má zrazu 14. A tri karty na ruke, ale vraj je to kombo. Jedlo súša torpor orb. Fifo respons exarcha a tapuje vengevinu. Filip vo svojom hľadá halimarami, hráči sa ukludnili, ide o veľa. Vraj. Po útoku ma fifo 10 a jedlo už 4 príšerky na stole, jedna z nich je vengevina.pridáva elvish archdruida., po bloku má 4. Po fečke iba tri. into the roil, na torpor orb. Vo svojom skúša Probu. A ked uvidí dva ks claimu, tak balí kartičky.

V rozhodujúcej o všetko Jedlo mulliganuje na 6. Fifo hrá halimary. Jedlo arbor elf a zemiak v druhom do mana leaku.fifo dava spellskitu. Jedlo zemiak č 2 a o kolo neskor č3. A fauna shaman. Fifo pyroclasma. Jedlo archdruid a llanowar.fifo ma jeden draw na potiahnutie exarcha. Najprv nasiel see beyond, v ktorom obv nasiel druhu cast hracky. Jedlo potiahol elfa. Fifo tapol kapitána zemiaka pred utokom, blokol, isiel na tri a vo svojom vitazne ukoncil toto svoje tazenie.
3:1

FILIP VALIŠ JE V NáRODNOM TíME


Finále: Ivan Floch proti Jakubovi Tóthovi

Ivan je obhajca titulu. Chalani si najskôr prehliadajú balíky, hľadajú v side tajné techy. Hod kockou vyhráva Jakub. Obaja nechávajú, Jakub začína pondrom. Ivan nechal hand iba s ostrovmi a pondrom. Bude hľadať zelenú manu. Jakub hrá próbu a už aj on vidí mensie Ivanove manové problémy. Ivan v druhom kole topdeckuje misty rainforest, hrá stenu. Jakub ln vŕta preordainom, Ivan prikladá Bopku, ktorá hneď dostane burst lighnitng. Jakub see beyond a ponder. Ivan rozmýšľa a len land, go. Jakub hrá ascnsiu, ktorú si Ivan vypýtal. Ivan skúša hardcastnúť Inferno Titána, dostáva však mana leak. Ďalšia proba od Jakuba ukazuje Island, masticore, twin a acidic slime. Jakub medzitým nabíja ascensiu a hrá dvojnásobný see beyond a dvojnásobný burst lightning do steny. Ivanovi chýba druhá zelená, do acidic slime, tak hrá len masťu. Jakub jej dáva dvojitý into the roil. Ivan ju znova zahrá, a prikladá aj spellskite. Tú Jakub ruší a následne dvojitý bolt do masticory. Jakub hrá dvojitý forsee. Už to vyzerá dosť zle pre Ivana. Ivan hrá stenu. Jakub dvojitý Preordain, ukazuje Burst lightning a Call to mind a ideme na druhú. 1:0 pr Jakuba.

Ivan začína, „Nádhera,“ keepuje aj Jakub. Ivan nechal hand bez modrej, vidíme forest, stenu, ponder, metamorpha, Sylvok repliku a a ešteiluzionárneho klona. Jakub nič nehrá, ivan topdeckuje BoPku a aj Island. Hrá ponder, Jakub sa rozhodne nepustiť ho. Jakub hrá vlastný ponder. Ivan hrá pod. Jakub ho púšťa. Pod paradjky do druhej steny. Jakub dlho rozmýšľa, nakoniec púšťa hrať Ivana, tn vrškuje see gate oracle. Jakub vracia v reakcii pod, Ivan ho znova hrá, poduje oraclu do Solemna. Marcel medzitým obv. pindá do Ivanovych keeperov, Jakubovej hry... Jakub je nespokojný s vývojom tohto matchu, snaží sa vymyslieť, čo ďalej, ale len land a go. Solemn útočí, Kubo padá na 15. Solemn sa poduje do Acidic Slime, ktorá ničí Island a vzápätí dostáva burst lightning. Jakub skúša ascensiu. Prechádza, nabíjá probou prvý cukrík, vidí methamopha, replicu, natures claim a image. Ivan hrá replicu, ktorá prechádza. Jakub conceeduje, lebo je unavený a už nemá veľa šancí na obrat situácie. Je to 1:1.

Jakub Mulliganuje, Ivan keepuje. Jakub začína halimar depthami, Ivan ponderom. Marcel pindá do Ivana kvôli „nacheatovaným“ foilom. Ivan skúša trik s „hups“ a kartou padnutou na nohu... Proba, stena, pod, solemn, mountain, spellskite, preordain a forest. Marcel videl Ivanovu ruku a schválil ju ako keper. Jakub hrá vlastný ponder pozera a nemiesa, zjavne to má dosť dobré. Ivan skúša solemna, ale dostáva mana leak. Jakub hrá ascensiu, probe a rozmýšľa čo ďalej. Hrá preordain, Ascensia je aktívna. Ivan v svojom kole hrá land, pod za životy a poduje stenu do sylvok repliky, ktorá sa obetuje do ascensie. Ďalšia probe. Ukazuje Tuktuka, head judge je z neho dosť mimo  Ivan ho hrá, poduje ho do solemna. Jakub kickuje into the roil do tuktuk tokena. Jakub len land, go. Ivan hrá spellskitu, Bop, a poduje bopku do Phantasmal Image, ktorý kopíruje solemna. Jakub hrá ascensiu, nabíja ju na 1 preordainom. Jakub hrá nekicknutý roil, ale trocha sa mýli a nemá acsensiu ešte aktívnu, následne conceeduje. 2:1

Vtipná historka od Peťa Bera na miešanie: jeden jeho nemenovaný kamarát mu pred 2 rokmi vyplakával, že ako moc mu nejde, ako ho magic prestal baviť a ako sa na to vykašle. Fast forward. Iný Peťov nemenovaný kamarát, určite nie ten o ktorom bola reč predtým obhajuje majstrovský titul a medzitým bol majster sveta a tak.

Miešame na štvrtú. Ivan si necháva celkom saucy ruku, Jakub si svoju necháva tiež. Jakub začína halimar depthami, Ivan Bopkou. Jakub Preordainuje, frituje paradajku. Ivan dáva vlastné depthy. Jakub len See beyond a depthy. Ivan to hrá like a boss, tretí land a see gate Oracle. Jakub je trocha vyvedený z miery krčmovou úrovňou našich majstrákov. Očividne sa cíti nesvoj. Ivan začína tlačiť Oraclom. Už len 19 kôl. Prikladá do kotla Overgrown Battlement, dostáva však mana leak. Jakub preordainuje a hrá ascensiu. Ivan pokračuje v oracle aggre, na životy je to 19:17. Púšťa na ťah Jakuba, ale v upkeepe hrá exarcha a tapuje mu Island. Ten nič nehrá, začína sa báť twinu. Ivan útočí, Jakub je na 15tich. Ivan hrá pod, Jakub dáva mana leak, nabíja ascensiu na 1, Ivan dopláca, ale neostane mu na aktiváciu podu. Jakub hrá próbu, na Ivanovej ruke vidíme Island, sylvoc repliku a phyrexian metamorpha. Ivan útokom dostáva súpera na 13, hrá replicu, hrá bopku, ktorá dostáva mental misstep. Ivan poduje exarcha do solemna. Jakub má na ruke pyroclasm, ktorá nestačila na 1/3ku a 1/4ku. Keď si to dobre potiahne, tak bude vedieť nabiť ascensiu a dvojitou pyroclasmou sa pokúsiť spláchnuť stôl. Jakub strieľa burst lightning do repliky, ta sa v reakci na nabitie ascensie sackne, pyroclasm čistí stôl. Ivan hrá stenu, dostáva flashfreeze, Jakub nič. Ivan vršuje Acidic slime, ničí Island, poduje slimáka do Frost titana, Phantasmal Image do Frost titana. A Jakub vzdáva. IVAN OBHAJUJE TITUL!!!!!


Foto top 8 bude časom, národný tým už pozdrhal. Niekedy večer doplníme ešte pár obrázkov. Coverage Team Vám ďakuje za pozornosť. Zoznam všetkých článkov 

Diskusia:
Staimatzky
2011.07.31 10:51
a kde su pstatne vysledky...?

LoboCZ
2011.07.31 11:26
kvalitni national team! Good luck na worlds.

Roqe
2011.07.31 11:40
Ake edicie su tie boostre? Ak M12 beriem vsetky...

Thibir
2011.07.31 11:50
Ano sú to M12tky. Huco sa ti ozve

Thibir
2011.07.31 11:50
na thumbnaile su vysledky, nestihačky

G.O.D.
2011.07.31 11:55
Boostre už niesú na predaj? Vzal by som tak za display - 36 boosts.

jmi
2011.07.31 12:35
no skoda, ze majstraky boli takto nestastne piatok-nedela. Mali by ste o elfov naviac, ak by boli od soboty ...

Vaso
2011.07.31 13:40
jj, podla mna tiez zbytocne to spravit na tri dni, ked prvy sa zacne po jedenastej a cele sa to brzdi obrovskymi prestavkami na obed... Taktiez skoda, pretoze keby to bolo iba dva dni, tak si pockam aj na top8, ale specialne kvoli top8 pricestovat do senca sa mi uz nejak nechcelo

Vaso
2011.07.31 13:41
[url]www.mtg.sk/galeria.php?id_gallery=188[/url] - tot fotky zo soboty

tiran
2011.07.31 14:09
CINK :-) dobre ivan

LoboCZ
2011.07.31 14:12
Gratulace vsem do TOP 8 a narodnimu tymu. Btw. co fotky TOP 8 a narodniho tymu?

Thibir
2011.07.31 14:16
gratz!

Gridlok
2011.07.31 14:24
Gratulacie.

tomco
2011.07.31 14:37
Gratulujem Ivan, ocakavam podiel z vyhry za to, ze som nebol. Gratulujem aj ostatnym ucastnikom v top 10 ktorych poznam za slusny predvedeny vykon

jedlo
2011.07.31 14:44
Fifo Vrsopan 2. ma zabil 3-2 o ten povestny ... chlp.

tomco
2011.07.31 14:50
Jedlo poznas to... stastni a nestastni ludia. S tym proste nic nenarobis.

Lucky_Strike
2011.07.31 16:17
Taktiez gratulujem. Tento rok ste to mali so zlavou.

esquilax
2011.07.31 20:11
Gratuluju a dik za super kavrydž, kterou ste pro nas pripravovali!

Vaso
2011.07.31 20:18
grats flochymu